Kas yra VPN?

Kas yra VPNIš pradžių VPN gali atrodyti sudėtinga, tačiau iš tikrųjų jais lengva naudotis.


Mes ketiname juos išaiškinti, ką jie gali padaryti dėl jūsų, kodėl jūs tikrai turėtumėte juos naudoti ir kaip jie visi dirba po gaubtu.

Be to, pateiksime keletą rekomendacijų, padėsiančių išsirinkti geriausią jūsų poreikius atitinkantį VPN.

 • Čia yra mūsų geriausių VPN paslaugų sąrašas.

Pradedančiųjų VPT supratimo vadovas

 1. Kas yra VPN
 2. Kaip veikia VPN
 3. Kiek saugus yra VPN
 4. Ar teisėta naudoti VPN?
 5. Ar VPT daro mane visišku anonimu internete
 6. VPN registravimo politika
 7. Nemokamas VPN, palyginti su mokamu VPN
 8. Ar galiu naudoti VPN „Torrenting“?
 9. Ar galiu naudoti VPN norėdamas žiūrėti „Netflix“ ir „Hulu“
 10. Ar VPN veikia „Android“ ir „iOS“
 11. Ar VPT veikia „Kodi“ / „SmartTV“
 12. Kaip įdiegti VPN į savo maršrutizatorių
 13. VPT & „Tor“ - kaip juos kartu naudoti
 14. IP nutekėjimai ir žudikliniai jungikliai
 15. Kada naudoti VPN
 16. Kada nenaudoti VPN

Kas yra VPN?

Pradedančiųjų vadovas Kas yra VPN

A VPN (virtualus privatus tinklas) yra paslauga, leidžianti saugiai ir privačiai pasiekti internetą nukreipdami savo ryšį per serverį ir paslėpdami veiksmus internete.

Bet kaip tai tiksliai veikia?

Kaip veikia VPN?

Štai kaip VPN veikia jums, vartotojui. Paleidžiate VPN klientą (programinę įrangą) iš savo VPN paslaugos. Ši programinė įranga užšifruoja jūsų duomenis, net prieš tai matydami interneto paslaugų teikėją ar kavinės „WiFi“ teikėją. Duomenys patenka į VPN, o iš VPN serverio į jūsų internetinę paskirtį - bet ką iš banko svetainės į vaizdo įrašų bendro naudojimo svetainę į paieškos variklį. Internetinėje paskyroje jūsų duomenys gaunami iš VPN serverio ir jo vietos, o ne iš jūsų kompiuterio ir jūsų vietos.

Kai prisijungiate prie interneto be VPN, jūsų ryšys atrodo taip:

Nėra VPN ryšio

Nors tai yra standartas, šis ryšys turi tam tikrų trūkumų. Visi jūsų duomenys yra atviroje vietoje, ir bet kuri suinteresuota šalis gali pasidomėti, ką jūs siunčiate.

Internetas yra serverių, atsakingų už svetainių saugojimą ir aptarnavimą visiems, norintiems jas peržiūrėti, rinkinys. Tie serveriai visą laiką kalbasi su kitais, įskaitant dalijimąsi savo duomenimis tarpusavyje, kad galų gale galėtumėte naršyti puslapyje. Puiku, kad galėsite naršyti, bet nėra puiku dėl privatumo.

Prisijungimas internete yra tarsi komercinės oro linijos skrydis. Visiems bilietų agentui, bagažo tvarkytojams, apsaugos darbuotojams ir palydovams reikia duomenų, kad galėtumėte nuvykti į kitą miestą. Panašus keitimasis informacija vyksta internete.

Jei tai tik linksma svetainė, į kurią žiūrite, nereikia jaudintis. Nesvarbu, ar kas nors mato jūsų duomenis. Bet jei tai internetinė bankininkystė, verslo el. Paštas ar kažkas kita, kas yra šiek tiek jautresnė - tai jau kita istorija.

Štai toks pats ryšys atrodo įjungus VPN:

Su VPN

Kai naudojate VPN paslaugą, jūsų duomenys yra užšifruoti (nes jūs naudojate jų programą), šifruota forma perduodami į jūsų IPT, tada į VPN serverį. VPN serveris yra trečioji šalis, kuri jūsų vardu prisijungia prie interneto. Tai privatumo ir saugumo problemą išsprendžia keliais būdais:

 • Paskirties svetainė srauto pradžią mato VPN serveriu, o ne jūs.
 • Niekas negali (lengvai) nustatyti jūsų ar jūsų kompiuterio kaip duomenų šaltinio, nei to, ką darote (kokias svetaines lankote, kokius duomenis pervedate ir pan.).
 • Jūsų duomenys yra užšifruoti, todėl net jei kažkas žiūrės, ką siunčiate, jie mato tik užšifruotą informaciją, o ne neapdorotus duomenis..

Kaip jūs įsivaizduotumėte, toks scenarijus yra daug saugesnis nei tradicinis prisijungimas prie interneto. Bet kaip tai tiksliai saugu? Išsiaiškinkime:

Kiek saugus yra VPN?

Pradedantiesiems vadovas Kaip saugus yra VPNVPT saugumas sukelia diskusijas tarp IT specialistų ir kitų pramonės atstovų, nė vienos paslaugos nėra tapačios nei pasiūla, nei saugumas. Yra du pagrindiniai veiksniai:

 • Teikėjo naudojamų VPN technologijos tipo apribojimai.
 • Teisiniai ir politiniai apribojimai, turintys įtakos tai, ką galima padaryti su ta technologija. Šalies, kurioje yra serveris, ir įmonės, teikiančios VPN, įstatymai ir pačios įmonės politika daro įtaką tai, kaip įmonė diegia šią technologiją savo tarnyboje.

Pažvelkime atidžiau į šiuos veiksnius.

VPN protokolai

VPN protokolai nusako, kaip paslauga tvarko duomenų perdavimą per VPN. Dažniausi protokolai yra PPTP, L2TP, SSTP, IKEV2 ir OpenVPN. Čia yra trumpa apžvalga:

 • PPTP (tiesioginio tuneliavimo protokolas). Tai yra vienas seniausių naudojamų protokolų, iš pradžių sukurtas „Microsoft“. Argumentai "už": veikia senuose kompiuteriuose, yra „Windows“ operacinės sistemos dalis ir ją nesunku nustatyti. Trūkumai: pagal šiandienos standartus jis beveik nėra saugus. Venkite teikėjo, jei tai yra vienintelis siūlomas protokolas.
 • L2TP / IPsec (2 sluoksnio tuneliavimo protokolas). Tai yra PPTP ir „Cisco“ L2F protokolo derinys. Šio protokolo idėja yra tvirta - jis naudoja raktus saugiam ryšiui užmegzti kiekviename duomenų tunelio gale, tačiau vykdymas nėra labai saugus. Pridėtas „IPsec“ protokolas šiek tiek pagerina saugumą, tačiau yra pranešimų apie tariamą NSA sugebėjimą sulaužyti šį protokolą ir pamatyti, kas perduodama. Nesvarbu, ar jie iš tikrųjų yra teisingi, galbūt to pakanka, kad išvis vyksta diskusijos venkite ir to.
 • SSTP (saugaus lizdo tuneliavimo protokolas). Tai yra dar vienas „Microsoft“ sukurtas protokolas. Ryšys užmegztas naudojant tam tikrą SSL / TLS šifravimą (šių dienų de facto žiniatinklio šifravimo standartas). SSL ir TLS stiprumas grindžiamas simetrinio rakto kriptografija; sąranka, kurioje tik dvi perdavimo procese dalyvaujančios šalys gali iššifruoti duomenis. Apskritai, SSTP yra labai saugus sprendimas.
 • IKEv2 (interneto raktų mainai, 2 versija). Tai yra dar vienas „Microsoft“ sukurtas protokolas. Tai yra ankstesnių „Microsoft“ protokolų kartojimas ir daug saugesnis. Tai suteikia jums geriausią saugumą.
 • „OpenVPN“. Tai atima tai, kas yra geriausia minėtuose protokoluose, ir pašalina daugumą trūkumų. Jis pagrįstas SSL / TLS ir yra atvirojo kodo projektas, kuris reiškia, kad šimtai kūrėjų jį nuolat tobulina. Tai apsaugo ryšį naudojant raktus, kuriuos žino tik dvi dalyvaujančios šalys abipus perdavimo. Apskritai, tai pats universaliausias ir saugiausias protokolas.

Paprastai tariant, dauguma VPN leidžia pasirinkti naudojamą protokolą. Kuo saugesnis protokolas, kurį jungiate per „OpenVPN“, „IKEv2“, tuo saugesnė bus jūsų visa sesija.

Deja, ne visi įrenginiai leis jums naudoti visus šiuos protokolus. Kadangi daugumą jų sukūrė „Microsoft“, galėsite juos naudoti visuose „Windows“ asmeniniuose kompiuteriuose. „Apple“ įrenginiams teks susidurti su kai kuriais apribojimais. Pvz., „L2TP / IPsec“ yra numatytasis „iPhone“ protokolas. O „Android“ ... gerai, „Android“ turi tam tikrų problemų, kurias išspręsime vėliau.

Šifravimo pagrindai

Trumpai tariant, šifravimas veikia:

 1. Pradedant paprastais duomenimis
 2. Taikant raktą (slaptą kodą) duomenims transformuoti
 3. Pabaiga užšifruotais duomenimis

Užšifruotus duomenis gali nuskaityti tik kažkas, turintis originalų raktą, naudojamą duomenims užšifruoti.

Šiuo principu dirba šiuolaikiniai šifravimo algoritmai, o antrasis žingsnis yra labai sudėtingas ir vertas daktaro lygio tyrimų. Tai, ko jums reikia ieškoti, yra jūsų duomenų užšifravimas naudojant mažiausiai 128 bitų AES algoritmą. Daugybė geriausių VPN ten pasiekia aukščiau nurodytą žingsnį ir siūlo AES-256 šifravimą, įskaitant „NordVPN“ (peržiūra), „Surfshark“ (peržiūra) ir „ExpressVPN“ (peržiūra)..

Jūsų VPN gali būti ypač saugus, tačiau visa tai priklauso nuo prisijungimo protokolo - šifravimo mechanizmo, naudojamo jūsų informacijai tvarkyti.

Teisiniai apribojimai ir įmonės vizija

(Pastaba: nė vienas iš jų nėra teisinis patarimas. Skaitykite tik pramogų tikslais.)

Visos geros VPN kompanijos padarys viską, ką gali, kad apsaugotų jūsų duomenis, privatumą ir bendrą jūsų saugumą internete. Atminkite, kad jiems vis dar galioja jų jurisdikcijai priklausantys įstatymai, kurie gali turėti įtakos jų tarnybai.

Atsižvelgiant į šalies, kurioje buvo įsteigtas VPT, įstatymus, įmonė gali būti priversta teismo nutartimi pasidalyti visais turimais įrašais apie jūsų veiklą - ir tokiais atvejais šalys gali sudaryti tarptautinius susitarimus keistis informacija. Jei atliksite pakankamai tyrimų, galite rasti VPN, įkurtą šalyje, kuri neturi tokių sutarčių su jūsų šalimi..

Taigi galų gale, esate saugūs tik su VPN, jei jis ne tik nori ir techniškai gali apsaugoti jūsų informaciją saugią ir privačią, bet ir tuo atveju, jei teisėtai leidžiama tai daryti. Let nagrinėja šią temą šiek tiek plačiau ir sutelkia dėmesį į atsakymą į bendrą klausimą:

Ar teisėta naudoti VPN??

Pradinis vadovas yra „VPN Legal“Žodyje, taip. Bet ne visada.

Visų pirma, VPT kaip sąvoka yra šiek tiek nauja „legaliaisiais metais“, todėl ne visoms jurisdikcijoms pavyko neatsilikti. Tai reiškia, kad taisyklės yra niūrios ir gali būti aiškinamos įvairiai.

Apskritai atrodo, kad daugumoje šalių VPN galima naudoti, ypač JAV, Kanadoje, JK ir kitoje Vakarų Europoje. (Svarbu! Čia svarbu tavo fizinė vieta, kai naudojamas VPN.)

Paprastai VPN yra netinka Kinija, Turkija, Irakas, Jungtiniai Arabų Emyratai, Baltarusija, Omanas, Rusija, Iranas, Šiaurės Korėja ir Turkmėnistanas.

Norėdami sužinoti daugiau apie VPN teisėtumą savo šalyje, sužinokite apie vietos valdžios įstatymus ir peržiūrėkite šį išsamų mūsų šaltinį, atsakydami, ar VPN jūsų šalyje yra teisėtas. Mes aplankom daugiau nei 190 šalių ir papasakojame, kas yra toliau.

Ar VPT daro mane visišku anonimu internete?

Pradedančiųjų vadovas Ar VPT paverčia jus anonimaisŽodyje, ne. Tačiau tai, kiek tai daro, vis dar įspūdinga.

Be VPN jūsų ryšys yra visiškai atviras, o jūsų IPT, kavinės „WiFi“ maršrutizatorius, bet kuris pakeliui esantis serveris ar asmuo, turintis tinkamus įrankius, gali peržiūrėti jūsų duomenis. Naudodamas VPN išsprendžia daugelį šių problemų užšifruodamas jūsų siuntimą ir priversdamas atrodyti, kad ryšį užmezga pats serveris, o ne jūs.

Norėdami nustatyti anonimiškumo laipsnį, ištirkite šiuos dalykus.

 • Ar tarnyba tvarko žurnalus?
 • Jurisdikcija, pagal kurią įsteigiamas VPT. Kai kuriais atvejais jie gali būti teisiškai priversti vesti apskaitą. Kas nutinka, kai ateina vyriausybė ir užduoda klausimus?
 • Ar tarnyba tvarko mokėjimų apskaitą? Ar tuose įrašuose yra identifikavimo informacijos??
 • Ar yra pakankamai šifravimo ir saugaus ryšio protokolo?

Ne kiekvienas VPT jus apsaugos vienodai. Jei protingai pasirinksite, galite išspręsti aukščiau aprašytas problemas. Čia pateikiame geriausių rinkoje esančių VPN palyginimą.

VPN registravimo politika

Pradedantiesiems pateikiama VPN registravimo politikaŽurnalai, kuriuos saugo VPT, daro didelę įtaką anonimiškumo ir privatumo lygiui, kurį turite naudodamiesi jų paslauga. Žurnalai, kuriuos teikėjas gali laikyti, yra šie:

 • vartotojo veikla
 • IP adresai
 • prisijungimo / atjungimo laiko žymos
 • naudojami prietaisai
 • mokėjimo žurnalai

Bet koks toks žurnalas padaro jus šiek tiek mažiau anoniminius, nes jūsų IP gali būti prijungtas prie tam tikros naršymo sesijos, kurią jūs turėjote. Žinoma, susieti tai asmeniškai yra labai sunku, bet vis tiek tai įmanoma padaryti, jei kuri nors agentūra yra pakankamai apgalvota.

Apskritai, kuo mažiau jūsų paslaugų teikėjo žurnalų, tuo geriau, o idealas „be žurnalų“.

Būk atsargus. Daugelyje tarnybų teigiama, kad jų pardavimų medžiagoje yra privatumo, tačiau turite peržiūrėti jų privatumo politiką, kad pamatytumėte jų puikų atspaudą ir kokius duomenis jie iš tikrųjų saugo. Arba jie pasakys, kad jų šalyje nereikia saugoti duomenų, tačiau jie nenurodo savo savo duomenų saugojimo politiką.

Mes atlikome tyrimą už jus. Čia yra mūsų didelis daugiau nei 100 VPN ir jų registravimo politika. Patikrinkite tai rinkdamiesi savo paslaugą.

Nemokamas VPN, palyginti su mokamu VPN

Pradedantiesiems skirtas nemokamas VPN ir mokamo VPN vadovasVykdyti gerą VPN paslaugą kainuoja nemažus pinigus - tvirtus serverius, duomenų perdavimą, infrastruktūrą, darbuotojus ir pan. Jei paslauga siūloma nemokamai, pagalvokite, kokie kompromisai galėjo būti padaryti. Ar jie vykdo miško kirtimą dėl savo priežasčių? Ar jie rodo savo skelbimus? Ar jūsų duomenys parduodami trečiajai šaliai?

Mokėjimas už VPN nėra didžiulė investicija. Mes išbandėme puikius sprendimus, kurie kainuoja nuo 3 iki 3 USD per mėnesį. Tai neatrodo daug mainais į ramybę ir patobulintą privatumą internete..

Kiek kainuoja VPN?

Vidutinis iš 70 populiarių VPT yra 4,99 USD per mėnesį. Tai daug pasako apie tai, kokios paprastai yra tokios išlaidos. VPN, kainuojantys daugiau nei 10 USD, nėra reti ir nėra daug priežasčių juos pirkti, nes ten yra pigesnių sprendimų..

Daugelis paslaugų teikia dideles nuolaidas, jei norite prenumeruoti dvejus trejus metus iš anksto, užuot atnaujinę prenumeratą kas mėnesį. Pvz., „NordVPN“ - VPN, kuris mums labai patinka - kainuoja 11,95 USD, jei mokama kas mėnesį, tačiau jūs galite patraukti jų 3 metų planą tik už 3,49 USD per mėnesį (tai yra 70% nuolaida)..

Čia pateikiame išsamesnę kainų palyginimo lentelę. Jei jums trūksta pinigų, taip pat galite sužinoti apie pigiausių ir greičiausių VPN sąrašą..

Ar galiu naudoti VPN „Torrenting“??

Pradedančiųjų vadovas Ar galite naudoti „VPN“ torrenting?Apskritai, taip, bet tai priklauso nuo konkrečios jūsų naudojamos paslaugos ir nuo to, kokius dalykus kankinate.

„Torrenting“ yra įprastas konkretaus protokolo, naudojamo duomenims ir failams perduoti per internetą, pavadinimas, bet ne tikrasis failų tipas. Nors tai daro daug blogos spaudos, jis yra visiškai tinkamas ir teisėtas, jei perkeliate failus, į kuriuos turite teises. Kita vertus, piratavimas yra visiškai neteisėtas, nepaisant įrankių, kuriuos naudojate tam.

Tada galioja pati VPT politika, susijusi su kankinimu ir kaip su ja tvarkoma. Daugelis kokybiškų VPN sprendimų rinkoje leis kankintis. Remiantis mūsų tyrimais, galite kankintis su visais populiariais VPN - „NordVPN“, „ExpressVPN“, „Surfshark“, „VyprVPN“ ir „PIA“..

Kalbant apie kankinimų saugumo aspektą, visa tai atsižvelgiama į VPN politiką, susijusią su tokiais dalykais, kaip žurnalų registravimas ar dalijimasis jūsų vartotojo duomenimis. Apskritai, jei VPT apskritai nevykdo žurnalų, jie taip pat nelaiko jūsų torrentinės veiklos.

Kitas aspektas, į kurį verta atkreipti dėmesį renkantis VPN, yra siuntimo greitis, kurį gali pasiūlyti ši paslauga. Žinoma, tokios rūšies informacijos gali būti sunku gauti; dažniausiai tai sužinosite tik nusipirkę VPN. Mes patys išbandėme ir remdamiesi galime rekomenduoti šiuos VPN, kad atsisiųstų greitai: „NordVPN“, „ExpressVPN“, „VyprVPN“ ir PIA.

Ar galiu naudoti VPN norėdamas žiūrėti „Netflix“ ir „Hulu“?

Pradedančiųjų vadovas Ar galite naudoti VPN „Netflix“Taip. Tačiau, kaip ir daugumoje šio sąrašo dalykų, viskas priklauso nuo konkretaus jūsų naudojamo VPN.

Apskritai „Netflix“ problema yra ta, kad, nors dabar ją galima įsigyti daugiau nei 130 šalių, ne visos laidos yra paskirstomos vienodai.

Dėl sudėtingų licencijavimo sutarčių, sudarytų prieš didįjį „Netflix“ tarptautinį pasirodymą, įvairios televizijos stotys išlaiko teises net į kai kuriuos „Netflix“ pasirodymus, o tai iš tikrųjų neleidžia „Netflix“ legaliai leisti tas laidas savo platformoje..

Sudėtinga teisinė medžiaga, tačiau čia gali padėti VPT.

„Netflix“ ir „Hulu“ blokuoja dalį savo turinio tam tikrose pasaulio vietose vietos filtrai. Reiškia, jei esate draudžiamoje šalyje, esate draudžiamas.

VPT tai lengva ištaisyti. Kadangi galite pasirinkti serverį, su kuriuo norite prisijungti, viskas, ką jums reikia padaryti norint atrakinti tam tikras „Netflix“ laidas, reikia prisijungti prie serverio, esančio šalyje, kurioje tą laidą galima rasti. Tai viskas. Mes turime išsamų įrašą apie tai, kaip žiūrėti „Netflix“ per VPN + geriausius VPN, leidžiančius tai padaryti.

Ar VPN veikia „Android“ ir „iOS“?

Vėlgi, tai yra a taip.

Daugybė geriausių ten esančių VPN paslaugų taip pat leidžia atsisiųsti mobiliųjų programų „Android“ arba „iOS“.

Čia yra geriausi mūsų „Android“ VPN: „NordVPN“, „ExpressVPN“ ir „Surfshark“.

Abi platformos leidžia gana lengvai nustatyti VPN ryšį. Pvz., „IPhone“ tai galite padaryti pasirinkdami „Nustatymai“ → „Bendra“ → „VPN“.

Visa tai sakydami būkite atsargūs, jei jus vilioja kokia nors nemokama VPN programa, skirta „Android“ arba „iOS“. Yra specialistų komandos (iš CSIRO „Data61“, Naujojo Pietų Velso universiteto, Tarptautinio kompiuterių mokslo instituto ir Kalifornijos Berklio universiteto) atlikti tyrimai, atliekantys daugiau nei 280 nemokamų „Android“ programų, naudojančių „Android VPN“ leidimus. Tyrimas rodo, kad 38 proc. Šių programų yra kenkėjiškų programų, 84 proc. - srautas iš vartotojų, o 75 proc. - stebėjimo bibliotekos. Taigi yra taip. Čia taip pat atlikome savo VPN leidimų testą.

Ar VPT veikia „Kodi“ / „SmartTV“?

Jūsų išmanieji televizoriai ir „Kodi“ dėžutės yra dar daugiau dalykų, kuriems reikalingas tiesioginis interneto ryšys, kad galėtumėte pateikti jų gėrybes. Dėl to VPN gali padėti išlaikyti šiuos srautus privačius, kad tik jūs ir pati tarnyba žinotumėte, ką žiūrite..

Yra du būdai, kuriais galite įjungti VPN ryšį išmaniajame televizoriuje:

 • sukonfigūruokite jį pačiame įrenginyje,
 • sukonfigūruokite jį tiesiai ant savo maršrutizatoriaus - veiksmingai apsaugokite visą namų tinklą ir visa, kas prie jo prijungta (apie tai pateiksime kitame skyriuje žemiau).

Susikoncentruokime į buvusįjį. Apskritai, daugelis kokybiškų VPT yra su galimybe juos konfigūruoti tiesiai per savo išmanųjį televizorių. Pavyzdžiui, „NordVPN“, kuris yra vienas iš mūsų rekomenduojamų VPT, yra su „Android TV“ skirta programa, taip pat su išsamiomis instrukcijomis „Kodi“ / „OpenELEC“ ir „Apple TV“. Kiti rinkoje esantys VPN teikia panašias galimybes.

Kai kurie tinklai, palaikantys intelektualiosios televizijos įrenginius ir dėžutes: „NordVPN“, „Surfshark“, „ExpressVPN“.

„NordVPN“ yra puikus tinklaraščio įrašas apie tai, kaip žiūrėti filmus „Kodi“ svetainėje.

Kaip įdiegti VPN į savo maršrutizatorių?

Pradedančiųjų vadovas, kaip įdiegti VPN maršrutizatoriuje yra geriausias būdas įsitikinti, kad viskas, kas prijungta prie to maršrutizatoriaus, yra saugiam VPN ryšiui. Tokiu atveju jums nebereikia diegti atskirų programų savo mobiliuosiuose įrenginiuose, nešiojamuosiuose kompiuteriuose, išmaniuosiuose televizoriuose ar bet kur kitame, turinčiame prieigą prie interneto..

Pirmiausia įsitikinkite, kad jūsų maršrutizatorius suderinamas su VPN. Tai galima padaryti maršrutizatoriaus gamintojo gamintojo svetainėje. Dažnai dauguma DD-WRT ir pomidorų padidintų „FlashRouters“ yra suderinami su VPN.

Pvz., Štai, kaip tai padaryti, jei esate kartu su „NordVPN“, čia yra „ExpressVPN“ ir VIP. Taip pat pateikiame pavyzdį, kaip tai daroma daugelyje DD-WRT maršrutizatorių šiame puslapyje (apačioje).

Įdiegimas yra paprastas ir jums reikia prisijungti prie maršrutizatoriaus, o tada užpildyti keletą standartinių formų - nieko, ko negalėsite sutvarkyti.

VPT & „Tor“ - kaip juos kartu naudoti

Nors „Tor“ ir VPN iš esmės skiriasi, vis tiek jie gali būti naudojami kartu siekiant maksimalaus saugumo ir privatumo internete.

 • „Tor“ suteikia jums galimybę pasiekti internetą nukreipiant jūsų ryšį per daugybę atsitiktinių mazgų, kartu šifruojant šį ryšį kiekviename etape..
 • VPN suteikia prieigą prie vieno serverio vienu metu.

Jos pobūdis iš esmės šiek tiek skiriasi, todėl negalime sakyti tokių dalykų kaip „Tor ar VPN yra geriau už kitus“. Šioje svetainėje jau išsamiai kalbėjome apie „Tor“ ar VPN skirtumus. apsilankykite tame įraše ir gaukite visą vaizdą.

Vienas iš geriausių „Tor“ aspektų yra tai, kad galite juo naudotis 100 proc. Ir nėra jokių nemokamų šios versijos apribojimų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai patraukti oficialią „Tor“ interneto naršyklę. Kai tik turėsite, jums tereikia jį suaktyvinti kaip įprastą „Chrome“ ar „Firefox“ naršyklę, spustelėkite prisijungimo mygtuką ir jūs būsite pasiruošę.

Kaip sujungti savo VPN ir „Tor“:

 1. Įgalinkite savo VPN ryšį paprastai. Nuo to laiko viskas, kas susiję su bendravimu su žiniatinkliu, vyksta per jūsų VPN.
 2. Atidarykite „Tor“ naršyklę ir susisiekite su „Tor“.

Šiame etape turite VPN ryšį ir „Tor“ žiniatinklio naršyklę, veikiančią tuo pačiu metu. Svarbiausias tokios sąrankos trūkumas yra tai, kad jis bus daug lėtesnis nei jūsų standartinis, tik VPN jungtis. „Tor“ savaime pastebimai sulėtina jūsų patirtį, o kartu su VPN rezultatai gali būti dar dramatiškesni. Pliuso pusėje tai suteikia ypatingą privatumą, o tai yra didžiulis pliusas.

IP nutekėjimai ir žudikliniai jungikliai

Nužudyk jungiklį

Pradedantiesiems - IP nutekėjimas ir „KILL Switch“

Žudymo jungiklis yra funkcija, kuri automatiškai užmuša jūsų prieigą prie interneto, jei šifruotas saugus ryšys kada nors nutrūktų. Jei iš viso iškyla ryšio problemų, žudymo jungiklis suaktyvins ir užblokuos visą veiklą, kol grįš saugus ryšys.

Jei jūsų VPN neturi žudymo jungiklio ir kyla ryšio problemų, tikėtina, kad jūsų įrenginys bandys atkurti standartinį neapsaugotą ryšį ir taip parodyti tai, ką darėte iki to momento.

Remiantis mūsų tyrimais, šie VPT turi nužudymo jungiklį: „NordVPN“, „Surfshark“, „ExpressVPN“, PIA.

IP nutekėjimas

IP nutekėjimas yra žinoma pažeidžiamumas, kurį kai kurie nustatymai, kuriuos žmonės naudoja prieigai prie interneto. Tai nėra visiškai VPN problema.

IP nutekėjimas gali įvykti, kai VPN nepavyksta paslėpti tikrojo IP naršant internete. Pvz., Norite pasiekti „Netflix“ geografiškai apribotą laidą, taigi pakeisite serverį į patvirtintą šalį ir iš naujo įkelsite puslapį. Tuomet supranti, kad turinys vis tiek užblokuotas. Tai reiškia, kad jūsų tikrasis IP galėjo būti tiesiog nutekėjęs.

Visi geriausi VPN turi keletą protingų scenarijų, užprogramuotų jų programose, kad sumažintų šią riziką. Kaip jau minėjau, jūsų IP nutekėjimas ne visada yra VPN kaltė. Kartais dėl to kalta jūsų kompiuterio konfigūracija ir daugybė programų. Net jūsų naudojama naršyklė ir joje įdiegti priedai gali sukelti IP nutekėjimą.

Kada naudoti VPN

Yra keletas rimtų priežasčių naudoti VPN:

 • Tai užšifruoja jūsų veiklą internete.
 • Tai slepia jūsų veiklą nuo visų, kuriems tai galėtų būti įdomu.
 • Jis slepia jūsų buvimo vietą, leidžiant pasiekti geografiškai užblokuotą turinį (pvz., „Netflix“ ir kitose svetainėse).
 • Padarys jus anonimais žiniatinklyje.
 • Padeda apsaugoti ryšį, kai naudojama viešoji „WiFi“ interneto prieigos taškas.

Apskritai, naudokite VPN, jei jums svarbus žiniatinklio privatumas, saugumas ir anonimiškumas. Maždaug 3–5 USD per mėnesį yra maža kaina, kurią reikia sumokėti už visa tai.

Kada nenaudoti VPN

Kaip nuspėjama, nes tai gali pasirodyti, tikrai nematome rimtos priežasties nesinaudoti VPN, jei rimtai žiūrite į savo interneto saugumą ir privatumą (čia yra 7 pagrindinės priežastys, kodėl reikia naudoti VPN).

VPT yra neįtikėtinai naudingi kaip dar vienas saugos sluoksnis, esantis ant SSL protokolų svetainėse, turintys gerą antivirusinę programą, neatsisiųsti šešėlinės programinės įrangos, nesidalinti per daug privačios informacijos socialinėje žiniasklaidoje ir pan. Apskritai, tai yra kitas jūsų žingsnis sąmoningesnio interneto naudojimui ir nustatant pakankamai atsargumo priemonių.

Nemažų jų trūkumų nėra. Turbūt vienintelė priežastis, dėl kurios jūsų ryšys kartais gali sulėtėti. Galų gale, jūs nukreipiate savo duomenis per papildomą serverį.

Ką tu manai? Ar esate įsitikinęs VPT idėja ir galvojate apie tai, kaip ją gauti? Pažvelkite į mūsų gausius atsiliepimus, kuriuose palyginta daugiau nei 70 populiarių VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me