Przegląd ExpressVPN

expressvpnExpressVPN jest sklasyfikowany na 3. miejscu wśród 78 VPN na TheBestVPN.com


ExpressVPN to szybki, bezpieczny i zapewnia pełną anonimowość z ich ścisłą polityką braku rejestrowania. Pozwalają na torrentowanie / P2P, a nawet współpracują z Torem dla maksymalnego poziomu prywatności. Aplikacja wygląda świetnie i jest bardzo łatwa w użyciu. ExpressVPN obsługuje praktycznie wszystkie urządzenia, na których go potrzebujesz.

ExpressVPN używa standardowego protokołu tunelowania OpenVPN i 256-bitowego AES jako domyślnego, ale jeśli jesteś bardziej zaawansowany technicznie i chcesz go urozmaicić, możesz to zrobić ręcznie. Park serwerów składa się z ponad 3000 serwerów w 94 krajach.

Cena ich usługi jest dość droga i nie jest to najlepsza opcja dla Netflix. W naszych testach działało tylko 6 z 30 serwerów w USA.

Podsumowując, jest to bardzo dobra usługa VPN klasy premium, ale nie najlepszy wybór, jeśli szukasz Netflix VPN z ograniczonym budżetem. Jeśli chcesz być bezpieczny i anonimowy, ExpressVPN jest doskonałym wyborem.

Omówienie ExpressVPN

RANKING OGÓLNY: # 3 z 78 VPN
USABILITY: Bardzo łatwe, obsługuje wszystkie urządzenia
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 94 kraje, ponad 3000 serwerów
WSPARCIE: 24/7 czat na żywo
TORRENTING: P2P & Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Odblokowuje Netflix USA
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES / SSTP, PPTP, OpenVPN, IPSec & L2TP
KOSZT: 12,95 USD / mies
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.ExpressVPN.com

Eksperci ExpressVPN

1. Ogromny wybór serwerów na prawie wszystkich kontynentach

Jedną z największych zalet ExpressVPN jest sama liczba serwerów. VPN oferuje 3 000 serwerów w 160 lokalizacjach serwerów w 94 krajach. Posiadają serwer na każdym kontynencie, z wyjątkiem Antarktydy. ExpressVPN konkuruje tylko z NordVPN, PIA, TorGuard i CyberGhost, jeśli chodzi o liczbę serwerów, które oferują.

W przypadku większości swoich serwerów zarejestrowany adres IP i serwer fizyczny znajdują się w tym samym kraju, ale dają również możliwość korzystania z serwerów wirtualnych. Serwery wirtualne dopasowują zarejestrowany adres IP do kraju, z którym się łączysz, chociaż ich serwery znajdują się fizycznie w innym kraju, który jest zwykle w pobliżu.

lokalizacje serwera expressvpn

Chociaż mniej niż 3% ich serwerów to serwery wirtualne, serwery te gwarantują szybkie, niezawodne i bezpieczne połączenie przez cały czas.

Ten duży wybór serwerów oznacza, że ​​nie będziesz musiał zadowolić się najbardziej oddalonymi od siebie serwerami, które zwykle są najwolniejsze.

2. Testy prędkości Udowodnij, że są naprawdę szybkie

Kolejnym ważnym aspektem ExpressVPN, który ułatwia ich polubienie, jest ich szybkość. Testowałem ich wydajność na SpeedTest.net i Fast.com, aby być bardziej dokładnym. Wyniki z SpeedTest.net pokazują niesamowicie szybką wydajność w większości testowanych lokalizacji.

Testowałem pod kątem:

New Jersey

 • Ping: 25ms / Pobieranie: 45,14 Mbps / Przesyłanie: 18,60 Mbps

Nowy Jork

 • Ping: 39ms / Pobieranie: 175,75 Mbps / Przesyłanie: 46,54 Mbps

Europa (Wielka Brytania)

 • Ping: 174ms / Pobieranie: 242,16 Mbps / Przesyłanie: 43,77 Mbps

Test prędkości

Hongkong

 • Ping: 447ms / Pobieranie: 136,18 Mbps / Przesyłanie: 13,42 Mbps

Z drugiej strony wyniki z Fast.com pokazują mieszaną torbę, która mogła być spowodowana połączeniami z Netflix:

Europa (Wielka Brytania)

 • Ping: 107ms / Pobieranie: 140 Mbps / Przesyłanie: 37 Mbps

Test prędkości

Hongkong

 • Ping: 247ms / Pobieranie: 130 Mbps / Przesyłanie: 28 Mbps

Mimo to nigdy nie należy kłaść zbyt dużego nacisku na test prędkości. Różne czynniki, takie jak fizyczna lokalizacja, połączenie internetowe i prędkość komputera, mogą mieć wpływ na te wyniki.

3. Użyteczność: satysfakcja użytkownika

ExpressVPN twierdzi, że możesz skonfigurować swoją usługę za około 5 minut, więc chciałem to przetestować. Byłem mile zaskoczony, że mogłem szybko zainstalować i aktywować ExpressVPN bez żadnych problemów.

Zanim się zorientowałem, korzystałem już z ich funkcji „inteligentnej lokalizacji”, aby skutecznie łączyć się z serwerem.

expressvpn

Możesz nawet ręcznie skonfigurować połączenie za pomocą ustawień VPN na poziomie systemu operacyjnego. Istnieje również obsługa dosłownie każdego urządzenia, o którym możesz pomyśleć - więcej na ten temat w dalszej części recenzji.

Rozpocznij w zaledwie trzech krokach:

 1. Wybierz swoją subskrypcję.
 2. Przejdź do strony konfiguracji.
 3. Pobierz i zainstaluj ExpressVPN.

4. Przydatne funkcje, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo

Blokada sieci: Kill-Switch

W przypadku rozłączenia sieci VPN ważne jest, aby Twoje dane nadal nie były zagrożone. Poznaj ich wyłącznik awaryjny, zwany Blokadą sieci.

recenzja expressvpn

Gdy tylko połączenie ulegnie zakłóceniu, spowoduje to zatrzymanie ruchu przychodzącego lub wychodzącego z urządzenia. Z przyjemnością zdałem sobie sprawę, że oznacza to, że moje dane osobowe nigdy nie będą narażone ktoś w Internecie, czy to mój dostawca usług internetowych, czy przestępcy. Nawet nieudane połączenie nie naruszy moich informacji.

ExpressVPN oferuje to jako standardową funkcję w swoich aplikacjach dla komputerów Mac, Windows, Linux i routerów.

5. Kompatybilność urządzeń i routery

Tylko jedna subskrypcja ma wiele zalet, ponieważ można z niej korzystać jednocześnie nawet na pięciu obsługiwanych urządzeniach, niezależnie od platformy.

obsługa expressvpn

Skontaktowałem się z czatem ExpressVPN na żywo, gdy szukałem tych informacji na ich stronie, i potwierdzili mi, że mogę korzystać z ich usług na wielu urządzeniach:

 • Urządzenia - Windows, Android, Mac, iOS, Linux, Routery, Chromebook, Kindle Fire, Nook
 • Rozszerzenia przeglądarki - Chrome, Firefox
 • Konsole i telewizory Smart - Playstation, Apple TV, Xbox, Amazon Fire Stick TV, Nintendo Switch, Samsung Smart TV, wszystkie konsole do gier i inteligentne telewizory

Istnieje wiele powodów, aby chronić więcej niż jedno urządzenie, na przykład kompleksowe zabezpieczenia i płynne przesyłanie strumieniowe na wszystkich urządzeniach.

Jeśli chcesz chronić więcej niż pięć urządzeń, masz dwie opcje: albo kup dodatkową subskrypcję, albo po prostu skonfiguruj ExpressVPN dla swojego routera.

Jeśli zamierzasz używać tej sieci VPN z routerem, możesz skuteczniej chronić wiele urządzeń i wyeliminować potrzebę instalowania aplikacji VPN na każdym urządzeniu. To sprawia, że ​​korzystanie z VPN dla routera jest bardziej wydajną opcją, ponieważ możesz chronić konsole do gier i telewizory inteligentne (wszystko, co jest w sieci Wi-Fi), po prostu zabezpieczając sam router.

Jak dowiaduję się o wielu rzeczach w ExpressVPN, zabezpieczenie routera zajmuje tylko kilka szybkich kroków:

 1. Kup pierwszą subskrypcję.
 2. Wybierz router VPN.
 3. Wybierz model routera.

W mgnieniu oka zabezpieczysz całą sieć Wi-Fi i liczne urządzenia za pomocą tylko jednej sieci VPN dla routera.

6. Wsparcie dla Tor i Torrenting

Jako ktoś, kto chce dla mnie najbezpieczniejszego połączenia, naturalnie chciałem dowiedzieć się, czy ExpressVPN obsługuje sieci Tor i torrenty. Po przeszukaniu ich witryny z przyjemnością przeczytałem, że tak.

Używanie ExpressVPN z Torem zapewnia najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa. Otrzymujesz anonimowość Tora wraz z szyfrowaniem VPN. Efektem końcowym jest szczelne połączenie, w którym nawet Twoja sieć VPN nie będzie mogła zobaczyć, co robisz w sieci Tor.

Ważne jest, aby pamiętać, że najpierw musisz połączyć się z ExpressVPN, a następnie z Torem, aby to zadziałało.

expressvpn torrenting

Korzystanie z Tora może spowolnić prędkość połączenia, ale jeśli mieszkasz w kraju z uciążliwym rządem, który obserwuje każdy twój ruch, koniecznie musisz mieć to jako opcję.

Torrenting jest świetny, jeśli chcesz szybko i wydajnie pobierać i udostępniać duże pliki. Niestety bez VPN Twój adres IP, lokalizacja i metadane będą narażone na wścibskie oczy. ExpressVPN współpracuje z uTorrent, jednym z najczęściej używanych klientów torrentów, aby mieć pewność, że twoja aktywność związana z udostępnianiem plików nigdy nie będzie dla ciebie powiązana.

obsługa expressvpn

Agent czatu na żywo w witrynie potwierdził mi, że ExpressVPN zezwala na udostępnianie plików z ich serwerów.

7. W ogóle nie znaleziono wycieków

Zadbałem również o przetestowanie ExpressVPN pod kątem ewentualnych wycieków IP, DNS, WebRTC i IPX.

Oto strony, które testowałem.

IPLeak.net

 • Wynik: brak wycieku

Nie znaleziono wycieków IP

Perfect-Privacy.com Test szczelności DNS

 • Wynik: brak wycieku

BrowserLeaks Test szczelności WebRTC

 • Wynik: brak wycieku

IPX.ac

 • Wynik: brak wycieku

Aby być bardziej dokładnym, przetestowałem również plik instalacyjny tej sieci VPN na VirusTotal.com.

Plik instalacyjny VPN na VirusTotal.com

W pakiecie instalatora nie znaleziono wirusów.

8. Obsługa klienta wykazuje wielką troskę o klientów

Dobra obsługa klienta jest integralną częścią każdej kupowanej usługi. Oprócz względów technicznych jest to jeden z najsilniejszych czynników, który może wpłynąć na to, czy wybrać konkretną sieć VPN. W końcu, jeśli nie jesteś obeznany z technologią i masz problemy z prawidłowym działaniem sieci VPN, to chcesz mieć kogoś dostępnego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aby Ci pomóc (i upewnij się, że Twoje informacje są cały czas chronione).

Obsługa klienta jest zdecydowanie jedną z najbardziej pomocnych ofert ExpressVPN.

Po pierwsze, czat na żywo jest otwarty 24/7. Skontaktowałem się z nimi i zadałem szereg pytań dotyczących ich funkcji. Dali mi jasne odpowiedzi i byli bardzo elastyczni.

obsługa expressvpn

Innym sposobem, w jaki ich obsługa klienta jest dostępna, jest ich wiele poradników dostępnych na stronie internetowej. Jeśli nie chcesz czekać na agenta, to jest najlepszy wybór.

Możesz również skontaktować się z obsługą klienta przez e-mail lub złożyć zgłoszenie do pomocy technicznej.

Niezależnie od tego, jak to skrócisz, zauważyłem, że ExpressVPN ma dobrze poinformowanych, pomocnych agentów i zasoby na swojej stronie internetowej, które ułatwiają uzyskanie odpowiedzi, których potrzebujesz, aby prawidłowo korzystać z ich VPN i zachować ochronę.

9. Lokalizacja firmy: Brytyjskie Wyspy Dziewicze

ExpressVPN znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, co udało mi się potwierdzić od jednego z ich agentów czatu na żywo.

recenzja expressvpn

BVI to zbiór samorządnych wysp na Karaibach. Być może co najlepsze, z punktu widzenia prywatności danych, nie są częścią tak zwanych 14 oczu lub SIGINT Seniors Europe. Te 14 krajów dzieli się danymi wywiadowczymi, dlatego brak koordynacji może pomóc w ochronie Twojej prywatności.

Zaletą lokalizacji w BVI jest:

 • W ich jurysdykcji nie ma przepisów dotyczących zatrzymywania danych.
 • Jedynym przypadkiem, gdy firma BVI może zostać zmuszona do ujawnienia informacji w trakcie dochodzenia, jest nakaz wydany przez sąd wyższej instancji (poza krajami nie można zmusić firmy BVI do ujawnienia czegokolwiek).
 • Jest wielu śledczych, którzy muszą przeskoczyć, aby skutecznie przekonać sąd do zmuszenia firmy BVI do ujawnienia informacji.

Z tego, co mogę powiedzieć, posiadanie sieci VPN opartej na BVI jest dużym plusem w utrzymaniu bezpieczeństwa twojej tożsamości i danych.

10. Zasady rejestrowania

Ta sieć VPN jest zobowiązana do zachowania prywatności, dlatego mają one ścisłe zasady dotyczące braku logowania. Nigdy nie odbiorą:

 • Adresy IP
 • Historia przeglądania
 • Miejsce docelowe ruchu lub metadane
 • Zapytania DNS

recenzja expressvpnInformacje na: https://www.expressvpn.com/what-is-vpn/policy-towards-logs

Nigdy też nie zbierają dzienników aktywności ani połączeń.

Zasady rejestrowania ExpressVPN

VPN zawsze musi jednak gromadzić pewne informacje. Dobrze wiedzieć, że ExpressVPN ceni klientów w takim stopniu, że zawsze są otwarci na to, co robią. Gdy gromadzą niektóre Twoje dane, zawsze dadzą Ci znać.

recenzja expressvpn

Zbierają:

 • Aplikacje, które aktywowałeś
 • Tylko daty połączenia z VPN
 • Lokalizacje serwerów VPN
 • Całkowita liczba MB transferu danych

Będą przechowywać tylko najmniej informacji o Tobie potrzebnych do uruchomienia niezawodnej usługi VPN.

11. Standardy szyfrowania

Szyfrowanie AESNigdy nie chcesz, aby osoby trzecie, takie jak Twój dostawca usług internetowych lub operatorzy Wi-Fi, przechwytywali Twoje wrażliwe dane podczas ich podróży z komputera na serwery VPN. Aby mieć pewność, że tak się nigdy nie stanie, ExpressVPN używa 256-bitowego AES (Advanced Encryption Standard).

Amerykańscy eksperci rządowi i bezpieczeństwa na całym świecie korzystają z AES-256, dzięki czemu masz pewność, że Twoje dane pozostaną poufne.

recenzja expressvpn

Nawet ataki siłowe na AES-256 są nieprawdopodobne.

12. Protokoły

Ochrona danych to coś więcej niż wybór wysokiej jakości sieci VPN. Protokół VPN jest równie ważny, ponieważ w ten sposób VPN zabezpiecza transfery danych.

Ustalenie, który protokół jest najbezpieczniejszy, może być dość skomplikowane.

Na szczęście ExpressVPN sprawia, że ​​ten wybór jest bardzo prosty, informując cię, który protokół jest najlepszy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa protokoły tunelowania ExpressVPN - metody używane przez urządzenie do łączenia się z serwerem VPN - wykraczają poza domyślny (i najbezpieczniejszy) OpenVPN.

Możesz pozwolić ExpressVPN automatycznie wybrać najlepszy protokół dla siebie. ExpressVPN obsługuje również protokoły SSTP, L2TP / IPsec i PPTP. Opcja OpenVPN UDP / TCP to najlepsze połączenie bezpieczeństwa i szybkości.

Wady ExpressVPN

1. Netflix ma problemy z połączeniem w kilku lokalizacjach

Żadna recenzja nie byłaby kompletna bez zbadania jednego z najpopularniejszych powodów korzystania z VPN: Czy to działa z Netflix?

Technicznie działa, ale musisz znaleźć konkretny serwer, który nie zostanie zablokowany, co oznacza trochę prób i błędów.

Następujące serwery działały świetnie w naszych testach, chociaż były problemy z wieloma serwerami w USA:

Ameryki

 • Stany Zjednoczone (działało tylko 6 z 30 serwerów)
 • Kanada
 • Brazylia
 • Kolumbia
 • Bahamy

Europa

 • Wielka Brytania (5 serwerów)
 • Szwajcaria
 • Włochy
 • Szwecja
 • Monako

Azja i Pacyfik

 • Hongkong
 • Japonia
 • Australia

Bliski Wschód & Afryka

 • Algieria

Ceny ExpressVPN, opcje płatności, gwarancja zwrotu pieniędzy i bezpłatny okres próbny

Cena jest zawsze ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o VPN. ExpressVPN wyjaśnia to bardzo wyraźnie: są to VPN klasy premium, co znajduje odzwierciedlenie w ich cenach. Musisz zdecydować, czy warto zapłacić trochę więcej za ich najwyższy poziom bezpieczeństwa i dobrą reputację.

Przegląd cenowy expressvpn

Abonament

ExpressVPN oferuje różne plany subskrypcji:

 • Miesięcznie: 12,95 USD
 • Plan 6-miesięczny: 9,99 USD miesięcznie
 • Abonament 12-miesięczny: 8,32 USD miesięcznie

Przegląd cenowy expressvpn

Im dłuższy abonament, tym taniej.

Nie oznacza to, że jest to tania sieć VPN. Jeśli porównasz je do darmowych sieci VPN, może się to wydawać nieco strome, ale jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie ich funkcje (serwery) i wydajność (duże prędkości), możesz zobaczyć, dlaczego ExpressVPN pobiera opłaty za to, co robią.

Opcje płatności

ExpressVPN ułatwia płacenie za swoje usługi.

Możesz zapłacić za subskrypcję na wiele sposobów, przy czym wszystkie główne karty kredytowe są akceptowane. Istnieją również alternatywne sposoby płatności, takie jak PayPal i Bitcoin, jeśli jest to dla Ciebie wygodniejsze.

Przegląd cenowy expressvpn

Aby zapłacić, po prostu wybierz swój plan, wprowadź swój adres e-mail i wybierz preferowaną metodę płatności.

Gwarancja zwrotu pieniędzy

Z przyjemnością dowiesz się, że na każdy abonament masz 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Oznacza to, że możesz wypróbować ich usługę bez ryzyka.

30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Jeśli po 30 dniach zmienisz zdanie z jakiegokolwiek powodu, otrzymasz zwrot pieniędzy bez zadawania pytań.

Odzyskanie pieniędzy jest tak proste, jak skontaktowanie się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN.

Bezpłatna wersja próbna

Niestety, ponieważ są płatnymi VPNami, nie ma bezpłatnej wersji próbnej.

Istnieje jednak bezpłatny okres próbny na niektóre urządzenia mobilne. Każde urządzenie mobilne w krajach, które mogą uzyskać dostęp do Google Play (Android) / App Store (iOS), może pobrać bezpłatną 7-dniową wersję próbną po pobraniu aplikacji.

Biorąc pod uwagę wszystko na temat cen ExpressVPN, z pewnością może być postrzegany jako oszustwo. Dostajesz to, za co płacisz, ale są inne sieci VPN, które oceniamy wyżej od nich, i nie są one tak drogie. W końcu ExpressVPN jest nadal bardzo drogi w porównaniu do wielu innych sieci VPN.

Czy polecam ExpressVPN?

tak, zalecamy expressvpnTak, polecam ExpressVPN.

Jeśli chodzi o VPN, trudno je pokonać. Ich bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie i ułatwiają ochronę dowolnej liczby urządzeń, nie tracąc przy tym prędkości.

Chociaż jest to usługa premium, jak pokazuje cena, oferują dużą liczbę serwerów rozmieszczonych w różnych regionach świata. Ich obsługa klienta i wsparcie Tora i torrentowania są godne pochwały.

To jest warte twoich pieniędzy, dlatego polecam je.

P.S. Zawsze interesują mnie opinie użytkowników, więc jeśli korzystałeś wcześniej z ExpressVPN, nie wahaj się zostawić swojej opinii poniżej. Jeśli twoje doświadczenie pasuje do mojego, spoko. Jeśli nie, to też dobrze!

Dodaj swoją recenzję:

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me