Recenzja PureVPN

Zrzut ekranu Pure VPNPełne ujawnienie informacji: Nie jestem w żaden sposób powiązany z PureVPN ani nie korzystam z ich linków partnerskich. To w pełni moje uczciwe, obiektywne doświadczenie z PureVPN.


Okres testowy: 1 miesiąc

Szybkie tło & Informacje o funkcjach

Firma PureVPN, założona w 2006 r. Przez ich spółkę dominującą GZ Systems, jest jednym z najstarszych i największych dostawców VPN na rynku.

Od skromnych początków 2 serwerów PureVPN szybko rozszerzył swoją działalność i teraz może pochwalić się ponad 2000 serwerów w 180 różnych krajach.

Lokalizacje serwerów PureVPN

Podczas gdy ich siedziba znajduje się w Hongkongu, który jest coraz bardziej burzliwą jurysdykcją dla dostawcy VPN (głównie ze względu na ich bliskość i relacje z Chinami) PureVPN zarządza i hostuje własną sieć i sprzęt DNS, co oznacza, że ​​Twoje informacje powinny być z nimi bezpieczniejsze niż przeciętna sieć VPN.

Ich usługi są kompatybilne z wszystkie główne urządzenia włącznie z:

 • Windows
 • Android
 • Prochowiec
 • iOS
 • Linux

Jeśli szczególnie zależy Ci na optymalizacji ochrony online, możesz nawet ustawić PureVPN do pracy z routerami, telewizorami Smart TV, przeglądarkami takimi jak Chrome i Firefox oraz usługami przesyłania strumieniowego (takimi jak Roku, Amazon Fire i Chromecast)

Niedawno wprowadzili funkcję „wirtualnego routera” dla urządzeń z systemem Windows, co oznacza, że ​​możesz wzmocnić komputer stacjonarny lub laptop z systemem Windows dzięki funkcjom podobnym do routera, aby podłączyć do 10 różnych urządzeń.

Niektóre usługi VPN, takie jak na przykład VyprVPN, ograniczą Cię tylko do dwóch różnych jednoczesnych połączeń. Więc fakt, że możesz podłączyć PureVPN do real router, oprócz skonfigurowania „routera wirtualnego”, oznacza, że ​​możesz podłączyć TONY różnych urządzeń. (Prawdopodobnie więcej niż kiedykolwiek chcesz lub potrzebujesz.)

Mają też funkcję „dzielonego tunelowania”, co oznacza, że ​​możesz wybrać sposób (i gdzie) chcesz wysłać ruch - jak zwykle przez VPN lub dostawcę usług internetowych. Twoje dane można w razie potrzeby podzielić.

Chociaż PureVPN nie oferuje własnego TOR, możesz użyć jednego na wierzchu. Łączenie VPN z siecią Tor, aby dodać dodatkową warstwę prywatności i bezpieczeństwa.

PureVPN ma funkcja zabicia przełącznika który działa jak bezpieczny. Celem jest zagwarantowanie, że twoja prywatność i anonimowość nigdy nie zostaną naruszone, a twoje dane osobowe nigdy nie zostaną ujawnione.

Wreszcie, PureVPN jest wyposażony w dodatek NAT Firewall, aby zabezpieczyć wszystkie możliwe luki w hakowaniu.

Przegląd PureVPN

RANKING OGÓLNY: 53
USABILITY: Prosty i łatwy w użyciu
PLIKI DZIENNIKA: Trochę rejestrowania
LOKALIZACJE: Ponad 140 krajów, ponad 2000 serwerów
WSPARCIE: Responsywny czat na żywo
TORRENTING: Dozwolony
NETFLIX: 2/4 serwery współpracowały z Netflix
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES; OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP, a nawet IKEv2
KOSZT: 3,33 USD / mies
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.PureVPN.com

Plusy PureVPN

1. Obsługuje wszystkie główne protokoły (OpenVPN, IPSec, L2TP…)

Ataki typu „man-in-the-middle” (MiTM) to jedne z najstarszych (i najczęstszych) sposobów, w jakie hakerzy uzyskują dostęp do poufnych informacji.

Możesz nawet nie wyczuć, że coś jest nie tak. Ale w jakiś sposób ktoś umieścił się między tobą a zamierzonym połączeniem (np. Przeglądarką lub witryną).

Następnie mogą czytać wiadomości e-mail, sprawdzać, które strony odwiedzasz, pobierać pliki cookie sesji, aby oszukiwać różne witryny i myśleć, że to Ty, a nawet uzyskiwać dane osobowe lub hasła.

Wiele razy narzędzia używane do przechwytywania tych praktyk, takie jak WiFi Pineapple, mogą być używane do wykonywania ich przez każdego, w dowolnym miejscu. Na przykład siedząc w lokalnej kawiarni. Teraz przeglądanie e-maili lub rezerwacja lotu przy popijaniu latte może okazać się nie tak relaksującym popołudniem.

To potencjalne ryzyko dotyczy teraz również urządzeń mobilnych, aplikacji, a nawet urządzeń inteligentnych.

Aby zwalczyć te problemy, PureVPN oferuje wszystkie główne protokoły, w tym OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP, a nawet IKEv2.

Chociaż OpenVPN jest najlepszym rozwiązaniem, aby uzyskać zarówno korzyści z bezpieczeństwa, jak i szybkości, może być również konieczne wybranie L2TP / IPSec w zależności od dostępności urządzenia lub PPTP (tylko w niektórych przypadkach, gdy nie martwisz się tak bardzo lukami w zabezpieczeniach).

2. Standardowe szyfrowanie 256-bitowe

Brutalna siła to kolejna niestety powszechna praktyka.

Hakerzy w końcu wymyślają twoje hasła i przypinają numery poprzez serię powtarzalnych, błyskawicznych, prób i błędów kombinacji.

Są jedną z najstarszych sztuczek w książce (oprócz odgadywania urodzin małżonka lub imienia dziecka). I faktycznie rosną.

Na przykład niedawny szeroko rozpowszechniony atak na strony WordPress został skierowany przez rosyjską firmę wykorzystywaną przez kraj do przeprowadzania cyberataków (nie można tego zmyślić).

Najlepszą formą obrony w tym przypadku jest zapobieganie. Jest to szyfrowanie 256-bitowe, które jest jednym z najbezpieczniejszych połączeń. Jest tak bezpieczny, że jest używany przez agencje rządowe na całym świecie.

Twój zaszyfrowany tunel zostaje zamknięty, aby strony zewnętrzne, dostawcy usług internetowych i nikczemne, mroczne organizacje godne bycia kolejnym złoczyńcą Bonda nie mogły zobaczyć, co zamierzasz.

Ponadto Twoja prywatność i anonimowość są całkowicie bezpieczne dzięki połączeniu typu „end-to-end”. Dotyczy to również zmiany jednego adresu IP na inny (lub inny, czy inny) w ramach ponad 80 000 opcji PureVPN.

3. Niektóre całkiem fajne funkcje

Jedną z rzeczy, które bardzo mi się podobały w PureVPN, jest to, ile funkcji i opcji oferują swoim użytkownikom.

Na początek oferują przełącznik zabicia, pięć jednoczesnych połączeń, wsparcie dla wszystkich głównych protokołów, ochronę DDoS, zaawansowane przekierowanie portów, dzielone tunelowanie i zaporę NAT.

W rzeczywistości zapewniają one tak wiele sposobów na zoptymalizowanie i dostosowanie korzystania z VPN, że sprawi, że nawet najlepszy rumieniec VPN.

Niestety, chociaż te usługi są świetne w teorii, mają pewne problemy z funkcjonalnością, które należy rozwiązać.

Osobiście doświadczyłem awarii killswitcha i po przejrzeniu wielu forów i recenzji stron trzecich, zdałem sobie sprawę, że prawie każdy klient doświadczył pewnego rodzaju problemu tu lub tam z niektórymi funkcjami oferowanymi przez PureVPN.

4. Nieograniczone torrentowanie

PureVPN jest solidnie pro-torrenting.

Dlaczego to jest warte uwagi?

Ponieważ odkąd procesy o naruszenie praw autorskich zaczęły zalewać rynek, coraz więcej sieci VPN unika serwerów P2P.

Często ci, którzy nadal oferują serwery przyjazne torrentom, zezwalają na to tylko w niewielkiej liczbie ofert.

Ale PureVPN nie ma tych ograniczeń.

Możesz używać torrentów na dowolnym z ich serwerów. Więc pobierz!

5. Obsługa szybkiego czatu na żywo z odpowiedziami OK

Podczas pracy z VPN twoje bezpieczeństwo jest na linii. W związku z tym chcesz mieć pewność, że twoje pytania i wątpliwości zostaną szybko i skutecznie rozwiązane za pośrednictwem elastycznego działu obsługi klienta.

Kiedy po raz pierwszy sprawdziliśmy PureVPN, nie byliśmy zadowoleni z ich wsparcia. Chociaż oferował funkcję czatu na żywo, wszystkie odpowiedzi wydawały się być generowane automatycznie. Jednak PureVPN dobrze zareagował na krytykę i wrócił z responsywnym i szybkim systemem czatu na żywo, który bezpośrednio odpowiedział na pytania, które zadałem w mniej niż minutę.

Zacząłem od prostego podejścia dwóch pytań. Chciałem wiedzieć, czy użytkownicy mogą korzystać z sieci TOR, i chciałem wiedzieć, co zostało zrobione, aby zapobiec wyciekom DNS.

Odpowiedź na czacie na żywo PureVPN

Jak widać powyżej i poniżej, zareagowali szybko, ale wyglądało to jak typowa odpowiedź formularza. Po powitaniu pojawiła się kolejna odpowiedź, która wyglądała jak zadanie kopiowania.

Jednak po wyjaśnieniu moich pytań otrzymałem znacznie lepszą odpowiedź.

Odpowiedź na czacie na żywo PureVPN

Odpowiedzieli na to proste oświadczenie dotyczące sieci TOR i ponownie wyjaśniłem, że zadałem drugie pytanie.

Odpowiedź na czacie na żywo PureVPN

Odpowiedzieli na to linkiem, który pozwala użytkownikom testować pod kątem wycieków DNS.

Odpowiedź na czacie na żywo PureVPN

Nie omawiali szczegółowo, w jaki sposób rozwiązano te problemy, ale odpowiedź nadeszła szybko i była pomocna. Dałem im konkretne argumenty za tym, szczególnie gdy się zastanawia, gdzie kiedyś była ta usługa pod względem obsługi klienta.

Poprawił się skokowo.

4. 2/4 Serwery Netflix działały poprawnie

PureVPN twierdzi, że współpracuje z Netflix. To właściwie ważniejsza sprawa, niż mogłoby się wydawać.

Netflix i VPN są w stanie wojny od kilku lat. Podczas gdy użytkownicy będą mogli korzystać z usługi tunelowania VPN w celu uzyskania dostępu do treści Netflix blokowanych geograficznie z innych krajów, usługa przesyłania strumieniowego ostatecznie się na to wpadła i uruchomiła system blokowania, który zatrzymuje większość VPN-ów.

Kiedy testowaliśmy wybraną liczbę serwerów PureVPN za pomocą Netflix, mieliśmy 50% wskaźnik sukcesu, który jest ogromny!

Oto cztery serwery PureVPN, z którymi połączyliśmy się przed sprawdzeniem Netflix:

 • Stany Zjednoczone: WORKED
 • Kanada: DZIAŁAŁ
 • Wielka Brytania: ZABLOKOWANY
 • Holandia: BRAK SERWERA NL

Większość sieci VPN nie ma żadnej funkcji Netflix, więc fakt, że mamy dwa na cztery do odtwarzania treści Netflix, prawie umieszcza PureVPN na naszej liście VPN przyjaznej dla Netflix. To wielkie piórko w czapce tej usługi.

Wady PureVPN

PureVPN to niedroga usługa, mają kilka fajnych funkcji i duży wybór serwerów. Istnieje jednak szereg kwestii, które potencjalni użytkownicy muszą wziąć pod uwagę przed powierzeniem tej usługi swojemu bezpieczeństwu internetowemu.

1. Wolna prędkość pobierania

Oto test prędkości, który uruchomiłem na speedtest.net, aby zapewnić dokładność tej recenzji. Następnie podłączyłem się do PureVPN i ponownie przeprowadziłem te testy.

Test wydajności PureVPN

Oto nasze wyniki:

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Ping: 125 ms
 • Pobieranie: 29,41 Mbps
 • Przesyłanie: 29,06 Mbps

Serwer UE (Amsterdam)

 • Ping: 40ms
 • Pobieranie: 35,49 Mbps
 • Przesyłanie: 27,29 Mbps

Serwer Azji (Hongkong)

 • Ping: 355 ms
 • Pobieranie: 6,77 Mbps
 • Przesyłanie: 3,62 Mbps

Serwer brytyjski (Londyn)

 • Ping: 53ms
 • Pobieranie: 62,48 Mbps
 • Przesyłanie: 45,90 Mbps

Ich serwer w Amsterdamie (najszybszy, jaki udało mi się znaleźć) osiągnął maksymalny poziom 35 Mb / s na 100, co nie jest świetne.

To niepokojące, gdy weźmie się pod uwagę, że ich najlepszy konkurent, PIA, oferuje serwery z ponad dwukrotnie większą prędkością pobierania w bardzo podobnej cenie.

2. Wycieki DNS, IPv4 i IPv6

Kiedy jesteś na rynku VPN, zazwyczaj jesteś tam tylko z jednego powodu i tylko jednego powodu.

Bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego, czy chcesz się zabezpieczyć, pracując przed publiczną siecią Wi-Fi, czy omijając przepisy cenzurujące w swoim kraju, bezpieczeństwo osobiste jest (i powinno być) głównym problemem przy wyborze nowej usługi VPN.

Niestety w przypadku PureVPN napotkaliśmy kilka problemów podczas sprawdzania szczelności ich systemu.

Znalazłem niezliczoną liczbę niezadowolonych klientów, którzy zauważyli wyciek ich DNS i osobistego adresu IP podczas korzystania z usług Pure VPN.

Postanowiłem zapytać jednego z ich przedstawicieli obsługi klienta o domniemane problemy.

Wycieki IPV4 i IPV6 Oto jak zareagowali.

Czat na żywo PureVPN 24/7 (nie)

Chociaż ta odpowiedź brzmiała dziwnie jak zautomatyzowane oprogramowanie do czatowania, a nie przedstawiciel na żywo (z którym wkrótce się zetknę), nie odpowiedziała również na moje pytanie.

Zapytałem więc dalej i otrzymałem następującą odpowiedź.

Zasady rejestrowania PureVPN

Mimo że rzekomo rozwiązali te problemy, znalazłem kilka recenzji i skarg klientów z mniej więcej tego samego czasu, a zrzuty ekranu i opinie dowodzą, że jest inaczej.

Jeśli obawiasz się o swoje bezpieczeństwo, prawdopodobnie powinieneś znaleźć innego dostawcę VPN, takiego jak ExpressVPN.

3). Ich zasady dotyczące braku dzienników nie są całkowicie prawdziwe

PureVPN sprzedaje swój produkt jako VPN „Zero Logs”.

Jeśli jednak przeczytasz drobny druk, szybko zdasz sobie sprawę, że tak nie jest.

polityka rejestrowania

Więc nie przechowują żadnych logów, ALE prowadzą rejestr (np. „Log”) twojego połączenia i przepustowości?

Nie zawsze mam nic przeciwko, jeśli firma VPN prowadzi określone dzienniki, aby stale ulepszać i optymalizować swoje usługi.

Ale kiedy firma reklamuje zerowe rejestrowanie, rejestracja zerowa powinna być zerowa.

Koszty, plany i opcje płatności

Pierwszym i najbardziej zauważalnym „pro” w korzystaniu z PureVPN jest cena.

Są nadal jedną z najtańszych sieci VPN na rynku i oferują fenomenalną cenę klientom w ramach rocznego planu.

Oto jak wszystko się psuje.

Ceny PureVPN

Plan miesięczny

 • 10,95 USD miesięcznie
 • 0% oszczędności

Plan 3 miesiące

 • 8,00 $ miesięcznie
 • 27% oszczędności

Plan roczny

 • 3,33 USD miesięcznie
 • 70% oszczędności

Pozwalają również klientom na zakup usługi za pomocą niemal każdej możliwej metody płatności (nawet docelowych kart upominkowych). Miło jest widzieć niewykrywalne kryptowaluty wymienione jako opcje płatności. Pozwoli to użytkownikom płacić za pomocą niewykrywalnej formy online tylko waluty. To ogromny plus dla użytkowników VPN, którzy chcą pozostać w ukryciu.

PureVPN ma wiele opcji płatności

Oprócz korzystnych cenowo cen i szerokiej gamy opcji płatności, wszystkie ich zakupy są objęte 31-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Czy polecam PureVPN?

Niestety nie mogę polecić tej usługi w porównaniu do wielu innych, które sprawdziliśmy.

PureVPN oferuje naprawdę niedrogą usługę z szerokim wyborem serwerów. Ich dział obsługi klienta dał mi pozytywne wrażenia i przyniósł 50% sukcesu w Netflix. To są wspaniałe rzeczy, do których VPN powinien dążyć.

Jednak ich usługi miały poważny brak prędkości i to jest problem. Chociaż twierdzą, że nic nie rejestrują, trwa pewne ograniczone logowanie, co podważa ich wiarygodność. Te czynniki razem wystarczają, aby mnie zatrzymać.

Polecam korzystanie z NordVPN - jest w tym samym przedziale cenowym, ale otrzymujesz produkt wysokiej jakości, któremu możesz zaufać (możesz przeczytać recenzję tutaj). Jeśli jesteś wrażliwy na budżet, spróbuj użyć Surfshark - 1,99 USD / mc (sprawdź tutaj).

Czy kiedykolwiek używałeś PureVPN? Jeśli tak, jakie było twoje doświadczenie? Zawsze jestem zainteresowany tym, co inni entuzjaści mają do powiedzenia na temat VPN, które sprawdzam! Daj mi znać poniżej.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me