Przegląd VPNArea

Przegląd VPNAreaVPNArea to mała bułgarska firma VPN, która została założona w 2012 roku. Jest własnością zagranicznej firmy o nazwie Offshore Security EOOD.


Według strony internetowej mają 212 lokalizacji serwerów w 70 krajach. Ich strona LinkedIn pokazuje 11-50 pracowników, więc wydaje się, że pierwszy przejazd jest zgodny z prawem.

Twierdzą się jako „usługa High-Speed ​​VPN nr 1”.

Z pozoru brzmi dobrze, ale zobaczmy, czego się dowiemy w tej recenzji VPNArea.

Po pierwsze, podstawy.

Przegląd VPNArea

RANKING OGÓLNY: # 24 z 78 VPN
USABILITY: Łatwy w użyciu
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 70 krajów, 230 serwerów
WSPARCIE:  Czat na żywo, dobre czasy reakcji
TORRENTING: Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Tak 3/5
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES, OpenVPN
KOSZT: 4,92 USD / mc (rocznie)
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.VPNarea.com

Co oferuje VPNArea?

VPNArea szczyci się szybkością.

Obejmuje to ponad 200 sieci serwerów, która obejmuje 70 różnych krajów. Zdecydowana większość z nich znajduje się w Stanach Zjednoczonych i Europie (kilka z nich jest rozsianych po Azji, Ameryce Południowej oraz kilka osób na Bliskim Wschodzie i Afryce).

Gdy porównasz tę liczbę z niektórymi innymi sieciami, takimi jak ExpressVPN (2000+) lub PIA (3000+), nie jest to bardzo duża. To może być dobra lub zła rzecz w zależności od tego, jak na to patrzysz.

VPNArea szybko zwraca uwagę, że ich stosunek „klient do serwera” należy do najlepszych w branży, co powinno przełożyć się na lepszą wydajność i szybkość dla wszystkich.

W szczególności mają jeden serwer dedykowany dla 250 klientów, co daje „13-krotnie lepszy stosunek liczby członków do liczby serwerów” niż u konkurencji. Co to znaczy?

Innymi słowy, nie „przeceniają” swoich serwerów, co w efekcie zagraża wydajności wszystkim innym. Czuwają nad liczbą klientów w stosunku do dostępnych serwerów. Zamiast po prostu blokować jak najwięcej ludzi na swoich serwerach i zagrażać wydajności dla wszystkich innych, celowo monitorują każdą z nich, abyś miał tylko świetne wrażenia wydajnościowe.

Mają także funkcję, która pokaże, ilu użytkowników aktualnie znajduje się na serwerze. Oznacza to nawet, że możesz wyszukać i wybrać serwer z zerową liczbą użytkowników, aby zapewnić najlepsze możliwe wyniki. (Ponadto możesz również wyszukiwać według prędkości, jeśli jest to obecnie najważniejsze).

Serwery krajowe VPNarea

VPNArea ma aplikacje dostępne dla każdego większego urządzenia, w tym Windows, Mac, Android i iOS. Możesz podłączyć do pięciu różnych połączeń urządzeń jednocześnie.

Podczas korzystania z tych urządzeń powinieneś mieć nieograniczony dostęp, ponieważ absolutnie nie ma żadnych ograniczeń, pobierania ani innych ograniczeń.

I możesz uzyskać nieograniczoną liczbę urządzeń dzięki nieograniczonemu dostępowi, łącząc się za pośrednictwem jednego z ustawień partnera FlashRouters. Te wstępnie skonfigurowane routery ułatwiają konfigurację oprogramowania układowego DD-WRT i blokowanie całego połączenia internetowego.

Możesz także użyć tego obejścia do szyfrowania telewizorów inteligentnych i konsol do gier.

Jeśli Twoje połączenie VPN nagle spadło i zostało rozłączone, istnieje funkcja Kill Switch, która ochroni Cię przed nagle pojawieniem się twojego adresu IP.

Dostępna jest również funkcja „Auto IP Changer”, która automatycznie zmienia Twój adres IP, bez względu na to, jak często chcesz (często do kilku minut).

Oprócz tej przydatnej funkcji znajduje się „wyciek anty-DNS”, który chroni Twój prawdziwy adres IP. Oto jak to działa.

Niezależnie od tego, czy Ci się to podoba, czy nie, dostawcy Internetu mogą nadal uzyskać dostęp do informacji o tym, które nazwy domen odwiedzasz (nawet gdy Twoje połączenie VPN jest uruchomione). Powód sprowadza się do tego, w jaki sposób Twoje urządzenia będą używać serwerów DNS twojego dostawcy usług internetowych do zmiany nazw hostów na adresy IP (podczas uzyskiwania dostępu).

Tak więc ta funkcja wycieku z systemu Anti-DNS pozwoli ci wejść na twoje serwery DNS i wybrać inne na podstawie dostępnych krajów.

Jeśli przeczytałeś już wystarczająco dużo, aby polubić to, co widzisz, VPNArea oferuje 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

VPNArea Plusy +

1. Używają OpenVPN i ma wiele zalet

Główny klient VPN VPNArea nazywa się Chameleon, który jest programem opartym na OpenVPN.

Chociaż obsługują kilka innych opcji protokołu, nie zalecają ich. Dlatego.

OpenVPN to „branżowy standard”, polegający na solidnym szyfrowaniu SSL używanym przez certyfikaty SSL do blokowania wszystkich głównych stron internetowych, z których korzystasz na co dzień. Obecnie nie są znane luki w zabezpieczeniach, a standardowe algorytmy szyfrowania (więcej na ten temat w następnej sekcji poniżej) należą do najlepszych w branży.

Teraz porównaj to z innymi protokołami, takimi jak PPTP, które zawierają tylko najbardziej prymitywne (jeśli w ogóle) szyfrowanie bezpieczeństwa. Więc chociaż mogą zrobić to w celu ominięcia lub zmiany trasy adresów IP, aby zmienić „widoczną” lokalizację, nadal stanowią ogromne ryzyko dla każdego, kto martwi się o przejęcie danych sesji.

Dotyczy to popularnych usług zarządzania plikami w chmurze, takich jak Dropbox lub Dysk Google. Nie wymagają one logowania za każdym razem, gdy chcesz zsynchronizować zawartość urządzenia i zawartość chmury. Zamiast tego masz „token synchronizacji”, który utrzyma otwarte połączenie między nimi.

Problem polega na tym, że jeśli ktoś dostanie ten token synchronizacji, może automatycznie przechwycić każdą rzecz przechodzącą przez połączenie. Oprócz wstrzykiwania złośliwego oprogramowania i wywoływania wszelkich form spustoszenia.

Znane są również problemy z opcjami takimi jak WebRTC i IPv6, które mogą przypadkowo zdemaskować twój prawdziwy adres IP (nawet po połączeniu z VPN).

Funkcje protokołu VPNarea

2. VPNArea ma domyślnie solidne 256-bitowe szyfrowanie

Każda niezawodna sieć VPN domyślnie korzysta z 256-bitowego szyfrowania. Prywatny dostęp do Internetu oferuje również szyfrowanie 126-bitowe (opcjonalnie).

Krótko mówiąc, 256-bitowe szyfrowanie jest stosowane przez najlepsze rządy na całym świecie. Dzięki temu Twoje połączenie VPN będzie bezpieczne.

Ta liczba (256) odnosi się do poziomu siły i wymaganych kombinacji, aby ostatecznie odblokować szyfrowanie.

Krótko mówiąc, jest to w zasadzie dowód na brutalną siłę.

3. Polityka braku rejestrowania

VPNArea nie mógłby nawet prowadzić dzienników, gdyby chcieli (czego nie chcą).

Ich lokalizacja w Bułgarii oznacza surowe prawo „bez dzienników”. A ich codzienne serwery i e-maile mają siedzibę w pięknej i notorycznie tajemniczej Szwajcarii.

Niektórzy dostawcy VPN będą tymczasowo przechowywać dzienniki podstawowych czynności w celu lepszego ulepszenia usługi. Na przykład będą śledzić liczbę osób korzystających z usługi w ciągu trzydziestu dni i monitorować, kiedy ludzie się logują lub wylogowują.

Ale VPNArea podejmuje tutaj ekstremalne środki ostrożności.

Ponadto niektóre z ich planów będą oferować dedykowany, wspólny adres IP, który jest używany dla wszystkich członków, dzięki czemu Twoje indywidualne działania będą nie do odróżnienia od wszystkich innych użytkowników.

4. Bardzo przystępne (2,99 USD / mc)

Plany cenowe VPNArea są w większości takie same.

Podstawowa różnica sprowadza się do długości planu; dzięki czemu możesz uzyskać zniżki, wybierając dłuższy okres od sześciu miesięcy do jednego roku.

Ale jest też jedna wada ich prawdziwego planu „miesięcznego”: brak dedykowanej opcji IP.

Oznacza to, że jeśli nie chcesz płacić z góry przez kilka miesięcy, nie uzyskasz dostępu do ich wspólnego adresu IP, który jest rozłożony na wszystkich użytkowników, aby ukryć lub maskować twoje działania.

Oto pełny podział tabeli cenowej:

Ceny VPNArea

Plan pierwszy:

 • 1 miesiąc = 9,90 USD / mc
 • Wszystkie funkcje oprócz opcji dedykowanego adresu IP

Plan drugi:

 • 1 rok = 4,92 USD / mc
 • 59,00 USD / rok
 • Wszystkie funkcje zawarte

Plan trzeci:

 • 36 miesięcy = 2,99 USD / mc
 • 107,64 USD / 36 miesięcy
 • Wszystkie funkcje zawarte

Metody płatności obejmują wszystkie główne karty debetowe i kredytowe, PayPal, Bitcoin, WebMoney i Alipay.

5. Ich aplikacja działa z Netflix (i umożliwiają torrentowanie)

Jednym z moich kryteriów rankingu jest możliwość strumieniowego przesyłania treści w serwisie Netflix i korzystania z oprogramowania VPN do torrentowania. Po mojej drugiej próbie udało mi się dostać do Netflix i oni również pozwalają na torrenty, ale radzą ci użyć do tego serwerów P2P.

Oto lista serwerów do torrentowania za pomocą VPNArea (https://vpnarea.com/forum/thread/which-servers-allow-torrents-and-which-dont/)

6. Ich aplikacja jest elegancka i łatwa w użyciu

Jedną z rzeczy, które najbardziej podoba mi się w VPNArea, jest to, że mają oprogramowanie dostępne na tak wielu różnych urządzeniach, w tym:

 • Windows 7 lub nowszy
 • Mac OS (Yosemite lub nowszy)
 • Android
 • iOS (iPhone, iPad)
 • Linux
 • Liczne routery

Możesz używać aplikacji na maksymalnie sześciu urządzeniach jednocześnie. Udostępnianie konta jest również dozwolone.

Opcje aplikacji VPNArea

Interfejs użytkownika aplikacji komputerowej jest elegancki, łatwy do zalogowania się i bardzo prosty w nawigacji. Możesz użyć paska wyszukiwania, aby znaleźć konkretny serwer lub po prostu wybrać jeden z jego serwerów z listy i nacisnąć „Połącz”.

Klient VPN VPN VPN

Dla każdego serwera możesz wyświetlić bieżące obciążenie, odległość od serwera do swojej lokalizacji oraz aktualną prędkość serwera.

Łączenie serwera klienta VPNArea

Aplikacja mobilna VPNArea jest jeszcze bardziej przyjazna dla użytkownika.

Przetestowałem aplikację na iOS i byłem mile zaskoczony, jak łatwo jest wybrać serwer i prędkość, ocenić aplikację, zgłosić problem i wiele więcej (wszystko z menu głównego).

Opcje klienta VPNarea

Lista serwerów jest łatwa do przewijania, a także zawiera bieżące prędkości dla każdej lokalizacji.

Prędkości serwera VPNarea

Po wybraniu serwera możesz przełączać się między „Połączony” i „Rozłączony” jednym naciśnięciem przycisku.

Serwer VPNarea został odłączony

7. Obsługa klienta

VPNArea oferuje czat na żywo.

Oznacza to całodobową obsługę czatu przez całą dobę. Ktoś, gdzieś, powinien być dostępny w każdej chwili, aby ci pomóc.

Przynajmniej taka jest teoria.

Na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami czytamy: „Czas reakcji zwykle nie przekracza 4 godzin i przez większość czasu od razu trafisz na czat na żywo”.

Przetestujmy tę teorię i zobaczmy, jak się naprawdę mają.

Wystarczy wpisać nazwę użytkownika lub pseudonim oraz adres e-mail i kliknąć „Rozpocznij czat”, aby rozpocząć.

Pole startowe czatu na żywo VPNArea

Kiedy przetestowałem ich wsparcie w 2017 roku, odpowiedź zajęła 16 godzin. Dzisiaj dostałem odpowiedź w ciągu 15 sekund. Mów o poprawie, huh?

Zacząłem więc od razu szukać informacji.

VPNArea wsparcie rozmowy 1

Odpowiedzi Zacka były szybkie i zwięzłe, wydawało się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ale po dalszym dochodzeniu był prawdziwym człowiekiem, niezbyt dobrze zakodowanym AI.

Wciąż zadawałem pytania, a on niemal natychmiast udzielał odpowiedzi.

VPNArea wsparcie rozmowy 2

Otrzymałem odpowiedzi i byłem bardzo zadowolony z tego doświadczenia. Nie wiem na pewno, jak sobie radzą z trudnościami technicznymi, ale uzyskanie odpowiedzi na pytania z pewnością nie stanowi problemu. Doskonałe wsparcie.

Dostałem moje odpowiedzi, podziękowałem mu i pożegnaliśmy się.

Rozmowa obsługi klienta VPNArea 3

Podsumowując, jestem pod wrażeniem poprawy jakości obsługi klienta od 2017 roku. Od 16 godzin do mniej niż minuty.

Wspaniałe doświadczenie.

VPNArea Cons -

1. Szybkość VPNArea: 39% wolniejsza niż konkurencja

Aby ta recenzja była dokładna, poszedłem dalej, podłączyłem się do jednego z ich serwerów i otworzyłem speedtest.net

Podczas wykonywania testu użyłem połączenia internetowego 100 Mb / s.

Po połączeniu się z serwerami UE, USA i ASIA dowiedziałem się, że VPNArea jest dość powolny.

Test prędkości VPNarea

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Ping: 114ms
 • Pobierz: 10,05 Mbps
 • Przesyłanie: 7,18 Mb / s

Serwer UE (Amsterdam)

 • Ping: 42ms
 • Pobieranie: 47,36 Mbps
 • Przesyłanie: 23,81 Mb / s

Serwer azjatycki (Hongkong)

 • Ping: 366 ms
 • Pobieranie: 6,99 Mbps
 • Przesyłanie: 2,63 Mb / s

Podczas gdy ich prędkość w UE była OK, prędkości pobierania i wysyłania w USA były zbyt wolne. To oprogramowanie dławiło moją prędkość Internetu o ponad 80%.

Krótko mówiąc, był powolny w porównaniu z innymi najlepszymi VPNami.

Czy polecam VPNArea?

Krótka odpowiedź brzmi: tak.

W VPNArea jest wiele do polubienia. Oferują wszystkie główne protokoły, a także najlepsze metody szyfrowania, jakie można kupić za pieniądze. Dobry początek!

Ten cały stosunek „serwer do klient” nie jest też gorącym powietrzem. Zbyt wielu klientów staje się problemem, gdy wszyscy walczycie o tę samą pulę zasobów. Serwery zapchane oznaczają wolniejszą wydajność.

Ich niższa niż średnia cena jest kusząca.

A ich interfejs klienta VPN jest solidny. Ponadto aplikacja VPNArea jest dostępna na prawie każdym typie urządzenia.

Funkcje mają również mocne uderzenie: jest wbudowany test prędkości, przełącznik zabicia, wyciek anty-DNS i automatyczny zmieniacz adresów IP.

Obsługa klienta była doskonała, pozwalają torrentować na wszystkich swoich serwerach, czego nie lubić?

Jest jednak jedna rzecz, której nie mogę przeoczyć:

 1. Są nieco powolne w poważnym użyciu. Nawet z cechą „niski stosunek liczby członków do serwerów”. Jeśli planujesz używać tej sieci VPN do torrentowania lub Netflix - ich wydajność tego nie zmniejszy.

Nie jesteś pewien, czy VPNArea jest właśnie dla Ciebie? Zobacz najlepsze sieci VPN w 2019 roku.

P.S. Zawsze interesują mnie recenzje użytkowników, więc jeśli korzystałeś wcześniej z VPNArea, nie wahaj się zostawić swojej opinii poniżej. Jeśli twoje doświadczenie pasuje do mojego, spoko. Jeśli nie, to też dobrze!

Dodaj swoją recenzję:

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me