Przegląd TorGuard

Pomimo nazwy TorGuard nie ma nic wspólnego z TOR ani żadną inną usługą proxy, z której ludzie korzystają w celu uzyskania dostępu do głębokiej sieci.


TorGuard VPN został zasadniczo stworzony do torrentowania, ale teraz stał się większą globalną usługą VPN, która jest często używana.

Teraz, gdy mamy to na uwadze, mogę zacząć mówić o tym, czy jest to dobra sieć VPN.

Czy warto korzystać z TorGuard? Dowiedzmy Się…

Omówienie TorGuard VPN

RANKING OGÓLNY: # 15 z 78 VPN
USABILITY: 3/5
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 55 krajów, ponad 3000 serwerów
WSPARCIE: Wsparcie 24/7. Czat na żywo, bilety i centrum telefoniczne
TORRENTING:  Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Tak 1/5
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES, OpenVPN i więcej
KOSZT: 4,17 USD / mc
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.torguard.net

Strona TorGuard

Zalety TorGuard +

1. Wyposażony w podstawowe i ważne funkcje

TorGuard posiada wiele ważnych funkcji i dodatków, takich jak:

 • Anonimowy adres IP
 • Torrentowanie dozwolone
 • 5 jednoczesnych połączeń
 • Protokoły OpenVPN / PPTP / L2TP / IPsec / SSTP / iKEV2
 • Ponad 3000 serwerów
 • 55 krajów (ostatnia weryfikacja 16 marca 2019 r.)

Oczywiście wszystkie wygodne funkcje na świecie nie pomogą, jeśli sieć VPN nie jest bezpieczna. Na szczęście TorGuard wykorzystuje jedne z najlepszych nowoczesnych technologii w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Po pierwsze, obsługuje wiele różnych protokołów VPN: OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec, SSTP i iKEV2. Jeśli więc chcesz przełączyć się na inny protokół lub po prostu wolisz nie używać standardowego w branży OpenVPN, masz wiele możliwości wyboru. (Oczywiście ogólnie polecam OpenVPN, jeśli możesz go użyć.)

Możesz także użyć szyfrowania AES-256, który jest standardem branżowym zapewniającym silną ochronę. Istnieją inne opcje, jeśli chcesz, ale użycie 256-bitowego szyfrowania jest najlepszym rozwiązaniem dla zachowania bezpieczeństwa.

Bezpieczne serwery DNS TorGuard oraz wbudowana ochrona przed wyciekiem DNS i IPv6 zwiększają poziom bezpieczeństwa. Podczas gdy niektóre sieci VPN nakazują wyłączenie protokołu IPv6, TorGuard ma wbudowaną opcję zapobiegania wyciekom, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się, jak zagłębić się w ustawienia komputera, aby wprowadzić poprawki. To coś, co naprawdę lubię oglądać.

Możesz również całkowicie wyłączyć połączenie internetowe, gdy TorGuard nie jest uruchomiony, aby mieć pewność, że zawsze jesteś chroniony, gdy jesteś w Internecie. Nigdy więcej nie zapominaj o włączeniu VPN!

I na koniec możesz użyć TorGuard na Windows, Mac, iOS, Android, Linux, Ubuntu, Chrome, Firefox, oraz routery DD-WRT i Tomato. Bez względu na to, skąd pochodzi Twój ruch, możesz go chronić za pomocą TorGuard.

2. Wydajność przy stałej prędkości

W naszych testach połączenia 100 Mb / s TorGuard zdołał uzyskać znaczną prędkość pobierania 54 Mb / s. To nie jest najszybszy dostępny na rynku, ale jest wystarczająco szybki, by zrobić wszystko, czego możesz potrzebować. Oto wyniki naszych testów na różnych serwerach na całym świecie:

Test prędkości TorGuard

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Ping: 120ms
 • Pobieranie: 31,66 Mbps
 • Przesyłanie: 31,16 Mbps

Serwer UE (Amsterdam)

 • Ping: 40ms
 • Pobieranie: 53,83 Mbps
 • Przesyłanie: 49,31 Mbps

Serwer Azji (Hongkong)

 • Ping: 296 ms
 • Pobieranie: 9,59 Mb / s
 • Przesyłanie: 12,62 Mb / s

Serwer brytyjski (Londyn)

 • Ping: 46ms
 • Pobieranie: 38,56 Mb / s
 • Przesyłanie: 47,78 Mbps

Serwer z Hongkongu bardzo ucierpiał na prędkości pobierania, więc jeśli planujesz routing przez serwery azjatyckie, możesz wziąć to pod uwagę. W przeciwnym razie liczby są całkiem dobre.

3. Zaangażowanie w torrentowanie

Wiele osób korzysta z VPN do torrentowania, ale może być trudno ustalić, czy możesz zostać za to ukarany. Żaden dostawca VPN nie zamierza celowo chronić nielegalnej działalności, ale niektórzy są bardziej pozytywni od torrentów niż inni. TorGuard jest jednym z nich - ma swoją nazwę.

Fakt, że możesz otrzymać pakiet z serwerem proxy przeznaczonym wyłącznie do torrentowania z większymi prędkościami niż w sieci VPN, świadczy o zaangażowaniu firmy.

TorGuard twierdzi również, że ich serwery są „zoptymalizowane pod kątem najlepszej możliwej wydajności podczas pobierania torrentów”. Nie mówią, co to oznacza, i istnieje spora szansa, że ​​to tylko marketing-mów, ale to wciąż dobry znak.

I chociaż trudno jest powiedzieć, ile serwerów i ile krajów reprezentuje TorGuard (ponieważ na ich stronach internetowych są różne numery), mają szeroki wybór międzynarodowy, który powinien pomóc Ci zoptymalizować prędkość torrentów.

4. Dedykowane adresy IP do przesyłania strumieniowego

Jeśli planujesz użyć TorGuard w celu uzyskania dostępu do Netflix lub innej usługi przesyłania strumieniowego, możesz skorzystać z ich dedykowanych adresów IP. Umożliwia to dostęp do usługi przesyłania strumieniowego z adresu IP niepowiązanego z TorGuard… co oznacza, że ​​powinieneś uzyskać bardzo spójny dostęp bez błędów proxy.

To świetnie, prawda?

Tak, ale będzie cię to kosztować. Płacąc za VPN, możesz wybrać dedykowany adres IP jako dodatek za dodatkowe 16 USD.

TorGuard Pełna cena w 2018 roku

To niewiele, ale dodaje się do rachunku. Można to uznać za coś pozytywnego, ponieważ dedykowany adres IP jest niezwykle przydatny; ale inne sieci VPN oferują udane strumieniowanie Netflix bez dodatkowych kosztów. Musisz więc sam ponieść koszty.

5. Solidne bezpieczeństwo i ukrywanie się

Szereg protokołów VPN, w tym OpenVPN, solidne szyfrowanie oraz możliwość ukrywania ruchu VPN jako zwykłego ruchu w celu obejścia blokerów VPN, wszystko to sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla każdego, kto martwi się nadzorem lub cenzurą. Ukrywanie ruchu VPN nie zawsze jest w 100% skuteczne, ale lubię widzieć, jak VPN daje mu szansę.

Pomaga również w takich sprawach, jak streaming Netflix w innych krajach.

6. Nie wykryto wycieków

Według naszych testów TorGuard to kolejna nieszczelna sieć VPN.

Przeprowadzamy tę samą serię kontroli, z którymi spotykają się wszystkie nasze sieci VPN. I TorGuard przeszedł z latającymi kolorami.

Jest to wyraźnie firma, która dba o wycieki. Zrobili wszystko, aby stworzyć bezpieczny produkt, i poparli to za pomocą wbudowanego przełącznika zabijania. Pomyśl o wyłączniku awaryjnym jak o kapsule ratunkowej na statku kosmicznym. (Gdzie jesteś w Trekkies?)

Jeśli statek znajdzie się pod ostrzałem, załoga zostaje wyrzucona w bezpieczne miejsce za pomocą kapsuły ratunkowej. Kill-switch to podobna koncepcja. W przypadku wykrycia wycieku włącza się kill-switch, kończąc sesję i zachowując integralność przeglądania.

Test szczelności TorGuard IP

Co więcej, pliki instalacyjne były tak czyste, jak to tylko możliwe!

test virustotal torguard

7. Brak rejestracji

Zasady rejestrowania TorGuardZaczerpnięte ze strony FAQ

TorGuard bardzo jasno określa zasady rejestrowania:

TorGuard.net nie przechowuje ani nie rejestruje żadnego ruchu ani wykorzystania z jego wirtualnej sieci prywatnej (VPN) lub proxy.

Usługa zbiera informacje od Ciebie, gdy kupujesz ich produkty, ale to wszystko. Co oznacza, że ​​nie będą sprzedawać Twoich informacji reklamodawcom ani przekazywać ich, nawet jeśli organy ścigania pojawią się z nakazem.

I chociaż nie było łatwo dowiedzieć się, gdzie znajduje się siedziba TorGuard (i nie można tego potwierdzić), dowiedziałem się, że znajdują się one w Stanach Zjednoczonych na Florydzie, co sprawia, że ​​trochę drapię się po głowie…

8. Całodobowa obsługa klienta na żywo 

Jest kilka rzeczy, których nienawidzę bardziej niż kiepska obsługa klienta.

Mam (dosłownie) bojkotowane marki wysokiej jakości produktami po prostu dlatego, że ich obsługa klienta była nieskuteczna i wręcz niegrzeczna.

Na szczęście obsługa klienta oferowana przez TorGuard jest jedną z najlepszych, jakie widziałem w branży. Oferują wsparcie 24/7 za pośrednictwem call center, czatu na żywo i biletów pomocy technicznej.

I w przeciwieństwie do niektórych firm w branży (PIA), TorGuard oferuje wsparcie 24/7, a nie tylko świetny system biletów wsparcia.

Postanowiłem przetestować system czatu na żywo 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby sprawdzić, czy dotrzymają obietnic. Byłem mile zaskoczony.

Około 19:37 mój czas przesłałem ogólne zapytanie pomocy technicznej, aby zmierzyć czas reakcji firmy. Zaledwie 5 minut później byłem mile zaskoczony otrzymaniem następującej odpowiedzi.

TorGuard Live Chat

Podczas gdy ich zespół wsparcia może nie być tak szybki jak Buffered lub ExpressVPN, jeśli możesz wytrzymać 5 minut oczekiwania, TorGuard zapewnia doskonałą i wydajną obsługę klienta, która wyznacza standardy dla całej branży.

9. Netflix będzie kosztował dodatkowo, ale zadziałał jeden na czterech

Ich podstawowa sieć VPN nie działa z Netflix (podobnie jak ich usługa proxy).

Szkoda, bo kiedy korzystałem z ich VPN, nie mogłem również uzyskać dostępu do Netflix. Wystąpił następujący błąd:

Torguard i Netflix

Kiedy skontaktowałem się z obsługą klienta, powiedzieli mi, że oprócz drogiej sieci VPN muszę kupić „dedykowany adres IP”, który kosztuje dodatkowo 7,99 USD miesięcznie.

Poważnie?

Prawie 30 USD za miesiąc, aby uzyskać dostęp do Netflix, co możesz zrobić z NordVPN, a to kosztuje tylko 3,49 USD.

Oto co napisał do mnie agent wsparcia:

Wsparcie Torguard

Dobrze. Ale tu jest problem.

Nadal nie działał na następujących serwerach:

 • Stany Zjednoczone: Dallas
 • Kanada
 • Holandia
 • Zjednoczone Królestwo

Aby zakończyć pozytywnie, sprawiliśmy, że serwer w Nowym Jorku działał poprawnie. Dlatego nadal znajduje się tutaj pod listą Profesjonaliści, mimo że działa tylko 1/4.

Spodziewałbyś się jednak lepszego współczynnika wzrostu sprzedaży. Polecam więc sprawdzenie najlepszych sieci VPN Netflix, które znaleźliśmy, jeśli to jest twój punkt sprzedaży.

Wady TorGuard -

1. Potencjalnie skradziony kod

W 2015 roku VPN.ac opublikował szczegółowy blog na temat podobieństw między własnym rozszerzeniem przeglądarki a rozszerzeniem TorGuard. Kod był prawie dokładnie taki sam, co sugeruje, że TorGuard mógł go skopiować.

Jednak VPN.ac zwrócił również uwagę, że wersja rozszerzenia TorGuard zawierała pewne znaczące luki w zabezpieczeniach, które nie były obecne we własnym rozszerzeniu. Luki te mogły doprowadzić do wycieku danych użytkowników. Na szczęście tak się nie stało (i tak o ile ktokolwiek wie).

TorGuard szybko wprowadził pewne zmiany w swoim rozszerzeniu, ale nigdy nie opublikował satysfakcjonujących komentarzy publicznych, aby wyjaśnić swoje działania lub przeprosić.

Chociaż ten szczególny brak osądu prawdopodobnie nie wpłynie na Twoje bezpieczeństwo ani prywatność podczas korzystania z TorGuard, nadal jest niepokojący. Jeśli niepoprawnie skopiują kod z jednej firmy, mogą to zrobić ponownie. Wydaje się mało prawdopodobne, aby popełnili ten sam błąd dwa razy, ale nie byłby to pierwszy raz.

Musisz sam zdecydować, jak duża jest ta oferta.

2. Wymagane aplikacje innych firm na iOS i Android

Aby korzystać z usług VPN TorGuard na urządzeniu mobilnym, potrzebujesz aplikacji na iOS lub Androida. Ale będziesz także potrzebować aplikacji OpenVPN Connect.

Czy to wielka sprawa? Nie, prawdopodobnie nie. Ale fakt, że potrzebujesz zupełnie innej aplikacji, aby VPN mógł działać, jest denerwujący i dodaje kolejny krok do tego, co wolimy być bardzo prostym procesem. Inne sieci VPN, które oferują aplikacje mobilne, zwykle znajdują sposób, aby działały bez konieczności korzystania z aplikacji innej firmy.

3. Jurysdykcja wewnątrz 14 oczu

Jak wspomniałem przed chwilą, TorGuard jest dostawcą VPN i nie ma nic wspólnego z TOR, głęboką przeglądarką internetową. TorGuard stwierdza, że ​​„Tor” w ich nazwie odnosi się do torrentów i chroni twój komputer podczas korzystania z BitTorrenta.

Jednak wydaje się, że TorGuard jest własnością firmy o nazwie VPNetworks LLC:

Vpnetworks, LLC
618 E South St
Orlando, Floryda 32801

Niestety oznacza to, że mają siedzibę w USA i mogą prosić firmy VPN o przekazanie informacji o swoich klientach (wskazówka: HideMyAss).

O wiele bezpieczniej jest korzystać z VPN, który znajduje się w BVI, Panamie, a nawet w Szwajcarii.

Przeczytaj więcej o znaczeniu sojuszu 14 Oczy tutaj.

Ceny TorGuard, plany & Fakty

Nie jest łatwo znaleźć wszystkie te ceny na stronie TorGuard, a jeśli chcesz kupić pakiet pakietów na dłużej niż miesiąc, możesz mieć trudności. Ale jeśli skontaktujesz się z obsługą klienta TorGuard, powinni oni być w stanie połączyć Cię z planem, którego szukasz.

Oto twoje opcje (które nie są dokładnie określone na stronie TorGuard) dotyczące cen VPN:

Opcje cenowe TorGuard

 • Miesięczny abonament VPN: 9,99 USD
 • Kwartalny plan VPN: 19,99 USD
 • Półroczny plan VPN: 29,99 USD
 • Roczny plan VPN: 59,99 USD
 • Dwuletni plan VPN: 99,99 USD

Jak można się spodziewać, dwuletni plan jest najbardziej ekonomiczny i wynosi nieco ponad 4 USD miesięcznie. Metody płatności są realizowane za pośrednictwem PayPal, kart kredytowych, kryptowaluty i innych.

Podsumowując, TorGuard ma solidne ceny. Nie są najtańsze, ale też nie są najdroższe. Jeśli chcesz mieć proxy oprócz VPN, jest to trudna usługa do pokonania.

Wszystkie ich plany są objęte 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Oto krótkie podsumowanie tego, czego możesz oczekiwać od TorGuard:

 • Bez logowania: Tak.
 • Łatwość oprogramowania VPN: Nie najlepsza użyteczność, trochę stara szkoła 3/5.
 • Ukryte opłaty & klauzule: Żaden.
 • Upsells: Sprzedaż e-maili przez proxy i anonimowe.
 • Natychmiastowy dostęp po dokonaniu płatności: Zajęło ~ 20 minut, aby zweryfikować płatność PayPal.
 • Wycieki DNS: Żaden.
 • Jurysdykcja: Floryda, USA.
 • Protokoły: OpenVPN, IPSec, PPTP & L2TP.
 • Wyłącznik awaryjny: Tak.

Czy polecam TorGuard?

Pomimo wielu znaczących zalet, nie polecam używania TorGuard.

Z drugiej strony nie ostrzegam też przed użyciem. To nie tak, że TorGuard jest zły; po prostu istnieje wiele VPN, które są lepsze.

TorGuard ma świetne bezpieczeństwo, ale podobnie jak większość innych dużych sieci VPN. Ma przyzwoitą prędkość, podczas gdy możesz uzyskać niesamowite prędkości, jeśli znajdziesz odpowiedniego dostawcę. Jego ceny są dobre, ale nie świetne. Obsługuje torrentowanie, co jest miłe, ale będzie cię kosztować, jeśli chcesz dedykowany adres IP do przesyłania strumieniowego Netflix (i nadal działało tylko 1/4). Potem są niedogodności (i potencjalne niemoralność) w kolumnie przeciw.

Alternatywne VPN

Jesteśmy pewni, że zespół TorGuard stara się wydać najlepszy możliwy produkt. I oklaskiję ich za to. Ale jeszcze tego nie ma, szczególnie w cenie, którą pobierają. Możliwe, że skupienie się na serwerach proxy, VPN i bezpiecznej usłudze e-mail utrudnia udoskonalenie jednego z tych systemów.

Ale ostatecznie TorGuard po prostu nie oferuje wystarczającej ceny.

Jeśli jednak szukasz czegoś lepszego, rozważ przeczytanie recenzji NordVPN, Surfshark lub ExpressVPN. Oba są wysoko w naszych recenzjach VPN.

Dodaj własną recenzję

Czy kiedykolwiek używałeś TorGuard? Jeśli tak, jakie było twoje doświadczenie? Zawsze jestem zainteresowany tym, co inni entuzjaści mają do powiedzenia na temat VPN, które sprawdzam! Daj mi znać poniżej.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me