Jak oszczędzać pieniądze dzięki VPN: The Ultimate Guide

Korzystanie z VPN jest koniecznością dla tych, którzy chcą chronić swoją prywatność i anonimowo przeglądać internet. Korzyści z korzystania z wirtualnej sieci prywatnej wykraczają daleko poza prywatność i bezpieczeństwo. Na przykład, czy wiesz, że korzystanie z VPN może zaoszczędzić od setek do tysięcy dolarów na zakupach online?

Kilka witryn zakupów online zmienia stawki w zależności od kraju, w którym się znajdujesz lub na podstawie Twojej poprzedniej aktywności online. Korzystanie z VPN pozwala ominąć monitorowanie lokalizacji i śledzenie sieci oraz zobaczyć ceny dostępne w innych krajach.

Ile kosztuje Twoja lokalizacja?

Aby sprawdzić, jak możesz zaoszczędzić, zmieniając lokalizację, przetestowaliśmy ExpressVPN, NordVPN i CyberGhost na popularnych zakupach online. W sumie udało nam się zaoszczędzić od 50 do 1000 USD, w zależności od zakupu.

Przejdź do naszej infografiki, aby zobaczyć, jak to zrobiliśmy, lub sprawdź nasze pełne ustalenia dotyczące każdego zakupu, klikając poniższe ikony.

 • Przelot
  Przelot
 • Wynajem samochodów
  Wynajem samochodów
 • Hotele
  Hotele
 • Streaming
  Streaming
 • Oprogramowanie
  Oprogramowanie

jak zaoszczędzić pieniądze na przelocie


Cena biletów lotniczych często zmienia się w zależności od lokalizacji. Witryny Airfare korzystają z historii przeglądania (gromadzonej przez śledzące pliki cookie), aby ustalić, czy oglądałeś wcześniej określony lot na ich stronie. Jeśli tak, podnoszą ceny. Korzystanie z VPN pozwala ci to obejść, ukrywając historię przeglądania, dzięki czemu strony z biletami lotniczymi nie mogą podnosić cen w oparciu o wizyty powrotne.

Dodatkowo, lokalizacja, z której kupujesz bilet, może mieć duże znaczenie. W rzeczywistości badania wykazały, że detaliści często stosują dynamiczne ceny, aby zdecydować, ile będą Cię obciążać.

Dynamiczne ceny pozwalają sprzedawcom internetowym pobierać różne ceny w zależności od tego, ile według nich wyda użytkownik, biorąc pod uwagę takie czynniki, jak typ urządzenia i kod pocztowy. Na przykład użytkownicy zlokalizowani w kodach pocztowych lub krajach o wyższych średnich dochodach mogą zobaczyć droższe ceny od sprzedawców internetowych.

Aby zobaczyć, jak lokalizacja wpłynęła na nasze ceny biletów lotniczych, skorzystaliśmy z VPN, aby porównać ceny rezerwacji lotu w obie strony z międzynarodowego lotniska w Malezji w Kuala Lumpur do międzynarodowego lotniska w Kalifornii w Los Angeles z 20 różnych krajów. Nasza maksymalna zaoszczędzona kwota (między najniższą ceną znalezioną przez serwer w Polsce a najwyższą ceną w Stanach Zjednoczonych) wyniosła 1 121,29 USD.

Rezerwacja lotu z KUL do LAX

jak zaoszczędzić pieniądze na wynajmie samochodów

Wynajem samochodów to kolejny popularny wydatek, który różni się ceną w zależności od lokalizacji, w której się znajdujesz. Wahania cen za wynajem samochodów są w dużej mierze spowodowane przez dopłaty do lokalizacji, lokalne podatki i koszty ubezpieczenia, które różnią się w zależności od kraju, w którym się znajdujesz.

Aby to wykazać, przyjrzeliśmy się cenie wynajmu Mitsubishi Mirage od Enterprise Rent-a-Car na tydzień w Filadelfii z serwera w Stanach Zjednoczonych i serwera w Hiszpanii. Koszt tygodniowy dla Stanów Zjednoczonych wynosił 265,76 USD bez podatku; doszło do 400,74 USD z podatkiem.

Gdy spojrzeliśmy na cenę samochodu z serwera w Hiszpanii, cena wynosiła 206,29 € (lub 238,17 $) - przez cały tydzień. Wynika to z faktu, że szczegóły dotyczące podatków i opłat są uwzględnione w tygodniowej cenie wynajmu w Europie, ale nie w przypadku wynajmu w Stanach Zjednoczonych.

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Stany Zjednoczone:

Koszt wynajmu samochodu z serwerem w USA
Podatki na wynajem samochodu z serwerem w USA

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Hiszpanię:

Koszt wynajmu samochodu w Hiszpanii
Podatki od wynajmu samochodu w Hiszpanii

Ponieważ nie każdy kraj ma stronę internetową Enterprise Rent-a-Car, użyliśmy również Kayak, aby uzyskać lepszą reprezentację różnic w cenie wynajmu samochodu w poszczególnych krajach.

Kiedy byliśmy połączeni z serwerem w Stanach Zjednoczonych, zobaczyliśmy nagrodę w wysokości 492,00 $. Jednak ta cena zmieniła się dramatycznie, ponieważ zmieniliśmy naszą lokalizację na inne kraje.

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Stany Zjednoczone:

Koszt wynajmu samochodu w USA

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Azerbejdżan (290,47 USD):

Wynajem samochodu kosztuje Azerbejdżan

Koszt przy ustawieniu adresu IP na Chiny (301,65 USD):

Koszt wynajmu samochodu w Chinach

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Japonię (342,71 USD):

Koszt wynajmu samochodu w Japonii

Przyjrzeliśmy się kosztowi wynajmu samochodu Chrysler 200 w Filadelfii, który jest najdroższym rynkiem wynajmu samochodów w Stanach Zjednoczonych. W sumie stwierdziliśmy, że najkorzystniejszym miejscem do wypożyczenia samochodu były Stany Zjednoczone, za 492 USD za dzień, zaś najtańszą lokalizacją, za 221,72 USD za dzień, były Indie.

Wynajem samochodu w Filadelfii

jak zaoszczędzić pieniądze na pokojach hotelowych

Witryny rezerwacji hotelowych działają w podobny sposób, jak bilety lotnicze i inne witryny turystyczne - korzystają z dynamicznych cen i śledzą pliki cookie, aby zdecydować, które opłaty.

Aby to wykazać, przyjrzeliśmy się kosztowi pobytu w Sofitel w Nowym Jorku. Podczas wyszukiwania ze Stanów Zjednoczonych pokój w hotelu Sofitel kosztuje 482,00 USD za noc. Zauważyliśmy, że liczba ta nieznacznie zmalała, kiedy szukaliśmy w Kanadzie - najtańszej testowanej lokalizacji - która kosztowała 474,90 USD / noc.

Okazało się, że koszty zmieniały się, a nie zmniejszały, w miarę zmiany serwerów. Najdroższa cena przyszła o ponad 100 USD więcej niż nasz najniższy koszt: 584,22 USD / noc z serwera w Brazylii.

Pobyt w Sofitel w Nowym Jorku

jak zaoszczędzić pieniądze na usługach subskrypcyjnych

Ceny usług subskrypcyjnych, takich jak strumieniowe przesyłanie muzyki lub subskrypcje oprogramowania, często różnią się w zależności od regionu, często w celu zrównoważenia kursów walut i różnic walutowych. Przyjrzeliśmy się dwóm popularnym usługom subskrypcyjnym - Apple Music i Microsoft Office - aby zobaczyć, w jaki sposób zmiana lokalizacji może pomóc Ci uzyskać lepszą ofertę.

Oszczędzanie pieniędzy w Apple Music

Najpierw zalogowaliśmy się na amerykańskim serwerze NordVPN i przyjrzeliśmy się kosztowi indywidualnej subskrypcji transmisji strumieniowej. w Stany Zjednoczone, to kosztuje 9,99 USD / miesiąc za indywidualną subskrypcję Apple Music.

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Stany Zjednoczone:

Koszt muzyki Apple w USA

Następnie zalogowaliśmy się na kilku innych serwerach, aby zobaczyć, jak cena zmienia lokalizację. Ogólnie rzecz biorąc, okazało się, że abonenci w Europie płacą najwięcej miesięcznie za abonament Apple - najwyższy koszt z Wielkiej Brytanii wyniósł 9,99 GBP / miesiąc lub około 13,33 USD / miesiąc. Inne kraje w tym regionie, w tym Szwajcaria, Holandia i Hiszpania, znalazły się tuż za nim.

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Zjednoczone Królestwo:

Koszt muzyki Apple w Wielkiej Brytanii

Okazało się, że Indie są najtańszą lokalizacją do subskrypcji; miesięczny koszt, kiedy ustawiliśmy naszą lokalizację na serwer NordVPN w Indiach, wynosił 120 / / miesiąc, czyli około 1,75 $ / miesiąc.

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony na Indie:

Koszt muzyki Apple w Indiach

W sumie maksymalne oszczędności między najdroższą lokalizacją (Wielka Brytania) a najtańszą lokalizacją (Indie) wyniosły 11,58 USD / miesiąc, czyli prawie 140 USD / rok.

Miesięczna usługa subskrypcji Apple

Oszczędzanie pieniędzy w pakiecie Microsoft Office

Podobnie jak w przypadku Apple Music, koszt rocznej subskrypcji produktów Microsoft Office różni się w zależności od regionu. Zdecydowaliśmy się porównać ceny popularnego pakietu Office 365 Home, który po zalogowaniu się na serwerze w USA kosztuje 99,99 USD za roczną subskrypcję.

Koszt przy ustawieniu adresu IP w Stanach Zjednoczonych:

Koszt pakietu Microsoft Office w USA

Podobnie jak w przypadku usługi strumieniowego przesyłania subskrypcji Apple, zauważyliśmy wzrost cen rocznego produktu Microsoft Office, gdy ustawiliśmy naszą lokalizację na kraje w Europie. Polska miała najwyższy koszt, 299,99 zł rocznie lub około 116 USD rocznie. W sąsiednich krajach Niemcy i Holandia odnotowały podobne zmiany cen.

Koszt przy ustawieniu adresu IP w Polsce:

Koszt pakietu Microsoft Office w Polsce

Kraje bliskie lub w Azji miały niższe ceny; Rosja przyjechała po najniższym koszcie, 2 699,00₽ rocznie lub około 55,28 $ rocznie. W sumie maksymalne oszczędności między Rosją a Polską wyniosły ponad 50 USD rocznie.

Koszt, gdy adres IP jest ustawiony w Rosji:

Koszt pakietu Microsoft Office w Rosji

Roczna subskrypcja Microsoft Office

VPN to inteligentna inwestycja, zarówno z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak i finansowego. Jeśli planujesz zarezerwować wycieczkę, wynająć samochód, a nawet po prostu przesyłać strumieniowo muzykę, jedna z naszych najlepszych sieci VPN na 2018 rok może zaoszczędzić setki - a nawet tysiące - dolarów.

jak zaoszczędzić pieniądze dzięki infografice VPN

Udostępnij kod infografikiOszczędzaj pieniądze dzięki VPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me