Najlepsze aplikacje VPN na Androida (* AKTUALIZACJA 2020)

Ważna jest ochrona połączenia internetowego, gdy jesteś w domu lub na laptopie w podróży.

Ale po co chronić tylko jedną część korzystania z Internetu?

Jeśli używasz telefonu z Androidem, powinieneś używać VPN za każdym razem, gdy łączysz się z Internetem.

Porozmawiajmy o tym, dlaczego to dobry pomysł, a następnie omówmy najlepsze sieci VPN na telefony z Androidem. Omówimy nasze kryteria wyboru, a następnie przedstawimy nasze rekomendacje.

Dlaczego warto korzystać z Android VPN??

Podobnie jak ruch internetowy wysyłany z komputera domowego lub służbowego, ruch wysyłany z telefonu powinien być chroniony. VPN zapewnia tę ochronę.

Aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie, zapoznaj się z naszym pełnym przewodnikiem dla VPN dla początkujących. Krótko mówiąc, używając VPN na Androida:

  1. Ukryj swój adres IP, abyś mógł pozostać anonimowy i prywatny
  2. Pomija ograniczenia geograficzne (szczególnie przydatne do przesyłania strumieniowego Netflix, Hulu, Youtube itp.)
  3. Pomaga chronić Twoje dane osobowe
  4. Chroni twoją anonimowość online i szpiegostwo online

Możesz nie myśleć, że masz jakiś powód, aby ukrywać ruch internetowy przychodzący z telefonu, ale pamiętaj, że wysyłasz z niego SMS-y, zdjęcia i wiadomości e-mail. Czy chciałbyś, żeby ktoś to szpiegował? Nawet jeśli nie wysyłasz niczego szczególnie prywatnego, nadal nie chcesz, aby ktokolwiek szeptał.

Electronic Frontier Foundation zaleca korzystanie z sieci VPN, aby uniknąć nadzoru ze strony usługodawcy internetowego. To samo jest absolutnie prawdziwe w przypadku twojego dostawcy danych mobilnych i z tych samych powodów.

Z pewnością istnieją inne powody, dla których warto korzystać z VPN, ale są one najbardziej popularne. Bezpieczne przeglądanie ma kluczowe znaczenie dla przesyłania strumieniowego i torrentów z telefonu, ale same korzyści bezpieczeństwa są warte skonfigurowania sieci VPN.

5 najlepszych aplikacji VPN na urządzenia z Androidem

Bez zbędnych ceregieli, oto 5 najlepszych sieci VPN dla urządzeń z systemem Android, które są szybkie, bezpieczne i chronione:

1. NordVPN - większość serwerów VPN z różnymi adresami IP

NordVPN jest jednym z najlepszych konkurentów w każdej kategorii, ale wyróżnia się spośród VPN VPN na niezwykle wysokie recenzje od użytkowników: aplikacja NordVPN uzyskała ocenę 4,3 w Google Play, jedną z najwyższych, jakie widzieliśmy:

Recenzja i ocena NordVPNOcena NordVPN w Google Play

Oprócz dostępu za pomocą jednego kliknięcia do ponad 5200+ serwerów w 60 krajach, aplikacja ma również wbudowany moduł adblocker, dzięki czemu możesz swobodniej przeglądać Internet i zużywać mniej danych. Wszystko, co musisz zrobić, to powiedzieć NordVPN, gdzie chcesz się połączyć, a będziesz natychmiast połączony z ich siecią.

Uwielbiamy również to, że oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań, więc możesz sprawdzić aplikację na Androida, aby zobaczyć, czy ci się podoba. Jeśli nie, wystarczy anulować usługę i poprosić o zwrot pieniędzy.

Aplikacja na Androida NordVPNAplikacja na Androida NordVPN

Uważamy jednak, że ci się spodoba; z solidnymi wynikami prędkości (Pobierz 74 Mb / s na nasze połączenie 100 Mb / s), standardowego szyfrowania w branży i zadziwiającej liczby serwerów - nie ma o wiele więcej rzeczy, o które można by prosić. To nie jest najszybszy na rynku, ale powinien być wystarczająco szybki do wszystkiego, co robisz z telefonu.

Kolejną świetną funkcją jest wyjątkowo bezpieczny Double VPN NordVPN.

Kieruje twój ruch przez dwa serwery VPN zamiast jednego, aby zapewnić podwójnie zaszyfrowane dane. Ta funkcja może spowolnić połączenie, ale jeśli musisz mieć absolutną pewność, że nikt nie wie, co robisz online, możesz być pewny w Double VPN.

Gdy osiągniesz to wszystko dzięki bardzo przystępnej strukturze cenowej, zyskasz zwycięzcę. Jeśli zarejestrujesz się na trzyletni abonament w NordVPN, zapłacisz tylko 3,49 USD miesięcznie. Niewiele sieci VPN kosztuje mniej niż to.

Najlepsza VPN dla Androida (NordVPN)

Szybkość: 74% od wartości odniesienia
Ocena użytkowników (Google Store): 4.3 / 5.0
Koszt: 3,49 USD / mc
Zasady rejestrowania: brak dzienników
Netflix: działa
Torrenting: torrentowanie dozwolone
Użyteczność: 5/5

Przeczytaj pełną recenzję NordVPN tutaj.

2. ExpressVPN - najlepszy dla bezpieczeństwa & Najszybsze prędkości połączeń

ExpressVPN jest jednym z najszybszych dostawców, których przetestowaliśmy, i osiąga taktowanie Szybkość pobierania 83 Mb / s na naszym połączeniu 100 Mb / s.

Chociaż prędkość uzyskiwana na telefonie z Androidem różni się w dużej mierze w zależności od telefonu i połączenia, możesz być pewien, że dzięki ExpressVPN osiągniesz maksymalną prędkość.

Aplikacja Android Express ExpressOto jak aplikacja ExpressVPN będzie wyglądać na Androidzie

Aplikacja na Androida współpracuje z wieloma instalacjami na Androida, od najnowszej wersji, Oreo, aż po Jelly Bean. Nawet jeśli używasz starej wersji Androida, Twoja sieć VPN będzie działać i być bezpieczna.

Jedną ze wspaniałych funkcji zawartych w aplikacji ExpressVPN na Androida jest zalecana lokalizacja; jak tylko uruchomisz aplikację, poleci ci serwery na podstawie tego, gdzie uzyskasz najlepsze połączenia. Jednym dotknięciem możesz połączyć się z ich szybkimi serwerami na całym świecie. To nie jest o wiele łatwiejsze. Możesz także zapisać swoje ulubione serwery, aby uzyskać szybszy dostęp.

Podoba nam się również, że domyślną aplikacją jest OpenVPN, najbezpieczniejszy protokół VPN. A ocena 4.1 również budzi zaufanie.

Recenzja aplikacji ExpressVPN na Androida w Google PlayOcena ExpressVPN w Google Play

Jedyne miejsce, w którym ExpressVPN pozostaje w tyle za konkurentami, to cena. Jeśli płacisz za cały rok z góry, wynosi to 8,32 USD miesięcznie. Jeśli zapłacisz 15 miesięcy z góry, będzie to 6,67 USD miesięcznie.

To po droższej stronie najlepszych VPN. Biorąc to pod uwagę, jeśli zamierzasz dużo korzystać z VPN na Androida - co zalecamy - warto.

najszybsza VPN dla Androida

Szybkość: 83% od wartości odniesienia
Ocena użytkowników (Google Store): 4.1 / 5.0
Koszt: 6,67 USD / mc
Zasady rejestrowania: brak dzienników
Netflix: działa
Torrenting: torrentowanie dozwolone
Użyteczność: 5/5

Przeczytaj pełną recenzję ExpressVPN tutaj.

3. Surfshark - Tani VPN do przesyłania strumieniowego na Androida

Aplikacja Surfshark na AndroidaAplikacja Surfshark na Androida

Pomimo tego, że jest nowicjuszem i oferuje stosunkowo niewielką pulę serwerów, Surfshark to świetny wybór VPN dla Twojego urządzenia z Androidem.

Jedną z wielkich zalet Surfshark jest ich tani koszt.

Jeśli zdecydujesz się na 2 lata, otrzymasz go za miesięczny koszt 1,99 USD, co stanowi sumę 47,76 USD za 24 miesiące. Używają również silnych protokołów VPN (OpenVPN i IKEv2) i umożliwiają nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń.

Poza tym aplikacja ma wszystko, czego można oczekiwać od najwyższej klasy aplikacji VPN na Androida. Jest bardzo łatwy w użyciu, ma prosty wybór serwera i oferuje wygodną funkcję Whitelister, która pozwala wykluczyć niektóre strony internetowe z połączenia VPN.

Ocena 4.1 w sklepie Google Play zapewnia również:

Ocena Surfshark w Google PlayOcena Surfshark w Google Play

Chociaż nie konkuruje z zasięgiem lub szybkością serwerów NordVPN, jest świetną opcją dla kupujących z ograniczonym budżetem.

strona główna surfshark

Szybkość: 69% od wartości odniesienia
Ocena użytkowników (Google Store): 4.1 / 5.0
Jurysdykcja: Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Koszt: 1,99 USD / mc
Netflix: działa
Torrenting: torrentowanie dozwolone
Użyteczność: 5/5

Przeczytaj pełną recenzję Surfshark tutaj.

4. Prywatny dostęp do Internetu - najbardziej elastyczny Android VPN

PIA jest znana z dużych prędkości. Utrzymało się 81% naszej prędkości połączenia 100 Mbps kiedy testowaliśmy to na PC, rejestrowaliśmy jedną z najszybszych prędkości, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Jeśli więc szukasz najszybszej sieci VPN na Androida, powinieneś spróbować Prywatnego dostępu do Internetu.

Aplikacja ma także ocenę 4.0 w Sklepie Play - ludziom się to podoba. Nietrudno zrozumieć, dlaczego dzięki łatwym połączeniom, automatycznym zaleceniom serwera, regułom VPN dla aplikacji i blokowaniu reklam.

Ocena PIA w Google PlayOcena PIA w Google Play
Aplikacja na Androida PIAAplikacja PIA na Androida

Chociaż zalecamy korzystanie z VPN do dowolnego połączenia internetowego na Androidzie, rozumiemy, że możesz chcieć większej prędkości, gdy korzystasz z niektórych aplikacji. Pozwoli to niektórym z nich połączyć się poza VPN.

PIA ma ponad 3300 serwerów, co jest zdumiewająco wysokie. Zawsze będziesz w stanie znaleźć taki w kraju, w którym nie ma ruchu. A ponieważ możesz uzyskać dwuletnią subskrypcję, która przynosi miesięczny koszt nieco ponad 3 USD, jest to również jedna z najbardziej przystępnych cenowo sieci VPN.

Przegląd prywatnego dostępu do Internetu

Szybkość: 81% od wartości odniesienia
Ocena użytkowników (Google Store): 4.0 / 5.0
Jurysdykcja: Stany Zjednoczone
Koszt: 3,49 USD / mc
Netflix: nie działa dobrze
Torrenting: Dozwolone
Użyteczność: 4/5

Przeczytaj pełną recenzję PIA tutaj.

5. TunnelBear - Najlepsza ocena w Google Play

Jak wspomniano wcześniej, sama aplikacja musi być dobra, abyśmy mogli polecić Android VPN. A TunnelBear ma fantastyczną aplikację - jest to jeden z powodów, dla którego obecnie ma ocenę 4,4 w Play Store, jeden z najwyższych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy dla płatnej sieci VPN.

Ranking TunnelBear w Google PlayRanking TunnelBear VPN w Google Play

Nie jest to żadną niespodzianką, biorąc pod uwagę, jak fajna jest aplikacja. Podobnie jak wszystko inne stworzone przez TunnelBear, jest pełen zabawnej grafiki i uroczych niedźwiedzi. Co może nie brzmieć, jakby było coś warte, ale jeśli aplikacja jest łatwa i przyjemna w użyciu, istnieje większe prawdopodobieństwo, że z niej skorzystasz.

A sama VPN też jest świetna. Android, w przeciwieństwie do iOS, otrzymuje 256-bitowe szyfrowanie OpenVPN, co oznacza, że ​​ruch jest bezpieczny. To nie jest najszybsza sieć VPN (mamy prędkość pobierania 52 Mb / s przy naszym połączeniu 100 Mb / s), ale jest stabilna i mają politykę braku logowania, którą naprawdę lubimy.

Aplikacja Android TunnelBear na telefon i tabletAplikacja TunnelBear na Androida

Ich płatne plany, które zaczynają się od 4,99 USD miesięcznie, płatne rocznie, są jednymi z najtańszych, jakie widzieliśmy. Dostępny jest bezpłatny plan, dzięki czemu możesz wypróbować aplikację i sprawdzić, jak to działa. Będziesz ograniczony do 500 MB, ale nie musisz potrzebować dużo więcej, aby sprawdzić, czy warto za nie zapłacić.

TunnelBear dla Androida

Szybkość: 52% od wartości odniesienia
Ocena użytkowników (Google Store): 4.4 / 5.0
Jurysdykcja: Kanada
Koszt: 5,00 $ / mc
Netflix: nie działa
Torrenting: Brak informacji
Użyteczność: 4/5

Przeczytaj pełną recenzję TunnelBear tutaj.

Dlaczego nie zalecamy DARMOWYCH VPN dla Androida

Wiele osób wie, że powinni korzystać z VPN. Ale mniej jest skłonnych za to zapłacić. Dlatego tysiące ludzi szuka najlepszej darmowej sieci VPN na Androida. Jak zobaczysz za chwilę, nie zalecamy żadnych darmowych sieci VPN.

Dlaczego nie? Ponieważ darmowe VPN mają kompromisy. Po pierwsze, często nie są zbyt wiarygodne. Dostawcy płatnych sieci VPN raczej nie będą priorytetowo traktować ruchu swoich bezpłatnych użytkowników, a jeśli nie chcesz płacić, dostaniesz usługę drugiej kategorii.

To samo dotyczy prędkości. Darmowe VPN dla Androida po prostu nie będą w stanie konkurować z płatnymi opcjami prędkości. Otrzymasz szybsze, bardziej stabilne połączenia od płatnego dostawcy, a to jest dużo warte.

Po drugie, dostawcy darmowych VPN wciąż muszą zarabiać pieniądze. A jeśli nie otrzymają tego od ciebie, otrzymają to od reklamodawców. Bezpłatne dostawcy VPN częściej rejestrują Twoje informacje, sprzedają Twoje dane stronom trzecim i wyświetlają reklamy, gdy masz połączenie. Podczas gdy reklamy są irytujące, gromadzenie i sprzedawanie danych stanowi naruszenie prywatności.

A ponieważ prywatność jest jedną z najważniejszych podstawowych zasad każdej sieci VPN, to zła wiadomość.

Z tych wszystkich powodów zalecamy korzystanie z płatnej sieci VPN na Androida. Otrzymasz szybszą, bardziej stabilną usługę, a Twoja prywatność będzie lepiej chroniona. A dzięki niskim kosztom wielu poniższych sieci VPN możesz uzyskać te rzeczy w przystępnej cenie.

Czego szukamy w VPN VPN

Więc co sprawia, że ​​świetny Android VPN? W większości przypadków te same czynniki sprawiają, że każda sieć VPN jest dobra. Wysokie prędkości. Żadnego logowania (lub przynajmniej minimalnego logowania). Solidne szyfrowanie dla bezpieczeństwa i prywatności.

Wolimy również, aby VPN nie miały siedziby w krajach, które mają ścisłe przepisy dotyczące nadzoru i przechowywania danych, takich jak USA, Kanada, Wielka Brytania i znaczna część Europy Zachodniej. Niektóre sieci VPN w tych miejscach są bardzo godne zaufania, ale wolimy, aby były one umieszczone w łagodniejszych jurysdykcjach. Chociaż każda godna sieć VPN będzie miała serwery na całym świecie.

Duże, proste aplikacje są również dużym plusem. Jeśli musisz długo zastanawiać się, jak połączyć się z siecią VPN, znacznie rzadziej będziesz go używać regularnie. A to może narazić Cię na ryzyko związane z bezpieczeństwem i prywatnością. Im łatwiej jest połączyć się z Internetem, tym lepiej.

Sprawdzamy również recenzje aplikacji w sklepie Google Play, aby zobaczyć, co użytkownicy myślą o aplikacji. Jeśli aplikacja VPN ma więcej recenzji jedno- i dwugwiazdkowych niż inne aplikacje, jest to powód do bliższego przyjrzenia się.

I oczywiście patrzymy na cenę. Wiemy, że droga sieć VPN nie mieści się w budżecie każdego, dlatego staramy się wyróżnić opcje o najlepszej wartości.

Najlepsze VPN dla Androida są do Twojej dyspozycji

Pięć wymienionych powyżej sieci VPN to fantastyczne opcje dla użytkowników Androida. Utrzymają Twój ruch prywatny, pomogą ominąć ograniczenia geograficzne i powstrzymają Twojego dostawcę usług internetowych przed ograniczeniem ruchu. A ponieważ są co najmniej stosunkowo niedrogie, zrobią to wszystko bez bankructwa.

  1. NordVPN - 2,99 USD / mc
  2. ExpressVPN - 6,67 USD / mies
  3. Surfshark - 1,99 USD / mc
  4. Prywatny dostęp do Internetu - 3,49 USD / mc
  5. TunnelBear - 4,99 USD / mc

Jeśli nie korzystasz z VPN na Androida, powinieneś zacząć to robić teraz. Nie możesz pomylić się z żadną z tych opcji, więc wybierz jedną i zacznij przeglądać bezpieczniej już dziś!

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me