Przegląd prywatnego dostępu do Internetu

Przegląd prywatnego dostępu do InternetuPrywatny dostęp do Internetu (PIA) jest prawdopodobnie najpopularniejszą siecią VPN na rynku.


Zostało założone przez London Trust Media, INC. W sierpniu 2010 roku.

Pomimo tego, że jest jedną z najtańszych sieci VPN i ma tysiące użytkowników, jest wystarczająco dobry do poważnego użytku?

W tym przeglądzie przetestowaliśmy wydajność sieci serwerów PIA, użyteczność ich aplikacji VPN, a także technologię stojącą za ich usługą VPN (OpenVPN + szyfrowanie 128-bitowe).

Ogólnie rzecz biorąc, oto jak to zrobiło.

Przegląd PIAVPN

RANKING OGÓLNY: # 10 z 78 VPN
USABILITY: 4/5
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 33 kraje, 3335 serwerów
WSPARCIE: Ograniczony „czat na żywo”
TORRENTING:  Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Tak 1/5
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 128-bitowy AES (domyślnie), OpenVPN i więcej
KOSZT: 3,49 USD miesięcznie i więcej 
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.privateinternetaccess.com

PIA Plusy +

1. Duża prędkość pobierania (81 Mb / s na 100)

Jednym z najważniejszych czynników VPN jest ich prędkość pobierania. Jeśli rejestrujesz się ze spowolnieniem (czytaj: złe VPN), skończysz z absurdalnie małą prędkością.

Mieliśmy do czynienia z tym kilka razy, zwłaszcza gdy testowałem prędkość w StrongVPN i Mullvad (oba były poniżej 20 Mbps na 100).

Rzeczy z prywatnym dostępem do Internetu wyglądają jednak całkiem dobrze. Jak zawsze, aby nasza ocena PIA była dokładna, poszedłem na speedtest.net i przetestowałem następujące lokalizacje: USA, UE, Azja i Wielka Brytania.

Test prędkości PIA

P.S. Miejsce, w którym śledziłem prędkość, znajdowało się w środku Europy: Estonia.

Serwer amerykański (Nowy Jork)

 • Ping: 118ms
 • Pobierz: 77,56 Mbps
 • Przesyłanie: 36,75 Mbps

Serwer UE (Amsterdam)

 • Ping: 41ms
 • Pobieranie: 81,46 Mbps
 • Przesyłanie: 40,30 Mbps

Serwer Azji (Hongkong)

 • Ping: 283 ms
 • Pobieranie: 69,98 Mbps
 • Przesyłanie: 13,04 Mb / s

Serwer brytyjski (Londyn)

 • Ping: 48ms
 • Pobieranie: 75,67 Mbps
 • Przesyłanie: 23,00 Mbps

Podsumowując - PIA to dość szybka sieć VPN. Nie tak szybki jak NordVPN lub ExpressVPN, ale z pewnością jest to „OK” alternatywa, ponieważ jest tańsza.

Pamiętaj, że szybkość jest ważnym czynnikiem i jest ściśle związana z oprogramowaniem VPN, którego używasz. Oczywiście istnieją pewne sposoby na przyspieszenie połączenia VPN, ale główna siła pochodzi z rzeczywistych serwerów VPN.

2. PIA twierdzi, że nie ma rejestrowania

„Rejestrowanie” to praktyka używana do monitorowania i rejestrowania punktów danych z Twojej aktywności VPN.

Na przykład twój dostawca usług internetowych (ISP) będzie rejestrował, do których stron internetowych wchodzisz, wraz z Twoimi danymi osobowymi używanymi do łączenia (np. E-mail lub ISP). I faktycznie mogą sprzedać te dane.

Niektórzy dostawcy VPN rejestrują pewne szczegóły, na przykład podczas logowania lub wylogowania, w celu monitorowania ich wykorzystania w celu ulepszenia usługi.

PIA nie stosuje zasad rejestrowania, które nie będą śledzić ani monitorować dzienników ruchu ani dzienników komunikacji.

Śledzi jednak niektóre informacje, takie jak:

 • Twój adres email
 • Dane dotyczące płatności
 • Klienci, którzy zdecydują się skorzystać z opcjonalnego panelu sterowania, otrzymają tymczasowy plik cookie

3. Nie wykryto wycieków

Prywatny dostęp do Internetu znajduje się na terenie Stanów Zjednoczonych, członka założyciela organizacji Five Eyes Surveillance Alliance.

Nie jest idealny od samego początku.

Gdyby dostali swoje brudne ręce w twoje dane, trafiłyby do rządowych baz danych na całym świecie.

Na szczęście jest to system bez wycieków, co znacznie utrudnia rządowi szpiegowanie Twojej aktywności związanej z przeglądaniem.

Jak widać w poniższych wynikach, PIA przeszła wszystkie nasze testy, zarówno w celu wykrycia wycieków, jak i zapewnienia, że ​​ich oprogramowanie instalacyjne było w 100% czyste.

Test szczelności PIA IP
Test PIA Virus Total

4. Solidne szyfrowanie & Świetne funkcje

Oprócz ważnych funkcji, takich jak:

 • Anonimowy adres IP
 • Możliwość torrenta
 • Kill-Switch (ale ludzie narzekali na to)
 • 10 jednoczesnych połączeń
 • Wszystkich serwerów: 3300+
 • Wszystkie kraje: 32 (ostatnia weryfikacja 28 maja 2019 r.)

PIA ma także kilka różnych poziomów szyfrowania:

Sugerowane poziomy szyfrowania dla prywatnego dostępu do Internetu

Domyślne ustawienia używają 128-bitowego szyfrowania danych, co jest dobre, ale nie najlepsze. Możesz jednak zwiększyć szyfrowanie danych do 256-bitów, co jest standardem branżowym i da ci bardzo bezpieczne połączenie (choć trochę to spowolni).

Możesz także wybrać poziom szyfrowania zarówno dla uwierzytelnienia danych, jak i uścisku dłoni. Oba te elementy pomagają komputerowi i serwerowi zweryfikować autentyczność połączenia i przesyłanych danych. Domyślne ustawienia dotyczą SHA1 i RSA-2048, 2048-bitowego klucza szyfrującego. To bardzo trudne do złamania.

Możesz przejść do RSA-4096 i podwoić rozmiar klucza uwierzytelniania danych za pomocą SHA256.

Ponownie zalecam stosowanie maksymalnych ustawień, aby uzyskać jak najlepsze bezpieczeństwo. Ale jeśli naprawdę potrzebujesz dodatkowej prędkości, możesz rozważyć użycie domyślnej rekomendacji. I chociaż ustawienie Ryzykowny biznes może wydawać się dobrym pomysłem, jeśli potrzebujesz dodatkowej prędkości do torrentowania lub przesyłania strumieniowego, naprawdę zalecamy.

Prawdopodobnie nikt nie próbuje złamać szyfrowania VPN… ale po co ryzykować?

5. Specjalizuje się w torrentowaniu

Jeśli szukasz VPN, który nie ogranicza torrentów, PIA jest dobrym wyborem. Nie ograniczają ani nie monitorują żadnych połączeń, co obejmuje udostępnianie plików peer-to-peer.

Możesz użyć dowolnego klienta torrentowego, który chcesz pobrać, cokolwiek chcesz, mając pewność, że Twoje konto nie zostanie zablokowane lub połączenie zostanie zdławione.

Obsługa torrentowania prywatnego dostępu do Internetu

Chociaż witryna Private Internet Access nie mówi konkretnie, że firma obsługuje torrenty, twierdzą, że P2P jest obsługiwany. To jest coś. Ale VPN zyskał reputację przyjaznej torrentom, więc ludzie uznają je za solidny wybór do udostępniania plików.

6. Jeden z najstarszych i najbardziej znanych dostawców VPN

W świecie VPN wiele znaczy reputacja. A prywatny dostęp do Internetu ma jedną z najlepszych reputacji w branży. Są na rynku od 2010 roku i od tego czasu zapewniają niezawodną obsługę. Pod koniec 2017 roku zdobyli nagrodę dla Most Stable VPN, co wiele znaczy.

Czy był sponsorowany czy nie? Ciężko powiedzieć…

Otrzymali także nagrodę wielokrotnego wyboru redaktora, ale nigdy nie wiemy, czy otrzymali rekompensatę od PIA, czy nie.

Sieć VPN pojawia się na wielu „najlepszych” listach i nie było żadnych poważnych pytań na temat ich zaangażowania w prywatność (chociaż mają siedzibę w USA, co może być problematyczne; czytaj dalej, a my omówimy to chwilowo).

Prowadzenie działalności od prawie 20 lat jest zdecydowanie znakiem prestiżu w świecie VPN. Reputacja i długowieczność PIA sprawiają, że jest to bardzo bezpieczny wybór.

Firma wspiera również wiele organizacji, które czynią Internet lepszym miejscem, w tym Electronic Frontier Foundation, Creative Commons, Blender, Inkscape, Gnome i Software Freedom Conservancy.

7. Przyzwoita kompatybilność urządzeń

PIA obsługuje najpopularniejsze platformy.

Dotyczy to Windows, macOS, Linux, Android i Firefox. Mają także rozszerzenia przeglądarki do Chrome, Firefox i Opera.

Obsługują również routery, technicznie rzecz biorąc. Będzie to jednak wymagało ręcznej konfiguracji przez OpenVPN.

Nie jest wielkim fanem dodatkowej pracy. Oznacza to jednak, że są one zgodne z routerami DD-WRT, Lede, Merlin, PFSense, Tomato i ASUSWRT.

Ponadto można podłączyć do tych routerów zarówno telewizory inteligentne, jak i konsole do gier. Więc jest twoje światło na końcu tunelu.

8. Jeden z pięciu serwerów pracował dla Netflix

Fora wsparcia PIA potwierdzają, że od lat starają się znaleźć sposoby na wykrycie Netflix.

Jak sobie poradzili?

Tak sobie.

Przetestowaliśmy cztery ich serwery i zobaczyliśmy ten sam przerażający czarny ekran:

awaria serwisu Netflix

Ci czterej przegrani to:

 • Stany Zjednoczone: Nowy Jork
 • Kanada
 • Zjednoczone Królestwo
 • Holandia

Udało nam się to jednak w Słonecznej Kalifornii.

Wierzcie lub nie, jeden na czterech jest obecnie całkiem niezły. Zwłaszcza, gdy większość sieci VPN nie próbuje już nawet współpracować z usługami przesyłania strumieniowego.

Ale jeśli chcesz bardziej spójnego programu Netflix, spójrz na to porównanie.

Wady PIA -

1. Ograniczona obsługa czatu na żywo

Chociaż PIA oferuje wsparcie „24/7 North American”.

Oferują tylko opcję czatu na żywo dla płacących klientów, co jest trochę złe, jeśli chcesz zapytać o ich usługi.

ja myśleć oznacza to, że ich personel pomocniczy znajduje się w Ameryce Północnej. Widzenie w całości „24/7” oznacza, że ​​zawsze powinny być dostępne (bez względu na to, gdzie Jesteś usytuowany).

Jednak kiedy skontaktowałem się z nimi przez całą noc, otrzymałem odpowiedź następnego dnia rano. Już nie tak 24/7, huh?

Z jednej strony zapewniają one osobne konto na Twitterze poświęcone obsłudze klienta. Rzuciłem okiem na tę sieć, aby zobaczyć, jak wchodzą w interakcje z klientami. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nadal będą próbować udzielić długich, szczegółowych odpowiedzi (pomimo skondensowanego medium Twittera).

Ponadto mają stronę FAQ, która może pomóc niektórym z was:

Strona PIA FAQ

2. Znajduje się w USA

Prywatny dostęp do Internetu ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, co jest problematyczne dla wielu osób. W Stanach Zjednoczonych obowiązują jedne z najsurowszych, najbardziej naruszających prywatność przepisów dotyczących inwigilacji w krajach rozwiniętych, które dotyczą dostawców VPN. Rząd jest znany z tego, że wywiera presję na sieci VPN, aby zrezygnowały z danych użytkowników z tajnymi nakazami, co niepokoi obrońców prywatności.

Oczywiście fakt, że PIA nie prowadzi rejestrów, oznacza, że ​​mają bardzo niewiele do przekazania władzom, jeśli będą pukać. Ale faktem jest, że mogą nie mieć wyboru; jeśli w ogóle mają o tobie dane (takie jak to, czy jesteś klientem lub jak długo nim byłeś), może być zmuszony do przekazania go.

Czy to powinno Cię martwić? Może, a może nie. Krążą plotki, że NSA był w stanie przerwać szyfrowanie w niektórych sieciach VPN, co oznacza, że ​​rząd może węszyć w twoim połączeniu. Jeśli korzystasz z maksymalnych zaleceń bezpieczeństwa, jest to mniej prawdopodobne.

Ze względu na połączenie przepisów dotyczących nadzoru i umów o udostępnianiu danych wywiadowczych w Stanach Zjednoczonych, zazwyczaj unikam opartych na nich sieci VPN. Ale to nie znaczy, że jest to absolutnie konieczne dla wszystkich.

Ceny PIA, plany & Fakty

PIA ma jeden plan z wielopoziomowymi cenami opartymi na długości, którą chcesz zatwierdzić i opłacić z góry. Dzięki temu wszystko jest ładne i proste. Możesz także uzyskać świetną ofertę, jeśli jesteś gotów wydać jeden rok wcześniej.

Ceny PIA

Plan pierwszy:

 • Miesięczny
 • 9,95 USD / miesiąc

Plan drugi:

 • Rocznie
 • 5,99 USD / mc (71,88 USD rocznie)

Plan trzeci:

 • 2 lata
 • 3,49 USD miesięcznie (83,87 USD na 2 lata)

one oferują 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Dzięki temu możesz nadać tej usłudze przewagę w ciągu kilku dni. Jeśli w ciągu tych siedmiu dni nie będziesz wcale zadowolony, możesz po prostu odzyskać swoje pieniądze.

Co ciekawe, PIA akceptuje wszelkiego rodzaju różne metody płatności z kart kredytowych do PayPal & zaakceptują również Bitcoiny (co może również pomóc w dodaniu kolejnej warstwy prywatności do transakcji).

Ale - i nie zmyślam tego - akceptują również karty upominkowe dla popularnych sprzedawców detalicznych, takich jak Starbucks, Costco, Best Buy, Target i inne. Więc znasz te losowe prezenty, które rodzice kupili ci podczas wakacji? Właśnie znalazłeś zastosowanie.

Jeszcze lepszy sposób na ukrycie swojej tożsamości?

 • Bez logowania: Brak dzienników aktywności, tylko informacje dotyczące płatności i wiadomości e-mail.
 • Łatwość oprogramowania VPN: Prosty i płynny plik instalacyjny miał jednak ponad 60 MB.
 • Ukryte opłaty & klauzule: Żaden. W rzeczywistości ich polityka prywatności jest niezwykle prosta.
 • Upsells: Brak wyprzedaży.
 • Natychmiastowy dostęp po dokonaniu płatności: Tak.
 • Wycieki DNS: Ochrona jest wbudowana (choć zawsze powinieneś ją przetestować sam).
 • Jurysdykcja: Stany Zjednoczone
 • Protokoły: OpenVPN, IPSec / L2TP, PPTP, Socks5 proxy.
 • Wyłącznik awaryjny: Różnorodne opinie. Użytkownicy mogą go włączyć lub wyłączyć, a niektórzy stwierdzili, że nie działa tak konsekwentnie, jak im się podoba (zalecamy przetestowanie go samodzielnie).

Czy polecam prywatny dostęp do Internetu?

Tak i nie.

PIA oferuje doskonały zasięg w Ameryce Północnej i Europie, z mnóstwem serwerów zlokalizowanych centralnie. Jednak zasięg ten nie jest tak dobry w innych częściach świata, z kilkoma serwerami rozmieszczonymi na Bliskim Wschodzie, w Azji, Oceanii i jednym samotnym w Brazylii dla użytkowników z Ameryki Południowej.

PIA udostępnia wszystkie główne protokoły, a także najnowocześniejsze metody szyfrowania. Ich roczne ceny należą do najniższych w branży. I mają siedmiodniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli chcesz je wypróbować.

Brak ogólnej obsługi czatu na żywo i firmy zlokalizowanej w USA. O wiele mniej prywatności w kraju Five Eyes.

Alternatywy

Jeśli nie chcesz korzystać z PIA VPN, możesz także znaleźć więcej recenzji VPN tutaj.

Polecam albo korzystanie z NordVPN, Surfshark lub ExpressVPN. Wszystkie są bezpieczne, bezpieczne i szybkie.

Dodaj własną recenzję

P.S. Czy korzystałeś / korzystałeś z prywatnego dostępu do Internetu VPN? Jeśli tak, rozważ pozostawienie recenzji poniżej. Dobry czy zły, nie ma znaczenia - akceptujemy je wszystkie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me