Ką „Google“ žino apie jus: išsamus vadovas

„Google“ gali jus tiesiog geriau pažinti nei bet ką.

Dėka duomenų, kuriuos technologijų milžinas renka norėdamas parduoti skelbimus, „Google“ turi daugybę informacijos apie jus – nuo to, kaip atrodai, kur gyveni ir kur keliavai. Korporacija gali net atspėti jūsų mėgstamą maistą.

Tik kaip „Google“ visa tai žino? Pereikite prie mūsų infografijos, kad greitai peržiūrėtumėte viską, ką „Google“ žino apie jus, arba peržiūrėkite visą mūsų vadovą spustelėdami toliau pateiktas piktogramas..

 • kaip google tave seka
  Kaip „Google“ stebi
 • Kaip gerai „Google“ jus pažįsta
  Ką žino „Google“
 • Neleiskite „Google“ sekti jūsų
  Kaip sustabdyti „Google“

Kaip „Google“ stebi jus?

Nors „Google it“ oficialiai pateko į kultūros leksiką, megakorporacija yra kur kas daugiau nei paieškos variklis. Technologijų bendrovė renka duomenis apie jus naudodama programas, internetines paslaugas, įsigytas įmones ir kita. Žemiau išskaidėme dažniausiai naudojamas programas, produktus ar paslaugas, kuriuos „Google“ naudoja duomenims stebėti, taip pat pateiktą konkrečių surinktų duomenų apžvalgą..

„Google“ programa, produktas ar paslauga Duomenys surinkti
„Google Chrome“ Naršyklės istorija, aplankytos svetainės
Google paieška Ieškota užklausų
„Gmail“ Kontaktai, išsiųsti el. Laiškai, gauti el. Laiškai, el. Pašto turinys / pokalbiai
Skelbimai Skelbimai spustelėti, temos domina
„Google“ nuotraukos Žmonės ir vietos pažymėti
„Google Fit“ Sporto lygis ir tikslai
Google žemėlapiai Aplankytos vietos, ieškotos vietos, transportavimo būdai, pasukimo datos
„Google“ kalendorius Būsimi planai ir susitikimai
„Google Hangouts“ Kontaktai, pokalbiai
„YouTube“ Vaizdo įrašai žiūrėti, patiko ir įkelti
„Google“ naujienos Aplankytos naujienų svetainės, paspaustos istorijos
„Google Books“ Knygos buvo skaitomos ir ieškoma
„Google“ apsipirkimas Produktai ieškojo ir spustelėjo
Waze Ieškomos kryptys ir vietos, aplankytos vietos

„Google“ žino apie jus daug ką iš to, ko ieškojote internete, ir iš svetainių, kuriose lankėtės, kas yra jūsų kontaktai ir apie ką jūs kalbate. Tada įmonė gali priimti šią informaciją ir priimti pagrįstus sprendimus dėl to, kas jus galėtų sudominti, kuriuos jie jums rodo skelbimų forma..

ką google žino apie tave

„Google“ programos suteikia įmonei daugybę informacijos apie jus – pradedant asmenine informacija, kuri sudaro jūsų interesus, jūsų praeities keliones ir ateities tikslus.

Kas tu esi

Nuo veido atpažinimo iki garso įrašų ir intuityvios paieškos „Google“ gali sukurti išsamų ir be galo teisingą profilį apie tai, kas tave daro.

Tavo išvaizda
Dėl veido atpažinimo „Google“ nuotraukose paieškos variklis tikriausiai turi gana gerą idėją, kaip tu atrodai. Tiesą sakant, „Google“ nuotraukose galite sukurti „etiketę“, iš esmės žyminčią kiekvieno asmens atvaizduose, ir „Google“ gali atskirti tą asmenį nuo kiekvienos jūsų įkeliamos nuotraukos – net jei nuotraukoje yra tik dalis nuotraukos arba ji yra užtemdytas.

Tavo balsas
Jei kada nors naudojote balso komandas naudodamiesi „Google Home“, „Android“ įrenginiu ar bet kokiu kitu „Google“ produktu ar įrenginiu, svetainėje yra jo žurnalas. Tiesą sakant, ne tik galite peržiūrėti savo ankstesnes balso komandas „Google“ skyriaus „Mano veikla“ skiltyje „Balso ir garso įrašai“, bet ir jas galite išgirsti. Svetainėje saugoma visa jūsų garso komandų, įskaitant balso įrašus, istorija.

Jūsų religiniai / politiniai įsitikinimai
Ar ieškojote „Google“, kaip paaukoti politinei kampanijai? Apsilankėte kandidato svetainėje? Žiūrėjote pamokslą „YouTube“? „Google“ visą šią informaciją naudoja kurdama išsamų profilį, apimantį viską nuo to, ar esate religingesnė, ar dvasingesnė, iki to, už ką tikriausiai balsuosite per kitus rinkimus.

Jūsų sveikatos būklė
Jei naudojate „Google Fit“, įmonė tikriausiai turi gana gerą jūsų sveikatos apžvalgą, pradedant nuo to, kiek esate aktyvus, kalorijų, kurias sudeginote per dieną, iki savo kūno rengybos tikslų. Bet net jei nenaudojate šios „Google“ programos, svetainė tikriausiai pakankamai gerai supranta jūsų imuninės sistemos būklę (ar bent tai, kaip jūs ją žiūrite) iš „Google“ paieškų. Tiesą sakant, paieškos variklio duomenų kaupimas ir jų palyginimas pagal modelius gali net leisti „Google“ pranešti, jei susirgote ar susiduriate su medicinos problema.

Jūsų asmeninė informacija
Ieškojote „Google“ geriausio pieno be laktozės? Ko tikėtis, kai laukiesi? Kaip greitai išmokti ispanų kalbą? Viską, ko ieškote, stebi „Google“, kuris gali būti naudojamas geriau suprasti asmeninę jūsų gyvenimo informaciją, pradedant nuo to, ar turite dietos apribojimų, iki to, kokiomis kalbomis kalbate.

Visur, kur kada nors buvai

Vietos stebėjimas yra viena iš sričių, kurioje „Google“ išsiskiria – dėl pažangios vietos atpažinimo technologijos įmonė žino viską, pradedant atostogomis prieš dvi vasaras ir baigiant tuo, kuriame restorane dažniausiai valgote.

Jūsų namai ir biuras
„Android“ telefonai, kuriuose nenaudojamos „Google“ paslaugos, ir „Pixel“, „Google“ nuosavas telefonas, seka ir registruoja jūsų buvimo vietą keliomis priemonėmis, įskaitant „Wi-Fi“, GPS ir korinio ryšio tinklus. Tai reiškia, kad telefonas žino, kur esate, kiekvieną dieną ir kiek laiko esate ten.

„Google“ sugeba išaiškinti tuos duomenis ir iš jų padaryti išvadas – pavyzdžiui, turbūt ten, kur gyvenate, daugiausiai naktų ir savaitgalių yra jūsų telefonas. Tiesą sakant, jūsų „Google“ dabar gali prireikti trijų dienų, kad nustatytumėte, kur gyvenate. Tiems, kurie yra „Apple“ įrenginiuose ar kitose operacinėse sistemose, „Google Maps“ veikia panašiai.

Jūsų lankomos vietos
Be to, kad renka informaciją apie tai, kur gyvenate ir dirbate, „Google“ gali sekti ir kitas dažniausiai lankomas vietas. Ar turite mėgstamą kavinę? Bėgimo maršrutas? Dienos priežiūros centras, kurį naudojate kiekvieną darbo dieną? „Google“ tikriausiai apie tai žino.

Vietos, kuriose keliavote
„Google“ ne tik žino jūsų kasdienio gyvenimo privalumus. Technikos kompanija žino, kur jūs taip pat keliavote, nesvarbu, ar tai savaitgalio atostogos, ar mėnesio trukmės kelionė į kitą šalį.

„Google“ ne tik gali sekti vietas, į kurias keliavote, bet ir pamatyti, ką padarėte, kol buvote ten. Jei lankėtės muziejuje Paryžiuje ar lankėtės linijiniuose šokiuose Teksase, „Google“ žino tikslią atvykimo laiką, kiek laiko apsistojote ir kiek laiko užtrukote, kad galėtumėte patekti iš vienos kelionės vietos į kitą. Vietos sekimas netgi gali pasakyti, kokį transportavimo būdą naudojote, pavyzdžiui, jei vaikščiojote ar traukiniui.

Be to, „Google“ įsigijęs „Waze“ reiškia, kad svetainė gali rinkti duomenis apie tai, kur buvai, net jei nesate prisijungę prie Žemėlapių ar „Google“ įrenginio.

Kas yra tavo draugai

Tarp jūsų kontaktų ir pokalbių „Gmail“ ir „Hangout“ bei susitikimų, kuriuos atlikote „Google“ kalendoriuje, įmonė žino viską – nuo to, su kuo jūs kalbate, kada ir kur juos matote..

Su kuo tu kalbi
Jei naudojate „Gmail“ asmeniniam ar darbo el. Paštui, „Google“ turi visų jūsų kontaktų sąrašą, įskaitant tuos, su kuriais dažniausiai kalbatės: eikite į „Google“ skiltį „Dažniausiai susisiekiama“, kad pamatytumėte, su kuriuo iš jūsų „Gmail“ kontaktų praleidžiate daugiausia laiko kalbėdamiesi su (ir patikrinkite, ar „Google“ vertinimas, kas jums labiausiai patinka, atitinka jūsų pačių vertinimą). „Android“ ir „Pixel“ vartotojai taip pat suteikia „Google“ prieigą prie savo telefono kontaktų ir tekstinių pranešimų.

Kur susitinki
Vėliau susitikti su draugu kavos? Jei ji yra jūsų „Google“ kalendoriuje, įmonė apie tai žino ir, naudodama vietos stebėjimo funkciją, gali suplanuoti jūsų kelionę iš savo namo į kavinę ir atgal. Jei nusifotografavote su draugu parduotuvėje ir įkeliate jį į „Google“ nuotraukas, „Google“ gali naudoti veido atpažinimo funkciją, kad pridėtų juos prie savo nuotraukų albumo. Taip pat galite pažymėti vietą, kurioje padaryta nuotrauka.

Jei po metų bandysite prisiminti, kas tą dieną ragavote kavos, „Google“ gali padėti jums atsiminti.

Apie ką tu kalbi
Ar „Google“ stebi, ką jūs kalbate per „Gmail“? Tai klausimas, kurį reikia diskutuoti – įmonė 2017 m. Paskelbė, kad nustos skaityti el. Laiškus, kad sukurtų tikslinę reklamą. Tai, ar jie iš tikrųjų nustojo juos skaityti, yra kitas klausimas.

Kas tau patinka ir nepatinka

„Google“ siekia žinoti, ką jūs įsivaizduojate. Štai kaip paieškos variklis sukuria ir parduoda tokią suasmenintą reklamavimo patirtį. Nuo mėgstamo filmo žanro iki mėgstamo maisto tipo „Google“ žino jūsų nuostatas.

Maistas, knygos ir filmai
„Google“ gali naudoti paieškos variklio duomenis, pvz., Jūsų ieškomus receptus ar ieškomus knygų pavadinimus, kad susidarytų idėją apie tai, kas jums patinka ir nepatinka. Kai kurias programas, tokias kaip „Google Books“, kurios seka ieškomų ir perskaitytų knygų įrašus, pagilinkite šias žinias. Be to, „Google“ priklauso „YouTube“, tai reiškia, kad jie žino, kurių filmų anonsų ieškojote.

„Google“ naudoja šią informaciją, taip pat svetaines, kuriose lankėtės, ir skelbimus, kuriuos spustelėjote, kad sukurtų subjektų, kurie, jų manymu, jus domina, profilį. Galite pamatyti visą sąrašą, kas, jų manymu, esate jūsų – iki to, kurias laidas žiūrite ir kokius pomėgius siekiate laisvalaikiu – jų skelbimų informacijos suvestinėje.

Kur perkate ir ką perkate
Jei kada nors naudojote „Google“ apsipirkimą, kad palygintumėte internetinių pardavėjų kainas, „Google“ apie tai žino. Jie taip pat žino, kokių produktų ieškojote ir spustelėjote naudodami „Google“ paiešką, ir jie gali stebėti jūsų apsilankymus svetainėje ir kokius produktus žiūrėjote mažmenininkų svetainėse naudodami „Google Chrome“.

Jūsų ateities planai

„Google“ žinios nėra vien tik tai, ką jau nuveikėte praeityje ar darote dabartyje. Bendrovė taip pat gali naudoti duomenis iš savo programų ir paieškos variklio, kad galėtų numatyti, ką darysite ateityje.

Ką norite pirkti, pamatyti ar valgyti
Norite pamatyti naują filmą? Ieškote naujo restorano ar rengiatės savaitgalio kelionei į naują miestą? Jei „Google“ paiešką naudojote filmų laikams ieškoti, rezervuoti internetu ar ieškoti geriausios turizmo veiklos, „Google“ žino.

Būsimos kelionės ir rezervavimas
Ar ieškojote restoranų, kuriuose galima valgyti, ir laidų, kuriose lankotės mieste, kuriame lankotės? Ar sukūrėte maršrutą „Google“ kalendoriuje? „Google“ gali rinkti tuos duomenis norėdama įvertinti jūsų artėjančias keliones. „Google“ taip pat nuskaito jūsų el. Laiškus, kad sužinotų, kokius skrydžius vykdote, ir gali automatiškai įtraukti restoranų rezervacijas į savo tvarkaraštį remdamasi patvirtinimais, kurie buvo išsiųsti į „Gmail“..

Ateities gyvenimo planai
Ar jūs ieškojote namų nuosavybės? Apie tai, kada geriausias amžius turėti vaikų? Apie kelionių į Kiniją patarimus? „Google“ naudoja šią informaciją norėdama daugiau suprasti apie jus ir tai, ko norite ateityje, norėdama geriau pritaikyti internetines reklamas jūsų poreikiams.

Jūsų internetinis gyvenimas

Pati pagrindinė „Google“ yra paieškos ir interneto paslaugų įmonė. Taigi nenuostabu, kad ne tik žinodami daugybę savo asmeninių duomenų, svetainė taip pat žino viską, ką reikia žinoti apie tai, ką darote internete..

Svetainės, kuriose lankėtės
„Google“ saugo išsamų visų svetainių, kuriose lankėtės „Chrome“, bet kuriame įrenginyje, sąrašą. Svetainėje taip pat yra rodomas kiekvienos jūsų vykdomos paieškos, kiekvieno skelbimo, kurį spustelėjote, ir visų žiūrėtų „YouTube“ vaizdo įrašų skirtukas..

Jūsų naršymo įpročiai
Nuo to, kiek svetainių esate pažymėję, iki to, kiek slaptažodžių užpildo „Chrome“, „Google“ išmano jūsų naršyklės įpročius, įskaitant:

 • Jūsų programos iš „Chrome“ internetinės parduotuvės ir „Google Play“ parduotuvės
 • Jūsų plėtiniai iš „Chrome“ internetinės parduotuvės
 • Naršyklės nustatymai, kuriuos pakeitėte „Chrome“
 • El. Pašto adresai, adresai ir telefonų numeriai, kuriuos nustatėte automatiškai užpildyti „Chrome“
 • Visi svetainės adresai, kuriuos kada nors įvedėte adreso juostoje
 • Puslapiai, kuriuos pažymėjote „Chrome“
 • Visi slaptažodžiai, kurių paprašėte „Chrome“, kad juos išsaugotų
 • Svetainių, kuriose jums liepė „Chrome“ neišsaugoti slaptažodžių, sąrašas
 • Visi „Chrome“ skirtukai, atidaryti jūsų įrenginiuose
 • Jūsų turimų „Gmail“ pokalbių skaičius
 • Kiek „Google“ paieškų atlikote šį mėnesį

kaip galite sustabdyti „Google“, kad jus sektų

Jei jus neklaidina tai, kiek informacijos apie jus turi „Google“, galite atlikti kelis veiksmus, kad išvengtumėte negailestingo įmonės stebėjimo..

 1. Naudokite VPN
 2. Virtualus privatus tinklas (VPN) yra saugi galimybė neleisti „Google“ sekti jūsų, kol esate prisijungę. Nors virtualūs privatūs tinklai negali visiškai sutrukdyti įmonei pasiekti jūsų duomenų, jie slepia jūsų IP adresą, užšifruoja interneto srautą ir daro jūsų naršymo istoriją privačią, o jūsų internetiniai veiksmai tampa daug saugesni..

 3. Naudokite asmeninį naršymą
 4. Naudokite „Google“ inkognito režimą, kad įsitikintumėte, jog jūsų pasiekti puslapiai nebus rodomi naršymo ar paieškos istorijoje. Tačiau atminkite, kad kitos svetainės vis tiek gali rinkti ir dalytis informacija apie jus, net kai naudojatės privačiu naršymu.

 5. Koreguokite savo privatumo nustatymus
 6. Peržiūrėkite „Google“ veiklos valdiklius, kad pakeistumėte, kokie duomenys yra saugomi apie jus, ir apsilankykite veiklos puslapyje, kad ištrintumėte išsaugotą istoriją ir veiklą.

 7. Išjunkite vietovių ataskaitų teikimą
 8. Jei naudojate tuos produktus „Google Maps“, taip pat „Android“ ir „Pixel“ įrenginio nustatymuose, išjunkite vietovių ataskaitų teikimą, kad „Google“ nesektų, kur esate ir kur einate. Jei nuorodoms naudojate „Google Maps“ ar „Waze“, įmonė vis tiek gali rinkti jūsų buvimo vietos duomenis, kai naudojate tas programas.

 9. Naudokite kitą naršyklę ir paieškos variklį
 10. Norėdami neleisti „Google“ sekti jūsų paieškų ir apsilankymų svetainėse, galite naudoti kitą naršyklę ir paieškos variklį, pvz., „Microsoft Internet Explorer“ ir „Bing“. Tačiau tai tik sustabdys „Google“ jūsų sekimą – „Microsoft“ (ar bet kuriai įmonei priklauso naršyklė, į kurią perjungiate) gaus jūsų duomenis vietoj.

 11. Ištrinkite „Google“ paskyras
 12. Norėdami iš tikrųjų sustabdyti technikos milžiną, kad jis jus nestebėtų, turėsite imtis drastiškų priemonių, būtent atsisakyti bet kurio bendrovės gaminio naudojimo. Tai reiškia, kad reikia ištrinti visas su įmone susietas programas, įskaitant „Gmail“, „Google“ diską ir bet kokius „Android“ įrenginius, ir perkelti į kitą naršyklę ir paieškos variklį.

„Google“ įvairiais būdais padarė gyvenimą daug paprastesnį. „Google“ paieška pateikė atsakymus vos vienu paspaudimu. „Google Maps“ leido nuorodas lengvai rasti ir suprasti. Dėl „Google“ disko darbas keliose platformose tapo sklandus.

Šis patogumas susijęs su kaina: privatumas. Jei nerimaujate, kaip „Google“ stebi jus – ir ką jie daro su duomenimis – atlikite aukščiau nurodytus veiksmus, kad būtumėte saugūs, ir apsilankykite „Google“ privatumo svetainėje, kad gautumėte išsamesnę informaciją apie tai, kokius duomenis „Google“ stebi ir kaip jie panaudok tai.

ką-daro-google-žino
Dalytis infografijos koduKą „Google“ žino apie jus

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me