Jak ukryć mój adres IP

Ukrywanie adresu IP jest dość proste, jeśli wiesz, jakich narzędzi użyć.


Jeśli jesteś podobny do mnie, ktoś, kto chce ukryć mój adres IP, aby uzyskać dostęp do stron blokowanych geograficznie, negować zakazy IP i pozostać anonimowy, czytaj dalej.

Poniżej wymieniłem 6 niezawodnych sposobów ukrywania adresu IP, w tym szyfrowanie połączenia internetowego i zachowanie pełnej anonimowości.

Co to jest adres IP?

Najpierw pozbądźmy się podstaw.

The Internet, będąc niczym więcej niż ogromną grupą pochowaćpołączony nettodziała, wymaga systemu do ustanowienia komunikacji między tymi sieciami. The protokół internetowy, zwykle określane jako IP, jest główną technologią odpowiedzialną za to połączenie. Zadaniem IP jest definiowanie, strukturyzowanie i dostarczanie pakietów informacyjnych od punktu A do punktu B.

Adresy IP są niczym więcej niż identyfikatorami systemu. W wersji czwartej protokołu internetowego (IPv4) adresy IP są zdefiniowane jako liczba 32-bitowa; x.x.x.x gdzie x jest wartością pomiędzy 0 i 255.

Oto kilka prawidłowych adresów IP:

 • 123,45.67.89
 • 8.8.8.8 - adres IP przypisany do Google
 • 140.247.224.81 - adres IP przypisany do Harvard University

Każdy system podłączony do Internetu ma swój własny adres; podobnie jak adres domu lub tablica rejestracyjna samochodu. Każdy system musi mieć unikalny adres IP przypisany do tego komputera i tylko tego komputera. Oznacza to, że Twój telefon, laptop, komputer roboczy i drukarka mają różne adresy IP.

Każdy uczestnik internetu ma mieć adres IP, aby się z nim połączyć.

Jak działa protokół IP, adresy IP są poufną informacją, ponieważ wskazują lokalizację systemów, do których są przypisane. Jest to nieuniknione, ponieważ fizyczna lokalizacja podłączonej maszyny jest dokładnie informacją niezbędną do nawiązania przez protokół internetowy najskuteczniejszego połączenia.

W ten sposób wiem, że każde IP, które zaczyna się od 140.247, zostanie przypisane na Harvard University i skąd wiem, gdzie ty są oparte na, po prostu patrząc na swój adres IP.

6 sposobów, aby ukryć swój adres IP

Sprawdź te sześć sposobów zmiany adresu IP.

1. Uzyskaj oprogramowanie VPN

Prawdopodobnie najlepszym i najwygodniejszym sposobem zmiany adresu IP jest wybranie dobrej usługi VPN.

Oto, co robi VPN:

 • Ukryj swój adres IP
 • Szyfruje ruch internetowy
 • Pozwala ci bezpiecznie torrent
 • Umożliwia dostęp do stron blokowanych geograficznie, takich jak Netflix i Hulu.

Jak widać, zalety wirtualnej sieci prywatnej są dokładnie takie same, jak korzyści wynikające ze zmiany adresu IP.

Nic dziwnego; Sieci VPN przypisują nowy adres IP do podłączonych do nich systemów. Podczas łączenia się z siecią wirtualną otrzymasz drugi adres IP, który fałszuje Twój prawdziwy.

Jak działają wirtualne sieci prywatne

Konfigurowanie klienta VPN zajmuje kilka minut, a po zakończeniu konfiguracji połączenie z nim, a tym samym zmiana adresu IP, następuje po kliknięciu przycisku.

„Wszystko w porządku, Andrey, ale jak VPN zmienia mój adres IP?”

Świetne pytanie - jestem podekscytowany, że mogę ci powiedzieć.

Gdy masz połączenie z VPN, dostawca VPN przydzieli ci wirtualny adres IP. Podczas gdy twój prawdziwy adres IP będzie nadal używany do łączenia się ze wspomnianą siecią VPN, cały pozostały ruch będzie tunelowany przez twoją prywatną sieć i jako taki ten ruch zewnętrzny będzie łączyć się tylko z twoim drugim wirtualnym adresem IP.

Polecam NordVPN (3,49 USD / mc), ponieważ jest to zdecydowanie najbardziej anonimowe i niezawodne oprogramowanie VPN, które testowaliśmy do tej pory. Jest bezpieczny i nie lubi twojego adresu IP. Możesz wybierać spośród ich ponad 1500 serwerów (różne adresy IP). Możesz przeczytać naszą recenzję NordVPN tutaj.

Inną dobrą opcją usługi VPN (po niższych kosztach) jest Surfshark (1,99 USD / mc) i ExpressVPN.

2. Użyj proxy - wolniejszego niż VPN

Jak działają proxy?

Serwery proxy to świetne małe narzędzia, które działają jak pomost w przepływie ruchu internetowego. Te serwery typu man-in-the-middle łączą twoje pakiety informacyjne z wybranym miejscem docelowym, zmieniając jednocześnie ich wygląd podczas przechodzenia przez serwer proxy.

Mówiąc prościej, serwer proxy przechwytuje ruch i przejmuje kontrolę nad połączeniem. Odtąd wszystko, co robisz, serwer proxy powtarza; odzwierciedla twoje zachowanie. Serwery docelowe (witryny, do których chcesz uzyskać dostęp) uważają, że serwer proxy to Twój ruch.

Zaletą tego systemu jest to, że możesz połączyć się z dowolnym serwerem proxy na świecie.

Powiedz, że chcesz uzyskać dostęp do BBC w Wielkiej Brytanii. Szybko przekonasz się, że większość ich treści jest zablokowana i niedostępna dla osób spoza Wielkiej Brytanii. Nadchodzi serwer proxy. Łączysz się z brytyjskim Prokurentem i voila - dla wszystkich celów i celów jesteś odtąd tak brytyjski jak ryba z frytkami.

Serwery proxy są bardzo wydajne przy niewielkich potrzebach, takich jak omijanie blokowanych geograficznie treści lub ograniczeń adresów IP.

Możliwość maskowania twojego prawdziwego adresu IP kończy się podobieństw między VPNami a serwerami proxy.

Chociaż są bardziej niż biegli w obsłudze treści ograniczonych geograficznie przez Netflix, proxy nie mogą konkurować z wieloma warstwami zabezpieczeń VPN. Poza fałszowaniem adresu IP serwery proxy nie szyfrują danych ani nie usuwają z nich żadnych identyfikowalnych znaczników. Pełnomocnicy nie zrobią nic, aby chronić cię przed wścibskimi oczami twojego dostawcy usług internetowych, rządu lub kogokolwiek, kto ma dostęp do twoich danych.

Ostatnią dużą różnicą między serwerami proxy i sieciami VPN jest brak obejmowania fałszowania. Podczas gdy VPN szyfruje wszystkie dane wchodzące i wychodzące z twojego systemu, serwer proxy przechwytuje ruch na podstawie aplikacji.

Załóżmy, że łączysz przeglądarkę internetową z serwerem proxy. Świetny! Możesz oglądać wszystkie Netflix, które chcesz, jednak nie torrentuj plików. Twój ruch torrentowy nie zostanie przechwycony przez twojego proxy, a twój dostawca usług internetowych może łatwo zobaczyć, co porabiasz.

Dalsza lektura: Różnica między VPN a proxy

3. Używaj TOR - BEZPŁATNIE

TOR, nazwany na cześć oryginalnego projektu „The Onion Router”, to darmowy klient, który anonimowo łączy Cię z siecią serwerów obsługiwanych przez wolontariuszy. Umożliwia to przypisanie nowego adresu IP na tej samej zasadzie, co klient VPN.

Struktura sieci TOR

Znana również jako „ciemna / głęboka” sieć, Tor ma tę dodatkową zaletę, że umożliwia dostęp do stron internetowych, w innym przypadku niedostępnych w przypadku zwykłych przeglądarek. Takie „cebulowe” strony internetowe mają bardzo różne nazwy domen, ponieważ najczęściej są generowane losowo.

Sprawdź nazwę domeny wyszukiwarki anonimowości DuckDuckGo:

 http://3g2upl4pq6kufc4m.onion

TOR, będący szeroko dostępną, bezpłatną i anonimową siecią, stał się centrum działalności przestępczej. Również jeden z powodów, dla których możesz zostać umieszczony na „liście”, jeśli uzyskasz dostęp do TOR, duża część użytkowników sieci łączy się z nim w celu przeprowadzania nielegalnych transakcji. Od fałszywych tożsamości po ciężkie narkotyki, a nawet broń.

Kolejną dużą wadą TOR są wyjątkowo wolne czasy ładowania. Te długie czasy ładowania są przewidywane na nieefektywnych i długich trasach, na które wysyłane są pakiety danych, przekazywane z serwera na serwer, aż w końcu dotrą do miejsca docelowego. Wszystko to oczywiście odbywa się w imię bezpieczeństwa.

Nie popełnij błędu, TOR nie jest całkowicie niezawodny. Niektóre luki w oprogramowaniu i błędy administratora strony mogą być wykorzystywane przez agencję rządową.

Dalsza lektura: Tor vs. VPN (jaka jest różnica)

4. Użyj sieci mobilnej - powolne i niezaszyfrowane

Szybkim sposobem na zmianę adresu IP, jeśli obawiasz się, że Twój komputer został naruszony, jest użycie danych telefonu komórkowego. Ponieważ jest to inny system, będzie miał inny adres IP.

To oczywiście nie zastąpi stacji roboczej typu laptop / PC. Może ci to pomóc w rzadkich sytuacjach awaryjnych, kiedy twoje IP jest oczywiście atakowane, ale poza tym poleganie na danych mobilnych jest zarówno nieskuteczne, jak i krótkowzroczne.

5. Połącz z publicznym Wi-Fi - niezabezpieczony

Ponieważ adresy IP nie podróżują z tobą, używanie laptopa do łączenia się z otwartą siecią Wi-Fi w kawiarni jest łatwym sposobem na zmianę adresu IP. Podobnie jak w przypadku danych mobilnych, nie jest to ani skuteczna metoda zmiany adresu IP, ani zrównoważony sposób surfowania anonimowo & bezpiecznie.

Niestety, istnieje wiele zagrożeń podczas korzystania z takich otwartych sieci hotspotów.

6. Zadzwoń do swojego dostawcy usług internetowych

Gorzka prawda jest taka, że ​​nie mamy wpływu na adres IP, do którego przypisywane są nasze systemy. Możemy tylko poprosić lub zmusić nas janternet S.usługa P.roviders, aby zmienić dla nas nasze adresy IP.

Istnieją dwa typy adresów IP, które Twój dostawca usług internetowych przydzieli tobie. Statyczny i dynamiczny. Statyczny adres IP jest trudny do zmiany, ponieważ musisz przejść przez długi proces z usługodawcą internetowym. Na szczęście większość dostawców Internetu przypisuje dynamiczne adresy IP.

Ładne pytanie, więc mama pomyślała, zawsze jest krokiem pierwszym. Wywoływanie twojego ISP i po prostu prośba o zmianę adresu IP często załatwi sprawę, chociaż być może będziesz musiał stawić czoła nieoczekiwanym pytaniom dotyczącym motywacji związanej z taką prośbą. Mówienie im, że uczysz syna lub młodszego brata podstaw sieci, wydaje się załatwić sprawę.

Wymuś zmianę adresu IP, odłączając modem

Jeśli uprzejmość się nie powiedzie, łatwym sposobem na wymuszenie zmiany adresu IP przez usługodawcę internetowego jest odczepienie modemu i ponowne podłączenie go po chwili. Zrywając połączenie z usługodawcą internetowym, najprawdopodobniej zostanie Ci przydzielony nowy zakres adresów IP. Działa to jednak tylko w przypadku dynamicznych adresów IP. Musisz także pozostać odłączony od Internetu przez wiele godzin, aby poprosić o zmianę adresu IP.

Oto kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć Windows przed odczepieniem modemu:

Jak zwolnić adres IP w systemie WindowsSystem Windows podłączony kablem

 1. otwarty Wiersz polecenia jako administrator
 2. Rodzaj "ipconfig / release„, Bez cytatów i hitów Wchodzić
 3. Rodzaj "ipconfig / renew„, Bez cytatów i hitów Wchodzić
 4. Zamknąć Twój system.
 5. Wyłącz wszystkie koncentratory / przełączniki Ethernet.
 6. Wyjąć wtyczkę modem kablowy / DSL.
 7. Zostaw tak długo, jak możesz się odsłonić (na noc)
 8. Włącz wszystko z powrotem.

System Windows podłączony przez router

 1. Zaloguj się do konsola administracyjna routera.
 2. Zwolnij adres IP (każdy router jest inny, Google twój)
 3. Zamknąć Twój system.
 4. Wyłącz wszystkie koncentratory / przełączniki Ethernet.
 5. Wyjąć wtyczkę modem kablowy / DSL.
 6. Zostaw tak długo, jak możesz się odsłonić (na noc)
 7. Włącz wszystko z powrotem.

Chichoczesz już? Na pewno jestem ��

Nie twierdzę, że powyższe nie działa - działa dobrze. Mówię, że nie zamierzam wybierać numeru telefonu i czekać przez pół godziny, ani nie odłączać się od Internetu za każdym razem, gdy chcę zmienić adres IP.

Ponieważ dostawca usług internetowych sprzedaje moją historię przeglądania najwyższej licytantowi, na pewno nie ufałbym im, aby mi pomogli.

Efektywny? Tak! Praktyczny? Na pewno nie!

Na nieszczęście dla ciebie i dla mnie, podsumowuje to, w jaki sposób możemy zmienić nasz adres IP. Jasne, są też inne, bardziej techniczne. Jeśli jesteś ekspertem w dziedzinie sieci, możesz zmodyfikować router i wymusić w ten sposób dynamiczną zmianę adresu IP - ale nie jest to ani proste, ani szybkie, ani gwarantowane.

Zmiana adresów IP po prostu nie jest dobrym pomysłem, ukrywanie ich to jednak zupełnie inna historia ��

Dlaczego ukryć adres IP??

Jak ukryć mój adres IP

W naszym interesie jest, aby upewnić się, że żaden przestępca nigdy nie dostanie tak ważnego identyfikatora, jak nasz adres IP. Rzućmy okiem na główne powody, dla których chcesz ukryć swój adres IP.

1. Ukryj swoją lokalizację

Jak wspomniano powyżej, twój adres IP działa podobnie jak adres domu; informuje protokół internetowy, gdzie wysłać żądane pakiety informacyjne. Jest to zależne od zdolności adresu IP do ustalenia dokładnej lokalizacji, umożliwiając mu połączenie z najbliższą siecią, a stamtąd do świata.

Oto lista informacji o położeniu geograficznym, które zawiera Twój adres IP:

 • Kraj
 • Region
 • Miasto
 • kod pocztowy
 • Długość i szerokość geograficzna

Przerażające jest myślenie, że przestępca może mieć dostęp do współrzędnych GPS po prostu poprzez sprawdzenie adresu IP, prawda??

2. Ograniczenia dotyczące obejścia własności intelektualnej

Będąc bardzo dokładnym identyfikatorem lokalizacji, twój adres IP jest często używany do blokowania ci dostępu do niektórych informacji, które ktoś uznał za niedostępne dla ciebie.

Kiedy rządy, takie jak te w Chinach, Rosji i, Tak, Stany Zjednoczone ograniczają dostęp do niektórych stron internetowych i usług, blokując adresy IP swoich krajów, przydaje się „fałszowanie, maskowanie twojego adresu IP”.

Od dziennikarzy po działaczy i twoją codzienną osobę nikt nie powinien być uciskany i ograniczany do dzielenia się swoimi poglądami w erze informacji.

Uczelnie i uniwersytety również lubią wtrącać się w dostęp do Internetu swoich studentów. Wiele szkół zabroniło dostępu do serwerów gier online. Oznacza to brak League of Legends, World of Warcraft, CS: GO i tak dalej.

Sądzę, że ci studenci są na tyle dojrzali, że mogą zaciągnąć 200 000 USD długu na czteroletni stopień naukowy, ale dają im dostęp do gier online? To za dużo.

Obejście takich ograniczeń własności intelektualnej jest ważne, aby mieć pewność, że Ty i tylko Ty decydujesz, do której treści chcesz uzyskać dostęp.

3. Neguj zakazy IP

Zakazanie adresu IP jest łatwym sposobem dla stron internetowych i usług na natychmiastowe zablokowanie dostępu do nich. Szybko staje się to problemem, gdy próbujesz połączyć się z opłaconym kontem Netflix, usługą, która blokuje dostęp do wszystkich adresów IP poza USA przed dostępem do ich amerykańskiej biblioteki przeprowadzek i programów telewizyjnych, gdy siedzisz w pokoju hotelowym za granicą.

Fałszowanie lub zmiana adresu IP to szybki i łatwy sposób na powrót do usług, w których błędnie lub niesłusznie zbanowano Cię.

4. Blokuj ataki ukierunkowane

Szybkie ukrycie adresu IP staje się koniecznym krokiem w zakresie bezpieczeństwa, gdy zostałeś zaatakowany przez cyberprzestępcę, który szuka twoich danych osobowych.

Zmieniając swój wrażliwy adres IP, możesz odrzucić i zablokować ten konkretny rodzaj cyberataku na twój system.

5. Pozostań anonimowy w Internecie

Anonimowości należy się spodziewać, a nie prośby. Cóż, już nie.

Gdy nasz Kongres przechodzi rachunki, umożliwiając dostawcom usług internetowych sprzedaż prywatnych danych do surfowania po Internecie & przeglądanie historii wśród osób, które zaoferowały najwyższą cenę, zachowanie anonimowości w ciągle kurczącym się świecie wydaje się tym bardziej cenne i ważne.

Wniosek

Zmiana adresu IP to jeden z wielu kroków bezpieczeństwa podczas podróży w celu zabezpieczenia siebie i swoich danych. Chociaż istnieją bardziej kompleksowe sposoby ochrony, takie jak korzystanie z VPN, pochwalam cię za chęć i roztropność w poszukiwaniu sposobów ochrony swojego adresu IP przed hakerami i nieprzyzwoitymi osobami.

Mam szczerą nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć preferowaną metodę ochrony twojego adresu IP w Internecie. Podziel się nim ze znajomymi i współpracownikami i daj mi znać o swoich doświadczeniach z adresami IP.

Przewodnik po zakończeniuCzas upuścić mikrofon, udało ci się!

Bezpieczne surfowanie,

Andrey z zespołu TheBestVPN.com

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me