Przegląd Betternet

przegląd betternetPrawie nigdy nie polecam bezpłatnych VPN zamiast płatnych.

Bezpłatne sieci VPN, takie jak Betternet, mogą mieć tendencję do sprzedawania danych, wyświetlania wielu reklam, nie są tak bezpieczne i nie działają tak dobrze.

Betternet tak mówi robi rzeczy trochę inaczej i lepiej chroni Twoją prywatność i bezpieczeństwo niż inne bezpłatne VPN.

Ale czy Betternet VPN jest dobrym wyborem dla ochrony twojego bezpieczeństwa i prywatności?

Czy to bezpieczne dla torrentów?

Przyjrzałem się głębiej, aby sprawdzić, czy ta bezpłatna sieć VPN może się łączyć z płatnymi braćmi.

Co to jest Betternet? Jak to jest ZA DARMO?

Jeśli nigdy nie słyszałeś o Betternet, to prawdopodobnie dlatego, że są nowicjuszami na scenie VPN; istnieją już od 2015 roku.

Od tego czasu jednak szybko się rozwijają i zdobywają wielu użytkowników (zwłaszcza na Androida).

Główną zaletą tej sieci VPN jest oczywiście fakt, że tak jest totalnie wolny.

Możesz użyć ich Aplikacje na iOS, Android, Windows i Mac, a także rozszerzenia Chrome i Firefox, bez płacenia ani centa. Nie musisz się nawet rejestrować, więc nie otrzymają Twojego imienia ani adresu e-mail.

To zdecydowanie brzmi dobrze. Ale jak widzieliśmy w przeszłości, dostawcy VPN muszą w jakiś sposób zarabiać pieniądze i nie zawsze robią to skrupulatnie.

Betternet polega na aplikacjach i filmach partnerskich, udostępnianych za pośrednictwem ich aplikacji, aby zarabiać pieniądze.

Za każdym razem, gdy klikniesz przycisk „Zainstaluj aplikację” lub „Obejrzyj wideo i połącz”, Betternet otrzymuje niewielką płatność.

Betternet zarabia pieniądze podczas pobierania aplikacji lub oglądania filmówOto, w jaki sposób Betternet zarabia na tobie pieniądze.

Do tej pory wystarczyło, aby serwery działały i świeciły światła.

Rosnące koszty zmusiły jednak Betternet do wydania wersji Premium aplikacji mobilnej pod koniec 2017 roku. Wersja premium oferuje dostęp do dedykowanych serwerów, większy wybór lokalizacji i wyboru adresów IP oraz wsparcie 24/7. Na szczęście istnieje bezpłatny siedmiodniowy okres próbny planu premium, który pozwala wypróbować te funkcje bez płacenia.

W wersji premium masz dostęp do 11 serwerów w 10 krajach (tylko).

Ale nie możesz wybrać serwera, z którym się łączysz na bezpłatny plan; Betternet wybiera jeden dla Ciebie. Możesz także wybrać jeden z siedmiu różnych miast w USA, jeśli jesteś członkiem premium.

Omówienie Betternet VPN

RANKING OGÓLNY: # 74 z 78 VPN
USABILITY: Średni
PLIKI DZIENNIKA: Niektóre zasady rejestrowania
LOKALIZACJE: 10 krajów, 11 serwerów
WSPARCIE: Wsparcie 24/7 dla członków premium
TORRENTING: Zniechęcony
NETFLIX: Bloki Netflix USA
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowe szyfrowanie AES, 128-bitowe szyfrowanie; OpenVPN, IPSec
KOSZT: Bezpłatnie lub 35,99 USD rocznie
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.Betternet.co

Plusy Betternet

1. Solidne opcje prywatności i bezpieczeństwa

Nie jest łatwo znaleźć informacje o technologii, którą Betternet VPN wykorzystuje do ochrony swoich użytkowników. Lubię widzieć tego rodzaju informacje z góry, gdzie łatwo je zobaczyć. Jednak po odrobinie kopania udało mi się znaleźć trochę informacji.

Na przykład post na blogu z 2015 r. Stwierdza, że ​​Betternet VPN oferuje zarówno 256-bitowe szyfrowanie AES przez protokół OpenVPN, jak i 128-bitowe szyfrowanie przez IPSec:

Blog Betternet mówi, że użyli szyfrowania 256 i 128 bitowegoZdjęcie z: https://www.betternet.co/blog/7-reasons-you-should-use-betternet/

Jest to standardowe w branży szyfrowanie, ale nic nie wskazuje na to, kiedy którekolwiek z nich zostanie użyte. (I ich polityka prywatności nie wspomina o 256-bitowym szyfrowaniu, co jest nieco niepokojące).

Inne, bardziej funkcjonalne sieci VPN oferują więcej opcji protokołu, ale generalnie nie będziesz ich potrzebować. OpenVPN jest jednym z najbezpieczniejszych na rynku, a gdy nie możesz go użyć, IPSec jest silnym drugim wyborem.

Poza tym bezpieczeństwo Betternet nie ma wiele. Ponieważ nie ma tylu funkcji jak inne sieci VPN, wszystko jest dość proste.

Jeśli obawiasz się rządowej inwigilacji, możesz chcieć wiedzieć, że Betternet ma siedzibę w Kanadzie, jednym z krajów, które zajmują się gromadzeniem danych wywiadowczych i współpracą z innymi członkami umowy Five Eyes. Ich serwery są na całym świecie, ale główna siedziba firmy jest pod jurysdykcją kanadyjską.

To niekoniecznie wada, ale wiem, że niektórzy ludzie denerwują się współpracą z firmami w krajach Five Eyes.

Niestety, istnieją inne problemy, które mogą negować użycie solidnej technologii bezpieczeństwa. Dojdziemy do nich za chwilę.

2. Całkowicie za darmo

Jeśli nie wspomniałem o tym wystarczająco dużo razy, powinno się to trzymać.

Betternet jest w 100% darmowy.

Oczywiście jest kilka haczyków: zobaczysz reklamy i nie odblokujesz wszystkich funkcji bez rejestracji w abonamencie premium. Ale jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo przeglądania i nie stać Cię nawet na najtańsze sieci VPN premium, może to być ważny czynnik.

3. Brak plików dziennika

Oprócz ceny, polityka Betternet dotycząca braku logowania jest prawdopodobnie największym remisem. Plik pomocy mówi po prostu: „Betternet nie gromadzi, nie rejestruje, nie przechowuje, nie udostępnia żadnych danych użytkowników”.

Jeśli zagłębisz się w ich politykę prywatności, możesz znaleźć nieco więcej informacji:

Polityka rejestrowania BetternetZdjęcie z: https://www.betternet.co/privacy-policy

To dość prosta zasada braku logowania i lubię to widzieć.

Ta zasada oznacza również, że nie mogą udostępnić Twojego adresu IP, jeśli otrzymają powiadomienie o usunięciu DMCA, w ten sposób niektóre sieci VPN ujawniły tożsamość swoich klientów w przeszłości. Dokładają wszelkich starań, aby zachować zgodność z zawiadomieniem DMCA, ale nie podają danych. Mówią też, że nigdy nie otrzymali ważnego orzeczenia sądowego dotyczącego przekazania danych, których nie mają.

Betternet robi to dobrze.

4. Szyfrowanie OpenVPN

Jest to standardowa technologia branżowa, która powstrzyma złoczyńców przed szpiegowaniem twojego połączenia. Pomaga także zapobiegać ograniczaniu przepustowości przez dostawcę usług internetowych, blokowaniu witryn z kawiarni lub kampusu szkolnego oraz wszystkim innym wspaniałym rzeczom, które otrzymujesz z VPN.

Ponownie nie jesteśmy pewni, kiedy Betternet używa OpenVPN, a kiedy IPSec (możliwe, że IPSec jest używany na starszych urządzeniach), ale nawet IPSec nie jest taki zły, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Są kompatybilne z przeglądarką Tor.

Ponadto, podczas gdy jeden z ich postów na blogu mówi, że oferują szyfrowanie AES256, ich polityka prywatności mówi, że używają 128-bit. Więc jest to niejasne, ile faktycznie uzyskujesz bezpieczeństwa.

W tej chwili nie ma również obsługi routera. Będą więc zapewniać dostęp tylko użytkownikom Windows, Mac, iOS, Chrome, Firefox i Android.

Oznacza to również, że inteligentne telewizory i konsole do gier również nie są dostępne.

5. Obsługa klienta

Chociaż nie otrzymasz wsparcia 24/7, chyba że jesteś członkiem premium, lubię widzieć, że jest ono dostępne.

Jest brak czatu na żywo opcja, co byłoby fajne, ale nie zawsze jest w 100% konieczne.

Często zadawane pytania dotyczące witryny nie zawierają wielu informacji, więc jeśli czegoś potrzebujesz, prawdopodobnie będziesz musiał przejść przez system obsługi klienta.

FAQ Betternet nie jest aż tak przydatne

Jak widać, w ich oprogramowaniu pomocowym zamieszczono często zadawane pytania, które powinny zostać usunięte.

Zespół Betternet jest dość aktywny na Twitterze, chociaż pytania dotyczące obsługi klienta są zwykle przekierowywane do standardowego systemu.

Możesz postrzegać ten poziom obsługi klienta jako profesjonalistę lub oszustwo - ale zdecydowanie widzieliśmy gorzej, więc uważam, że jest całkiem niezły.

6. Prostota aplikacji

Brak funkcji sprawia, że ​​VPN ma mniejszą funkcjonalność, ale sprawia też, że aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu. Zwłaszcza jeśli nie próbujesz połączyć się z serwerem w określonym miejscu.

Wszystko, co musisz zrobić, to pobierz aplikację i kliknij przycisk Połącz. To naprawdę wszystko.

Aplikacja Betternet

To wszystko. Betternet poinformuje Cię, że masz połączenie, i nie musisz nic więcej robić.

Aplikacje mobilne są nieco bardziej skomplikowane, ponieważ musisz rozpocząć bezpłatny okres próbny (a następnie dowiedzieć się, jak go anulować), ale ogólnie Betternet jest bardzo przyjazny dla użytkownika.

Wady Betternet

1. Potencjalnie zagrożenie bezpieczeństwa

Jest to bez wątpienia popularne, ale Betternet może nie być tak bezpieczny, jak się wydaje. W 2017 r. Kilka punktów zgłosiło wyniki badań akademickich na temat aplikacji VPN i tego, czy mogą wprowadzać złośliwe oprogramowanie lub oprogramowanie reklamowe - czy po prostu nie zapewniają bezpieczeństwa, które reklamują.

Betternet znalazł się wśród dziesięciu najgorszych.

AVrank firmy Betternet jest bardzo niepokojącyZdjęcie z: https://research.csiro.au/ng/wp-content/uploads/sites/106/2016/08/paper-1.pdf

Wiele innych aplikacji z tej listy zostało usuniętych ze sklepu z aplikacjami, ale Betternet wciąż istnieje.

Jak dotąd nie udało mi się znaleźć żadnych dowodów na to, że Betternet wstrzykiwał złośliwe oprogramowanie lub robił coś niecnego. Ale fakt, że w badaniu akademickim zidentyfikowano ich jako podejrzanych, jest bardzo niepokojący.

Jak widać, Betternet ma więcej pobrań niż wszystkie inne darmowe aplikacje VPN łącznie, co nadaje mu nieco wiarygodności. Wolelibyśmy jednak, aby jego pozycja AV była znacznie lepsza niż 13.

2. Reklamy

Nikt nie lubi oglądać reklam w swoich aplikacjach. Są złem koniecznym, gdy chcesz zaoferować bezpłatny produkt lub usługę, ale nadal jest to nieprzyjemne. I jeśli nie korzystasz z wersji premium Betternet, zobaczysz reklamy.

To wspaniałe, że Betternet jest bardzo przejrzysty w kwestii tego, w jaki sposób zarabiają pieniądze i dokąd idą te pieniądze (jeśli jesteś ciekawy, pobieranie plików partnerskich płaci za miejsce na serwerze, a subskrypcje premium płacą za wszystko inne).

Ale nie ma mowy o tym, że VPN sprzedaje dostęp do swoich klientów. To jest do bani. To może nie być dla ciebie wielkim problemem, ale kiedy jest tak wiele tanich sieci VPN, które nie wyświetlają żadnych reklam, trudno to uzasadnić w bezpłatnej aplikacji.

3. Niejasna dokumentacja

W jednym miejscu mówią, że Betternet używa 256-bitowego szyfrowania. W innym mówią 128-bit. I przede wszystkim trudno było znaleźć tę informację.

Jeśli chcesz znaleźć coś więcej niż absolutne podstawy aplikacji, musisz przeprowadzić dochodzenie. I możesz uzyskać dziwne odpowiedzi.

Doświadczenie użytkownika w witrynie Betternet nie jest świetne. Aplikacja jest prosta, ale jeśli chcesz czegoś więcej, możesz mieć problemy.

4. BARDZO wolne prędkości

Po darmowej sieci VPN nie można się wiele spodziewać. Ale na moim łączu 100 Mbps mam prędkość pobierania 3 Mbps.

Wydajność Betternet VPN

To po prostu szalone.

Szczerze mówiąc, prędkość wysyłania wyniosła 12 Mb / s (dziwne jest widzieć wyższą prędkość wysyłania niż pobieranie), ale tak się stało. Możesz zobaczyć lepsze prędkości niż to, szczególnie jeśli płacisz za abonament premium, ale nie licz na błyskawiczne pobieranie, gdy korzystasz z Betternet.

To sprawia, że ​​jest to słaba sieć VPN do torrentowania. Ogólnie rzecz biorąc, użytkownicy Betternet mogą korzystać z aplikacji do udostępniania plików P2P, co jest miłe. Ale jeśli próbujesz pobrać coś innego niż bardzo mały plik, możesz długo czekać.

5. Zbyt powolny dla torrentowania i brak serwisu Netflix

Jeśli jesteś ciężkim torrenterem, takim jak ja, Betternet nie jest odpowiednią opcją dla Ciebie. Betternet zezwala na torrentowanie na swoich serwerach, ale ostrzega, że ​​zastosują się, jeśli otrzymają nakaz lub inne ważne orzeczenie sądowe. I również…

To jest po prostu za wolne. Próbowałem pobierać różne pliki przez uTorrent i nigdy nie udało mi się osiągnąć prędkości pobierania, na którą warto było czekać.

Innym ogromnym problemem w mojej książce jest to, że nie współpracują z Netflix. Do tej pory Netflix zdołał zablokować wszystkie serwery Betternet i adresy IP, więc nie ma możliwości przesyłania strumieniowego Netflix (lub Hulu) za pomocą ich oprogramowania. Jeśli potrzebujesz VPN współpracującego z Netflix, kliknij tutaj.

Ceny, plany & Fakty

Główną zaletą Betternet jest to, że jest bezpłatny. Możesz z niego korzystać tyle, ile chcesz, bez płacenia. To wszystko większość ludzi będzie chciała wiedzieć o cenach.

Ale ceny premium są dość konkurencyjne, jeśli pominąć roczne członkostwo:

  • Jeden miesiąc za 11,99 USD
  • Sześć miesięcy za 23,99 USD (3,99 USD miesięcznie)
  • Dwanaście miesięcy za 35,99 USD (2,99 USD miesięcznie)

Nie jest to najtańsza sieć VPN, ale jeśli zapłacisz za rok, koszt jest bardzo rozsądny.

Otrzymasz również 7-dniową bezpłatną wersję próbną, aby przetestować wersję premium (w rzeczywistości musisz zapisać się na wersję próbną, aby korzystać z aplikacji mobilnych).

Oto, co jest uwzględnione, a co nie:

  • Bez Kill-Switch
  • Brak serwisu Netflix
  • 5 jednoczesnych połączeń (tylko dla kont premium)
  • Protokoły VPN: OpenVPN, L2TP / IPsec

W Warunkach świadczenia usług znajduje się jednak kilka ciał.

Przede wszystkim zgadzasz się, że Betternet może Cię wypowiedzieć w dowolnym momencie, bez powiadomienia, bez zwrotu pieniędzy, i nie ponoszą odpowiedzialności. W niektórych przypadkach obniżą Twój zwrot. Ale jeśli złamiesz resztę ich umowy, nie będziesz kucał.

Możesz rozwiązać umowę w dowolnym momencie. JEŻELI „poświadczysz na piśmie do Betternet”. To jedyny sposób na zniszczenie danych.

Czy polecam Betternet?

Nie.

Niestety Betternet nie spełnia swojej nazwy. Uwielbiam to, że jest bezpłatne. A jeśli absolutnie potrzebujesz darmowego VPN, możesz zrobić gorzej niż Betternet.

Ale zadziwiająco niska prędkość połączenia w połączeniu z alarmującymi wynikami badań akademickich pokazujących, że Betternet może stanowić zagrożenie bezpieczeństwa, to po prostu zbyt wiele.

Dostajesz to, za co płacisz, a darmowe VPN po prostu tego nie ograniczają.

Lepiej skorzystasz z NordVPN (3,49 USD / mc) lub Surfshark (1,99 USD / mc) - oba są bezpieczne, szybkie i pewne.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me