IPv4 ir IPv6

IPv6 arba IPv4Internetas iš esmės keičiasi.


Na, šis pakeitimas jau kurį laiką vyksta. Ir jūs tikriausiai net nežinojote apie tai. Galbūt žinote, kad internetas veikia dėl interneto protokolo (IP). . . bet ar žinojai, kad mes esame įpusėjus dideliam to protokolo atnaujinimui?

IPv6 specifikacija buvo baigta rengti 1998 m., O internetas vis dar keičiasi iš ankstesnės versijos - IPv4. Tai buvo ilgas procesas, ir dar turime nueiti ilgą kelią.

Bet kodėl jums turėtų rūpėti IPv4 ir IPv6? Ar tai iš viso turi kokį nors poveikį tau? Tai tikrai daro ir netrukus panagrinėsime tuos padarinius. Bet pirmiausia pažvelkime atidžiau į abu protokolus ir pamatykime kai kuriuos skirtumus tarp IPv4 ir IPv6.

IPv4: kur mes pradėjome

Galbūt nustebsite sužinoję, kad ketvirtoji interneto protokolo versija egzistuoja nuo 1983 m. Galbūt dar labiau stebina tai, kad ji vis dar naudojama didžiojoje interneto dalyje.

Ir tai suveikė tikrai gerai. Atrodo, kad internetas nėra pasenęs, o mūsų duomenų perdavimas sėkmingai veikė pastaruosius 25 metus. Tačiau yra viena didelė „IPv4“ problema:

Mums nebėra IP adresų.

IP adresas yra paprasčiausia prietaiso vieta internete. Jūsų telefone yra vienas. Jūsų kompiuteryje yra vienas. Taip pat ir jūsų žaidimų pultas (nors galbūt jie neturi unikalių adresų; mes greitai suprasime). Kiekviename internetu siunčiamame duomenų pakete yra du IP adresai: vienas priklauso siuntėjui, o kitas priklauso gavėjui.

Tai kaip duomenys juda internete. Kaip galite įsivaizduoti, IP adresai yra tikrai svarbūs.

„IPv4“ problema yra ta, kad IP adresai yra 32 bitų skaičiai (jie atrodo kaip „191.148.205.315“). Yra šiek tiek mažiau nei 4,3 milijardo 32 bitų skaičių. Tai yra didžiulis skaičius, taigi, kaip mums gali pritrūkti?

Pirma, turime nepaprastą skaičių prietaisų, kurie yra prisijungę prie interneto. Daugiau mobiliųjų telefonų gali naudotis internetu ir jiems reikia savo IP adresų. Vien JAV yra daugiau nei šimtas milijonų plačiajuosčio ryšio abonentų. Kiekvienam iš jų taip pat reikia IP adreso.

Bet vis tiek, 4,3 milijardo? Tai atrodo kaip ruožas.

Vienas iš veiksnių, prisidedančių prie IPv4 adresų išsekimo, yra neefektyvus naudojimas. Kai kurioms didelėms įmonėms devintajame dešimtmetyje buvo suteikta milijonai IP adresų, daug daugiau, nei jie galėjo tikėtis naudoti. Yra daugybė nuosavybės teise priklausančių, bet nenaudojamų IP adresų, o atliekos prisideda prie to, kad pasibaigia 32 bitų IP adresai..

Žmonės, kuriems priklauso nenaudojami IP adresai, buvo priversti juos atiduoti, kad jais galėtų naudotis kiti, ir tai padėjo sulėtinti išsekimo greitį. Bet mes per greitai pridedame per daug įrenginių.

Kur yra „IPv6“.

IPv6: dabartis ir ateitis

Kaip jau minėjau, „IPv6“ buvo baigtas kurti 1998 m. Ir jis išsprendė daugelį su „IPv4“ susijusių problemų. Didžiausias patobulinimas, kurį ji atneša į lentelę, yra 128 bitų IP adresai (kažkas panašaus į „2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334“). Užuot apsiribojęs 4,3 milijardais, naujasis protokolas palaiko 3.4 × 1038 adresų kaimynystėje.

Tai yra 340 neapibrėžtų IP adresų.

Norėdami būti sąžiningas, Chrisas Welshas parodė, kad iš tikrųjų bus galima paskirti tik 42 undecilijonus. Laimei, tai vis dar yra beveik neįsivaizduojamai didelis skaičius. Mums netrukus netrūks IP adresų „IPv6“ tinkle.

Šis didesnis IP adresų skaičius taip pat reiškia, kad kiekvienas įrenginys gali turėti savo adresą. Šiuo metu maršrutizatoriai turi unikalius adresus, o atskiriems prie tų maršrutizatorių prijungtiems įrenginiams suteikiami unikalūs adresai. Taigi duomenys siunčiami maršrutizatoriui ir iš ten yra persiunčiami į galutinę paskirtį.

Šis procesas įmanomas naudojantis tinklo adresų vertimu (NAT). Nors NAT yra naudinga ir patikima technologija, ji turi tam tikrų trūkumų. Pavyzdžiui, kai kurie protokolai negali apsaugoti jūsų įrenginių. Tam, kad efektyviai atliktų savo darbą, reikia išteklių (nors išteklių kiekis yra labai mažas).

IPv6 panaikina NAT. Kadangi kiekvienam įrenginiui yra pakankamai adresų, nebūtina naudoti unikalių IP adresų įrenginiams už maršrutizatorių. Ir NAT netrukdys tobulinti saugumo.

Naujasis protokolas taip pat yra efektyvesnis nei IPv4; duomenų paketų antraščių supaprastinimas, geresnė maršruto parinkimo funkcija ir geresnio vienodo tinklo palaikymas yra visi patobulinimai. Net ir atlikę šiuos patobulinimus, greičiausiai vartotojai nematys didelių šuolių. „Sucuri“ nustatė, kad naudojant „IPv4“ našumas buvo padidintas beveik arba jo visai nebuvo, o kiti pastebėjo minimalų 5–10 proc..

Tačiau mes vis dar esame pradiniame „IPv6“ etape ir efektyvesnis duomenų perdavimas visada yra geras.

Dabartinė „IPv6“ būklė

Nepaisant to, kad darbai buvo baigti 1998 m., Labai nedaug interneto vietų konvertuoja į IPv6. 2017 m. Gegužės mėn. 37 šalyse daugiau nei 5% interneto srauto vyko per IPv6. Tik septyniose šalyse buvo daugiau nei 15 proc. Jei „IPv6“ yra daug geresnis, kodėl gi ne daugiau žmonių konvertuoja??

Trumpai tariant, nes tai brangu. Tam reikalinga nauja serverio programinė įranga ir įranga. Be to, jis nesuderinamas su „IPv4“. Taigi bet kuriai svetainei, norinčiai dirbti vartotojams, atvykstantiems per abu protokolus, iš esmės reikia dviejų savo svetainės versijų (arba vertėjo paslaugos).

Tačiau IPv6 nuolat populiarėja. Dauguma šiuolaikinių maršrutizatorių ir operacinių sistemų teikia protokolo palaikymą. IPT visą laiką diegia IPv6 galimybes vis daugiau vartotojų. Dauguma pagrindinių IPT teikia bent jau tam tikras IPv6 funkcijas, nors visame išsivysčiusiame pasaulyje jie diegiami skirtingais tempais.

Ar turėtumėte naudoti IPv6?

Dabar, kai pamatėte kai kuriuos „IPv6“ pranašumus ir kiek jis plačiai paplitęs, jums gali kilti klausimas, ar turėtumėte juo naudotis. Trumpai tariant, taip, jūs turėtumėte. Kuo plačiau bus taikoma nauja technologija, tuo geriau. Jei jūsų IPT siūlo ir turite maršrutizatorių, galintį jį palaikyti, pravartu jį įjungti.

Tačiau prieš pradėdami įjungti, patikrinkite, ar jau naudojate. Eikite į www.test-ipv6.com ir sužinokite, ar naudojate IPv6. Štai ką matysite, jei naudojate tik IPv4:

išbandyti IPv6 ryšį

IPv6 įjungimas priklausys nuo maršrutizatoriaus ir IPT. Geriausia yra ieškoti „[maršrutizatoriaus gamintojas]„ ipv6 “[jūsų IPT]“. Taip pat galbūt norėsite atnaujinti maršrutizatoriaus programinę-aparatinę įrangą į DD-WRT, kad pakeitimus būtų lengviau atlikti..

Svarbu suprasti, kad yra du būdai patekti į „IPv6“ svetaines: naudojant pereinamąjį mechanizmą ir vietinį. Yra daugybė pereinamųjų mechanizmų, tačiau greičiausiai dažniausiai naudojamas tas, kuris vadinamas 6to4. Jis apima „IPv6“ duomenis į „IPv4“ perdavimus, leisdamas jums pamatyti naujesnio formato svetaines su senesniu perdavimo protokolu.

Natūralus „IPv6“ ryšys leidžia tiesiogiai prisijungti prie aptariamos svetainės, praleidžiant perėjimo procesą. Tai yra tai, ko jums reikia, norint visiškai persijungti į „IPv6“. Jei maršrutizatorius suteiks jums pasirinkimą, norėsite pasirinkti savąją „IPv6“.

Norėdami sužinoti, ar svetainė priims IPv6 ryšius, naudokite IPv6 patvirtinimo įrankį. Jei svetainė turi 128 bitų IP adresą, žinote, kad svetainė suderinama su IPv6.

Kaip išjungti IPv6

Jei nenorėtumėte naudoti „IPv6“ (ir mes rekomenduojame jo nenaudoti, jei jūsų VPN negali apsaugoti jūsų srauto), galite tiesiog nurodyti savo kompiuteriui jo nenaudoti. „Windows“ eikite į Nustatymai > Tinklas & internetas > Tinklas & Dalijimosi centras (jis yra lango apačioje).

Tinklo ir dalinimosi centras

Spustelėkite Pakeiskite adapterio nustatymus tada dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite pagrindinį interneto ryšį (mano atveju tai yra mano „Wi-Fi“ ryšys) ir pasirinkite Savybės:

„WiFi“ ypatybės

Slinkite per sąrašą, kol pamatysite 6 interneto protokolo versija (TCP / IPv6) ir panaikinkite langelio žymėjimą:

„Interent Protocol“ 6 versija

Norėdami išjungti „IPv6“ „Mac“, eikite į Sistemos nuostatos > Tinklas. Spustelėkite Pažengęs ir tada eikite į TCP / IP skirtukas.

„IPv4“ konfigūravimas „Mac“

Nuo čia tereikia pakeisti Konfigūruokite IPv6 išskleidžiamąjį meniu į Išjungta.

Jei nematote Išjungta parinktį, turite paleisti komandą Terminalas. Atidarykite terminalą ir vykdykite vieną iš šių komandų, atsižvelgiant į tai, kaip esate prisijungę prie interneto:

networksetup -setv6off "Bevielis internetas"
networksetup -setv6off "Eternetas"

Tai turėtų sudaryti sąlygas Išjungta Tinklo nustatymų skirtuko TCP / IP parinktis. Norėdami vėl įjungti, tiesiog pasirinkite Automatiškai meniu arba paleiskite vieną iš šių komandų:

networksetup -setv6automatic "Bevielis internetas"
networksetup -setv6automatic "Eternetas"

IPv6 ir VPN

Mes visi kalbame apie VPN, taigi, žinoma, mes kalbėsime apie IPv6 ir VPN. Jei atlikote daug tyrimų apie VPN, galbūt pastebėjote, kad daugelis teikėjų išjungia IPv6 srautą per savo VPN. Taip yra todėl, kad daugelis VPT tiekėjų dar neatnaujino savo serverių ir programinės įrangos, kad atitiktų naująjį standartą.

Deja, tai reiškia, kad IPv6 srautas kartais nukreipiamas per jūsų IPT, o ne į jūsų VPN. Tai pirmiausia žlugdo tikslą turėti VPT. Tai vadinama IPv6 nuotėkiu.

2015 m. Atliktas tyrimas nustatė, kad dauguma VPN teikėjų nukentėjo nuo IP adresų nutekėjimo ir kad daugelis jų taip pat buvo apsaugoti nuo IPv6 DNS užgrobimo. 2016 m. Kita tyrėjų grupė nustatė, kad 84% „Android“ VPN nenukreipė IPv6 srauto per VPN.

Laimei, tokie tyrimai paskatino tiekėjus geriau apsaugoti savo klientų privatumą įtraukiant IPv6 palaikančias funkcijas. Kai kurie VPT gali tvarkyti IPv6 srautą. Kiti tiesiog liepia savo vartotojams išjungti tą srautą, kad būtų išvengta IP adreso nutekėjimo.

Jei nesate tikri, ką jūsų dabartinis VPN veikia dėl „IPv6“ srauto, patartina patikrinti, ar jūsų ryšyje nėra IP nutekėjimo. „IPleak.net“ yra geras įrankis, skirtas patikrinti, ar skleidžiate IP informaciją. Jis apima ir „IPv4“, ir „IPv6“ srautą. Jei puslapyje matote asmeninį arba IPT IP adresą, jūsų VPT nevisiškai apsaugo jūsų privatumą.

Kai kurie VPT teikėjai sukūrė „IPv6“ srauto palaikymą, bet ne tiek, kiek norėtume. Žemiau pateiksime keletą rekomendacijų, kaip apsaugoti „IPv6“.

Atminkite, kad „IPv6“ palaikymas ir apsauga nuo „IPv6“ yra skirtingos savybės. Apsauga nuo nuotėkio paprastai apima tik IPv6 išjungimą. Tai apsaugo jūsų privatumą, nes nėra ko nutekėti. Tačiau jame neišnaudojamos galimybės, kurias teikia „IPv6“. Tačiau „IPv6“ palaikymas leidžia VPT nukreipti naujesnio protokolo srautą į IPv6 palaikančias svetaines.

Tai yra svarbus skirtumas. „IPv6“ apsauga nuo nutekėjimo yra gera - tai neabejotinai padidina jūsų saugumą. Tačiau IPv6 palaikymas perkelia jį į kitą lygį.

VPN, palaikantys IPv6

Kaip jau minėjau anksčiau, dauguma VPN nepalaiko IPv6 jungčių. Tačiau yra keletas, kurie leis prisijungti per IPv6. „Mullvad“ (peržiūra) ir „FrootVPN“ (peržiūra) - du mums patinkančius VPT - siūlo visišką palaikymą. Taip pat ir „Perfect Privacy“, tačiau šio straipsnio metu mes neturėjome galimybės peržiūrėti jų VPT.

Be šių trijų, geriausia yra rasti VPN su apsauga nuo „IPv6“ nuotėkio, kad srautas nebūtų nukreiptas per jūsų IPT. Daugelis aukščiausio lygio VPT teikia tam tikrą apsaugą nuo nuotėkio. Keletas, pavyzdžiui, „NordVPN“ (skaitykite apžvalgą), labai rimtai svarstė apie savo apsaugos nuo nuotėkio programų kūrimą. Galite tikėti, kad jos bus veiksmingos.

Norėdami sužinoti, ar jūsų pasirinktas VPN siūlo apsaugą nuo „IPv6“ nuotėkio, geriausia yra susipažinti su jų dokumentais. Kai kurie turi parinktį, kurią turite įjungti. Kitas blokuoja IPv6 srautą automatiškai. Vis dėlto kiti rekomenduoja išjungti IPv6 srautą kompiuteryje.

Žinoma, mes rekomenduojame visada nukreipti srautą per VPN. Bet jei jūsų VPN nutekina jūsų „IPv6“ IP adresą, tikriausiai bus geriau idėją tiesiog išjungti „IPv6“ naudojant aukščiau pateiktas instrukcijas..

Būkite saugūs naudodami „IPv6“

Kadangi tai yra nauja ir geresnė technologija, galbūt norėsite pereiti prie „IPv6“. Jei jis yra geresnis nei IPv4, kodėl gi jūs jo nenaudotumėte pagal numatytuosius nustatymus? Tačiau, kaip matėme, yra keletas problemų, visų pirma, kad dauguma VPN to nepalaiko. Ir jei jiems trūksta apsaugos nuo nuotėkio, galėtumėte praleisti savo IP adresą, kai manote, kad jis yra apsaugotas.

Patikrinkite, ar jūsų VPT palaiko IPv6 arba siūlo apsaugą nuo IP adreso nutekėjimo. Jei to nėra, perjunkite VPN (dauguma didžiųjų vardų suteikia tam tikrą apsaugą) arba išjunkite IPv6 iš kompiuterio nustatymų..

Jei atlikote šiuos veiksmus, galite būti tikri, kad būsite saugesni naudodamiesi nauju, „IPv6“ įgalintu internetu.

Ar dar perjungėte į „IPv6“? Ar jūsų VPN teikėjas tai palaiko? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose žemiau!

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me