Recenzja NordVPN

Recenzja nordvpnNordVPN jest sklasyfikowany na 1. miejscu wśród 78 VPN na TheBestVPN.com

Podsumowując: NordVPN jest bezpieczny, szybki i niezwykle łatwy w użyciu VPN.

Ich aplikacja VPN korzysta ze standardowego w branży 256-bitowego szyfrowania AES i protokołu tunelowania OpenVPN (domyślnie).

Ich park serwerów jest duży, z ponad 5300 serwerami w 59 krajach. To sprawia, że ​​przesyłanie strumieniowe filmów i dostęp do zablokowanych treści jest spacerkiem po parku. W naszych testach streaming Netflix działał z ponad 90% testowanych serwerów. To najwyższy poziom, jaki widzieliśmy.

Ponieważ mają tak wiele serwerów, łatwo jest znaleźć szybko działający serwer - szczególnie ważny przy torrentowaniu. NordVPN obsługuje również P2P & torrentowanie na wszystkich serwerach, a także mają funkcję Cebula przez VPN dla maksymalnej prywatności i anonimowości.


NordVPN nie zbiera żadnych dzienników i działają poza krajem, w którym nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych (Panama).

Ceny zaczynają się od 3,49 USD do 11,95 USD miesięcznie w zależności od długości abonamentu.

Contents

Przegląd NordVPN

RANKING OGÓLNY: # 1 z 78 VPN
USABILITY: Bardzo łatwy w użyciu
PLIKI DZIENNIKA: Surowe zasady braku rejestrowania
LOKALIZACJE: 59 krajów, ponad 5200 serwerów
WSPARCIE: Czat na żywo (24/7)
TORRENTING: P2P & Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Odblokowuje Netflix USA
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES / OpenVPN, IPSec & IKEv2
KOSZT: 3,49 USD / mies
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.NordVPN.com

NordVPN Plusy

1. Największy park serwerów, jaki widzieliśmy

Z ponad 5200 serwerami w 59 krajach, NordVPN automatycznie wybiera najlepszy serwer na podstawie lokalizacji, obciążeń lub konkretnych potrzeb.

Recenzja NordVPN

Wybierz spośród wielu serwerów z niemal dowolnego miejsca na świecie.

2. Duża prędkość we wszystkich trzech testach

Szybkość, wraz ze stabilnością i spójnością tej prędkości, jest niezbędna przy porównywaniu sieci VPN, aby mieć pewność, że utrata prędkości nie jest znacząca i zapewnić pozytywne wrażenia w sieci.

Nasza referencyjna szybkość połączenia z usługodawcą internetowym to 250 Mb / s w dół i 25 Mb / s w górę jak widać poniżej.

szybkość testu połączenia isp

Testowałem prędkość pobierania z NordVPN w trzech lokalizacjach: dwóch w USA i jednej w Wielkiej Brytanii. W wynikach poniżej zobaczysz, że prędkość pobierania była wyższa 110 Mbps dla wszystkich trzech testów, które należą do najlepszych prędkości VPN z obecnymi sieciami VPN. Ta prędkość i stabilność z łatwością pozwalają na torrentowanie i streaming.

New Jersey (szybkie połączenie: najszybsza / najbliższa lokalizacja)

 • Ping: 18ms
 • Pobieranie: 131,44 Mb / s
 • Przesyłanie: 9,10 Mbps

Nowy Jork

 • Ping: 18ms
 • Pobieranie: 140,52 Mb / s
 • Przesyłanie: 11,28 Mbps

prędkość nordvpn

Europa (Wielka Brytania)

 • Ping: 154ms
 • Pobieranie: 110,82 Mb / s
 • Przesyłanie: 11,47 Mbps

3. 95% + serwerów współpracowało z Netflix

Ponieważ w Netflix często można znaleźć geolokalizacje i ograniczenia, NordVPN pozwala ominąć te ograniczenia. Podczas próby odblokowania Netflix za pomocą NordVPN odkryliśmy, że chociaż nie wszystkie serwery działały z Netflix ze względu na ataki Netflix na niektóre adresy IP należące do VPN, 14 z 15 Serwery w USA działają, 3 z 3 Serwery CA działają, a serwer w Wielkiej Brytanii działa. Poniżej możesz zobaczyć konkretne wyniki. 

nordvpn testowanie Netflix

 • 14/15 US serwery działają
 • 3/3 CA serwery działają
 • UK serwer działa

nordvpn testowanie Netflix

Wybrałem region i połączyłem się z najszybszym serwerem.

NAS

 • Manassas (US) - Tak
 • San Francisco (USA) - Tak
 • Dallas (USA) - Tak
 • Chicago (USA) - Tak
 • Seattle (USA) - Tak
 • St. Louis (USA) - Tak
 • Phoenix (USA) - Tak
 • Los Angeles (USA) - Tak
 • Miami (USA) - Tak
 • Buffalo (US) - Tak
 • Atlanta (USA) - Tak
 • Nowy Jork (USA) - Wykryto problemy z połączeniem / wykryto serwer proxy
 • Charlotte (US) - Tak
 • Salt Lake City (USA) - Tak
 • Denver (USA) - Tak

CA

 • Vancouver (Kalifornia) - Tak
 • Toronto (Kalifornia) - Tak
 • Montreal (Kalifornia) - Tak

4. Użyteczność: wyjątkowo gładka & Zaspokajanie wrażeń użytkownika + szeroki zakres funkcji

3-etapowy proces rejestracji i instalacji NordVPN jest niezwykle prosty. Najpierw przejdź do NordVPN.com, aby wybrać swój plan płatności. Możesz wybrać plany 1-miesięczne, 1-letnie, 2-letnie i 3-letnie. Po wybraniu i utworzeniu konta z informacjami rozliczeniowymi zostaniesz przekierowany do procesu konfiguracji, który zobaczysz poniżej.

Krok 1:

Upewnij się, że masz co najmniej 19 MB wolnego miejsca na dysku lokalnym. Wybierz dysk, który chcesz zainstalować NordVPN.

Recenzja NordVPN

Krok 2:

Wybierz, gdzie chcesz utworzyć skróty dla NordVPN. Kreator instalacji umożliwia wybranie między pulpitem a folderem menu Start / wyszukiwarki lub obu tych elementów.

Recenzja NordVPN

Krok 3:

I to takie proste! NordVPN został zainstalowany. Z tego miejsca możesz automatycznie uruchomić i rozpocząć korzystanie z sieci VPN do bezpiecznego przeglądania, przesyłania strumieniowego i torrentowania.

Recenzja NordVPN

Po zainstalowaniu NordVPN zapewni automatyczną aktualizację oprogramowania, jeśli jest dostępna. Możesz to zrobić albo przypomnieć o aktualizacji w późniejszym terminie.

Recenzja NordVPN

Funkcja: CyberSec

Jedną z funkcji NordVPN jest CyberSec, który zostanie poproszony o dodanie po zakończeniu instalacji. Może to dodatkowo chronić Cię przed natrętnymi reklamami, złośliwym oprogramowaniem, próbami phishingu i innymi zagrożeniami.

Chociaż jest to opcjonalne, istnieją trzy główne zalety włączenia CyberSec:

 • Po pierwsze, główną cechą CyberSec jest zintegrowana ochrona przed oszustwami typu phishing i głównymi zagrożeniami cybernetycznymi. Natychmiast porównuje strony, które przeglądasz, ze znanymi czarnymi listami i zablokuje dostęp, jeśli znane jest złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie szpiegujące lub jakiekolwiek złośliwe oprogramowanie.
 • Po drugie, CyberSec będzie chronić przed wszelkimi atakami DDoS, nawet jeśli złośliwe oprogramowanie już zaczęło infekować twoje urządzenie. CyberSec natychmiast wyeliminuje połączenie i komunikację między twoim urządzeniem a serwerem kontrolnym botnetu.
 • Po trzecie, CyberSec ukryje wszelkie irytujące wyskakujące okienka, reklamy odtwarzane automatycznie z dźwiękiem lub bez niego oraz inne rozpraszające reklamy. Pozwala to na większą prędkość ładowania i ogólnie lepsze przeglądanie.

nordvpn cybersec

Serwery specjalne

NordVPN oferuje wiele rodzajów serwerów specjalistycznych, co pozwala wybrać, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom:

 • Dzięki serwerom dedykowanym możesz wybrać adres IP, który jest unikalny dla Ciebie i nie można go udostępnić innemu użytkownikowi NordVPN, co zapewnia jeszcze bezpieczniejsze przeglądanie.
 • Potrzebujesz dodatkowego bezpieczeństwa? NordVPN oferuje podwójne szyfrowanie podczas przesyłania informacji przez dwa bezpieczne serwery VPN.
 • Próbujesz załadować informacje za granicę w miejscu z ograniczonym dostępem do Internetu? Dzięki NordVPN możesz przeglądać lub przesyłać strumieniowo za pomocą jednego z ich zaciemnionych serwerów, który zapewnia pełny dostęp do potrzebnych informacji od razu.
 • Jeśli szukasz jeszcze większego bezpieczeństwa w ochronie danych i zachowań online, NordVPN można sparować z routerem Onion Router lub Tor, który umożliwia anonimową komunikację i chroni przed analizą ruchu.
 • Nie ma ograniczeń w udostępnianiu plików peer-to-peer z NordVPN, bez progu przepustowości i śledzenia aktywności.

Recenzja NordVPN

Funkcje NordVPN zapewniają bezpieczne korzystanie z Internetu, bez względu na to, czy chroni Cię w publicznej sieci Wi-Fi, czy zapewnia dostęp do dowolnych treści podczas podróży. Chociaż konfiguracja i obsługa NordVPN są niezwykle proste, ich obsługa 24/7 jest jedną z najsilniejszych funkcji, które pomogą ci w drodze.

Szyfrowanie i ochrona danych na poziomie wojskowym

Kodowanie wojskowe NordVPN chroni twoje połączenie z Internetem i zapewnia prywatność, ale nie tylko przed hakerami. Czy wiesz, że dostawcy usług internetowych często śledzą korzystanie z Internetu w celu sprzedaży tych danych reklamodawcom? Ponadto, każde twoje użycie Internetu i ruch mogą być przywołane przez rząd dla twoich dzienników aktywności. Za każdym razem, gdy masz połączenie z Internetem, te dzienniki i działania są śledzone, chyba że korzystasz z VPN. Dzięki temu szyfrowaniu na poziomie wojskowym Twoje dane, adres IP i lokalizacja są całkowicie prywatne.

Wiele osób uważa, że ​​mogą nie mieć nic do ukrycia, ale tak wiele danych może zostać wykorzystanych przeciwko tobie bez Twojej wiedzy. Twoja historia medyczna, informacje bankowe, służbowe wiadomości e-mail itp. Mogą być zagrożone, gdy nie korzystasz z VPN. NordVPN korzysta z zaawansowanego standardu szyfrowania (AES) z kluczami 256-bitowymi, który jest zalecany przez NSA do zabezpieczenia wszelkich tajnych i ściśle tajnych informacji.

Nord VPN wykorzystuje również dwa różne protokoły VPN. Jednak nie musisz określać, który jest dla Ciebie najlepszy, ponieważ NordVPN chce ułatwić korzystanie z VPN. Protokół IKEv2 / IPsec jest domyślny dla aplikacji na iOS i macOS, podczas gdy OpenVPN jest domyślny dla aplikacji na Windows, macOS i Android. Oznacza to, że użytkownicy macOS mogą wybierać między tymi dwoma, ale oba są niezawodne i zalecane przez NordVPN.

szyfrowanie nordvpn

Podwójna sieć VPN

Jeden jest wystarczająco dobry, ale dwa są jeszcze lepsze! Dzięki NordVPN masz możliwość włączenia Double VPN, co oznacza, że ​​gdy Twój ruch przechodzi przez pierwszy zdalny serwer VPN, który ma zostać zaszyfrowany, przechodzi przez drugi serwer VPN, który ma zostać zaszyfrowany drugi raz, zanim bezpiecznie dotrzesz do miejsca docelowego online. Pozwala to na podwójne szyfrowanie, zwiększone bezpieczeństwo oraz prywatność i ochronę adresu IP.

Chociaż nie wszyscy potrzebują Double VPN, masz możliwość bezpiecznej ochrony komunikacji i informacji dzięki tej funkcji. NordVPN zaleca wyłączenie go do codziennego prywatnego przeglądania, gdy potrzebujesz szybkiego internetu i do przeglądania sieci Tor. Podwójna sieć VPN jest zawarta w pakiecie subskrypcyjnym NordVPN (i można ją włączyć, gdy czujesz, że jest to potrzebne) w aplikacjach na Androida, macOS (OpenVPN) i Windows.

Nordvpn double VPN

Brak zasad rejestrowania

Korzystanie z VPN utrzymuje Twoją aktywność online i loguje się całkowicie prywatnie. Z NordVPN zasady braku dziennika, obiecują, że nie są przechowywane dzienniki połączeń ani użycia, co oznacza brak znaczników czasu połączenia, adresów IP i danych o ruchu. Idą o krok dalej, aby zaakceptować wiele kryptowalut do zapłaty, aby upewnić się, że nie pozostawiasz śladu tego, kim jesteś.

nordvpn brak zasad dziennika

Monitorują jednak niektóre mniej ważne dane, takie jak:

 • Dane dotyczące wydajności usługi (w celu rekomendowania najbardziej odpowiednich serwerów)
 • Adres e-mail
 • Dane do płatności (ale możesz także używać bitcoinów)

To są zwykłe rzeczy, które rejestruje większość (jeśli nie wszyscy) dostawcy VPN i nie powinieneś się martwić. Zwłaszcza, gdy procesor płatności NordVPN nie jest związany z główną firmą. Jeśli chcesz, możesz przeczytać ich zasady rejestrowania.

Wyłącznik awaryjny

NordVPN zapewnia najlepszą ochronę dzięki funkcji Kill Switch. Jest to zaawansowany środek bezpieczeństwa, który natychmiast blokuje dostęp urządzenia do sieci w przypadku utraty połączenia z serwerem VPN. NordVPN będzie nadal Cię blokuje do czasu przywrócenia tunelu VPN lub ręcznego wyłączenia Kill Switch.

Recenzja NordVPN

Internet Kill Switch

Recenzja NordVPN

App Kill Switch

Recenzja NordVPN

Test szczelności DNS

Jeśli korzystasz z systemu Windows lub ręcznie skonfigurowałeś VPN, system może powrócić do domyślnych serwerów DNS (Domain Name System), pozwalając twojemu dostawcy usług internetowych zobaczyć, jakie strony odwiedzasz. Często możesz nawet nie wiedzieć, że tak się stało, chyba że wybierzesz usługę VPN, która gwarantuje ochronę przed wyciekiem DNS.

Dzięki NordVPN Twoje urządzenia używają tylko serwerów DNS obsługiwanych przez NordVPN, więc nie musisz się martwić o wyciek informacji i sprzedaż osobom trzecim. NordVPN obiecuje również, że jeśli przetestujesz i nadal widzisz wyciek DNS z NordVPN, natychmiast pomogą rozwiązać każdy problem.

nordvpn chroni przed wyciekiem danych

Wiele urządzeń

NordVPN obsługuje jednoczesne połączenia i pozwala zabezpieczyć do sześciu urządzeń za pomocą jednego konta, bez względu na używany system operacyjny. Wielką zaletą NordVPN jest również to, że możesz połączyć się z routerem, co pozwala zabezpieczyć każde urządzenie podłączone do tej sieci, wykorzystując tylko jedną z sześciu dostępnych przestrzeni. 

nordvpn wiele urządzeń

5. Obsługiwane torrentowanie / P2P + specjalna funkcja cebulowa przez VPN dla użytkowników Tora

NordVPN zezwala na ruch peer-to-peer (P2P) na niektórych serwerach, ale musisz znaleźć serwer, z którym chcesz się połączyć, dzięki funkcji rekomendacji serwerów. Dzięki tej opcji natychmiast otrzymasz propozycję najlepszego serwera dla siebie. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, jeśli łączysz się z innymi serwerami NordVPN za pomocą P2P, aplikacja automatycznie przekieruje Cię na serwery w Kanadzie lub Holandii.

Recenzja NordVPN

Sieć Tor

Z NordVPN Cebula przez VPN funkcja zyskuje przewagę Tora w połączeniu z bezpieczeństwem tunelu VPN. Router z cebulą (Tor) umożliwia przeglądanie, ukrywając swoją tożsamość, ale węzeł wejściowy nadal może zobaczyć Twój prawdziwy adres IP. Korzystając z funkcji Onion Over VPN, nawet węzeł wejściowy nie widzi twojego adresu IP.

Recenzja NordVPN

Zachowaj całkowitą anonimowość podczas korzystania z Tora, ponieważ NordVPN powstrzymuje strony trzecie przed widzeniem, że używasz Cebuli i nie śledzi twojej aktywności online. Serwery cebuli są często obsługiwane przez ochotników, co oznacza, że ​​każdy może je uruchomić, co pozwala być otwartym na atak. Onion Over VPN zapewnia pełną ochronę przed tymi atakami, jednocześnie zachowując swoją anonimowość.

6. Absolutnie nie stwierdzono wycieków w pięciu testach

W tym przeglądzie VPN przeprowadziłem testy szczelności adresów IP i DNS, aby upewnić się, że twierdzenia NordVPN są prawidłowe. Użyłem:

 • IPLeak.net
 • Perfect-Privacy.com
 • Przeglądarka wycieka
 • IPX.ac
 • VirtualTotal.com

Możesz zobaczyć pełne wyniki poniżej. Każdy test zapewniał zarówno nasze zaufanie, jak i roszczenia NordVPN, dotyczące testów szczelności i ochrony.

Test IPLeak.net - bez wycieków

nordvpn bez testu szczelności

IPX.ac

nordvpn bez testu szczelności

Raport VirtualTotal.com - skanowanie w instalatorze

W pakiecie instalatora nie wykryto wirusów.

nordvpn bez testu szczelności

7. Jurysdykcja & Lokalizacja - Panama (idealne dla prywatności, bez prawa do zatrzymywania danych)

NordVPN ma siedzibę i działa na podstawie jurysdykcja Panamy. Ze względu na prawo o „zakazie obowiązkowego zatrzymywania danych” NordVPN nie musi przechowywać żadnych dzienników.

nordvpn Panama lokalizacja

Nie ma żadnych zobowiązań, w których NordVPN jest zobowiązany do prowadzenia dzienników aktywności lub komunikacji użytkowników.

nordvpn zasada braku dzienników

8. Kompetentna obsługa klienta za pośrednictwem czatu na żywo

Z NordVPN można się skontaktować przez [chroniony pocztą e-mail] lub przez czat na żywo.

Nawet po przejrzeniu ponad trzydziestu różnych dostawców VPN, setek godzin testowania, sprawdzania i recenzowania, wciąż mamy pytania lub potrzebujemy pomocy technicznej. Niezależnie od tego, czy chodzi o dwukrotne sprawdzenie szyfrowania oferowanego dla routera, czy proste rozwiązywanie problemów na nowo zbudowanym urządzeniu, będziesz zmuszony poradzić sobie z obsługą klienta wybranej sieci VPN.

Jeśli jesteś nowicjuszem lub nie jesteś technicznie skłonny? Możesz mieć pytania techniczne. Każda VPN warta swojej soli będzie miała bogatą bazę samouczków, poradników i artykułów informacyjnych, a także czat na żywo & szybkie wsparcie przez e-mail.

Czat na żywo & E-mail

Obsługa NordVPNNie różni się od najlepszych z najlepszych, NordVPN oferuje czat na żywo przez całą dobę, który pomoże Ci w każdej sprawie. Użyłem ich czatu na żywo dwa razy, do pytania o szyfrowanie i pytania o charakterze otwartym.

Za każdym razem przedstawiciel działu obsługi klienta szybko pomagał, ale przyszedł z kopią & wklej odpowiedź. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z ich obsługi przez e-mail, w przypadku pytań technicznych lub jeśli agent czatu na żywo nie rozwiąże w pełni Twojego problemu, otrzymasz innego asystenta, który pomoże ci z twoją siecią VPN.

Baza wiedzy

Równie ważny jak pomoc na żywo w przypadku drobnych pytań jest szeroki katalog artykułów pomocniczych, do których będziesz mieć dostęp. W przypadku tematu tak technicznego, jak tworzenie sieci, udostępnienie go zwykłemu laikowi nie jest małym zadaniem.

Baza wiedzy NordVPN

Po przejrzeniu ich katalogu i szybkim przejrzeniu do dowolnej strony związanej ze wsparciem, szacuję, że NordVPN ma ponad 500 przewodników i samouczków.

Wady NordVPN

1. Zakupy Apple iTunes / App Store nie zostaną zwrócone

Niestety, NordVPN zauważa, że ​​jeśli kupisz NordVPN za pośrednictwem Apple iTunes / App Store, należy poprosić o zwrot środków z obsługą iTunes / App Store i nie można go przetwarzać bezpośrednio w NordVPN. Ponadto płatności dokonane przy użyciu kart przedpłaconych lub kart podarunkowych nie podlegają zwrotowi. NordVPN nie może przetwarzać zakupów dokonanych za pośrednictwem dystrybutorów, w tym Amazon, BestBuy, StackSocial itp.

Recenzja NordVPN

Ceny: plany subskrypcji, opcje płatności i gwarancja zwrotu pieniędzy

NordVPN oferuje wielopoziomowe ceny w zależności od długości planu, do którego możesz się zobowiązać. Począwszy od miesięcznego planu w wysokości 11,95 USD miesięcznie, aż do 3,49 USD miesięcznie, jeśli zobowiązuje się do 3-letnich rozliczeń rocznie, NordVPN ma bardzo przejrzystą politykę cenową bez ukrytych opłat. Oferują również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie pakiety cenowe.

cennik nordvpn

 • Miesięcznie: 11,95 USD / mc (143,4 USD rocznie)
 • 1 rok: 6,99 USD / mc (83,88 USD rocznie)
 • 2 lata: 4,99 / mies (59,88 USD rocznie)
 • 3 lata: 3,49 USD / mc (41,88 USD rocznie)

Za pomocą jednego planu możesz zabezpieczyć maksymalnie sześć urządzeń, w tym inteligentny telewizor i router.

Wszystkie te subskrypcje mają jeden uniwersalny plan. Włącznie z:

 • Bez logowania: Tak.
 • Łatwość oprogramowania VPN: Rejestracja i korzystanie z aplikacji było BARDZO przyjazne dla użytkownika.
 • Ukryte opłaty & klauzule: Nie mogą udzielać zwrotów, jeśli aplikacja została zakupiona bezpośrednio w iTunes / App Store. Płatności dokonane przy użyciu kart przedpłaconych lub kart podarunkowych nie podlegają zwrotowi.
 • Upsells: Brak wyprzedaży.
 • Wycieki DNS: Żaden.
 • Jurysdykcja: Panama
 • Protokoły: OpenVPN, IPSec, PPTP & L2TP.
 • Wyłącznik awaryjny: Tak.

Osobiście jestem zwolennikiem prostoty i uczciwości w zakresie cen. Daj mi jeden plan all-inclusive i kilka opcji płatności i cieszę się. Co więcej, nie ustalają limitu przepustowości, jak wiele bezpłatnych VPN.

Opcje płatności

Wraz ze wszystkimi głównymi kartami kredytowymi i usługami płatniczymi NordVPN akceptuje wiele kryptowalut do płatności. PayPal nie jest obecnie obsługiwany.
opcje płatności nordvpn

Gwarancja zwrotu pieniędzy

NordVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie konta, które mają dobrą opinię. Wystarczy skontaktować się z zespołem obsługi klienta, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby poprosić o zwrot pieniędzy.

Recenzja NordVPN

Wniosek: Czy polecam NordVPN?

tak, zalecamy expressvpn

NordVPN jest jednym z wiodących dostawców VPN o najlepszym bezpieczeństwie. Jak widać w całej recenzji NordVPN, powody ich popularności są ważne. Jest bezpieczny, szybki i łatwy w użyciu, z kilkoma niesamowitymi funkcjami, które zapewniają, że Twoje dane i informacje są zawsze chronione. Właśnie dlatego zajmują pierwsze miejsce na naszej liście VPN.

Ponadto dzięki zespołowi obsługi klienta, jak NordVPN, nigdy nie będziesz musiał czuć się samotny, zapewniając bezpieczne przeglądanie.

Absolutnie polecam NordVPN, jeśli szukasz świetnego rozwiązania w jeszcze lepszej cenie!

Możesz dostać ofertę NordVPN 3,49 USD tutaj.

Dodaj własną recenzję NordVPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me