Recenzja TunnelBear

TunnelBear

TunnelBear oferuje swoim użytkownikom zarówno darmową, jak i płatną usługę VPN. Jednak darmowa wersja jest ograniczona tylko do przepustowości 500 MB / miesiąc.

Warto zauważyć, że ich oprogramowanie VPN wykorzystuje standardowy (silny) protokół OpenVPN, a także 256-bitowe szyfrowanie AES.

Niestety, ich prędkość połączenia VPN jest nieco wolniejsza w porównaniu do innych VPN, takich jak ExpressVPN lub NordVPN.

Ale…


Czy nadal jest dobrym wyborem w porównaniu z innymi dostępnymi sieciami VPN?

Dowiedzmy się w tej recenzji TunnelBear.

Ogólne informacje o TunnelBear

RANKING OGÓLNY: # 30 z 78 VPN
USABILITY: 4/5
PLIKI DZIENNIKA: Bez logowania
LOKALIZACJE: 22 kraje
WSPARCIE: System biletów
TORRENTING: Dozwolony
NETFLIX: Nie działa
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES / OpenVPN, IPSec & IKEv2
JURYSDYKCJA: Kanada
KOSZT: 5,00 USD / mc
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.TunnelBear.com

TunnelBear jest dostawcą darmowych i płatnych sieci VPN.

Istnieje od 2011 roku, kiedy został założony przez Ryana Dochuka (Corporate Bear) i Daniela Kaldora (Quantum Bear).

Obaj mają doświadczenie w pracy w Microsoft, Goldman Sachs, RIM i mobilnym startupie bezpieczeństwa. Z pewnością spędzili czas w świecie technologii.

Firma ma siedzibę w Toronto, chociaż ich ponad 350 serwerów VPN rozciąga się na 22 inne kraje na całym świecie, w tym serwery w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji i Australii.

TunnelBear Pro

1. Brak rejestracji

Na początek TunnelBear ma surowe zasady braku logowania. Ich polityka prywatności jest bardzo jasna na ten temat:

TunnelBear wyraźnie NIE gromadzi, nie przechowuje ani nie rejestruje następujących danych:

 • Adresy IP odwiedzające naszą stronę internetową
 • Adresy IP po połączeniu z usługą
 • Zapytania DNS podczas połączenia
 • Wszelkie informacje o aplikacjach, usługach lub witrynach internetowych, z których użytkownicy korzystają podczas połączenia z naszą Usługą

Polityka prywatności TunnelBear

Zdjęcie z: https://www.tunnelbear.com/privacy-policy

To świetna wiadomość dla użytkowników dbających o prywatność. Oznacza to, że nie sprzedają żadnych twoich danych, a gdy pukają organy ścigania, nie mają nic ciekawego, co by im dało.

Przekażą zgromadzone dane osobowe, zgodnie z wymogami prawa kanadyjskiego (np. WindScribe). (Kanada nie jest dobrą jurysdykcją dla dostawcy VPN).

Polityka prywatności określa takie rzeczy, jak imię i nazwisko, adres e-mail, wersja systemu operacyjnego, ilość wykorzystanych danych oraz ostatnie cztery cyfry numeru karty kredytowej.

Nie przechowują pełnego numeru karty kredytowej, chociaż mogą uzyskać do niego dostęp za pośrednictwem partnerów płatniczych zgodnych z PCI.

2. Nie wykryto wycieków

Przyjazny interfejs i niezawodne szyfrowanie sprawiają, że ta szczelna sieć VPN stanowi solidny wybór.

TunnelBear domyślnie korzysta z OpenVPN, w połączeniu z najbardziej zaawansowanym, niekontrolowalnym standardem szyfrowania dostępnym na rynku w AES-256.

Tunnelbear wielokrotnie stwierdza, że ​​Twoja aktywność przeglądania jest „chroniona przez niedźwiedzia”, używając kapryśnego niedźwiedzia z kreskówek, aby zilustrować ten punkt w kółko.

Na szczęście TunnelBear utrzymał swoją pozycję podczas całego procesu testowania.

Sprawdź to sam:

Wyniki wykrywania TunnelBear WebRTC

Oprogramowanie instalacyjne również przetrwało, zapewniając wyjątkowo czyste rezultaty.

Rezultat skanowania przez Tunnelbear Virustotal

3. Darmowy plan & Działa na wielu urządzeniach

Jest jednak ograniczony do 500 MB (tylko).

Mimo że bezpłatny plan TunnelBear jest bardzo mały, umożliwia sprawdzenie aplikacji i samodzielne wykonanie kilku testów prędkości.

Zapewniają usprawnione aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android i iOS. Istnieje również rozszerzenie przeglądarki zarówno dla Chrome, jak i Opery, oraz rozszerzenie blokujące moduł śledzący, które uzupełnia wszystkie ich usługi (lub może być używane samodzielnie).

4. Niezwykle bezpieczny

Oczywiście, bez względu na to, jak tanio VPN, musisz wiedzieć, że jest bezpieczny.

Tunnelbear korzysta ze standardowego w branży protokołu OpenVPN na urządzeniach Windows, Mac i Android.

OpenVPN jest domyślnie zalecaną opcją.

Najnowsze wersje iOS otrzymują IPSec / IKEv2, a starsze wersje otrzymują IPSec (niezalecane).

Tabela szyfrowania TunnelBear dla każdego typu urządzenia

Podsumowując, jest to oczekiwane szyfrowanie.

OpenVPN i IPSec / IKEv2 zapewniają 256-bitową ochronę AES, podczas gdy protokół IPSec oferuje nadal szanowane 128-bitowe szyfrowanie AES. Rząd USA używa 256-bitowego szyfrowania AES do ochrony danych, więc możesz ufać, że jest to solidny protokół.

Usługa zapewnia również silne uwierzytelnianie danych i bezpieczną wymianę kluczy Diffie-Hellmana, aby zapewnić, że łączysz się z serwerem TunnelBear, a nie nikczemnym złym człowiekiem.

Jedna z ciekawych usług świadczonych przez TunnelBear nazywa się VigilantBear - ta funkcja chroni Cię podczas łączenia się i rozłączania. Jeśli Twoje Wi-Fi spadnie lub przejdziesz między punktami dostępu, istnieje możliwość, że niektóre Twoje dane zostaną wysłane przez niezabezpieczone połączenie. VigilantBear zapobiega temu (działając jako wyłącznik awaryjny).

W styczniu 2017 r. Hackernoon głęboko zanurzył się w kod TunnelBear, aby zobaczyć, co mogą znaleźć. Możesz przeczytać cały podział, jeśli chcesz, ale staje się dość techniczny. Krótko mówiąc, nie znaleźli żadnych znaczących luk ani niespodzianek. Byli nawet pod wrażeniem, że TunnelBear zawiera funkcję wykrywania wycieków zarówno DNS, jak i IPv6, co doskonale chroni twoją prywatność.

TunnelBear nie miał żadnych dużych wycieków ani dowodów złamania szyfrowania. Wszystkie znaki wskazują na to, że TunnelBear jest wyjątkowo bezpieczny w użyciu.

Należy zauważyć, że metoda wymiany kluczy Diffie-Hellmana może mieć pewne wady. Podczas gdy sieci VPN na komputery stacjonarne, urządzenia z Androidem i iOS 9+ używają 2048-bitowych grup DH, które są uważane za bezpieczne, starsze wersje iOS używają 1024-bitowej grupy DH. I możliwe, że niektórzy potężni atakujący na poziomie krajowym byliby w stanie zagrozić tej wymianie kluczy.

5. Ładne funkcje

TunnelBear zawiera kilka świetnych funkcji, takich jak:

 • Anonimowy adres IP
 • Kill-Switch (VigilantBear)
 • 5 jednoczesnych połączeń

Niektóre witryny blokują ruch, który wydaje się pochodzić z VPN. To denerwujące i ciągła walka między dostawcami VPN a tymi stronami internetowymi w celu uzyskania przewagi.

Na przykład dowiedziałem się, że funkcja GhostBear TunnelBear stara się ukryć fakt, że korzystasz z VPN. To oszuka niektóre przedsiębiorstwa i rządy, ale nie wszystkie.

Przed użyciem GhostBear dobrze jest sprawdzić, czy możesz połączyć się z żądaną witryną za pomocą standardowego połączenia TunnelBear. Jeśli nie możesz, warto wypróbować GhostBear. Ukrywanie faktu, że korzystasz z VPN, nieco spowolni twoje połączenie, więc nie polecam pozostawiać go cały czas włączonym.

6. Łatwy w użyciu

Misją TunnelBear jest ułatwienie wszystkim korzystania z VPN.

I moim zdaniem z pewnością to zrobili. Aplikacja jest niezwykle prosta i łatwa w użyciu. Może nie zapewniać wszystkich zaawansowanych ustawień wymaganych od wysokiej klasy sieci VPN, ale jeśli dopiero zaczynasz korzystać z szyfrowanego przeglądania, znacznie ułatwia to proces.

Mapa TunnelBear pokazująca Twoją lokalizację i używany tunel

Domyślnie pokazuje tylko to, co musisz zobaczyć: gdzie jesteś, tunel, z którego korzystasz i gdzie wyglądasz, jakbyś przeglądał.

Istnieją dodatkowe ustawienia, które możesz znaleźć, ale jeśli nie chcesz się w nie zagłębiać, możesz po prostu cieszyć się prostym, czystym interfejsem.

Rozszerzenia przeglądarki są takie same; wystarczy je włączyć i zostawić w spokoju. Nie ma nic łatwiejszego niż to.

7. Niezależnie skontrolowany pod kątem bezpieczeństwa

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele złych informacji na temat niektórych sieci VPN.

Sprzedaż pasma, rejestrowanie danych, zawyżone bezpieczeństwo… wszystko to osłabia zaufanie do VPN. Właśnie dlatego TunnelBear ma niezależną organizację, która przeprowadza audyt sieci VPN pod kątem bezpieczeństwa.

Jest to raczej rzadka rzecz w branży, a TunnelBear wymaga wiele pokory, aby dać temu szansę. Opublikowali wyniki audytu i możesz je przeczytać online.

TunnelBear twierdzi, że jest to pierwsza i jedyna usługa VPN na świecie, która to oferuje, i zdecydowanie jest to jedyna, z jaką się spotkałem. Należy jednak zauważyć, że ostatni okres audytu miał miejsce w lipcu 2017 r. I firma jeszcze go nie zaktualizowała.

8. Pozwala na torrentowanie i TOR

TunnelBear był kiedyś usługą, która nie pozwalała na torrentowanie. To wszystko wydaje się ostatnio zmienić.

Chociaż na ich oficjalnej stronie internetowej nie ma wielu informacji na temat usług torrentowych, dostałem informacje od przedstawiciela TunnelBear za pośrednictwem ich działu obsługi klienta.

Potwierdzili, że ich usługa umożliwia zarówno torrentowanie, jak i korzystanie z sieci TOR. To ogromna zmiana w porównaniu z pierwszym przeglądem TunnelBear. Wtedy ich stanowisko w kwestii udostępniania plików P2P było trudne. Cieszymy się, że dołączają do nas w chwili obecnej i obejmują jedną z kluczowych usług, dla których ludzie chcą korzystać z VPN.

TOR oznacza The Onion Router i jest prywatną i zaszyfrowaną przeglądarką internetową. Wielu użytkowników lubi korzystać z VPN w połączeniu z TOR, aby zmaksymalizować swoją anonimowość. Niektóre sieci VPN w ogóle nie pozwalają na korzystanie z usługi. Tunnelbear pozwala korzystać z TOR, ale przedstawiciel, z którym rozmawiałem, ostrzegł mnie, że widzę znaczne zmniejszenie prędkości podczas jego używania.

9. Elastyczna i dokładna obsługa klienta

Kolejną usługą, której nie lubiliśmy za pierwszym razem, był system obsługi klienta oparty na biletach TunnelBear.

Niestety, TunnelBear nadal nie oferuje żadnego czatu na żywo. Oto jak zazwyczaj oceniamy systemy biletów:

 1. Ile czasu zajmie, aby do mnie wrócić?
 2. Czy odpowiedzą na moje pytanie w sposób dokładny i kompletny?

Byłem pod wielkim wrażeniem obu tych czynników. Nowe zaangażowanie TunnelBear w obsługę klienta jest jednym z moich ulubionych spośród wszystkich testowanych systemów wsparcia, które przetestowaliśmy.

Formularz obsługi klienta TunnelBear

Najpierw spójrz na tego uroczego kreskówkowego misia z małym zestawem słuchawkowym! „Łapy” pozwolę ci to docenić.

Podoba ci się ta gra słów? Zapnij pasy, bo ich dział obsługi klienta jest ich pełen.

Odpowiedź obsługi klienta TunnelBear

Zapytałem o torrentowanie i udostępnianie plików, a także TOR i Netflix.

Zanim zagłębię się w prawdziwą reakcję (i wszystkie pyszne gry słów w środku), chcę porozmawiać o czasie, jaki zajęło jej zdobycie.

Dają ogólny czas 48 godzin. Westchnąłem i przygotowywałem się do nienawiści w tym dziale. Otrzymałem odpowiedź w ciągu dwóch godzin.

To błyskawicznie szybki bilet!

Teraz sama odpowiedź.

Jest kompletny, ma osobowość i linki do pomocy. Nie mogłem prosić o nic więcej w dziale obsługi klienta… (oprócz czatu na żywo).

Ale kroki małego misia…

Nie można powiedzieć, żebyś miał łapa i nie uśmiechał się.

TunnelBear Cons

1. Problemy z prędkością (wolne)

Z TunnelBear wszystko szło tak dobrze, dopóki nie nadszedł czas na przetestowanie szybkości serwerów.

Niektórzy użytkownicy zgłosili dobre prędkości pobierania. Ale w naszym teście moje połączenie 100 Mb / s spadło do 52,26 Mb / s, kiedy korzystałem z serwerów UE.

To ogromny spadek.

Oto niektóre wyniki, które osiągnąłem przy połączeniu 100 Mb:

Prędkość pobierania TunnelBearSzybkość pobierania TunnelBear (serwery z UE na UE)

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Ping: 120ms
 • Pobieranie: 33,38 Mbps
 • Przesyłanie: 15,04 Mbps

Serwer UE (Amsterdam)

 • Ping: 39ms
 • Pobieranie: 52,26 Mbps
 • Przesyłanie: 27,20 Mbps

Serwer azjatycki (Hongkong)

 • Ping: 345 ms
 • Pobieranie: 7,54 Mb / s
 • Przesyłanie: 2,63 Mb / s

Serwer brytyjski (Londyn)

 • Ping: 44ms
 • Pobieranie: 50,10 Mbps
 • Przesyłanie: 48,36 Mbps

Zawsze powinieneś spodziewać się utraty prędkości. Jest to jednak znaczny spadek, który wpłynie na komfort przeglądania.

Nie są najgorsze, jakie widzieliśmy. Ale ogólnie rzecz biorąc, są złe, gdy porównujesz je z bardziej niezawodnymi VPNami, które sprawdziliśmy, takimi jak NordVPN i ExpressVPN.

2. Brak serwisu Netflix

Niestety, Netflix cały czas staje się coraz lepszy w blokowaniu VPN.

Z powodzeniem zablokowali wielu większych dostawców VPN (w tym PIA) z większą liczbą serwerów w większej liczbie miejsc na całym świecie.

Wsparcie TunnelBear powiedziało mi, że wielu użytkowników odniosło sukces w odblokowaniu Netflix.

Niestety, żaden z testowanych serwerów nie działał poprawnie.

Jeśli potrzebujesz VPN do odblokowania ograniczeń geograficznych Netflix, oto lista 100% najlepiej działających VPN dla Netflix.

3. Brak instalacji routera

TunnelBear nie obsługuje instalowania oprogramowania VPN bezpośrednio na routerze. Jeśli i tak nie planujesz tego zrobić, to nic wielkiego. Ale jeśli zastanawiasz się nad użyciem VPN w ten sposób w celu zwiększenia ochrony i łatwości użytkowania, musisz znaleźć innego dostawcę.

Ceny TunnelBear, Plany, & Fakty

Ceny i plany Tunnelbear są tak proste, jak ich aplikacja:

Ceny TunnelBear

Zawsze dobrze jest widzieć bezpłatną opcję, ponieważ możesz jej użyć do przetestowania aplikacji i usługi. Jednak przepustowość, której możesz użyć, to tylko 500 MB miesięcznie.

Pierwszy płatny plan, Giant, będzie oferował 9,99 USD miesięcznie za nieograniczoną ilość danych.

Największy plan, Grizzly, to plan roczny. Więc zapłacisz 59,99 USD z góry za 12 miesięcy nieograniczonej usługi VPN.

W każdym zakupionym abonamencie możesz korzystać z maksymalnie pięciu chronionych urządzeń. Więc jeśli szukasz VPN, który obejmie całą rodzinę, TunnelBear jest dobrym wyborem.

Ogólnie rzecz biorąc, ten jest dość tani. Jednak niektórym udało się go przekroczyć, na przykład umowa z NordVPN.

Niesamowicie, TunnelBear NIE oferuje żadnych zwrotów pieniędzy. Więc nie ma tutaj gwarancji zwrotu pieniędzy. Zamiast tego pozwalają ci korzystać z ich darmowej wersji. Lepiej upewnij się przed aktualizacją.

 • Brak logowania: Tak.
 • Łatwość oprogramowania VPN: ich aplikacja jest dość prosta i prosta.
 • Ukryte opłaty & klauzule: Brak zwrotów.
 • Upsells: Brak upsells.
 • Natychmiastowy dostęp po płatności: Tak.
 • Wycieki DNS: Brak.
 • Jurysdykcja: Kanada
 • Protokoły tunelowania: OpenVPN, IPSec i IKEv2
 • Przełącznik Kill: Tak.

Jeśli chodzi o opcje płatności, TunnelBear pozwala płacić za pomocą głównych kart kredytowych, takich jak Visa, Mastercard i American Express. Akceptują również PayPal & Bitcoin, cyfrowa forma kryptowaluty, która jest w 100% niewykrywalna.

Twierdzą również, że akceptują słoiki z miodem… ale jesteśmy prawie pewni, że to żart. Myślę…

Zalecamy TunnelBear VPN?

Warto więc skorzystać z TunnelBear?

To zależy od tego, do czego potrzebujesz VPN.

Jeśli chcesz po prostu coś chronić swoją prywatność podczas przeglądania bez przeszkadzania w skomplikowanych opcjach i interfejsach, jest to świetny wybór.

Możesz trochę cierpieć z powodu szybkości, ale nie ma wątpliwości, że jest bardzo łatwy w użyciu i zapewnia solidne bezpieczeństwo.

Ale jeśli potrzebujesz czegoś więcej, prawdopodobnie będziesz chciał wybrać inną sieć VPN.

Byłem pod wrażeniem ich lepszej obsługi klienta i nowej umiejętności torrentowania. Przyjęli wiele naszych głównych skarg i poprawili je.

Ale ich słaba prędkość oznacza, że ​​nie mogę polecić tego każdemu.

Tak więc, jeśli szukasz więcej, kup zamiast tego NordVPN (3,49 USD / mc).

Sprawdź jedną z innych najlepszych sieci VPN tutaj.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me