VPN trikčių šalinimas

21 būdas pagreitinti VPNVirtualūs privatūs tinklai (VPN) turi daugybę privalumų, tačiau jie taip pat gali nukentėti nuo labai erzinančių problemų. Nefunkcinis VPN liūdina, o pusiau funkcinis nėra daug geresnis.


Kai jūsų VPN lėtas, jis neprisijungs, nenutrūks arba nutrūks, galite išspręsti problemą keletu dalykų. Pažiūrėkime.

Peršokimo nuorodos / Turinys:

  • pataisos a lėtas VPN ryšys
  • nustato VPN, kad neprisijungs
  • nustato VPN, kad vis atsijungia
  • nustato VPN, kad ir toliau krenta

Pataisyti VPN, lėtinančią jūsų interneto greitį

VPT visada lėtins jūsų ryšį, tačiau jie neturėtų sukelti didelio greičio sumažėjimo. Jei jūsų ryšys yra toks lėtas, kad jį apsunkina naršymas, pats laikas imtis veiksmų.

1. Naudokite greitą „Premium“ VPN

Jei naudojate nemokamą VPN, esate beveik tikri, kad jūsų ryšys bus gana lėtas. Suprantama, kad VPT teikėjai teikia pirmenybę mokantiems klientams. Net jei jie sako, kad jų nemokamas VPT yra toks pat greitas kaip ir mokamas pasirinkimas, galite pastebėti, kad nesutinkate.

Yra daugybė prieinamų VPN, turinčių atitinkamai didelį spartą, ir jei dar nenaujovinote, labai rekomenduojame. Galite pastebėti, kad jūsų greitis iš karto padidėja.

Vienas iš patikimiausių VPN teikėjų, kurį mes nustatėme (iš 78 patikrintų) yra „NordVPN“. Visą mūsų apžvalgą galite perskaityti čia.

2. Pakeiskite serverius

Apsvarstykite galimybę pakeisti serveriusServeris, kurį naudojate savo VPN ryšiui, gali labai pakeisti jūsų gaunamą ryšio greitį. Kuo arčiau serverio, prie kurio jungiatės, tuo didesnį greitį gausite (beveik visais atvejais). Taip pat galite sulaukti didesnio greičio iš serverių, kurie ne tiek naudojami.

Dauguma VPN klientų palengvina serverių keitimą. Tiesiog atidarykite klientą, pasirinkite naują serverį ir patvirtinkite pasirinkimą. Tada galite atlikti greičio testą arba tęsti naršymą norėdami sužinoti, ar naujasis serveris veikia greičiau.

Jei vykdote VPN per savo maršrutizatorių, procesas gali būti sudėtingesnis ir gali skirtis priklausomai nuo jūsų konkretaus VPN teikėjo. Jei prisimenate procesą, kurį atlikote nustatant maršrutizatoriaus VPN, greičiausiai galite pasiekti maršrutizatoriaus nustatymus, kad pakeistumėte serverį, kuriam naudojate. Jei neprisimenate proceso ar kas nors pasikeitė, skaitykite maršrutizatoriaus programinės įrangos ir VPN vartotojo vadovus.

3. Keisti uostus

Ryšys tarp jūsų kompiuterio ir VPN serverio naudojamas jūsų kompiuterio tinklo prievadas. Galite galvoti apie šį uostą, kaip ir su fiziniu uostu; jūsų kompiuteris nukreipia srautą iš VPN serverio į konkretų prievadą ir srautą iš kitų vietų į kitus prievadus. Tai padeda atskirti srautą iš įvairių šaltinių.

Nors galite manyti, kad kiekvienas prievadas yra toks pat greitas kaip ir visi kiti, galite nustebti sužinoję, kad retkarčiais pakeisite prievadą, prie kurio prijungtas jūsų VPT, padėsite. Kai kurie IPT lėtina eismą tam tikruose uostuose, o kartais pastebėsite, kad kai kurie uostai yra greitesni nei kiti be aiškios priežasties. Pabandykite perjungti savo VPN ryšį per skirtingus prievadus, kad patikrintumėte, ar jie spartesni.

4. Pakeiskite IP protokolus

Dauguma VPN leidžia prisijungti naudojant perdavimo perdavimo protokolą (TCP) arba vartotojo duomenų diagramos protokolą (UDP). TCP dažniausiai naudojamas visame internete, nes jis apima klaidų taisymą, taigi, jei kyla ryšio problemų arba kai kurie duomenys yra sugadinti, perdavimas vis tiek yra sėkmingas, o siunčiantis kompiuteris žino, kad turi išsiųsti dar kartą tai, kas netinkama..

UDP, nors ir nėra toks įprastas, yra žymiai greitesnis nei TCP. Jis nepateikia klaidų taisymo, todėl, jei kažkas prarandamas perduodant, jis pakartotinai neatsiųs informacijos. Tai sutrumpina laiką, per kurį reikia perduoti informaciją, tačiau taip pat gali sukurti mažiau patikimą ryšį.

Pakeitimai tarp šių dviejų protokolų gali padėti pasiekti didesnį greitį, ypač jei jūs einate iš TCP į UDP. Vis dėlto atkreipkite dėmesį į prastą ryšio kokybę.

5. Pakeiskite VPN tuneliavimo protokolus

pakeisti VPN protokolusNors „OpenVPN“ paprastai laikomas geriausiu VPN srauto protokolu, kartais gali reikėti naudoti „L2TP / IPSec“. Nors jis neužtikrina tiek saugumo ir neturi tiek daug funkcijų, taip pat įmanoma, kad jis paslystų naudojant filtrus, kurie sulėtino „OpenVPN“ srautą.

Jei naudojate VPN saugumui ar privatumui apsaugoti, nerekomenduojame naudoti L2TP / IPSec, jei galite tai padėti. Jei jūs tik bandysite praeiti regiono apribojimus, jis veiks. Bet tai nebus taip saugu.

6. Išjunkite vietinę saugos programinę įrangą

Vėlgi, tai nėra kažkas, ką mes lengvai rekomenduojame, ir jei to galite išvengti, turėtumėte. Bet jei antivirusinė programa nuskaito visus siunčiamus siunčiamus paketus, tai gali sulėtinti jūsų ryšį. Laikinai išjunkite jį, kad pamatytumėte, ar tai pagreitina jūsų ryšį.

Taisyti VPN, kuris neprisijungs

Kai viskas, ką norite padaryti, yra prisijungimas internete, nepažeidžiant stebėjimo, cenzūros ar regiono blokavimo, VPN, kuris neprisijungs, yra didelis skausmas. Štai ką galite padaryti, kad išspręstumėte problemą.

1. Įsitikinkite, kad esate (ir serveris) prisijungę

Paprastus dalykus lengviausia nepastebėti. Jei jūsų VPN klientas neprisijungia, pabandykite atidaryti svetainę neprisijungdami per VPN, kad pamatytumėte, ar veikia jūsų interneto ryšys. Jei taip nėra, iš naujo paleiskite maršrutizatorių, 30 sekundžių jį atjungdami ir vėl įjungdami. Jei jūsų internetas vis dar neveikia, tai gali būti problema jūsų IPT pabaigoje.

Patikrinkite ir savo VPN teikėjo svetainę, kad įsitikintumėte, jog serveris, prie kurio bandote prisijungti, nenusileidžia. Kiekvieną kartą VPN serveris palaikys neprisijungęs prie priežiūros arba vien dėl to, kad serveriai nėra 100% patikimi, ir turėsite prisijungti prie kito arba šiek tiek palaukti.

2. Įsitikinkite, kad jūsų vartotojo vardas ir slaptažodis yra teisingi

Daugeliu atvejų jūsų negalėjimas prisijungti kyla dėl labai paprastos problemos: neteisingai įvedėte slaptažodį. Arba vietoj vartotojo vardo įvedėte el. Pašto adresą. Jei gaunate autentifikavimo klaidą, greičiausiai tai bus susijusi su viena iš šių dviejų problemų.

Pakartokite savo vartotojo vardą ir slaptažodį, o jei tai neveikia, pabandykite iš naujo nustatyti slaptažodį ir bandykite vėl prisijungti.

3. Keisti uostus

Vėlgi, pabandykite prisijungti prie VPN per kitą prievadą. Kai kurie IPT ir tinklai blokuoja srautą tam tikruose prievaduose, ir tai gali atmesti jūsų VPN ryšio užklausą.

Patikrinkite savo VPN dokumentus, kad sužinotumėte, ar jie rodo, ar reikia jungčių konkrečiuose prievaduose.

4. Pabandykite prisijungti kitame tinkle

Kartais problema kyla ne su jumis, o su VPN. Vienas geriausių būdų tai patikrinti yra prisijungti prie kito tinklo. Galite išbandyti netoliese esančią viešą „Wi-Fi“ vietą, pavyzdžiui, kavinę ar maisto parduotuvę, draugo belaidį tinklą ar viešą viešosios interneto prieigos tašką.

Jei pastebėsite, kad galite prisijungti prie kito tinklo, žinosite, kad problemą sukelia kažkas jūsų, jūsų pačių,. Patikrinkite „Wi-Fi“ ir interneto nustatymus, kad sužinotumėte, ar galite rasti tai, kas trukdo prisijungti.

Ištaisančio VPN taisymas

Galbūt dar labiau erzina tai, kad negalite prisijungti prie savo VPN, sėkmingai prisijungiate, o paskui pasitraukiate. Ypač jei tai nutinka vėl ir vėl. Štai ką reikia padaryti.

1. Laikinai išjunkite užkardą

Kaip įjungti ugniasienę „Windows 10“Nors ugniasienės yra svarbios saugumo priemonės, jos taip pat gali sukelti tam tikrų problemų su VPN. Jie greičiausiai sulėtins jūsų ryšį, o jei jis sulėtės, VPN ryšys gali tiesiog nutrūkti.

Trumpai tariant, ugniasienės nuskaito duomenis, patenkančius į asmeninį tinklą ir išeinantį iš jo, kur jis prisijungia prie platesnio interneto. Ir jei jis pamatys tai, ko neturėtų būti, jis užkirs kelią perdavimui. Kai kurioms užkardoms sunku išlaikyti VPN srautą.

2. Prisijunkite prie netoliese esančio serverio

Kartais problema, dėl kurios atsijungiate, kyla ne su jumis, o su jūsų VPN teikėju. Jei serveris neveikia normaliai, galite būti atjungtas. Pabandykite prisijungti prie kito serverio, geriau vieno, esančio šalia, kad sužinotumėte, ar užmezgate geresnį ryšį.

3. Keisti protokolus

Kartais tam tikriems VPN protokolams bus sunku išlaikyti stiprų ryšį. Jei naudojate „OpenVPN“ (kurį paprastai rekomenduojame), pabandykite prisijungti per L2TP / IPSec; jei jau naudojate L2TP, pabandykite „OpenVPN“. Taip pat galite išbandyti PPTP, nors tai nėra idealu.

Vėlgi, mes rekomenduojame naudoti „OpenVPN“, kai tik galite, nes tai yra pats saugiausias iš šių trijų bendrųjų ryšio protokolų. Jei savo VPN galite naudoti tik L2TP, tai nėra didelė problema, tačiau, kai įmanoma, naudokite „OpenVPN“.

Padėti gali ir pakeitimai iš UDP į TCP (arba atvirkščiai), kaip aptarta aukščiau.

4. Prijunkite per Ethernet

Nors tai nėra įprasta, gali būti, kad kažkas tinklo maršrutizatoriaus lygyje gali sukelti ryšio sunkumų, kurie pašalins jus iš VPN. Problemą gali išspręsti prijungimas tiesiogiai prie kabelio lizdo eterneto laidu.

Problemos dažnai kyla dėl situacijos, vadinamos „dvigubu NAT“, kuri gali nutikti, kai vienas maršrutizatorius yra už kito. Taip gali nutikti, jei turite skirtingus maršrutizatorius skirtingiems įrenginiams arba kitą maršrutizatorių, prijungtą prie jūsų IPT.

Trumpai tariant, turėsite įgalinti tilto režimą, kad du maršrutizatoriai veiktų kartu. Kaip tai padarysite, priklausys nuo maršrutizatoriaus, todėl turėsite įsigilinti į dokumentus. Norėdami greitai paaiškinti „Wi-Fi“ sujungimą, skaitykite šį „Lifewire“ įvadą.

5. Pakeiskite DNS serverius

Pakeisti DNSKartais naudodamiesi DNS serveriu, kuris nėra numatytasis jūsų VPN, gali padėti palaikyti ryšį. Daugelis VPT teikia savo DNS paslaugas papildomam privatumui užtikrinti, tačiau tai kartais gali sutrikdyti jūsų ryšį.

Kiekvienas VPN turės skirtingus veiksmus, reikalingus norint pakeisti DNS serverius. Daugelyje jų yra parinkčių, sakančių, pvz., „Naudokite tik VPN DNS serverius, kai esate prisijungę“. Turėsite išjungti šią parinktį..

Naudodami kitus DNS serverius galite būti šiek tiek labiau pažeidžiami dėl DNS nutekėjimų, tačiau jei negalite palaikyti ryšio pakankamai ilgai, kad galėtumėte ką nors padaryti, tai greičiausiai yra jūsų kompromisas, kurį norite padaryti.

Pataisyti VPN programinės įrangos gedimai

Kaip ir bet kuri kita programinė įranga, jūsų VPN klientas gali sudužti. Jei taip nutinka kaskart labai ilgai, greičiausiai nėra ko jaudintis. Bet jei jūs dažnai patiriate avarijas ir tai trikdo jūsų naršymą, norėsite imtis veiksmų.

1. Įsitikinkite, kad turite naujausią programinės įrangos versiją

VPT teikėjai bendradarbiauja su kūrėjais, norėdami įsitikinti, kad jų programinė įranga yra kiek įmanoma stabilesnė ir efektyvesnė. Jei naudojate ne naujausią versiją, gali kilti stabilumo problemų.

Jei įmanoma, leiskite automatiškai atnaujinti savo VPN programinę įrangą. Pasinerkite į savo VPN kliento nustatymus ir sužinokite, ar tai įmanoma. Jei taip nėra, būtinai reguliariai ieškokite atnaujinimų.

2. Uždarykite kitas programas

Jei atidarėte daug kitų programų, jos gali sukelti problemų su jūsų VPN klientu, ypač jei naudojate senesnį kompiuterį. Uždarykite viską, ko jums nereikia.

3. Iš naujo paleiskite kompiuterį

Kartais ją išjungus ir vėl įjungiant, problema išsprendžiama. Paleiskite kompiuterį iš naujo, kad įsitikintumėte, jog buvo pritaikyti visi atnaujinimai ir ar buvo pašalinti klaidingi procesai.

4. Iš naujo įdiekite VPN klientą

Jei blogiausia, ištrinkite ir iš naujo įdiekite savo VPN klientą.

Greitai išspręskite problemas, susijusias su jūsų VPN

Jei jūsų VPN neveikia, jums svarbiausia yra greitai išspręsti problemą. Nesunku atsikratyti įpročio paleisti savo VPN kiekvieną kartą, kai norite patekti į internetą.

Tačiau tai lemia daugiau priežiūros ir saugumo problemų. Jei jūsų VPN neveikia, nedelsdami pašalinkite triktis - džiaugsitės, kad tai padarėte.

Jei vis tiek negalite ištaisyti savo VPN ryšio, nedvejodami palikite komentarą ir mes pasistengsime padėti!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me