Najlepsza sieć VPN dla Chin: rzeczywiste wyniki testów (2020)

Najlepszy VPN w ChinachPolecieliśmy do Chin, aby przetestować różne sieci VPN

Szukasz VPN w Chinach, który faktycznie działa?

Aby pomóc Ci wybrać właściwą, polecieliśmy do Pekinu i przetestowaliśmy 28 płatnych VPN na dwóch z ich sieci ISP.

Powodem tego jest to, że Chiny są najbardziej cenzurowanym krajem na świecie, więc możesz zapomnieć o dostępie do stron takich jak Google, Facebook czy Twitter za pomocą standardowych połączeń internetowych.

Nawet premium VPN rzadko działają.

I to nie jest idealne, zwłaszcza dla emigrantów i mieszkańców, którzy chcą uzyskać dostęp do tego, co reszta świata może uzyskać bez problemu.

Więc jakie jest rozwiązanie?

Określanie, które sieci VPN faktycznie działają w Chinach.

Kilka rzeczy, zanim się zanurzymy

Zrzeczenie się: Nasz okres testowy trwał trzy dni w Pekinie. Korzystanie z VPN w Chinach może być bardzo trudne, ponieważ sieci zawsze próbują blokować VPN. Więc to, co działało dla nas, może nie działać dla Ciebie i odwrotnie. Co więcej, to, co może działać w Pekinie, może nie działać w innych częściach Chin.

Niedawno wybraliśmy się do Chin, aby kontynuować naszą misję informowania o najlepszych usługach VPN w oparciu o praktyczne doświadczenia i dokładne testy. Sprawdziliśmy wiele usług VPN, aby dowiedzieć się, która z nich jest najlepsza dla Chin.

Zanim zaczniemy, kilka faktów:

 • Przetestowaliśmy 28 usług VPN na dwóch chińskich dostawcach usług internetowych:
  • China Unicom
  • Ultra Kings Limited (lub Voiz Plus)
 • Z 28 testowanych VPN tylko 19 pracowało w Ultra Kings Limited, a tylko 13 w China Unicom.
 • Obaj dostawcy usług internetowych zablokowali stronę główną 26 z 28 testowanych sieci VPN. Dziewięć z 28 VPN można pobrać w chińskim sklepie z aplikacjami za pośrednictwem Ultra Kings Limited, a 10 z 28 VPN można pobrać w chińskim sklepie z aplikacjami za pośrednictwem China Unicom.
 • W przypadku sieci VPN, które nawiązały połączenie, przetestowaliśmy je w 19 różnych witrynach. Te strony to:

strony testowane w Chinach pod kątem najlepszej VPN

 • Przetestowaliśmy również połączenia VPN, aby sprawdzić, czy możemy korzystać z Whatsapp, Telegram, Viber i Skype.
 • Tylko 11 z 28 testowanych VPN działało na obu dostawcach usług internetowych.
 • Z 11, które działały, najlepsze 7 są przedstawione poniżej.

Na pierwszym testowanym przez nas dostawcy usług internetowych, Ultra Kings Limited, uzyskaliśmy testową prędkość pobierania 3,9 Mb / s oraz prędkość wysyłania 3,3 Mb / s.

test prędkości testu porównawczego w Chinach ultra królów ograniczony

Na drugim testowanym przez nas dostawcy usług internetowych, China Unicom, uzyskaliśmy testową prędkość pobierania 5,14 Mb / s i prędkość wysyłania 0,52 Mb / s.

test prędkości testu porównawczego w Chinach dla jednorożca

Warto również wspomnieć, że Ultra Kings Limited wydaje się być lepszym dostawcą usług internetowych dla sieci VPN, ponieważ China Unicom wydaje się blokować więcej adresów IP VPN.

18 z 28 pracowało z Ultra Kings Limited, ale tylko 11 pracowało z China Unicom. China Unicom był trochę szybszy.

Top 7 najlepszych VPN dla Chin

Poniżej przedstawiamy siedem najlepszych sieci VPN dla Chin na podstawie naszych praktycznych testów. Pełny link do naszego testowego arkusza kalkulacyjnego można znaleźć tutaj.

1. ExpressVPN

Znalezienie sieci VPN zapewniającej zarówno prywatność, jak i wydajność może być trudne. Zwłaszcza taki, który faktycznie działa z Chin.

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • Nasze doświadczenie z pierwszej ręki pokazuje, że ExpressVPN jest najlepszą siecią VPN dla Chin.
 • Jest to jedna z niewielu sieci VPN testowanych w Chinach, która działała na obu dostawcach usług internetowych: Ultra Kings Limited i China Unicom.
 • ExpressVPN z powodzeniem uzyskał również dostęp do wszystkich 19 testowanych witryn. Ponadto Whatsapp, Telegram, Viber i Skype działały na obu dostawcach usług internetowych.

ExpressVPN miał prędkość pobierania 2,7 Mb / s i prędkość wysyłania 2 Mb / s w Ultra Kings Limited (z testami porównawczymi odpowiednio 3,9 Mb / s i 3,3 Mb / s).

Test prędkości expressvpn z Chin na Ultra Kings ograniczony

W przypadku China Unicom uzyskaliśmy prędkość pobierania 4,28 Mb / s oraz prędkość wysyłania 0,4 Mb / s (w porównaniu z testami 5,14 Mb / s i 0,52 Mb / s).

Test prędkości expressvpn z Chin na Unicom

Jeszcze bardziej imponujące jest zaangażowanie ExpressVPN w wyprzedzanie chińskich cenzorów poprzez proaktywne monitorowanie serwerów pod kątem dostępności w Chinach i korzystanie z zaawansowanych protokołów technologicznych za kulisami.

Podsumowanie ExpressVPN

Oświadczenie o braku dzienników ExpressVPN zostało przetestowane w prawdziwym świecie: rząd Turcji raz napadł na swoje centrum danych i przejął ich serwery, próbując uzyskać dostęp do dzienników konkretnego użytkownika. Zgadnij, co znaleźli? Nic. To oraz fakt, że ExpressVPN znajduje się na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, jurysdykcja przyjazna VPN, czyni go atrakcyjnym dla chińskich użytkowników VPN.

Oto kilka najważniejszych punktów, które pchnęły ExpressVPN na początek listy:

 • Konta są chronione przez funkcję „kill-switch”, która całkowicie odcina dostęp do Internetu w przypadku awarii połączenia VPN, skutecznie uniemożliwiając przełączenie połączenia na publicznie widoczną alternatywę. 
 • Usługa zapewnia silne szyfrowanie AES-256 z obsługą OpenVPN, dostępnością serwerów P2P do torrentowania oraz obsługą do pięciu jednoczesnych połączeń. 
 • Zespół obsługi klienta jest łatwo dostępny i niezawodny, szczególnie biorąc pod uwagę, że ma całodobową pomoc e-mail i czat na żywo, które nie są blokowane w Chinach.

Mimo że ExpressVPN jest nieco drogi i kosztuje 6,67 USD / m, jesteśmy pod wrażeniem jego rzeczywistej wydajności w Chinach. Uważamy, że koszt jest uzasadniony, jeśli chcesz mieć niezawodną sieć VPN dla Chin. Oferują również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Odwiedź ExpressVPN

Przeczytaj naszą pełną recenzję ExpressVPN.

2. ProtonVPN

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • Ogólnie rzecz biorąc, ProtonVPN wypadł dobrze na obu ISP testowanych w Chinach.
 • Niestety, mógł uzyskać dostęp tylko do 18 z 19 witryn, które testowaliśmy na pierwszym ISP (nie mógł uzyskać dostępu do Pornhub).
 • Jednak uzyskał dostęp do wszystkich 19 witryn drugiego usługodawcy internetowego.
 • Whatsapp, Telegram, Viber i Skype były dostępne na obu dostawcach usług internetowych.

Na Ultra Kings Limited, z testem pobierania 3,9 Mb / s i wysyłania 3,3 Mb / s, otrzymaliśmy pobieranie 3,7 Mb / s i przesyłanie 3,7 Mb / s. (Ta zwiększona prędkość przesyłania nie jest literówką. VPN czasami poprawia prędkość! – głównie z powodu ograniczania przepustowości ISP)

Test prędkości protonvpn z Chin na Ultra Kings Limited

Na China Unicom, z testem pobierania 5,14 Mb / s i przesyłaniem 0,52 Mb / s, otrzymaliśmy pobieranie 4,69 Mb / s i przesyłanie 0,53 Mb / s.

test prędkości protonvpn z Chin na Unicom

Uważamy, że ich obsługa klienta jest również przyzwoita. Doskonale rozumieją, że ich VPN może działać w Chinach dzisiaj, a nie jutro, a połączenia mogą się znacznie różnić w zależności od regionu chińskiego. W związku z tym mają zespół wsparcia w gotowości, aby pomóc w obejściu tego problemu, podczas gdy stale pracują nad środkami zaradczymi.

Podsumowanie ProtonVPN

ProtonVPN jest prowadzony przez szwajcarską firmę Proton Technologies AG. Są także mózgami popularnej usługi ProtonMail, która jest największą na świecie zaszyfrowaną siecią e-mail.

Prowadzony przez obrońców prywatności ProtonVPN, co zrozumiałe, nie rejestruje żadnych osobistych danych przeglądania. Znajdują się również w Szwajcarii, kraju przyjaznym dla prywatności, który bardzo poważnie traktuje indywidualne prawa do prywatności.

W porównaniu z ExpressVPN, naszym najlepszym wyborem, ProtonVPN ma:

 • Znacznie mniejszy park serwerów (400 w ponad 30 krajach)
 • To samo super bezpieczne szyfrowanie AES-256
 • Wyłącznik awaryjny
 • Obsługa serwisu Netflix
 • Do 10 jednoczesnych połączeń

ProtonVPN ma wiele niedrogich płatnych planów, ale jest to jedyna sieć VPN na tej liście, która ma bezpłatną opcję. Ich bezpłatny plan zapewnia:

 • Średnia prędkość
 • Dostęp do trzech krajów
 • Brak limitu danych
 • Może być używany na jednym urządzeniu

W przeciwnym razie ich najtańszy plan kosztuje zaledwie 4 USD miesięcznie, co umożliwia dostęp do wszystkich krajów i może być używany na dwóch urządzeniach. Możesz uzyskać proporcjonalny zwrot z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Biorąc pod uwagę fakt, że oferują bezpłatną opcję bez zobowiązań, jest to nadal dość imponujące.

Odwiedź ProtonVPN

Przeczytaj naszą pełną recenzję ProtonVPN.

3. Mullvad

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • Mullvad był w stanie odblokować wszystkie 19 stron, które testowaliśmy na obu ISP, a także Whatsapp, Telegram, Viber i Skype.
 • Uważamy jednak, że ich obsługa klienta jest dość słaba.

W przypadku Ultra Kings Limited, z testową prędkością pobierania 3,9 Mb / s i prędkością wysyłania 3,3 Mb / s, otrzymaliśmy idealną prędkość pobierania 3,9 Mb / s i prędkość wysyłania 3,5 Mb / s. (Jeszcze inna instancja VPN działająca lepiej niż ISP w testach prędkości).

Ograniczony test prędkości Mullvada z China Ultra Kings

Na China Unicom, z testem pobierania 5,14 Mb / s i wysyłaniem 0,52 Mb / s, uzyskaliśmy prędkość pobierania 4,4 Mb / s i szybkość przesyłania 0,46 Mb / s.

test prędkości mullvada z chińskiego jednorożca

Podsumowanie Mullvada

Mullvad jest jedną z naszych ulubionych sieci VPN, ponieważ jest jedną z niewielu usług, które nie wymagają adresu e-mail ani hasła do korzystania z niej.

Po prostu generujesz numer konta na ich stronie i możesz zacząć. Opcje płatności, które obejmują możliwość płatności za pomocą kryptowaluty, dodatkowo zwiększają jej prywatność. Silne skoncentrowanie się Mullvada na prywatności rozwiewa nasze obawy przed lokalizacją w Szwecji, członkiem 14 Eyes Alliance.

Jednym ze sposobów, dzięki którym Mullvad zapewnia chińskim mieszkańcom dostęp do zablokowanych stron internetowych, jest przekierowanie portów i wybór portów. Z wyjątkiem kilku zablokowanych portów do kontrolowania spamu i innych problemów związanych z bezpieczeństwem, Mullvad można uruchomić na praktycznie każdym porcie. Ponadto bardzo wspiera Shadowshocks, projekt proxy typu open source, stworzony specjalnie do przeskakiwania Wielkiej Zapory.

Inne godne uwagi funkcje Mullvad:

 • Oferuje ponad 370 serwerów w ponad 30 krajach
 • Umożliwia do pięciu jednoczesnych połączeń
 • Oferuje serwery P2P, które obsługują anonimowe torrentowanie
 • Zapewnia przełącznik zabicia
 • Wykorzystuje standardowe w branży szyfrowanie AES-256

Częścią prostoty Mullvada jest to, że nie musisz się martwić planami VPN. Wszystkie funkcje są dostępne za tę samą zryczałtowaną stawkę 5 EUR / mc. Chociaż nie jest najtańszy, nie jest też najdroższy. Co ważniejsze, nie musisz się martwić brakującymi kluczowymi funkcjami, ponieważ nie ma innych droższych planów. Oferują również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na wszystkie metody płatności inne niż gotówka.

Odwiedź Mullvad

Przeczytaj naszą pełną recenzję Mullvad.

4. StrongVPN

Na 28 pozycji w naszym ogólnym rankingu usług VPN StrongVPN nie jest wcale ulubionym. Musimy jednak przyznać, że byliśmy pod wrażeniem jego wyników w Chinach.

Chińska Wielka Zapora ogniowa ma reputację tego, że niegdyś skuteczne sieci VPN były bezużyteczne. To wyjaśnia, dlaczego wiele innych VPN-ów znanych marek nie działa w Chinach.

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • StrongVPN działał naprawdę dobrze na obu testowanych przez nas dostawcach usług internetowych.
 • StrongVPN miał również dostęp do wszystkich 19 testowanych stron internetowych.
 • Whatsapp, Telegram, Viber i Skype działały również na obu testowanych przez nas dostawcach usług internetowych.

Na Ultra Kings Limited, z prędkością pobierania benchmarku 3,9 Mb / s i szybkości przesyłania benchmarku 3,3 Mb / s, pobieramy 2,7 ​​Mb / s i przesyłanie 2,8 Mb / s.

Test prędkości strongvpn z Chin ultra królów ograniczony

Na China Unicom, z szybkością pobierania testowego wynoszącą 5,14 Mb / s i testową szybkością przesyłania 0,52 Mb / s, uzyskaliśmy prędkość pobierania 4,76 Mb / s i szybkość przesyłania 0,4 Mb / s.

Test prędkości strongvpn z chińskiego jednorożca

Podsumowanie StrongVPN

StrongVPN, szczególnie dla mieszkańców Chin, oferuje Scramble, zaawansowaną technikę zaciemniania, która działa jako dodatkowa warstwa bezpieczeństwa dla użytkowników, utrudniając rządowym cenzurom wykrywanie ruchu VPN.

Dodatkowo StrongVPN przypisuje dynamiczne adresy IP zamiast zwykłych statycznych adresów IP udostępnianych przez innych dostawców VPN. Może to być również wadą, ponieważ chociaż mają dość dużo serwerów, nie masz wiele do powiedzenia, z którego serwera możesz korzystać. StrongVPN losowo przypisuje serwery użytkownikom za każdym razem, gdy się łączą.

Do listy podstawowych funkcji StrongVPN dodaje się:

 • Niezawodna polityka braku dzienników
 • Silne szyfrowanie AES-256
 • Obsługa serwisu Netflix
 • Serwery P2P, które umożliwiają anonimowe torrentowanie

Fakt, że StrongVPN ma szybką i pomocną obsługę klienta, czyni go również atrakcyjną opcją. To powiedziawszy, lokalizacja w USA jest wadą naszej książki.

Począwszy od 5,83 USD miesięcznie, StrongVPN zawiera ponad 680 serwerów w ponad 25 krajach. Ten numer serwera umieszcza je gdzieś pośrodku naszej ogólnej listy (nie najbardziej, ale nie najmniej). Chociaż uważamy, że jest to nieco zawyżone, warto zauważyć, że mają oni 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Odwiedź StrongVPN

Przeczytaj naszą pełną recenzję StrongVPN.

5. PrivateVPN

Szwedzka baza prywatna PrivateVPN umieszcza je mocno w jurysdykcji 14 Eyes. To problem, biorąc pod uwagę, że również ich polityka rejestrowania była wątpliwa.

Tak więc nie ma to żadnego z naszych najlepszych wyborów, jeśli chodzi o VPN zorientowane na prywatność.

To powiedziawszy, jeśli chodzi o VPN w Chinach, żebracy nie mogą wybierać.

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • PrivateVPN okazał się jedną z naszych najlepiej działających sieci VPN.
 • Oprócz tego, że jest stosunkowo szybki, PrivateVPN udało się również odblokować wszystkie 19 stron, które testowaliśmy na obu ISP, a także Whatsapp, Telegram, Viber i Skype.

Na Ultra Kings Limited, na poziomie pobierania 3,9 Mb / s i pobierania 3,3 Mb / s, PrivateVPN miał prędkość pobierania 4,1 Mb / s i prędkość wysyłania 3,1 Mb / s, co jest prawie idealną prędkością.

Test prędkości privatevpn z Chin Ultra Kings ograniczony

W China Unicom, na poziomie pobierania 5,14 Mb / s i przesyłania 0,52 Mb / s, PrivateVPN miał prędkość pobierania 3,81 Mb / s i szybkość przesyłania 0,56 Mb / s. To wciąż imponujące w naszej książce!

Test prędkości privatevpn z chińskiego jednorożca

Podsumowanie PrivateVPN

Tym, co czyni PrivateVPN dobrą opcją dla chińskich mieszkańców, jest tryb ukrycia. W skrócie, ukryta sieć VPN ukrywa ruch VPN jako zwykły ruch w celu oszukania aplikacji cenzury i zapór ogniowych. Dzięki tej funkcji PrivateVPN jest w stanie stworzyć tunel VPN poprzez Great Firewall, umożliwiając użytkownikom dostęp do wybranych stron internetowych.

PrivateVPN oferuje:

 • Silne szyfrowanie AES-256
 • Dostępność serwerów P2P, które umożliwiają anonimowe torrentowanie
 • Działa idealnie z Netflix
 • Silna obsługa klienta

Uważamy jednak, że PrivateVPN jest drogi w porównaniu z innymi dostępnymi opcjami. Począwszy od 5,95 USD miesięcznie, oferują dostęp do konserwatywnych ponad 150 serwerów w około 60 krajach. Z pewnością mogliby zrobić znacznie lepiej, ale nadal jest to dobra opcja ominięcia chińskiej zapory ogniowej. Jeśli ich nie lubisz, możesz także skorzystać z ich 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Odwiedź PrivateVPN

Przeczytaj naszą pełną recenzję PrivateVPN.

6. Tarcza Hotspot

Nie jesteśmy wielkimi fanami Hotspot Shield z wielu powodów, takich jak wycieki DNS, wprowadzające w błąd zasady rejestrowania i praktycznie zerowa obsługa klienta. Nie pomogło to, że Hotspot Shield znajduje się w USA.

Jednak musimy im to dać, jeśli chodzi o Chiny: działa Hotspot Shield!

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • Nasz test Hotspot Shield wykazał dobrą wydajność w Chinach. Użytkownicy zgłaszają jednak trafienie, a większość opiera się na stronie „chybił”, więc cieszymy się, że zadziałało, abyśmy mogli poinformować Cię, jak poszło.
 • Hotspot Shield był w stanie odblokować 18 z 19 stron, które testowaliśmy na pierwszym ISP (TorProject.org był niedostępny) i wszystkie 19 witryn na drugim ISP.
 • Whatsapp, Telegram, Viber i Skype były również dostępne na obu urządzeniach.

W przypadku Ultra Kings Limited, na podstawie testu pobierania 3,9 Mb / s i pobierania 3,3 Mb / s, Hotspot Shield miał prędkość pobierania 3,4 Mb / s i prędkość wysyłania 0,9 Mb / s.

Test prędkości tarczy Hotspot z Chin Ultra Kings ograniczony

W przypadku China Unicom, w przypadku testu pobierania 5,14 Mb / s i przesyłania 0,52 Mb / s, Hotspot Shield miał prędkość pobierania 3,77 Mb / s i prędkość wysyłania 0,76 Mb / s.

test prędkości tarczy hotspot z chińskiego jednorożca

Podsumowanie tarczy Hotspot

Hotspot Shield działa na rynku od 2005 roku (znacznie dłużej niż większość innych opcji z tej listy). Posiadają bazę 650 milionów użytkowników.

Tarcza Hotspot ma:

 • Bezpieczne szyfrowanie AES-256
 • Obsługa serwerów P2P
 • Kompatybilność z Netflix

Mimo że mają bezpłatną wersję z reklamami (której uważamy ze względów prywatności), ich plan premium jest dość przystępny i kosztuje 3,49 USD miesięcznie. Płatny abonament obejmuje serwery w ponad 70 krajach i obsługuje do pięciu jednoczesnych urządzeń. Nie jesteśmy pod wrażeniem obsługi klienta, ale 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy jest wystarczającą gwarancją, aby spróbować.

Odwiedź Hotspot Shield

Przeczytaj naszą pełną recenzję Hotspot Shield.

7. VPNSecure

Wreszcie mamy VPNSecure, australijską sieć VPN założoną w 2010 roku.

Co ujawniły nasze testy w Chinach

 • Pod względem wydajności VPNSecure mógł uzyskać dostęp tylko do 18 z 19 stron internetowych z dwoma testowanymi przez nas dostawcami usług internetowych (SoundCloud był niedostępny na obu).
 • Na szczęście Whatsapp, Telegram, Viber i Skype były dostępne.
 • Ich wydajność prędkości była po prostu w porządku.

Na Ultra Kings Limited, z testem pobierania 3,9 Mb / s i pobierania 3,3 Mb / s, uzyskaliśmy prędkość pobierania 2 Mb / s i prędkość wysyłania 2,6 Mb / s.

Test prędkości vpnsecure z Chin ultra królów ograniczony

Na China Unicom, z testem pobierania 5,14 Mb / s i wysyłaniem 0,52 Mb / s, mieliśmy prędkość pobierania 2,81 Mb / s i prędkość wysyłania 0,61 Mb / s.

vpnsecure test prędkości z chińskiego jednorożca

Podsumowanie VPNSecure

Zasady rejestrowania VPNSecure są bardzo trudne do odkodowania. Nie możemy więc powiedzieć dokładnie, na czym polegają rejestrowanie aktywności związanej z przeglądaniem lub pobieraniem.

Oferują bardzo ograniczoną liczbę 80 serwerów w 50 krajach (najmniejsza spośród wszystkich innych opcji na tej liście). A przy niewiarygodnie drogiej cenie: ich najtańszy plan zaczyna się od 6,66 USD miesięcznie!

Podobnie jak PrivateVPN, VPNSecure działa w Chinach dzięki niewidzialnemu protokołowi VPN. Jednak tryb ukrywania działa obecnie tylko na komputerach stacjonarnych.

Mogą się poszczycić:

 • Wyłącznik awaryjny
 • Obsługa nieograniczonej liczby urządzeń
 • Serwery P2P
 • Zarówno szyfrowanie AES-256, jak i AES-128
 • Wsparcie dla Netflix
 • Imponująca obsługa klienta

Oferują one jednak tylko siedmiodniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co jest wadą w porównaniu z innymi opcjami na tej liście.

Odwiedź VPNSecure

Przeczytaj naszą pełną recenzję VPNSecure.

Wniosek

Chińska zapora ogniowa może być nieprzewidywalna.

Sieci VPN, o których wiadomo, że działają imponująco dobrze, nagle zostają zablokowane, szczególnie podczas znaczących wydarzeń politycznych, gdy rządząca Partia Komunistyczna uważa, że ​​konieczne jest stłumienie sprzeciwu i uważna kontrola dostępu do informacji.

Chociaż nie ma gwarancji, że powyższe sieci VPN zawsze będą działać w Chinach, nasze osobiste testy praktyczne z Chin pokazują, że te siedem działa dobrze w momencie pisania tej recenzji.

Aby uzyskać inne recenzje VPN i więcej informacji o tym, jak działają VPN i co mogą dla Ciebie zrobić, sprawdź najlepsze usługi VPN na 2020 rok.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me