Pradinis vadovas, kaip užtikrinti jūsų namų tinklą

Jūsų namų tinklas yra galimas kibernetinių užpuolikų lobis:

  • Internetinę bankininkystę vykdote savo telefone ar kompiuteryje.
  • Išmaniajame televizoriuje ir vaizdo žaidimų pultuose yra saugomi kreditinės kortelės duomenys.
  • „Google Home“ ir „Amazon Echo“ įrenginiai įrašo garsą jūsų namuose ir greičiausiai turi ir fotoaparatų.
  • Jūsų televizoriuose, asmeniniuose kompiuteriuose, telefonuose, stereofoniniuose įrenginiuose ir įvairiuose „išmaniuosiuose“ įrenginiuose yra centriniai procesoriai, kuriuos galima panaudoti kriptovaliutai išgauti.
  • Jie taip pat gali būti naudojami kaip masinio roboto tinklo dalis, kad būtų galima atlikti daugiau išpuolių.

Jei kibernetiniai užpuolikai pateks į jūsų namų tinklą, galite prarasti privatumą, tapatybę internete ir pinigus iš savo banko sąskaitos. Įvairūs jūsų prietaisai gali sulėtėti, tačiau galite nepastebėti jokių požymių, kad blogi vaikinai pakenkė jūsų patogiam namui.

Kaip apsaugoti savo namų tinklą

Tokios populiarios televizijos laidos, kaip ponas Robotas, apibūdina sudėtingas kibernetines atakas ir pažangius „įsilaužėlius“. Tačiau didžiąją dalį atakų, su kuriomis susiduria jūsų namų pramogos ir kompiuteriniai įrenginiai, lengva išvengti. Dar svarbiau, kad norint pagerinti namų tinklo saugumą, jums nereikia informatikos mokslo laipsnio.

Aš žinosiu, kad jums reikia, kad suprastumėte ir įgyvendintumėte.

1. Pirkite tik jums reikalingus prietaisus

Pirmasis žingsnis užtikrinant savo namų tinklą gali jus nustebinti. Jis prasideda, kai naršote „Amazon“ ar „Best Buy“ naujiems žaislams. Išmanieji įrenginiai, tokie kaip „Amazon Echo“, „Google Home“, „Ecobee“ termostatai ir „išmanieji“ žaislai, yra šių dienų siautėjimas..

Neatšaukiama galimybė gauti orų prognozes paprasčiausiai sakydama „Gerai,„ Google “, koks oras?“ Arba galėdama pažvelgti į savo apsaugos kameras iš savo telefono, kai esate toli, gali būti nenugalima. Bet tai visi daiktų interneto įrenginiai arba trumpai - Internetas. Jie pristato naujas prie interneto prijungtas sąsajas jūsų namuose.

daiktų interneto apibrėžimas

Kiekviena iš šių sąsajų išplečia jūsų namų tinklo kibernetinių išpuolių paviršių. Kuo daugiau sąsajų, tuo daugiau vektorių, kad blogi „įsilaužėliai“ galėtų patekti. Taigi prieš pirkdami apsvarstykite naujų įrenginių riziką..

Aš asmeniškai labai mažai bendrauju su internetine interneto technika. Turiu išmanųjį telefoną, kuris, be abejo, yra ir prietaisas, kurį galima naudoti norint mane šnipinėti. Mano telefono kibernetinio saugumo rizika yra panaši į riziką, kurią patiria mano kompiuteris, tačiau tai yra stalinis kompiuteris ir jo negalima naudoti mano judėjimams sekti, kai nesu namie.

Turiu „nemandagų“ televizorių, tačiau jis veikia kaip mano PS4, PS3 ir Raspberry Pi pagrindu veikiančios „Retro Pie“ konsolės ekranas. Visos šios konsolės yra prijungtos prie interneto, o mano „PS4“ taip pat turi „PlayStation“ kamerą, kurią galima perimti, kad mane stebėtų, kol aš esu savo miegamajame.

Be maršrutizatoriaus, tai visi turimi prie interneto prijungti įrenginiai. Kaip kibernetinio saugumo profesionalas, galite manyti, kad noriu turėti visus naujausius žaislus. Tiesą sakant, būti kibernetinio saugumo profesionalu reiškia, kad aš atsargiai vertinu naujus žaislus.

Galite pasirinkti padengti savo namus „Google“ namų garsiakalbiuose ir diegti prie interneto prijungtas saugos kameras ar bet ką, ko tik norite. Tiesiog atminkite, kad tai gali būti naujos priemonės kibernetiniams užpuolikams trukdyti jūsų gyvenimui ir atitinkamai sustiprinti saugumą..

2. Patikrinkite savo maršrutizatorių

Jei turite tipiškus XXI amžiaus namus, turite vieną IPT (interneto paslaugų teikėjo) sąskaitą. IPT per jūsų namus perduoda interneto signalą, prie kurio prijungėte namų maršrutizatorių. Namų maršrutizatorius gali būti visiškai prijungtas, bet greičiausiai jis yra belaidis.

Jei turite belaidį maršrutizatorių, greičiausiai visame namuose transliuojate „WiFi“ signalą, prie kurio įrenginiai gali prisijungti belaidžiu būdu, pvz., Telefonus, planšetinius kompiuterius, nešiojamuosius kompiuterius, vaizdo žaidimų pultus, išmaniuosius įrenginius, jūs įvardykite.

Šis interneto ryšys kabeliu, eternetu ir „WiFi“ jungia jūsų namus su likusiu pasauliu. Bet tai taip pat, kaip įsitraukia kibernetiniai užpuolikai. Kitas veiksmas yra atlikti pagrindinius veiksmus, kuriuos reikia padaryti norint apsaugoti tą šaltinį..

kaip apsaugoti namų tinklo vaizdą, kuriame rodomas įjungtas modemo maršrutizatorius

Vargu, ar kibernetinis užpuolikas fiziškai įsiterps į jūsų interneto ryšį. Tikėtina, kad jei jie nori pasiekti jūsų interneto ryšį, jie ieškos jūsų „WiFi“.

Eikite į savo maršrutizatorių. Jei turite „Wi-Fi“, maršrutizatorius jūsų paskyrai priskiria SSID („WiFi signalo pavadinimo būdas“) ir slaptažodį. Jūsų maršrutizatorius pateiktas su numatytuoju SSID ir slaptažodžiu. Jei naudojate tą numatytąjį SSID ir slaptažodį, namų tinkle turite labai pavojingą saugos pažeidžiamumą ir turite nedelsdami jį ištaisyti..

„Wardriving“ skamba labiau nesąžiningai, nei yra iš tikrųjų. Tai reiškia, kad reikia keliauti po apylinkes naudojant įrenginį, kuris gali pasiimti „WiFi“ signalus (pvz., Telefoną), ir pažiūrėti, ar lengvai galima „Wi-Fi“ įsilaužti. Labiausiai pažeidžiami „WiFi“ signalai yra tie, kuriuose nėra slaptažodžių (tai yra vieša, nešifruota „WiFi“), ir tie, kurie turi numatytuosius SSID ir slaptažodžius.

„wifi“ išmaniajame telefone

Numatytuosius SSID ir slaptažodžius, susijusius su jūsų maršrutizatoriaus ir interneto paslaugų teikėjo įrenginio modeliu, lengva rasti internete. RouterPasswords.com yra puiki vieta pradėti. Išbandykite vieną iš šių slaptažodžių ir galėsite lengvai įsilaužti. Numatytieji SSID leidžia kibernetiniams užpuolikams žinoti, kokio tipo įrenginį turite ar kas yra jūsų IPT, ir praneškite jiems, kuriuos numatytuosius slaptažodžius bandyti..

Jūsų SSID turėtų būti unikalus, o slaptažodis - sudėtingas. Jums gali kilti pagunda pakeisti savo SSID į „Policijos stebėjimo furgonas“, tačiau tų anekdotų naujovė jau seniai nusibodo. Būkite originalesni. Mano vaikino SSID yra susijęs su jo įrašų kompanijos vardu. Mano namų maršrutizatoriaus SSID yra kauliukas, susijęs su mano slapyvardžiu. Išbandykite ką nors smagaus ir kitokio.

Slaptažodžius turėtų sudaryti kuo daugiau ženklų, sudarytų iš didžiųjų ir mažųjų raidžių, skaičių ir simbolių.

ssid prasme

Šaltinis: TechTarget.com

Vykdykite instrukcijas, pateiktas kartu su kelvedžiu, kad pakeistumėte „WiFi“ SSID ir slaptažodį. Jei jų netekote, nesijaudinkite. Savo namų kompiuteryje atidarykite interneto naršyklę ir adreso juostoje išbandykite bet kurį iš šių veiksmų:

maršrutizatoriaus IP adresai

Vienas iš šių adresų turėtų sukelti konsolę, kurioje galite pakeisti maršrutizatoriaus nustatymus.

Maršrutizatorius taip pat gali turėti keletą papildomų funkcijų, tokių kaip UPnP ar WPS. Jei nesate tikri, kad naudojate šias funkcijas, išjunkite jas toje pačioje maršrutizatoriaus nustatymų konsolėje, kurią naudojote pakeisdami SSID ir „WiFi“ slaptažodį. Tai yra papildomi būdai, kuriais kibernetiniai užpuolikai gali kenksmingai patekti į jūsų namų tinklą. Išjunkite juos, jei neturite jų įjungti.

Kalbant apie WPS, tinklo saugumo ekspertas Michaelas Horowitzas sako:

„Tai didžiulė išimtinai ištrinta saugumo problema. Šis aštuonių skaitmenų numeris pateks į (maršrutizatorių), nesvarbu. Taigi santechnikas ateina į jūsų namus, apverčia maršrutizatorių, nufotografuoja jo dugną ir jis dabar gali prisijungti prie jūsų tinklo amžinai. “

Kibernetiniam užpuolikui taip pat gana lengva nulaužti jūsų WPS iš telefono telefono programos.

Anot Horowitzo, UPnP taip pat yra siaubinga.

„UPnP buvo sukurtas LAN, todėl neturi jokio saugumo. Pats savaime tai nėra toks didelis dalykas. (Bet) „UPnP“ internete yra lyg operacija ir gydytojas padėtų ant netinkamos kojos. “

Kai esate prie savo maršrutizatoriaus konsolės savo žiniatinklio naršyklėje, sužinokite, ar yra skyrius, kuriame galite patikrinti, ar nėra atnaujinimų jūsų maršrutizatoriaus programinės įrangos programinėje įrangoje. Kai tik jie taps prieinami, maršrutizatorius turėtų automatiškai įdiegti naujus saugos pataisas. Visiškai įmanoma, kad maršrutizatoriaus programinė įranga neatnaujinama, o tai palieka bauginančias spragas, kurias gali panaudoti kibernetinis užpuolikas.

Ir kai ieškote naujo maršrutizatoriaus, raskite tokį, kuris palaiko naująjį WPA3 šifravimo standartą. Kiti „WiFi“ šifravimo standartai (WEP, WPA ir WPA2) yra senesni ir pasižymi dar stipresnėmis saugos spragomis. Pateikite WPA3 šifravimą savo „WiFi“, nebent turite įrenginius, kurie negali naudoti WPA3.

3. Gaukite VPN

Jei esate sumanus „The Best VPN“ skaitytojas, tikriausiai turite ir VPN. VPN nukreipia jūsų interneto srautą per papildomą šifravimo sluoksnį. Tinkamai sukonfigūravus gerą VPN labai pagerės jūsų namų tinklo saugumas ir bus daug sunkiau kibernetiniams užpuolikams įsiterpti į jūsų interneto naudojimą..

„vpn“ logotipas išmaniajame telefone

Jei dar nenustatėte VPT arba jei ketinate pakeisti savo VPT teikėją, geriausias VPT yra puikus nepriklausomų ir objektyvių apžvalgų šaltinis, padedantis išsirinkti geriausią.

Geriausi VPN teikėjai turi programas jūsų kompiuteriams, telefonams ir planšetiniams kompiuteriams, kurie palengvina visko naudojimą. Nereikia jokių žinių apie kompiuterį.

4. Konfigūruokite savo ugniasienes

Ugniasienė yra sąsaja, kontroliuojanti, kaip interneto signalai patenka į jūsų namų tinklą ir išeina iš jo. Jie yra tiek aparatinės, tiek programinės įrangos formos. Gali būti, kad maršrutizatorius turi ugniasienę, o „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“ operacinės sistemos taip pat turi ugniasienes. Šios ugniasienės paprastai veikia blokuodamos nenaudojamus interneto prievadus ir filtruodamos jūsų naudojamus interneto prievadus.

Šiuos prievadus mes vadiname TCP / IP rietuve. Interneto paslaugos dažnai turi susietus TCP / IP prievadus. Pavyzdžiui, jūs pasiekiate internetą per 80 ir 443 prievadus.

Pagal numatytuosius nustatymus jūsų ugniasienės nėra sukonfigūruotos optimaliai apsaugoti. Patys saugiausios ugniasienės yra tos, kurias konfigūruojate patys.

TCP / IP apibrėžimas

„HowStuffWorks“ yra puikus straipsnis apie tai, kaip ugniasienės veikia, su lengvai suprantama informacija, kuri turėtų padėti tinkamai sukonfigūruoti ugniasienes, net jei esate visiškas pasaulietis. Kokius uostus naudojate? Galėsite tai išsiaiškinti.

Kaip sakiau, užblokuokite nenaudojamus prievadus ir filtruokite uostus, kuriuos naudojate. Atsimeni, aš minėjau, kad kiekvienas naujas prie interneto prijungtas įrenginys jūsų namų tinkle yra naujas būdas, kuriuo kibernetiniai užpuolikai gali įsilaužti? Tas pats pasakytina apie TCP / IP prievadus.

5. Nepamirškite antivirusinės

Kiekviename namų tinklo įrenginyje, kuriame gali būti įdiegta antivirusinė programa, turėtų būti įdiegta antivirusinė programa. Kenkėjiška programa jūsų telefone ar asmeniniame kompiuteryje gali būti priemonė kibernetiniams užpuolikams užpulti likusį jūsų namų tinklą.

„Android“ kenkėjiška programa gali būti būdas, kai kibernetinis užpuolikas gali stebėti jūsų kūdikį kūdikio monitoriuje arba valdyti „Ecobee“ termostatą..

pagrindinis puslapis av-test.org

Aš dirbu antivirusinėje įmonėje, todėl nieko konkretaus nerekomenduosiu. Aš nukreipsiu jus į AV-Test.org. Kaip „The Best VPN“ atlieka nepriklausomų VPN teikėjų apžvalgas, „AV-Test“ yra puikus šaltinis nepriklausomoms antivirusinės programinės įrangos trečiųjų šalių apžvalgoms..

Jie pateikia savo apžvalgas pagal operacinę sistemą, pvz., „Windows“, „Mac“ ir „Android“. Pasinaudokite jų patarimais, kad išsirinktumėte geriausią antivirusinę programinę įrangą visiems savo namų kompiuteriams, telefonams ir planšetiniams kompiuteriams.

6. Prisekite visus palaidus galus

Prisimeni, kaip minėjau, kad mano PS4 turi „PlayStation“ kamerą? Aš naudoju jį su savo PSVR įrenginiu. Kai nežaidžiu VR vaizdo žaidimo, atjungiu fotoaparatą nuo savo PS4.

„google“ namų įrenginys šalia išmaniojo telefono

Nešiojamieji kompiuteriai dažnai turi įmontuotas internetines kameras, taip pat galbūt turite „Google Home“ ar „Amazon Echo“ fotoaparatų arba kaip atskirą periferinį įrenginį, prijungtą prie stalinio kompiuterio. Kai nenaudojate, atjunkite visas kameras arba uždenkite jas kanalų juosta. Taip pat gera idėja atjungti „Google Home“ ar „Amazon Echo“ garsiakalbius, kai nesate namie.

Atjungdami arba uždengdami namų tinklo kameras ir garsiakalbius, kai jų nenaudojate, jums apsunkina kibernetinių užpuolikų stebėjimą ar klausymą jūsų privačioje erdvėje. Yra daugybė kenkėjiškų programų ir kibernetinių išpuolių, galinčių suteikti blogajam vaikinui kelią pažeisti jūsų privatumą.

Mano patarimas yra kiek įmanoma labiau apriboti jūsų „kibernetinės atakos paviršių“, sumažinant jį įmanomais būdais.

Kredito kortelės ir asmeninės bankininkystės duomenys taip pat yra labai patrauklūs kibernetinių užpuolikų atžvilgiu. Kartais žmonės saugo tokio tipo duomenis savo išmaniuosiuose televizoriuose ir vaizdo žaidimų pultuose. Mano patarimas - kuo rečiau naudoti kredito kortelę.

Jei turite paslaugų, už kurias mokate, tokias kaip „Netflix“, „Hulu“, „Amazon Prime“, „PlayStation Network“, „Xbox Live“ ar „Spotify“, dažnai galite už jas atsiskaityti naudodamiesi dovanų kortelėmis..

kreditinės kortelės galinėje džinsų kišenėje

Taip pat yra kredito kortelių dovanų kortelių, kuriomis galite atsiskaityti už daugumą internetinių paslaugų. Kiek įmanoma naudokite dovanų korteles. Blogiausias atvejis, kai dovanų kortelė yra tokia, kad kibernetinis užpuolikas iš jūsų pavagia savo vertę, nesvarbu, ar ji 100 USD, ar kas kita.

Blogiausias scenarijus su įprasta kreditine kortele yra daug brangesnis nei 100 USD. Jei kibernetinis užpuolikas įsigyja tuos duomenis, jie gali pasiekti jūsų asmeninę bankininkystę ir nušluostyti jūsų banko sąskaitas arba įsitraukti į asmens tapatybės sukčiavimą ten, kur jie apsimeta esantys jūs internete.

Apsaugokite savo namų tinklą, saugokite savo saugumą

Šie patarimai yra paprasti būdai, kaip žymiai pagerinti namų tinklo saugumą. Stebina, kiek žmonių to nedaro. Daugelis kibernetinių atakų nėra sudėtingos, modernios ar vertos Holivudo filmų.

Dažniausiai kibernetiniai užpuolikai išbandys lengvesnius kovos su elektroniniais nusikaltimais būdus, o vadovaudamiesi mano vadovu jūs dabar padarėte jų gyvenimą daug sunkesnį. Duok sau paglostymą ant nugaros!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me