Najlepsze VPN dla Kodi (przegląd 2020)

Korzystanie z VPN z KodiNie wszystkie sieci VPN działają z Kodi…

Nie wszystkie sieci VPN są świetne dla Kodi. Dlatego:

VPN, którego będziesz używać z Kodi, powinien być wystarczająco szybki więc Twój strumień nie będzie się ciągle opóźniał lub buforował (może się tak zdarzyć, jeśli wybierzesz VPN o niskiej wydajności).

VPN powinien mieć samodzielną aplikację na Androida (Smart TV), Windows, Mac i iOS lub przynajmniej zgodność Real-Debrid.

VPN dla Kodi powinien również zapewnić oficjalne przewodniki krok po kroku dotyczące jego konfiguracji. Instalacja VPN na większości urządzeń to łatwa instalacja za pomocą jednego kliknięcia, ale jeśli instalujesz VPN na Google Nexus Player lub Rasperry PI, sprawy mogą stać się nieco trudniejsze, więc dobrze jest mieć oficjalny samouczek, który poprowadzi Cię przez to.

Aby znaleźć idealną sieć VPN dla Kodi, wykonaliśmy następujące czynności:

Kupiliśmy i zainstalowaliśmy 14 różnych sieci VPN i przetestowaliśmy je na najnowszej wersji Kodi (18.0 Leia). Dodatkowo na potrzeby poniższych recenzji wykorzystano dwa główne dodatki, którymi były Seren i 13Clowns. Przeglądając te sieci VPN, zwróciliśmy uwagę na pięć kluczowych czynników:

 • Wydajność - opóźnia / bugger wideo podczas korzystania z VPN?
 • Czy ta VPN ma samodzielną aplikację dla Kodi?
 • Czy ma przewodnik krok po kroku dotyczący konfiguracji?
 • Polityka rejestrowania (nie tylko to, co publicznie mówią, ale co faktycznie robią)
 • Koszt

7 najlepszych sieci VPN Kodi, które działają w 100% (2020)

Poniżej znajdziesz sieci VPN dla Kodi, które faktycznie działają.

1. ExpressVPN - łatwe w obsłudze aplikacje dla Kodi, ogólna szybka transmisja strumieniowa

strona docelowa expressvpn kodiSerwery ExpressVPN obsługują P2P i torrenty, co czyni go dobrą opcją dla dodatków Kodi, ponieważ wiele z tych dodatków wymaga działania P2P i będzie działać tylko po podłączeniu do serwera z obsługą P2P.

Chociaż ExpressVPN ma nieco ponad 3000 serwerów, serwery te są rozproszone w 148 lokalizacjach (największa wśród VPN na tej liście).

Aplikacje ExpressVPN do instalacji jednym kliknięciem są dostępne na WSZYSTKICH głównych urządzeniach, w tym Android, Mac, Windows, routery i tak dalej. Za pomocą ich przewodników krok po kroku możesz nawet zainstalować go na swoim Rasperry PI.

Przesyłanie strumieniowe filmów Kodi było wydajne i proste. Nie musieliśmy czekać na buforowanie filmu:

ExpressVPN w KodiPrędkości ExpressVPN na Kodi były świetne

Jedynym niewielkim minusem jest to, że znajdują się na liście dostawców niewspółpracujących na Real Debrid. Nie wydawało się to mieć poważnych problemów, ponieważ nadal byliśmy w stanie uzyskać dostęp do ich usług po połączeniu z serwerem ExpressVPN. Jednak w przypadku innych dodatków wideo, takich jak widelce Exodus, ten dostawca byłby idealnie dopasowany.

Począwszy od 6,67 USD miesięcznie, ExpressVPN kosztuje ponad dwukrotnie więcej niż tańsze VPN, ale na pewno jest tego warte. Chociaż nie ma bezpłatnego okresu próbnego, jesteś objęty 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, jeśli usługa Ci się nie spodoba.

 • Wydajność: 84 Mb / s na 100 Mb / s. Bardzo dobrze, bez opóźnień i buforowania.
 • Aplikacje jednym kliknięciem dla Kodi: Android (+ Smart TV), router, Windows, Mac, iOS, Amazon Fire TV Stick
 • Samouczki dla Kodi? Tak, przewodnik wielokrotności dotyczący konfiguracji ExpressVPN w / Kodi
 • Zasady rejestrowania: Brak zasad dotyczących dzienników, zlokalizowanych na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych (brak przechowywania danych)
 • Serwery: Ponad 3000 w 148 lokalizacjach
 • Koszt: 6,67 USD / miesiąc (Paypal, karta kredytowa, bitcoiny i więcej…)

Kliknij tutaj, aby uzyskać ExpressVPN dla Kodi. Lub przeczytaj naszą recenzję ExpressVPN.

2). NordVPN - tani VPN dla Kodi, który działa dobrze

NordVPN to kolejna bezpieczna sieć VPN, która oferuje instalację Kodi za pomocą jednego kliknięcia.

Strona główna nordvpn

Ponad 5200 serwerów NordVPN (największa ze wszystkich sieci VPN na tej liście) w 62 krajach sprawia, że ​​odblokowanie wszystkich form treści objętych ograniczeniami geograficznymi jest prawie gwarantowane. Fakt, że większość z tych serwerów jest zaprojektowanych z obsługą P2P, oznacza, że ​​prawie wszystkie dodatki Kodi będą działały podczas korzystania z tej sieci VPN.

Podobnie jak ExpressVPN, również NordVPN posiada niezależne oprogramowanie dla wszystkich głównych systemów operacyjnych (Android, iOS, Mac, Windows). Jeśli przesyłasz strumieniowo zawartość z sieci peer-to-peer, NordVPN zaleca korzystanie ze swoich specjalnych serwerów P2P / torrenting.

Nasze testy prędkości pokazują prędkość pobierania 74 Mb / s, co jest więcej niż idealne do przesyłania strumieniowego Kodi. Seren był w stanie pobrać wiele hostów w ciągu kilku sekund, a strumień ładował się szybko i płynnie, bez problemów z buforowaniem lub buforowaniem.

zrzut ekranu nordvpn kodi

Podobnie jak w przypadku innych usług VPN, NordVPN oferuje tańszy plan, im dłuższy okres rejestracji. Uruchomienie może jednak zająć trochę czasu z powodu nieodpowiednich opcji płatności i systemu rejestracji. Mają także 30-dniową polisę zwrotu.

Surowa polityka NordVPN dotycząca zerowych logów, zlokalizowana w Panamie (kraju przyjaznym VPN, nie będącym stroną 14 Eyes Alliance), oraz silne 256-bitowe szyfrowanie wraz z funkcją „Double VPN”, daje dużą pewność zarówno prywatności, jak i bezpieczeństwa dla użytkowników Kodi. Mają także dodatkowe funkcje, takie jak blokowanie reklam i CyberSec, które powinny zabezpieczyć twoje połączenie internetowe.

Jedynym minusem jest to, że nie wszystkie serwery działają dobrze z Kodi. Zalecamy wybranie najbliższej lokalizacji, która jest zwykle najszybsza.

 • Wydajność: 74 Mb / s na 100 Mb / s. Bardzo dobrze, bez opóźnień i buforowania.
 • Aplikacje jednym kliknięciem dla Kodi: Android (+ Smart TV), router, Windows, Mac, iOS, Amazon Fire TV Stick
 • Samouczki dla Kodi? Tak, wiele przewodników dotyczących konfiguracji NordVPN z Kodi
 • Zasady rejestrowania: Brak logów, znajduje się w Panamie
 • Serwery: Ponad 5200 serwerów w ponad 60 krajach.
 • Koszt: 3,49 USD / mc (karta kredytowa, Bitcoin i więcej…)

Kliknij tutaj, aby uzyskać NordVPN dla Kodi. Lub przeczytaj naszą recenzję NordVPN.

3). CyberGhost - dobrze zoptymalizowany dla dodatków Kodi P2P

Recenzja CyberghostInnym VPN, który okazał się całkiem dobrze współpracować z Kodi, był Cyberghost.

Sama aplikacja CyberGhost była łatwa w instalacji i obsłudze za pośrednictwem Kodi. W ciągu kilku minut byliśmy połączeni z jednym z ich serwerów VPN. Posiadają samodzielne oprogramowanie dla większości urządzeń i systemów operacyjnych, w tym Amazon Fire TV Stick.

Warto również zauważyć, że nie tylko serwery CyberGhost są dobrze zoptymalizowane pod kątem P2P, ale CyberGhost z dumą podkreśla ten fakt i wykorzystuje go jako zaletę sprzedaży, co jest dużym problemem, biorąc pod uwagę fakt, że wiele dodatków Kodi wymaga obsługi P2P do działania.

Ich prędkości nie były dobre jak w NordVPN / ExpressVPN, ale nadal wystarczyłyby do przesyłania strumieniowego treści Kodi.

Przy prędkości 51 Mb / s porównanej z 98 Mb / s bez VPN, CyberGhost pokazuje średnią prędkość (która byłaby wystarczająco dobra, aby przesyłać strumieniowo treści Kodi), więc nie jest najlepsza pod względem prędkości.

Filmy nie wymagały czasu na buforowanie, więc przesyłanie strumieniowe było dość bezbolesne:

cyberghost działa dobrze z kodi

CyberGhost ma ponad 3100 serwerów w 59 krajach i można go skonfigurować w routerze na wypadek, gdyby Twoje urządzenie Kodi nie było obsługiwane.

 • Wydajność: 51 Mb / s na 100 Mb / s. Nie najszybszy, ale nie czeka na buforowanie
 • Aplikacje jednym kliknięciem dla Kodi: - Android (+ Smart TV), router, Windows, Mac, iOS, Amazon Fire TV Stick
 • Samouczki dla Kodi? Tak, poświęcili stronę do przeczytania.
 • Zasady rejestrowania: Brak logów, oparty na rumuńskim
 • Serwery: Ponad 3700 serwerów w ponad 60 krajach
 • Koszt: 2,75 USD / mc (karta kredytowa, PayPal, Bitcoin i więcej…)

Kliknij tutaj, aby uzyskać CyberGhost dla Kodi. Lub przeczytaj naszą recenzję CyberGhost.

4. IPVanish - drogi, ale wydaje się działać dobrze

IPVanis twierdzi, że działa wyjątkowo dobrze z Kodi. Przynajmniej tak na swojej stronie internetowej.

Co dobre, podobnie jak inne, IPVanish obsługuje wszystkie główne urządzenia Kodi, w tym Xbox 360, PlayStation i Smart TV.

Rejestracja jest prosta i obejmuje podanie prawidłowego adresu e-mail / hasła, a następnie opcji wyboru płatności. Pozwala połączyć się w ciągu kilku minut od otrzymania e-maila aktywacyjnego.

Niestety i pomimo ponad 1200 serwerów w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie, test prędkości wykazał jedynie wyniki nieco poniżej średniej. Korzystając z połączenia kablowego 100 Mb / s, udało nam się pobrać 47,82 Mb / s i 2,13 Mb / s, co nie jest bardzo szybkie.

Jednak korzystając z IPVanish, znaleźliśmy wiele źródeł / hostów w ciągu kilku sekund i nie było żadnych problemów z odtwarzaniem buforowania:

ipvanish bawi się z kodi

Chociaż nie powinno to powodować żadnych szkód, IPVanish ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, ponieważ przepisy dotyczące pobierania treści chronionych prawem autorskim są bardzo surowe. Więc bądźcie ostrzeżeni.

Jedyny minus? Nie wszystkie serwery były wystarczająco szybkie do przesyłania strumieniowego Kodi.

 • Wydajność: 49 Mb / s na 100 Mb / s. Nie najszybszy, ale nie czeka na buforowanie
 • Aplikacje jednym kliknięciem dla Kodi: - Android (+ Smart TV), router, Windows, Mac, iOS
 • Samouczki dla Kodi? Tak, wiele instrukcji konfiguracji.
 • Zasady rejestrowania: Brak dzienników, w USA.
 • Serwery: Ponad 1200 serwerów w 60 krajach.
 • Koszt: 6,49 USD / mc (karta kredytowa, PayPal i więcej…)

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

5. Prywatny dostęp do Internetu

PIA można zainstalować na większości urządzeń Kodi (w tym Android, iOS, Mac i Windows), ale można również ręcznie zainstalować PIA na routerze, jeśli Twoje urządzenie Kodi nie jest bezpośrednio kompatybilne.

Przesyłanie strumieniowe filmów na Kodi za pomocą PIA jest dość szybkie. Test prędkości wykazał stosunkowo niski ping i dość szybkie prędkości pobierania. Najszybszy zarejestrowany z prędkością pobierania 81 Mb / s.

zrzut ekranu pia kodi

Chociaż nie jesteśmy pod wrażeniem, że PIA znajduje się w USA (kraj 5 oczu), nadal są jednym z najbardziej niezawodnych dostawców usług VPN, jeśli chodzi o prywatność i bezpieczeństwo. Zapewniają różne poziomy szyfrowania. Możesz wybrać opcję „All Speed ​​No Safety”, aby uzyskać szybsze połączenie z Internetem o niskim poziomie bezpieczeństwa, lub opcję „Maximum Protection”, aby uzyskać pełne bezpieczeństwo.

Ich polityka braku dzienników została wypróbowana i udowodniona w rzeczywistej sprawie, obejmującej nie mniej niż FBI: kiedy FBI pukało do drzwi PIA w celach informacyjnych, nie mieli absolutnie nic do zaoferowania, ponieważ nie przechowywali żadnych informacji o użytkowniku.

 • Wydajność: 81 Mb / s na 100 Mb / s. Duże prędkości, brak opóźnień
 • Aplikacje jednym kliknięciem dla Kodi: Windows, Mac OS, Linux, Ubuntu, iOS, Android i routery
 • Samouczki dla Kodi? Nie znaleziono przewodników
 • Zasady rejestrowania: Brak dzienników, w USA
 • Serwery: Ponad 3300 serwerów w ponad 52 krajach
 • Koszt: 3,49 USD / mc (karta kredytowa, Bitcoin i więcej…)

Przeczytaj naszą pełną recenzję Private Internet Access.

6. Ivacy

Ivacy to nasz ostatni VPN na liście, który zdawał się współpracować z Kodi.

Po zakupie zostaliśmy skierowani do dobrze ustawionego ekranu splas, pozwalającego mi wybrać preferowaną platformę, a następnie prosty download. Sama aplikacja jest czysta i elegancka, co jest miłe i łatwe w obsłudze i zrozumieniu.

Chociaż oferują one średnie prędkości w porównaniu z innymi dostawcami z tej listy (tylko 53 Mb / s na 100 Mb / s), Ivacy wciąż jest wystarczająco szybki, aby przesyłać strumieniowo zawartość na Kodi. Warto zauważyć, że chociaż niektóre z ich serwerów nie mają włączonej funkcji P2P, spora liczba ich serwerów, w tym w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Kanadzie, jest zoptymalizowana pod kątem P2P, co zapewnia ogromną przewagę, jeśli chodzi o dodatki Kodi, które: wymagają wsparcia P2P.

Ivacy ma również kilka samouczków na temat konfiguracji VPN na różnych urządzeniach Kodi i oferuje hojną 7-dniową bezpłatną wersję próbną, aby przetestować uruchomienie usługi VPN.

Zrzut ekranu Ivacy Kodi

Jeśli Twoje urządzenie Kodi nie jest obsługiwane przez Ivacy, możesz ręcznie zainstalować Ivacy na routerach ASUS, D-Link, TP-Link, Linksys i DD-WRT, a następnie podłączyć urządzenie do routera, aby cieszyć się ochroną Ivacy. Ivacy korzysta z bezpiecznego 256-bitowego szyfrowania AES, a my stwierdziliśmy, że ich zapisy nie są prawdziwe.

Jedyny minus? Nie działa dobrze z Netflix, a ich gwarancja zwrotu pieniędzy jest dość pobieżna.

 • Wydajność: 53 Mb / s na 100 Mb / s. Dobra prędkość, bez problemów z buforowaniem
 • Aplikacje jednym kliknięciem dla Kodi: Windows, Mac, iOS, Android, Amazon Fire Stick, Raspberry Pi i routery
 • Samouczki dla Kodi? Wiele instrukcji konfiguracji
 • Zasady rejestrowania: Brak dzienników, w USA
 • Serwery: Ponad 1000 serwerów w ponad 50 krajach
 • Koszt: 2,25 USD / mc (karta kredytowa, PayPal, Bitcoin i więcej…)

Przeczytaj naszą pełną recenzję Ivacy.

8 sieci VPN, które nie działają dobrze z Kodi

 1. SaferVPN - niska prędkość pobierania i zostały zablokowane przez usługi Debrid Real.
 2. ProtonVPN - zostały zablokowane przez usługi debetowania Real.
 3. Trust.Zone - nieporęczny proces instalacji oraz ciągłe buforowanie i buforowanie podczas korzystania z Kodi.
 4. GooseVPN - Ich prędkość pobierania jest zbyt wolna, aby działała na Kodi.
 5. PureVPN - mają najniższą prędkość pobierania, a Kodi nadal buforuje i buforuje, mimo że jest ustawiona na „szybkie przesyłanie strumieniowe”.
 6. PerfectPrivacy - niewiele samodzielnych aplikacji i szybkość nie były świetne
 7. Norton VPN - bardzo niska prędkość.
 8. Tunnelbear - Problemy z buforowaniem.

Jak zainstalować VPN na My Kodi?

Zwykle nie instalujesz sieci VPN na samym Kodi. Zamiast tego instalujesz go na urządzeniu, którego używasz z Kodi.

Wszystkie powyższe sieci VPN (które współpracowały z Kodi) oferują instalacje za jednym kliknięciem dla Androida, Smart TV, iOS, Mac, Windows itp. I mają wiele przewodników, aby je skonfigurować. Tak zazwyczaj przebiega ten proces:

 1. Zapisujesz się na wybraną sieć VPN i instalujesz jej aplikację z ich strony internetowej.
 2. Następnie musisz postępować zgodnie z instrukcjami kreatora instalatora, aż skończysz.
 3. Następnie po prostu połącz się z VPN i wybierz żądany serwer.
 4. Możesz teraz uruchomić Kodi i rozpocząć strumieniowanie żądanej zawartości.

Jeśli jednak używasz Kodi Box, odpowiedź na powyższe pytanie będzie zależeć od tego, na jakim systemie operacyjnym działa. Poniżej zestawiłem listę najpopularniejszych (w chwili pisania tego tekstu) urządzeń Kodi i uporządkowałem je zgodnie z tym, jak trudno jest zainstalować VPN na.

A) Łatwa instalacja ze sklepu App Store

Możesz łatwo zainstalować VPN na tych urządzeniach, ponieważ mają one system operacyjny Android. W rzeczywistości każde urządzenie z systemem operacyjnym Android jest zwykle łatwe do zainstalowania VPN. Za pomocą tych urządzeń możesz po prostu używać ich do nawigowania w App Store i pobierania wybranej VPN, postępując zgodnie z ich instrukcjami.

 • Tarcza Nvidii
 • Matricom G-Box
 • Emtec Gem Box
 • Seguro Trongle X4
 • DroidBOX PlayOn GPD XD
 • Topy MXV Android TV BOX Amlogic S905
 • Mini M8S II 4K Android 6.0 TV BOX
 • T95Z Plus Android TV Box Amlogic S912
 • Beelink GT1 Ultimate TV Box
 • EstgoSZ H96 Pro
 • Xiaomi Mi Box

B) Wymaga pliku APK lub Sideloading aplikacji VPN

Urządzenia te będą wymagały nieco więcej wysiłku, aby zainstalować VPN, ponieważ wymagają one bocznego załadowania plików APK VPN:

 • Google Nexus Player - jak sideload aplikacji w Nexus Player.
 • Razer Forge TV - Jak sideload aplikacji na Forge TV.
 • Raspberry Pi - Jak zainstalować VPN na Raspberry Pi.
 • Cubox-i- Jak skonfigurować klienta VPN.
 • We Tek Play - Jak skonfigurować VPN na We Tek Android.

Ostrzeżenie:

Nie pobieraj plików APK z witryn stron trzecich. Nigdy nie wiadomo, co jeszcze mogły zostać wstawione do tych plików lub czy pliki te są nawet zgodne z prawem lub aktualne. Pobieraj pliki APK tylko z zaufanego źródła. Dodatkowo, pobieranie plików APK na te urządzenia wiąże się z pewnym ryzykiem, które będziesz musiał podjąć na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Wypróbuj tę metodę tylko wtedy, gdy wiesz, co robisz.

C) Uruchom VPN na routerze

Jeśli użyjesz FireTV, Chromecast lub Roku aby uruchomić Kodi, możesz już wiedzieć, że nie obsługują VPN. Możesz jednak zamiast tego zainstalować wybraną sieć VPN na routerze.

Ten proces wymaga zgodności oprogramowania układowego routera z siecią VPN. Jeśli tak nie jest, musisz „sflashować” router, aby zmienić oprogramowanie wewnętrzne, ale wiąże się to z dużym ryzykiem i może bardzo dobrze uszkodzić router. Zamiast tego polecam zakup nowego routera, zamiast ryzykować.

Możesz również użyć starego komputera stacjonarnego lub laptopa jako routera wirtualnego. Obejmuje to po prostu uruchomienie sieci VPN na komputerze stacjonarnym lub laptopie i wykorzystanie jej do transmisji sieci Wi-Fi, którą następnie łączysz z urządzeniem Kodi.

Last but not least - Unikaj darmowych VPN

Być może myślisz: „Istnieją darmowe VPN, dlaczego mam płacić za którekolwiek z nich?”

Rozumiemy. Ale to byłby ogromny błąd.

Naprawdę dostajesz za co płacisz tutaj. Większość darmowych VPN dosłownie sprzedaje twoje dane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę.

Nie wspominając o tym, że wiele bezpłatnych sieci VPN ogranicza przepustowość. Oznacza to, że możesz przesyłać strumieniowo i nagle stracić miesięczny limit. Gdy to nastąpi, VPN całkowicie się wyłącza lub, co bardziej irytujące, ogranicza korzystanie z Internetu.

Bezpłatne VPN są również mniej bezpieczne.

I na koniec, ich prędkości są zwykle bardzo wolne.

Która sieć VPN działa najlepiej dla Ciebie? Pozostaw komentarz i pomóż innym fanom Kodi ��

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me