17 saugaus interneto naršymo patarimų

Internetas gali būti pavojinga neatsargiems žmonėms. Nusileiskite neteisingoje svetainėje ir galite užkrėsti savo kompiuterį kenkėjiška programine įranga, kuri pavogs jūsų duomenis arba juos iššifruos ir pareikalaus išpirkos už jų grąžinimą. Neteisingai užpildykite vartotojo vardą ir slaptažodį, o jūsų skaitmeninis gyvenimas gali būti pakeistas skrudinta duona.

Baisu, nesvarbu, kaip tai skamba, jei esate atsargus, galite naršyti tinkle labai saugiai.

Saugus naršymas prasideda nuo jūsų naršyklės.

Du iš populiariausių būdų, kaip sukčiautojai grobia naršyklėse, yra socialiai sukurta kenkėjiška programa ir sukčiavimas.

Pasak „NSS Labs“, nepriklausomos testavimo organizacijos, beveik trečdalis interneto vartotojų tapo socialiai sukurtos kenkėjiškos programos aukomis. Naudodamiesi tam tikra apgaulės forma, pavyzdžiui, susiedami su nesąžiningu tinklalapiu ar atidarę užkrėstą dokumentą, blogi veikėjai gali manipuliuoti asmeniu, kad apnuodytų savo mašinas kenkėjiška programine įranga. Tokia programinė įranga gali pakenkti ar sugadinti aparatinę įrangą arba pavogti neskelbtiną informaciją ar informaciją. „Ransomware“ taip pat platinamas.


Šios formos kenkėjai per pastaruosius 12 mėnesių augo nepaprastai. Jis užšifruoja duomenis užkrėstame kompiuteryje ar telefone, kad jo savininkas negalėtų prie jo prieiti. Tada savininkas reikalauja sumokėti išpirką, kad ji vėl būtų prieinama.

Sukčiavimas yra preliudija į kompiuterį pasodinti socialiai sukurtą kenkėjišką programinę įrangą, tačiau jis taip pat naudojamas kaupiant neskelbtinus duomenis. Pavyzdžiui, iš banko gaunate el. Laišką, kuriame prašoma įvesti savo vartotojo vardą ir slaptažodį, kad galėtumėte prisijungti prie savo sąskaitos. Tik el. Laiškas nėra iš jūsų banko, bet iš apgaulingo asmens, kuris yra maskuojamas kaip jūsų bankas. Kitas dalykas, kurį žinote, jūsų čekiai ir taupomosios sąskaitos veikia tuščiomis.

NSS pažymi, kad 2016 m. Kiekvieną mėnesį buvo pranešta apie 145 000 unikalių sukčiavimo kampanijų. Lygiai taip pat dažnai buvo aptinkama 125 000 sukčiavimo svetainių.

Tiesą sakant, padėtis įmonėms, kurios per pastaruosius trejus metus prarado 2,3 milijardo JAV dolerių dėl sukčiavimo apgaulės, tapo tokia nerimą kelianti, kad FTB paskelbė specialų perspėjimą šia tema.

1. Naudokite / Įdiekite saugiausią interneto naršyklę

Pagrindinės naršyklės siūlo apsaugą nuo socialinės inžinerijos kenkėjiškų programų ir sukčiavimo, nors kai kurios siūlo didesnę apsaugą nei kitos.

Pavyzdžiui, naujausiuose NSS naršyklės testuose, Nauja „Microsoft“ naršyklė „Edge“ užblokavo 99% į ją nukreiptų kenkėjiškų pavyzdžių, palyginti su 85,9% „Google Chrome“ ir 78,3% „Mozilla Firefox“.

NSS ataskaita (naršyklės)

(nuoroda į NSS ataskaitą)

3 geriausios interneto naršyklės, skirtos saugiam naršymui

 1. „Microsoft Edge“ (2017 m. Versija)
 2. „Google Chrome“
 3. Mozilla Firefox

Jau keletą metų „Microsoft“ į savo naršykles įtraukia technologiją, vadinamą „SmartScreen“ URL ir programų reputacijos filtravimu.

Technologija patikrina URL reputaciją prieš leisdama jį atsisiųsti į naršyklę. Jei svetainės reputacija yra bloga, kaip tai būtų padaryta sukčiavimo svetainėms, gausite įspėjimą. Tada galite pasirinkti, ar eiti į savo pagrindinį puslapį, svetainę, kurioje anksčiau buvote, ar būti velniu, ir pereiti į netinkamos reputacijos svetainę.

Panašus atranka vyksta bandant atsisiųsti failą iš abejotinos svetainės. Naršyklė blokuos atsisiuntimą.

NSS taip pat nustatė, kad „Edge“ greičiausiai užblokavo naują socialinės inžinerijos kenkėjišką programinę įrangą, kuri užtruko tik 10 minučių. Palyginkite tai su keturių valandų, 39 minučių „Chrome“ ir keturių, penkių minučių, naudodami „Firefox“.

Tai taip pat buvo veiksmingiausias šalinant „nulinės dienos“ spragas. Tai trūkumai, kurie pirmą kartą išnaudojami atakos metu: 98,7%, palyginti su 92,8% „Chrome“ ir 78,3% „Firefox“.

2. Tinkinkite savo saugos parametrus

Taip pat galite padaryti naršyklę saugesnę tinkindami ją per savo nuostatas ar nustatymų meniu. Tačiau klaidinimas nustatymais gali sukelti nepatogumų.

Pvz., Išjungti tokias funkcijas kaip „automatinis užpildymas“, Kuris automatiškai užpildo formas tinklalapiuose, o slaptažodžių saugojimas neleidžia failams saugoti duomenų, paruoštų kiekvienam, kuris įsilaužė į jūsų sistemą,.

Kita vertus, rankiniu būdu užpildyti formas ir įvesti vartotojo vardus bei slaptažodžius gali būti našta.

Išjungę kitas funkcijas galite sumažinti „puolimo paviršių“, įsibrovėlių vietas, norinčius pulti jūsų sistemą, tačiau jos taip pat gali sumažinti jūsų naršymo malonumą. Išjungti "sausainiai,Pavyzdžiui, gali pagerinti jūsų privatumą. Problema ta, kad yra daugybė svetainių, kurios neteikia savo tinklalapių jums, jei neįjungėte slapukų. Tas pats pasakytina apie papildinių, „JavaScript“ ir, kiek mažesniu mastu, „Java“ įgalinimą.

Vis dėlto vieną variantą, kurį tikrai turėtumėte įjungti, yra „blokuoti iššokančius langus“, Kad būtų išvengta nemalonių skelbimų pasirodymo jūsų lankomuose tinklalapiuose. Ir jei jūsų naršyklė tai palaiko, pasirinkite siųsti užklausas „Nesekite“, naudodamiesi naršymo srauto parinktimi, kad rinkodaros specialistai nenuskambėtų jūsų kelionėse internete..

Čia yra nuoseklūs patarimai, kaip apsaugoti savo naršykles (t. Y. Padaryti jas mažiau pažeidžiamas).

 • „Microsoft IE“ vadovas („HowToGeek“)
 • „Google Chrome“ vadovas („TechRepublic“)
 • „Mozilla FireFox“ vadovas

Kaip ir bet kurios programinės įrangos atveju, visada norite įsitikinti, kad naršyklė atnaujinta su naujausiais atnaujinimais ir pataisomis. Daugybę kartų tie pataisai buvo sukurti siekiant pašalinti naujas programinės įrangos saugos klaidas. Atnaujinti naršyklę yra mažiau problemų nei anksčiau, nes dabar atnaujinimai dažnai būna automatizuoti.

3. Naudokite „Password Manager“ (ne „Automatinio užpildymo“ parinktis)

Geras slaptažodžio tvarkytuvas šalia jūsų naršyklės tapo beveik būtinas norint saugiai naršyti. Ypač po to, kai išjungiate naršyklės parinktis „Atsiminti slaptažodžius ir užpildyti formas“.

Funkcijos gali skirtis nuo vadovo iki vadovo, tačiau visos jos turi vieną bendrą bruožą:

Jie prisimena jūsų svetainės kredencialus - vartotojo vardą ir slaptažodį - ir užpildo juos, kai nusileidžiate į jos prisijungimo puslapį.

slaptažodžių tvarkytojai

Tai leidžia jums sukurti unikalius ir saugius kredencialus kiekvienai svetainei, kuriai jų reikia, neįtraukdami tų kredencialų į atmintį. Turite atsiminti tik vieną slaptažodį: pagrindinį slaptažodį, kad galėtumėte pasiekti slaptažodžių tvarkytuvę.

Tūkstančiai, kartais ir milijonai slaptažodžių sukompromituojami kiekvieną dieną, todėl slaptažodžių tvarkytojai gali padėti išvengti domino efekto, atsirandančio pakartotinai naudojant slaptažodžius. Įgaliojimų vagys gali paimti pavogtų dokumentų rinkinį ir automatizavimo būdu prijungti juos prie tūkstančių svetainių. Tai atlikę jie gali nulaužti kiekvieną svetainę, kurioje pakartotinai panaudojote slaptažodį. Naudojant unikalius slaptažodžius, sumažinama žala, kurią galima padaryti naudojant vieną slaptažodį.

Čia yra 3 populiariausi slaptažodžių tvarkytojai 2017 m

 1. „1PassWord“ (2,99 USD / mėn.)
 2. „KeePass“ (NEMOKAMA)
 3. „LastPass“ (NEMOKAMA)

Įterpti ką nors naujo į savo interneto srautą jums gali neatrodyti patrauklu, tačiau slaptažodžio tvarkytojai po įdiegimo yra gana nemandagūs. Dauguma jų įdiegia į pasirinktą naršyklę kaip papildinį. Ten jie stebės jūsų elektroninės erdvės keliones. Jei dar nesate naujokas svetainėje, programa padės sukurti jos kredencialus. Jei esate buvę svetainėje anksčiau, programinė įranga automatiškai užpildys prisijungimo informaciją. Be to, dauguma valdytojų taip pat sukurs svetainių, kuriose jie išsaugojo prisijungimus, sąrašą, kurį galima greitai pasiekti iš naršyklės įrankių juostos..

4. Kurdami slaptažodžius, naudokitės kūrybiškumu

Jei įsiminti daugybę slaptažodžių yra sudėtinga, tada slaptažodžių kūrimas yra toks pat apmokestinimas. Slaptažodžio tvarkytojai gali automatizuoti tai ir jums. Galite liepti jiems sukurti jums saugų slaptažodį, ir tai bus padaryta akimirksniu.

Kai kuriuose valdytojai netgi galite tinkinti jų sukurtus slaptažodžius.

Galite nustatyti tam tikro ilgio slaptažodį. Rekomenduojamas ilgis yra 16 simbolių. Tačiau kai kuriose svetainėse tai gali būti per ilga. Norite, kad jis būtų tariamas, kai naudojami skaičiai, didžiosios raidės ir specialieji ženklai. Arba jei išskiriate panašius simbolius, tokius kaip 1 ir l, O ir 0.

Jei lankote senąją mokyklą ir rankiniu būdu susikuriate slaptažodžius, slaptažodžių tvarkyklė taip pat gali jums padėti. Tai jums pasakys, ar jūsų kūrinys yra saugus, ar jau kažkur kitur jau naudojote slaptažodį.

Vienas didžiausių slaptažodžių tvarkyklės pranašumų yra tas, kad dauguma jų dirba keliose platformose. Nesvarbu, ar dirbate su telefonu, planšetiniu kompiuteriu, nešiojamu kompiuteriu ar staliniu kompiuteriu, visada turite prieigą prie savo kredencialų. Tai taip pat reiškia, kad jums nereikia įvesti išmaniojo telefono klaviatūros tokio saugaus slaptažodžio kaip F * t5pWU397% 6QvAk7K9W.

Be to, jei informacija bus sinchronizuota įvairiose platformose, jūsų įrenginiai bus automatiškai atnaujinami, kai pakeisite prisijungimo duomenis arba pridėsite naujų.

5. Paslėpkite savo IP naudodami VPN

Turėdami saugią naršyklę ir slaptažodžių tvarkyklę, jums bus pasiūlyta tam tikra saugumo priemonė, kai keliaujate internete, tačiau jei norite pasirūpinti saugu, apsvarstykite galimybę naudotis virtualiojo privataus tinklo paslauga..

Tiek VPN paslaugos apsaugo jūsų ryšį su internetu šifruodami ryšio duomenis ir slepia, kur prisijungiate prie tinklo, o tai apsaugo jūsų privatumą.

Šifruoti jūsų ryšį su internetu yra ypač svarbu dirbant nesaugūs „Wi-Fi“ tinklai, tokias, kurios randamos viešose vietose, tokiose kaip oro uostai, viešbučiai ir restoranai. Tie tinklai yra nesaugūs, nes šnipinėti yra gana nesunku sulaikyti srautą juose naudojant programinę įrangą, vadinamą snifferiu. Tačiau naudojant užkoduotą ryšį, užfiksavus jūsų duomenis, matysite tik šiukšles.

Kai prisijungiate prie prenumeruojamos VPN paslaugos, ji maskuoja jūsų tapatybę tinkle. Tai reiškia, kad jūsų interneto paslaugų teikėjas negalės jūsų judėjimo sekti internete. Jūsų vyriausybė taip pat turės sunkesnį laiką. O svetainės, kurios paprastai atpažįsta jus, tokios kaip jūsų bankas, nežinos, kas jūs esate, ir paprašys jūsų autentifikuoti jas.

Naudojant VPN yra keletas problemų, todėl paprastai jais naudojasi tik žmonės, kuriems reikalingas papildomas privatumas. Pvz., Jie gali sulėtinti jūsų interneto patirtį, nes srautas gali priversti daugiau nuvažiuoti iš taško A į tašką B, nei tai būtų, jei nenaudotumėte VPN.

Be to, greičiausiai VPN tarnybos serveriai yra visame pasaulyje. Tai gali sukelti problemų, jei naudojate srautinio perdavimo paslaugas, kurioms taikomi regioniniai apribojimai, pvz., „Netflix“ ir „YouTube“. Jei esate prisijungę prie VPN serverio Tokijuje, tada prie srautinio perdavimo paslaugos atrodo, kad esate Tokijuje, o ne namuose ar biure.

VPT teikėjai siūlo savo paslaugas tiek prenumeruodami, tiek nemokamai. Nemokamų paslaugų problema yra ta, kad jie turi tam tikru būdu užsidirbti pinigų. Dažniausiai tai reiškia, kad turite parduoti savo duomenis rinkodaros specialistams. Taigi, jei jūsų privatumo apsauga yra tokia pat svarbi kaip ir jūsų ryšių apsauga, galbūt norėsite išvengti nemokamų VPT.

Tačiau viena iš šios taisyklės išimčių yra naujausia „Opera“ naršyklės versija. Jame yra integruotos nemokamos VPN paslaugos. Nors pagrindinėje „Opera“ versijoje naudojamas tas pats naršyklės branduolys, kaip ir „Google Chrome“, kai kurios svetainės gali neatpažinti „Opera“. Be to, „Opera“ VPN tarpiniai serveriai taip pat gali būti blokuojami tam tikrose svetainėse, tokiose kaip „Netflix“.

Priešingu atveju „Opera“ VPN atliks tai, ko tikimasi iš VPN. Tai pakeis jūsų IP adresą virtualiu IP adresu, kad sulaikytų tinklo stebėtojus. Tai leis jums pasiekti svetaines, kurias blokuoja ugniasienės, arba tokią organizaciją kaip mokykla ar įmonė. Ir tai gali apsaugoti sesijas viešose „Wi-Fi“ vietose.

Geriausi rinkiniai, skirti VPN

 1. „ExpressVPN“ - Perskaitykite apžvalgą
 2. „NordVPN“ - Perskaitykite apžvalgą
 3. „CyberGhost“ - Perskaitykite apžvalgą
 4. „PureVPN“ - Perskaitykite apžvalgą

P.S. Čia yra visas geriausių VPN paslaugų sąrašas (atnaujintas 2018 metams)

6. Svetainės saugumo patvirtinimas (https vs http)

Vienas iš būdų nustatyti, ar svetainė yra patikima, yra tai, ar joje yra žalia pakabinama spintelė jūsų naršyklės adresų juostoje.

Tai ne tik reiškia, kad srautas tarp jūsų ir svetainės yra užšifruotas, bet ir kad buvo patvirtinta domeno nuosavybė. Nors domeno patvirtinimas yra naudingas, jis nieko nesako apie savininko teisėtumą.

Yra dar vienas patvirtinimo lygis, vadinamas „išplėstiniu patvirtinimu“. Organizacijos, norėdamos patvirtinti EV, turi įrodyti savo tapatumą ir savo, kaip verslo, teisėtumą. Tai rodoma kaip žalia adreso juosta ir užraktas jūsų naršyklėje.

„Chrome HTTP“ nėra saugus

Net jei esate griežtas laikydamiesi geros saugumo higienos, kai kuri asmeninė informacija, kurią savo skaitmeniniu gyvenimo laikotarpiu įkėlėte į internetą, gali patekti į netinkamas rankas. Jei tai yra el. Pašto adresas, kuris yra duomenų pažeidimo dalis, galite gauti automatinį pranešimą naudodamiesi nemokama paslauga, kurią siūlo pažeidimų stebėjimo svetainė. Ar aš buvau nusiteikęs.

Taip pat gera idėja suaktyvinti visus įspėjimus, kuriuos siūlo jūsų kredito kortelių teikėjai ir bankai. Šie perspėjimai jus informuos apie įvairią tų paskyrų veiklą. Tuomet, iškilus kompromisui, galite iškart reaguoti į situaciją.

7. Sukčiavimo elektroniniai laiškai ir patarimai, kaip jų išvengti

Sukčiavimo pavyzdysBe abejo, manote, kad žinote, kaip pastebėti sukčiavimo el. Laišką. Bet ar tu?

Remiantis „Wombat Security Technologies“ praėjusį mėnesį paskelbta ataskaita, sukčiavimo elektroninių laiškų vidutinis paspaudimų procentas yra maždaug 10 procentų ar didesnis..

Jų yra labai daug. Jei nespustelėsite nė vieno, galbūt spustelėsite kitą.

„Diligent“ neseniai paskelbė apklausos apie tai, kokius sukčiavimo elektroninius laiškus žmonės dažniausiai spustelėjo, rezultatus.

Daugiau nei 68 procentai žmonių spustelėtų el. Laišką, jei atrodytų, kad jį sukūrė kažkas, kurį jie pažįsta. Ir 61 procentas spustelėtų el. Laišką, kuriame nurodoma socialinė žiniasklaida, pavyzdžiui, vieną posakį „Ar matėte šią nuotrauką iš jūsų? DAUG JUOKO."

Žmonės, gavę el. Laišką, panašų į kvietimą prisijungti prie tokios paslaugos kaip „Dropbox“ bendro failo, spustelėjo jį 38 proc. Laiko..

Kiti sėkmingi sukčiavimo el. Laiškai buvo tie, kuriuose vartotojams buvo pasakyta, kad jie turi ką nors padaryti. Instrukcijos / informacija, tokia kaip:

 • Reikia apsaugoti savo sąskaitą
 • Reikia naujo prisijungimo prie socialinės žiniasklaidos
 • Pasirodykite teisme - teismo pranešimas yra areštinėje
 • Buvo grąžinta mokesčių suma

Anot „Diligent“, 156 mln. Sukčiavimo el. Laiškų išsiunčiama kiekvieną dieną, o 16 milijonų jų neaptinka šlamšto filtrai.

Taigi, kas nutinka spustelėjus nuorodą arba atidarius priedą? Jūs gaunate kenkėjišką programinę įrangą.

Daugiau nei 90 procentų sukčiavimo el. Laiškų yra išpirkos programos. Tai programos, kurios užkrečia kompiuterį ir užšifruoja visus failus. Tada įsilaužėliai prašo jūsų atsiųsti pinigų, kad susigrąžintų failus, tačiau negarantuojame, kad jie laikysis pažado. Na, jie vis dėlto yra nusikaltėliai!

Praėjusiais metais „ransomware“ įsilaužėliai iš aukų paėmė daugiau nei 1 mlrd.

Taip pat galite užsikrėsti kenkėjiška programa, kuri šnipinėja viską, ką darote, įskaitant slaptažodžius, kuriuos įvedate savo internetinės bankininkystės svetainėje. Kita kenkėjiška programa perima jūsų kompiuterį ir naudoja jį daugiau šlamšto siuntimui. Tai sulėtina jūsų kompiuterį ir gali sukelti problemų dėl interneto paslaugų teikėjo.

Patarimai, kaip atpažinti sukčiavimą
 • Rašybos ar gramatikos klaidos. Tikros kompanijos samdo kopijų redaktorius, kad patikrintų jų el. Laiškus prieš išeidami.
 • Jis nenaudoja jūsų vardo.
 • Tai atneša kažkas, ko nepažįstate, arba tai reiškia jums nepažįstamą operaciją.
 • Jame prašoma pateikti jūsų asmeninę informaciją.
 • Tai atrodo per gerai, kad būtų tiesa. Arba per blogai, kad būtų tiesa.
 • Tonas skubus ar net grėsmingas.
 • Grąžinamas el. Pašto adresas arba nuorodos URL neatrodo teisingi. Pavyzdžiui, užuot nuvedęs jus į „MyBank.com“, jis eina į „MyBank-this-is-real-we-swear.com“.
 • Tai prašo jūsų pinigų ar aukos.
 • Tai gali būti taip neaišku, kad norite paspausti nuorodą arba atsisiųsti failą, kad sužinotumėte daugiau.

Nuolat augant elektroninių nusikaltimų ir internetinių sukčiavimų skaičiui, žmonės praranda milijardus, o daugelis žmonių praranda savo tapatybę.

Šis vadovas padės jums išvengti:

 • Tapatybės vagystės
 • Kreditinių kortelių sukčiavimas
 • Sukčiavimo el. Laiškai
 • ir dar.

Nurodėme 14 būdų, kaip užtikrinti jūsų internetinės veiklos saugumą. Straipsnio pabaigoje apžvelgėme kai kuriuos IT pramonės ekspertus, kurie pateikia gerą ateities įžvalgą.

8. Atsisiųskite programinę įrangą iš patikimų šaltinių

Nepatikima programinė įrangaInternetas apstu įvairių tipų programinės įrangos, kurią galite atsisiųsti ir įdiegti į savo kompiuterį. Turėkite tai omenyje ne visi parsisiuntimai yra vienodai patikimi.

Patvirtintą jūsų operacinės sistemos (dažniausiai „Windows“ ar „MacOS“) programinės įrangos naujinimą tikrai bus saugu įdiegti. Kitoje spektro pusėje atsisiųskite iš pigiai atrodančios svetainės, kurioje žadama išvalyti jūsų kompiuteryje esančius failus..

Pažiūrėkite, ar norite atsisiųsti komercinių programų, įsigytų iš saugių svetainių, ir nemokamų programų iš geros reputacijos svetainių (pvz., „Tucows“ ir „ZDNet“, taip pat oficialių šaltinių, tokių kaip „Mac App Store“). Jei nesate tikri dėl kokios nors programinės įrangos kilmės, neatsisiųskite ir neįdiekite jos. Ieškokite jo internete ir patikrinkite, ar nėra patikimų šaltinių apžvalgų ir tinklaraščių įrašų apie programinę įrangą. Neužima daug laiko pasakyti, ar programinė įranga yra tikra ir ar ja pasitiki internetinė bendruomenė.

9. Venkite failų bendro naudojimo svetainių ir „torrenting“

Failų, naudojamų failų atsarginėms kopijoms kurti ir sinchronizuoti, naudojimas paprastai yra puikus ir yra daug saugesnis, nei daugelis galvoja. Bet vietos, kuriose jūs aktyviai dalijatės turiniu su kitais, pvz., Failų bendro naudojimo svetainės, gali pakenkti jūsų kompiuteriui. Taip yra todėl, kad tokios svetainės dažnai dalijasi failais, kurie nėra skirti dalintis.

Šie failai gali būti filmai, programinė įranga ar kitas turinys, turintis komercinę, autorių teisių saugomą vertę. Kas nors, norėdamas įvaldyti kitų kompiuterius, galėtų lengvai bendrinti nesąžiningą programinę įrangą, vadinamą kenkėjiška programine įranga. Tai leistų jiems pasiekti jūsų kompiuterį, jei jis veiktų jūsų sistemoje.

Tada būkite atsargūs, kai naudojatės tokia paslauga. Savaime suprantama, kad laikytis savo šalies autorių teisių įstatymų yra protinga priemonė!

10. Jei įmanoma, įjunkite dviejų veiksnių autentifikavimą

2 žingsnių patikrinimasDaugelis kritiškiausių mūsų gyvenimui svetainių: internetinės bankininkystės svetainės, „Gmail“, „Facebook“ ir kt. Siūlo autentifikavimą dviem faktoriais.

Tai reiškia, kad jei kas nors jums atrodo įtartinas, jis įsitrauks. Taigi turėtų pasirodyti, kad prisijungiate iš kompiuterio Kinijoje ir niekada anksčiau nenaudojote to kompiuterio, taip pat niekada net palikote gimtąjį miestą - gerai, suskambės pavojaus varpai ir jie įsikiš. Pvz., Bankas gali nusiųsti vienkartinį kodą į jūsų telefoną arba nusiųsti kodą jums el. Paštu.

Jei įsilaužėlis taip pat nepateko į jūsų el. Paštą ar telefoną, jie bus pašalinti iš jūsų paskyros.

Jei prarandate slaptažodį arba kas nors bando užgrobti jūsų sąskaitą, galite pereiti antrąjį autorizacijos metodą, kad iš naujo nustatytumėte slaptažodį ir susigrąžintumėte savo sąskaitą..

Tačiau dviejų veiksnių autentifikavimas nėra automatinis. Jūs turite pateikti savo mobiliojo telefono numerį savo bankui ir įjungti dviejų faktorių galimybes „Google“ ir „Facebook“.

Jei to dar nepadarėte - dabar pats laikas.

„Pew“ apklausos duomenimis, 16 procentų respondentų teigė, kad jų elektroninio pašto paskyros buvo perimtos. 13% teigė, kad taip nutiko vienoje iš jų socialinės žiniasklaidos paskyrų.

Čia pateikiamos populiariausių paslaugų instrukcijos:

 • „PayPal“
 • „Amazon“
 • „Google“
 • „Twitter“
 • Facebook

11. Po pažeidimo pakeiskite savo slaptažodžius

Kalbėdami apie slaptažodžių pakeitimą po pažeidimo - turėtumėte tai padaryti.

Remiantis „Pew“ apklausa, 64 procentai amerikiečių turi asmeninę didelę duomenų pažeidimo patirtį.

Jei esate vienas iš jų arba įtariate, kad esate, eikite ir pakeiskite slaptažodžius. Pradėkite nuo svarbiausių svetainių: bankininkystės, kreditinių kortelių ir apsipirkimo svetainių. Tada pereikite prie savo mėgstamų socialinės žiniasklaidos svetainių.

Tikėtina, kad net neprisimenate visų vietų, kur turite sąskaitą?

Grįžkite į ankstesnį veiksmą ir įdiekite slaptažodžių tvarkytuvę.

12. Apsvarstykite galimybę naudoti kredito stebėjimą

Kitas dalykas, kurį padarys nusikaltėliai, gavę prieigą prie jūsų asmeninės informacijos - tai jūsų vardu atidaromos naujos sąskaitos. Jūs niekada nematote šių teiginių, nes nežinote, kad paskyros net egzistuoja. Tik tada, kai nepradėsite įkalbinėti kolekcijų agentūrų ir pastebėsite, kad nebeturite kredito reitingo.

Pasisekė, kad apsisaugoti nuo to yra labai lengva. Ir nemokamai.

Galbūt girdėjote, kad jums suteikiama viena nemokama ataskaita per metus iš kiekvienos kredito stebėjimo tarnybos, todėl jūs su ja nesusidūrėte..

Dabar keletas nemokamų variantų leis jums nemokamai patikrinti kredito ataskaitą bet kuriuo metu, nepažeisdami savo kredito reitingo. Jie taip pat atsiųs jums įspėjimą, jei kas nors bandys atidaryti naują kredito sąskaitą jūsų vardu.

„Capital One“ ir „Discover Card“ siūlo nemokamą kredito stebėjimą internetu.

Mano asmeninė mėgstamiausia paslauga yra „Credit Karma“, o kitas populiarus pasirinkimas yra „Credit Sesame“.

 • Kredito karma
 • Atraskite kredito rezultatų lentelę
 • „Capital One CreditWise“
 • Kredito sezamo

13. Apsvarstykite galimybę naudoti papildomą apsaugą nuo virusų & Užrakinkite ekraną

Jau dabar turėtumėte įsivaizduoti, kad NĖRA spustelėję sukčiavimo el. Laiškus yra jūsų pirmoji gynybos linija.

Bet kas nutiks, jei tai padarysite, o kenkėjiška programa pradės įsiveržti į jūsų kompiuterį ar išmanųjį telefoną?

Jei pasisekė, turite antivirusinį virusą.

Aš naudoju „Avast“, taip pat yra keletas kitų iš labai gerbiamų kompanijų, kurios jums nieko nekainuoja.

 • Avastas
 • Avira
 • „BitDefender“

Taip pat galite įsigyti antivirusinę programinę įrangą savo išmaniajam telefonui. Vis dėlto, pasak Pew, tai turi tik 32 procentai žmonių.

Kitas būdas apsaugoti kompiuterį ar mobilųjį įrenginį yra įjungti slaptažodį arba PIN ar pirštų atspaudų užraktus.

Remiantis „Pew“ apklausa, 28 procentai išmaniųjų telefonų savininkų nenaudoja ekrano užrakto ar kitos saugos funkcijos, kad apribotų prieigą prie savo telefono.

Dauguma žmonių taip pat nesaugo savo nešiojamųjų kompiuterių. Tai yra pakankamai paprasta, kad vagis galėtų patraukti jūsų įrenginį ir išeiti su juo ir visais jame esančiais duomenimis. Jei nustatėte jį automatiškai prisijungdami prie savo finansinių svetainių, el. Pašto ar socialinės žiniasklaidos paskyrų, esate dar labiau pažeidžiami.

Ar turite fotoaparatą kompiuteryje? Aš saugo „Post-It“, o „Facebook“ Markas Zuckerbergas naudoja juostos gabalą. Tai greitas ir lengvas taisymas. Džiaugiuosi žinodamas, kad kažkokie nepažįstami žmonės nestebi manęs, kaip tarp dantų renkuosi špinatus.

Dėl pastaruoju metu įvykusių daugybės naujienų pažeidimų žmonės labiau nei bet kada anksčiau žino kibernetinio saugumo problemas, sakė „Pew's Rainie“.

„Tačiau kasdieniniame gyvenime jie elgiasi ne taip, tarsi tai yra pagrindinis rūpestis“, - sakė jis. „Tai paradoksas“.

14. Būsite paraginti atnaujinti operacinę sistemą ir programinę įrangą

Atnaujinkite savo kompiuterįKai įmonė nustato, kad jos programinėje įrangoje yra saugos problemų, ji išsiunčia atnaujinimą.

Kai kurios programos automatiškai atnaujina, neprašydamos leidimo. Tačiau pirmiausia to klausia daugelis operacinių sistemų ir programų.

Daugelis žmonių netvirtina atnaujinimo iškart. Atsižvelgiant į pasirinkimą, tik 32 procentai žmonių pasirenka, kad jų programos automatiškai atsinaujintų. Likusi dalis 38 proc. Teikia atnaujinimus, kai tai patogu, o 10 proc. - niekuomet neįdiegia programos naujinių.

„Pew“ apklausa rodo, kad, kalbant apie svarbiausius atnaujinimus, pvz., Telefonų operacinę sistemą, 42 procentai laukia, kol bus patogu, o 14 procentų niekada neatnaujina..

Tai yra problema. Kai įsilaužėliai sužino, kad yra saugumo pažeidžiamumas, jie suskubo pasinaudoti ja prieš naudodamiesi naujinimais. Kuo ilgiau vartosite, tuo labiau rizikuojate.

Taigi kodėl žmonės atnaujinti ne iš karto?

„Tai gali būti griežtai patogumo ir kontrolės reikalas“, - sakė „Pew's Rainie“ vadovas. „Kai kurie žmonės galvoja, kad noriu atnaujinti savo laiką. Arba nenorėčiau įrašyti savo duomenų dangtelio “.

15. Naudokite patikimas prekybos svetaines

Daugelyje firminių elektroninės komercijos svetainių, tokių kaip „Amazon“, yra įdiegtos geros saugos sistemos ir jos mielai grąžina pinigus, jei kas nors nutinka..

Sukčiai vis dar pasirodo žadėdami prekes, kurių nepristatys. Prieš pirkdami patikrinkite įvertinimus ir klientų atsiliepimus.

Kaip papildomą atsargumą, jei atsiskaitote kreditine kortele, taip pat galite juos pakeisti, jei paaiškės, kad iškilo problema..

„Chrome HTTP“ nėra saugusApsilankykite apsipirkimo svetainėje, kurios naršyklės lanke nėra ŽALIO pažymėjimo. Tai reiškia, kad jie nešifruoja jūsų kredito kortelės duomenų.

16. Nenaudokite nesaugaus „Wi-Fi“

Daugelis belaidžių maršrutizatorių - prietaisai, kurie dalijasi interneto signalu aplink jūsų namus ar biurą - bus nustatyti naudoti šifravimo formą, kuriai reikia slaptažodžio, kad galėtumėte prisijungti prie „WiFi“ tinklo. Nors tai skausmas, tačiau tai yra saugus būdas užtikrinti, kad jums nepalengvinsite kitų prisijungimo prie jūsų belaidžio tinklo. Jei to nepadarysite, jie gali įgyti nesankcionuotą prieigą prie bet kurio tinklo kompiuterio ar įrenginio.

Kai esate ne namuose ar biure, galite prisijungti prie viešosios „WiFi“ viešosios interneto prieigos vietos. Jie dažnai turi savo prisijungimo kriterijus (pvz., Reikia registruotis arba įvesti slaptažodį), tačiau kai kurie „WiFi“ tinklai yra visiškai atviri. Prisijungimas prie tokių tinklų paprastai yra bloga idėja. Geriausia pasirinkti saugų tinklą arba pasikliauti paties įrenginio ryšiu su mobiliojo ryšio operatoriumi.

Alternatyva yra naudoti virtualiojo privataus tinklo (VPN) programą, tokią kaip „ExpressVPN“ (peržiūra). Tai leidžia sukurti saugų ryšį net prisijungus prie neapsaugoto „WiFi“ tinklo.

Tokios programos idealiai tinka „Android“ ir „iOS“. Norėdami gauti išsamesnių apžvalgų, peržiūrėkite mūsų VPN apžvalgas.

17. Sukurkite atsarginę duomenų kopiją

Nors nepaprastai svarbu apsaugoti savo kompiuterį nuo išorinio pasaulio, svarbu atsiminti, kad saugote duomenis - failus, dokumentus, paveikslėlius, muziką, vaizdo įrašus - dėl priežasties: juos naudoti. Paskutinis dalykas, kurio norite, yra, kad standusis diskas, esantis jūsų kompiuteryje, sugestų ir jūs prarastumėte visą ar visą vertingą informaciją. Taigi, ką daryti? Geriausias būdas yra sukurti atsarginę tvarką. Tai reiškia, kad reikia rasti būdą, kaip nukopijuoti informaciją į saugią vietą, kad negalėtumėte pasikliauti vien savo kompiuterio kietuoju disku.

Galite pasidaryti atsargines kopijas išoriniame standžiajame diske, pavyzdžiui, tokiame, kuris prie kompiuterio prijungtas USB kabeliu.

Vis daugiau žmonių dabar kreipiasi į atsargines kopijas debesyje. „Cloud“ atsarginės kopijos suteikia saugų būdą perkelti duomenis internetu į tokią paslaugą kaip „Dropbox“.

Norėdami užtikrinti geriausią apsaugą, naudokite fizinių ir debesinių atsarginių kopijų derinį. Tai reikš, kad jūsų duomenys turėtų būti saugūs, net ir įvykus nelaimei. Tokios paslaugos kaip „Acronis“ gali jums tikti, jei norite pereiti hibridinį atsarginį kelią.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me