Recenzja StrongVPN

StrongVPN


Pomimo faktu, że działają dwa razy dłużej niż większość konkurentów, StrongVPN jest nadal stosunkowo nieznaną firmą.

Ten fakt sam w sobie powinien wystarczyć, aby większość potencjalnych klientów zatrzymała się.

W końcu, jeśli firma ćwiczy rzemiosło i optymalizuje swój produkt dłużej niż konkurencja, można oczekiwać, że ten produkt będzie dwa razy lepszy, prawda?

Jak się wkrótce przekonasz, nie zawsze tak jest.

Chociaż StrongVPN znacznie poprawił swoje usługi od czasu ich ostatniego przeglądu, wciąż istnieje kilka nierozstrzygniętych problemów, które mogą, ale nie muszą, uniemożliwić dołączenie do ich bazy klientów.

Aby pomóc Ci podjąć świadomą i opartą na danych decyzję, szczegółowo opiszę StrongVPN, omawiając wszystko, od ich szybkości, obsługi klienta po unikalne funkcje i zgodność, próbując odpowiedzieć na pytanie -

„Czy StrongVPN naprawdę jest tak silny?”.

Omówienie StrongVPN

RANKING OGÓLNY: # 28 z 78 VPN
USABILITY:  Łatwy w użyciu
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 26 krajów, 650 serwerów
WSPARCIE: Szybka, pomocna obsługa
TORRENTING: P2P & Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Tak 5/5
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowe AES, OpenVPN i inne
KOSZT: 10 USD miesięcznie lub 5,83 USD miesięcznie (rocznie)
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.strongVPN.com

tło & cechy

Założony w 2005 roku pod patronatem Strong Technology LLC. Strong VPN ma siedzibę w jednej z najstarszych (i najfajniejszych) lokalizacji amerykańskiej firmy technologicznej Lake Tahoe.

To spokojne i urocze miasteczko na granicy Nevady i Kalifornii jest prawdopodobnie ostatnim miejscem, w którym można oczekiwać tętniącego życiem uruchomienia VPN.

Jednak zespół StrongVPN. od 20 lat skuwają komputery PC, Internet przez modem i serwery VPN z ich malowniczej centrali.

Z 688 serwerów rozmieszczonych w 26 krajach Baza serwerów StrongVPN nie jest największa, jaką kiedykolwiek widziałem, ale powinna zapewnić ci wiele opcji (chociaż, jak się później przekonasz, tak nie jest).

Ich usługi są kompatybilne z większością głównych urządzeń, w tym Windows, Mac, iOS, Android i Google Chrome. Zapewniają również swoim klientom obszerne centrum pomocy, w którym mogą znaleźć szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji StrongVPN z routerem domowym. VPN jest również kompatybilny z TOR, jeśli chcesz tę dodatkową ochronę.

StrongVPN pozwala swoim klientom łączyć się przy użyciu wszystkie główne protokoły w tym OpenVPN, PPTP, L2TP, IKEv2 i SSTP.

Mają także wbudowaną aplikację kill-switch.

Wreszcie VPN pozwala na 12 jednoczesnych połączeń.

Jak dotąd wszystko wygląda całkiem nieźle.

Ale zagłębmy się w zalety i wady StrongVPN, aby sprawdzić, czy ich usługa spełnia swoją nazwę.

Zalety korzystania z StrongVPN

1. Działa z Netflix (na razie)

Netflix rozprawia się z VPNami, serwerami proxy i odblokowującymi z intensywnością, która zarówno zaskoczyła, jak i rozwścieczyła ich międzynarodową społeczność.

Pomimo publicznych protestów i skarg, Netflix pozostał nieugięty w związku z zakazem, a nawet podjął kroki w celu wzmocnienia bezpieczeństwa swojego oprogramowania w nadziei, że uda mu się wyeliminować wszystkie możliwe luki w odblokowaniu.

Od 2016 roku ich dział IT pokonał wysiłki niektórych z najsilniejszych i najbardziej renomowanych firm VPN na rynku.

Biorąc pod uwagę te fakty, niemądrze założyłem, że moje wysiłki, aby przesyłać strumieniowo Netflix za pomocą usług StrongVPN, spowodują, że…

Netflix zablokował VPN

W końcu, kiedy ostatnio recenzowałem StrongVPN, były to jedne z najgorszych sieci VPN, jakie kiedykolwiek recenzowałem.

Był to więc szok, gdy mogłem nie tylko przesyłać strumieniowo Netflix z serwera z siedzibą w USA, ale mogłem to zrobić bez żadnego rzeczywistego czasu bufora lub opóźnienia.

Biorąc pod uwagę, ile innych sieci VPN nie było w stanie przywrócić kompatybilności z Netflix, jest to ogromna zaleta dla StrongVPN.

2. Szybka, pomocna obsługa klienta  

Nieczęsto mogę dołączyć obsługę klienta do sekcji „Profesjonaliści” przeglądu VPN.

Zwłaszcza, gdy sprawdzam dostawcę VPN, który nie oferuje wsparcia na żywo dla swoich klientów.

Z przyjemnością stwierdzam jednak, że StrongVPN uderza w sedno, jeśli chodzi o obsługę klienta.

Przeglądając ich usługi, zdecydowałem się przesłać (co prawda) wymyślony bilet pomocy technicznej około 16:25.

Powróciłem do regularnie planowanego przeglądania i uznałem, że nie otrzymam odpowiedzi, dopóki nie sprawdzę wiadomości e-mail następnego dnia rano.

Byłem zaskoczony, kiedy otworzyłem skrzynkę odbiorczą około pół godziny później i znalazłem następującą wiadomość.

Jakość obsługi klienta StrongVPN

Chociaż podczas recenzji StrongVPN nie cierpiałem z powodu problemów z „obsługą klienta”, byłem pod wrażeniem szybkiego czasu reakcji i profesjonalizmu ze strony ich zespołu wsparcia.

Aby zapewnić dokładność tej recenzji, przeszukałem sieć w poszukiwaniu innych opinii stron trzecich i skarg klientów dotyczących ich zespołu wsparcia i, co zaskakujące, wyszedłem na sucho.

Dobra robota StrongVPN… naprawdę dobra robota.

3. Silne szyfrowanie AES-256 i StrongDNS 

143 miliony…

To jest liczba obywateli Stanów Zjednoczonych, którzy zostali dotknięci naruszeniem Equifax, jednym z największych naruszeń bezpieczeństwa w historii cyberterroryzmu.

W tej chwili Twój numer ubezpieczenia społecznego, numer prawa jazdy, nazwisko, adres domowy, numer telefonu i inne informacje mogą znajdować się w rękach hakerów Equifax, narażając Cię na kradzież tożsamości i oszustwo. (Jeśli obawiasz się, że mogą to wpłynąć na twoje dane osobowe, możesz kliknąć tutaj, aby dowiedzieć się, co robić.)

Chociaż nadal nie jest jasne, w jaki sposób hakerzy złamali systemy, wiemy, że wykorzystali lukę w narzędziu o nazwie Apache Strut, z którego korzysta wiele różnych organizacji rządowych i dużych korporacji, w tym Equifax.

Oprócz ogromnej liczby osób, które zostały dotknięte, ten hack jest tak niepokojący, że ramię cyberbezpieczeństwa Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA, US-CERT, „Zidentyfikowane i ujawnione” wada z marca 2017 r..

Oznacza to, że zespół bezpieczeństwa za Apache Struts miał prawie cztery miesiące na rozwiązanie problemu i chociaż rzekomo podjął kroki w celu usunięcia usterki i zmniejszenia ryzyka bezpieczeństwa, ich wysiłki były w najlepszym wypadku niewystarczające.

Skutki tych włamań wciąż są widoczne, jednak osoby na całym świecie zaczynają rozumieć, jak realne jest zagrożenie cyberterroryzmem, i jako takie, zaczynają podejmować działania w celu optymalizacji swojego bezpieczeństwa online i „dowodu hakera” na swoje życie.

Jednym z najważniejszych środków, które każdy może podjąć w celu poprawy swojej prywatności w Internecie, jest (oczywiście) zakup i korzystanie z VPN.

Jednak nie wszystkie sieci VPN są jednakowe i wiele z nich ma poważne wady bezpieczeństwa, które zepsuły usługę.

Na szczęście StrongVPN wykorzystuje jeden z najbardziej zaawansowanych (aczkolwiek powszechnych) standardów szyfrowania w znanym istnieniu.

StrongVPN, znany jako Advanced Encryption Standard lub AES, wykorzystuje to samo szyfrowanie, co CIA, FBI i NSA..

Oznacza to, że możesz spać spokojnie wiedząc, że Twoje dane osobowe są chronione. Nawet jeśli przejdziesz do publicznej sieci Wi-Fi, jesteś bezpieczny, a Twój adres IP jest całkowicie ukryty.

4. Polityka braku dzienników 

To, co zawsze uważałem za ironię w branży VPN, polega na tym, że niektóre firmy VPN sprawiają, że przeglądanie Internetu jest mniej bezpieczne. 

Mimo że promują zasady „Brak dzienników” na swojej stronie internetowej, jeśli przeczytasz drobny druk, szybko zdasz sobie sprawę, że wiele sieci VPN (szczególnie darmowe sieci VPN) nie tylko rejestruje twoje informacje i aktywność, ale następnie odwraca się i sprzedaje je strony trzecie i podmioty stowarzyszone.

W rzeczywistości HotSpot Shield, VPN, który kiedyś był osobistym ulubieńcem, niedawno złamał swoją politykę prywatności i rozwścieczył społeczność VPN, sprzedając wrażliwe dane swoich klientów swoim partnerom.

Ponieważ takie problemy stają się coraz bardziej powszechne, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej jest pełne zrozumienie zasad rejestrowania VPN przed dokonaniem zakupu.

Na szczęście dla StrongVPN ich zasady rejestrowania przechodzą w żywe kolory.

Polityka prywatności StrongVPN

Chociaż ich polityka prywatności, kompatybilność z Netflix, obsługa klienta i polityka logowania są świetne, StrongVPN ma bardzo, bardzo, bardzo duże wady.

I niestety czas porozmawiać o słoniach w kącie.

Wady korzystania z StrongVPN

1. Bardzo wolno na większości serwerów

Od czasu ostatniego przeglądu StrongVPN firma prawie czterokrotnie zwiększyła prędkość zapewnianą przez wiele swoich serwerów.

Dlatego fakt, że nadal podawałem prędkości ich serwerów w sekcji „Wady” tej recenzji, powinien powiedzieć coś o tym, jak okropnie powolne były.

Na uznanie StrongVPN ogromnie poprawili swoje prędkości.

Niemal do tego stopnia, że ​​ich sieć VPN nadaje się do codziennych czynności.

Biorąc jednak pod uwagę wysoką cenę (którą dotkniemy za chwilę) i ich rzadki wybór funkcji, sprawy są dla mnie po prostu zbyt wolne.

Słabe przesyłanie StrongVPN (w Mb / s)

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Ping: 57ms
 • Pobieranie: 38,96 Mbps
 • Przesyłanie: 5,00 Mbps

Serwer UE (Amsterdam)

 • Ping: 132ms
 • Pobieranie: 9,78 Mbps
 • Przesyłanie: 3,18 Mb / s

Serwer Azji (Hongkong)

 • Ping: 245 ms
 • Pobieranie: 20,10 Mbps
 • Przesyłanie: 2,35 Mb / s

Serwer brytyjski (Londyn)

 • Ping: 122ms
 • Pobieranie: 35,47 Mbps
 • Przesyłanie: 4,63 Mb / s

Jak zawsze wykonuj takie testy prędkości z ziarenkiem soli, ponieważ polegają one po prostu na zbyt wielu zmiennych. Ponieważ do tej pory testowaliśmy ponad 78 usług VPN, mamy średnią, którą możemy porównać do innych sieci VPN.

Oferują nieograniczoną przepustowość, co oznacza, że ​​nie spowolnią cię, gdy będziesz torrentem, ale to nie pomaga, gdy StrongVPN jest czasami nawet wolniejszy niż proxy.

2. Bardzo przestarzały interfejs użytkownika

Jestem frajerem nostalgii.

Nic nie sprawi, że będę się uśmiechać szybciej niż zabójcza piosenka z lat 90. lub działający model komputera z systemem Windows 98.

Jednak w moim życiu jest wiele razy, w których nie chcę doświadczać nostalgii w żaden sposób, kształcie ani formie, a jeden z tych przypadków zdarza się, gdy próbuję chronić swoje dane osobowe.

Niestety interfejs użytkownika StrongVPN wygląda i działa jak coś z początku 2000 roku.

Interfejs użytkownika StrongVPN

Układ i projekt nie są dokładnie intuicyjne, a rzeczy nie poprawiają się, gdy przewijasz (trudne do znalezienia) ustawienia zaawansowane.

Ustawienia zaawansowane StrongVPN

Przekonałem się, że interfejs użytkownika StrongVPN jest bardzo frustrujący i nawet jako doświadczony użytkownik VPN starałem się znaleźć i zmienić ustawienia, które chciałem.

Chociaż może to nie być najgorszy interfejs, z jakim kiedykolwiek się spotkałem, zespół StrongVPN z pewnością skorzystałby na wprowadzeniu projektu swojego oprogramowania w XXI wiek.

3. Zawyżone ceny za świadczone usługi 

W tej części recenzji StrongVPN mógł się uratować.

Oczywiście, ich prędkości są dość nieobliczalne, a ich interfejs użytkownika wygląda jak coś z Windows'98, jednak biorąc pod uwagę fakt, że zapewniają one wysokiej jakości obsługę klienta, kompatybilność z Netflix i politykę zerowych logów, wszystkie ich słabości mogą być przeoczony za odpowiednią cenę.

Niestety w przypadku StrongVPN cena jest nieprawidłowa.

Oto jak wszystko się psuje.

Ceny StrongVPN

Co miesiąc: 10 USD lub 120 USD rocznie

Rocznie: 69,99 USD

Pod koniec dnia StrongVPN to budżetowa sieć VPN, która próbuje uciec od naliczania cen premium VPN

Nawet jeśli wybierzesz najtańszy pakiet StrongVPN, są one nadal droższe niż Surfshark, PIA, NordVPN i SaferVPN…

Wszystkie należą do naszych 5 najlepiej ocenianych sieci VPN!

W rzeczywistości StrongVPN jest tylko 1 USD miesięcznie tańszy niż nasza najwyżej oceniana usługa ExpressVPN z 2018 roku, która oferuje prędkości trzy razy szybsze niż StrongVPN i dziesiątki dodatkowych funkcji.

Tak więc, jak kiedyś powiedział Happy Gilmore, „cena jest zła”. 

Na szczęście możesz korzystać z wielu metod płatności, aby kupić StrongVPN, takich jak PayPal, karty kredytowe, a nawet Bitcoin do anonimowych płatności.

4. Jurysdykcja USA może zniechęcić niektórych klientów

Odkąd Edward Snowden ujawnił niezliczone dokumenty ujawniające, ile informacji rząd śledzi i przechowuje rząd USA, wielu zwolenników prywatności zaczęło ostrożnie korzystać z usługi VPN zlokalizowanej w jednym z krajów „Five Eyes”.

Chociaż jest to ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, którego klienta VPN będziesz używać, ścisłe zasady rejestrowania StrongVPN powinny pomóc ci odpocząć w nocy ....

Będziemy postępować zgodnie z wszystkimi ważnymi żądaniami wezwania sądowego, które są zgodne z literą prawa. Nie możemy podać informacji, których nie mamy. StrongVPN nie będzie uczestniczyć w żadnym żądaniu niezgodnym z konstytucją.

Jednak, jak widzieliśmy z HotSpot Shield i innymi VPNami przez lata, nie ma żadnych gwarancji, a jeśli chodzi o bezpieczeństwo osobiste, zawsze wolę zabezpieczyć swoje zakłady.

5. Musisz zagrać w „Server Roulette” 

Jednym z największych problemów, jakie znalazłem w usłudze StrongVPN, jest to, że korzystanie z VPN jest równoznaczne z grą w rosyjską ruletkę.

Co mam przez to na myśli?? 

Cóż, w przeciwieństwie do każdej innej sieci VPN na rynku, przydzielają serwery losowo (zakładam, że zrobiono to w celu zachowania budżetu), co oznacza, że ​​ich klienci grają w loterię za każdym razem, gdy podłączają urządzenie.

W jednym miesiącu możesz mieć wyjątkową obsługę, która jest na równi z konkurencją StrongVPN.

W następnym miesiącu przydzielony serwer może być tak okropny, że nie można nawet pobrać prostego dokumentu Word (nie, nie przesadzam).

Brak spójności z ich usługami lub serwerami, do których zostałeś przypisany, czyniąc StrongVPN (dosłownie) dosłownie crapshoot.

Czy polecam StrongVPN?

Muszę oklaskiwać zespół w StrongVPN.

Od czasu ostatniego przeglądu ich usług poprawili oni szybkość, wzmocnili obsługę klienta i zwiększyli gwarancję zwrotu pieniędzy z 7 do 30 dni.

To jest kilka dużych ulepszeń.

Jednak… To wciąż za mało, aby zasłużyć na moje poparcie.

StrongVPN ma wiele do zaoferowania dzięki kompatybilności z Netflix, szybkiemu zespołowi obsługi klienta i braku zasad rejestrowania.

Ale biorąc pod uwagę oburzającą cenę, niskie prędkości i frustrujący interfejs, po prostu nie mogę udzielić StrongVPN mojej aprobaty.

Jeśli szukasz wyższego rankingu VPN w podobnym przedziale cenowym, zalecamy zapoznanie się z naszymi recenzjami ExpressVPN i PIA.

Zostaw swoją opinię

Czy kiedykolwiek używałeś StrongVPN? Jeśli tak, jakie było twoje doświadczenie? Zawsze jestem zainteresowany tym, co inni entuzjaści mają do powiedzenia na temat VPN, które sprawdzam! Daj mi znać poniżej.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me