Jak odblokować strony internetowe (8 niezawodnych sposobów)

Odblokowanie niektórych witryn blokowanych geograficznie jest łatwiejsze niż myślisz.


Jeśli jesteś kimś takim jak ja, który podróżuje lub mieszka w kraju, który ma jakąś cenzurę internetową i chce uzyskać dostęp do wszystkich stron, czytaj dalej.

Jeśli chodzi o cenzurę i rząd blokujący dostęp do Internetu, myślimy o Chinach (Wielkiej Zaporze) i innych autorytarnych krajach, takich jak Korea Północna. Podczas gdy cenzura w tych krajach jest zwykle wysoka, w rzeczywistości narasta ona w krajach rozwiniętych:

 • W jednym badaniu przeprowadzonym przez Radę Europy stwierdzono, że w Europie rośnie cenzura.
 • Inne badanie przeprowadzone przez Freedom House wykazało, że globalna wolność Internetu spada już od siedmiu lat.

Na szczęście, podczas gdy coraz więcej witryn jest blokowanych, istnieje również wiele różnych sposobów odblokowania witryny w 2019 r .:

Odblokuj zablokowane strony internetowe: 8 najskuteczniejszych sposobów

Niezależnie od tego, czy chcesz odblokować witryny w pracy, czy w szkole, czy też chcesz odblokować witryny zablokowane przez Twojego dostawcę usług internetowych, przynajmniej jedna z poniższych metod powinna Ci pomóc:

1. Użyj usługi VPN, aby ominąć ograniczenia geograficzne

Uważamy, że VPN jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem odblokowania dostępu do dowolnej strony internetowej. Jeśli chcesz uzyskać pełny opis tego, czym jest VPN i jak działa, nasz przewodnik dla VPN dla początkujących jest najlepszym miejscem na rozpoczęcie.

Zasadniczo sieci VPN umożliwiają jednak odblokowanie zablokowanych witryn i usług, kierując cały ruch internetowy przez serwer, który maskuje Twoją aktywność w Internecie.

W większości przypadków, gdy wydaje się, że dostawca usług internetowych lub inny organ zablokował daną stronę internetową, zwykle blokuje coś więcej niż tylko adres URL. Czasami blokują porty, zakresy adresów IP i atakują inne mechanizmy, których można użyć do ominięcia ich blokady. Preferujemy VPN do odblokowywania stron internetowych, ponieważ jeśli połączenie z siecią VPN zostanie pomyślnie ustanowione, ominie on wszystkie mechanizmy wprowadzone w celu ograniczenia dostępu do zablokowanych stron internetowych.

Dzięki VPN tworzony jest bezpieczny tunel między urządzeniem, z którego się łączysz, a serwerem VPN, a cały ruch na twoim urządzeniu przechodzi przez ten tunel.

Istnieją dwa główne implikacje, gdy używasz VPN do odblokowywania stron internetowych:

 • Ponieważ ruch przechodzi teraz przez tunel VPN, automatycznie omijasz wszystkie ograniczenia nałożone przez twojego dostawcę usług internetowych - w tym możliwość dostępu do zablokowanych witryn.
 • Twój dostawca usług internetowych, bez względu na to, ile próbuje, nie jest w stanie zobaczyć, do których witryn masz dostęp; więc nie tylko odblokowujesz witryny, które zablokowali, ale nawet nie wiedzieliby, że możesz odblokować te zablokowane witryny.

Chociaż sprawdziliśmy w tej witrynie ponad 70 sieci VPN, niektóre z naszych najlepszych zaleceń dotyczących bezpiecznego odblokowywania zablokowanych witryn to NordVPN i ExpressVPN.

Na przykład ExpressVPN odblokowuje większość witryn, ponieważ są one wymienione na stronie:

Sieci VPN odblokowują strony internetowe

Oprócz pomocy w odblokowaniu ulubionych stron internetowych i treści, VPN ma również następujące zalety:

 1. Pomaga zapobiegać gromadzeniu przez strony informacji o tobie i śledzeniu twoich działań w Internecie.
 2. Pozwala na anonimowe pobieranie plików przez Internet - bezpośrednio, przez torrenty lub przez sieci peer-to-peer.
 3. Umożliwia strumieniowe przesyłanie zablokowanych treści i korzystanie z usług takich jak Netflix, nawet jeśli nie znajdujesz się w miejscu dozwolonym przez tę usługę. Mamy listę najlepszych VPN dla Netflix, od których możesz zacząć.
 4. Zapobiega to byciu ofiarą hakerów - ponieważ twój adres IP jest zamaskowany i zastąpiony adresem VPN, nie można cię zhakować, ponieważ serwer VPN staje się celem ataków.
 5. Jak wskazano w naszym studium przypadku ujawniającym, w jaki sposób sprzedawcy online wykorzystują informacje o lokalizacji w celu sztucznego zawyżenia ceny produktów i usług, VPN pozwala uzyskać najlepszą ofertę, pojawiając się w sklepie z dowolnej wybranej lokalizacji.

2. Odwiedź bezpośrednio adres IP witryny zamiast jej adresu URL

Czasami, gdy wydaje się, że dostęp do określonej strony internetowej został zablokowany przez twojego dostawcę usług internetowych, może to oznaczać, że zablokowany został tylko adres URL strony. Innymi słowy, nadal możesz uzyskać dostęp do witryny za pomocą środków, które nie wymagają adresu URL (tj. Bezpośrednio odwiedzając adres IP witryny).

Jaka jest różnica między adresem URL a adresem IP? Zasadniczo adres URL to bezpośredni link do strony internetowej, w tym jego identyfikator protokołu (http: // lub http: //) i nazwę domeny (przykład: google.com).

Teraz, chociaż możesz uzyskać dostęp do google.com za pośrednictwem jego adresu URL pod adresem https://google.com, możesz również uzyskać bezpośredni dostęp do niego za pośrednictwem adresu IP pod adresem 173.194.223.99.

Zamiast wpisywać www.google.com w pasku adresu przeglądarki, wystarczy wpisać 173.194.223.99, a wynik jest taki sam. W sytuacjach, gdy adres URL https://google.com został zablokowany, ale adres IP nie, możesz obejść blok i uzyskać dostęp do treści.

Możesz to zrobić w przypadku każdej innej witryny, którą podejrzewasz, że została zablokowana na poziomie adresu URL. Wystarczy zlokalizować adres IP witryny za pomocą narzędzia Whois firmy UltraTools. Wpisz adres URL witryny w odpowiednim polu, a zwróci adres IP.

W takim przypadku, gdy wpisaliśmy facebook.com w podanym polu, otrzymaliśmy:

Facebook Whois IP

Tak naprawdę potrzebujemy adresu IP: 31.13.66.35. Odwiedzając to w pasku adresu przeglądarki, przenosimy nas bezpośrednio na stronę Facebooka.

Czasami jednak ta metoda nie działa: w przypadku niektórych witryn, takich jak nasza, bezpośredni dostęp do adresu IP jest wyłączony. W przypadku innych, takich jak YouTube, są one zasilane przez adresy IP, które niekoniecznie prowadzą do witryny; Adres Youtube prowadzi do strony głównej Google. W takich sytuacjach działają inne metody opisane w tym artykule.

3. Użyj pamięci podręcznej Google (lub innych wyszukiwarek)

Gdy potrzebujesz dostępu do podstawowych treści, które nie wymagają żadnego logowania ani przetwarzania bazy danych, pamięć podręczna Google - lub pamięć podręczna dowolnej głównej wyszukiwarki - może być szybszym sposobem na dostęp do zablokowanych stron internetowych.

Aby skuteczniej wyświetlać wyniki użytkownikom swoich usług, Google i inne główne wyszukiwarki oferują buforowaną wersję większości indeksowanych stron. Wystarczy wpisać nazwę witryny w Google, a następnie kliknąć strzałkę w dół obok adresu URL witryny na stronie wyników, a następnie kliknąć opcję „Buforowane”, aby uzyskać dostęp do buforowanej wersji dowolnej treści.

Przykład na zrzucie ekranu poniżej:

użyj funkcji pamięci podręcznej Google

Bing i inne główne wyszukiwarki zapewniają podobną funkcję.

Jeśli witryna, którą próbujesz odblokować, nie jest dostępna w pamięci podręcznej Google, pamięci podręcznej Bing lub innych znanych wyszukiwarkach, możesz spróbować zmienić ustawienia DNS swojego komputera.

4. Zmień ustawienia DNS komputera

Możesz także ominąć ograniczenia wprowadzone przez dostawcę usług internetowych, zmieniając adres DNS. W ten sposób będziesz mógł odblokować zablokowane strony internetowe i uzyskać dostęp do stron dozwolonych przez używany adres DNS.

Możesz zastąpić DNS swojego ISP innym DNS. Jeśli nie masz alternatywnego DNS, możesz skorzystać z bezpłatnego DNS oferowanego przez Google:

IPv4

 • Podstawowy adres IP: 8.8.8.8
 • Wtórne IP: 8.8.4.4

IPv6

 • Podstawowy: 2001: 4860: 4860 :: 8888
 • Wtórny: 2001: 4860: 4860 :: 8844

Ten zasób Google pokazuje, jak zmienić adres DNS - w systemie Windows, Mac, Linux, routerach i urządzeniach mobilnych - i skonfigurować go za pomocą.

5. Użyj internetowego serwera proxy (bezpłatny lub płatny)

Wiele serwerów proxy umożliwia odblokowanie witryn zablokowanych przez Twojego dostawcę usług internetowych. Po prostu przejdź na stronę proxy, gdzie znajdziesz interfejs podobny do tego:

HideMyAss proxy (przykładowy dostawca proxy)

Wpisz adres witryny, którą chcesz odblokować, w podanym polu adresu URL i możesz zacząć. Niektóre popularne opcje proxy to web proxy HideMyAss i Anonymouse. Możesz znaleźć wiele innych w Google, wyszukując hasło „web proxy”.

Oto lista jeszcze większej liczby serwerów proxy działających w momencie pisania tego artykułu:

 • Serwer proxy Hide.me
 • Strona proxy
 • Whoer Web Proxy
 • KProxy
 • Prokurent Hidester
 • Webproxy.to
 • FilterBypass
 • CroxyProxy

Większość powyższych serwerów proxy można wykorzystać do odblokowania większości zablokowanych stron internetowych, w tym stron HTTPS. Wiele z tych serwerów proxy umożliwia także używanie różnych serwerów do odblokowywania witryn internetowych - w tym serwerów w Stanach Zjednoczonych i Europie.

6. Użyj sieci Tor

Na powierzchni sieć Tor wygląda podobnie do VPN. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że ruch jest kierowany przez sieć Tor, podobnie jak w przypadku VPN, Tor jest bardziej zdecentralizowany i mniej niezawodny w przypadku odblokowywania stron internetowych w porównaniu do VPN.

Chociaż Tor zapewnia większą anonimowość w porównaniu do VPN, zapewniając, że twoja wiadomość jest szyfrowana i kierowana przez losowe serwery w sieci Tor, może być bardzo powolna i niezgodna z wieloma urządzeniami, ponieważ jest darmowa.

Jeśli jednak używasz komputera i chcesz odblokować strony internetowe, Tor działałby dla ciebie dobrze. Możesz pobrać przeglądarkę Tor tutaj.

Możesz również przeczytać nasze porównanie sieci Tor z VPN, aby dowiedzieć się o różnicach między nimi.

Aby użyć Tora, wykonaj następujące kroki:

 • Krok 1: Pobierz przeglądarkę Tor.
 • Krok 2: Sprawdź podpis GPG właśnie pobranej przeglądarki Tor, aby upewnić się, że masz odpowiedni plik (możesz to zrobić, postępując zgodnie z instrukcjami tutaj). Chociaż ten krok jest opcjonalny, jest zalecany.
 • Krok 3: Po sprawdzeniu podpisu GPG zainstaluj przeglądarkę Tor.
 • Krok 4: Po zainstalowaniu przeglądarki Tor zobaczysz folder o nazwie „Tor Browser”. Otwórz ten folder, a znajdziesz plik o nazwie „Uruchom przeglądarkę Tor”. Kliknij ten plik, kliknij „Połącz” i możesz zacząć.
 • Krok 5: Aby potwierdzić, że Twoje IP naprawdę się zmieniło, możesz odwiedzić Whoer.net, aby zobaczyć, jaki jest twój rzeczywisty adres IP.

7. Użyj Tłumacza Google

Oprócz umożliwienia bezpośredniego tłumaczenia skopiowanego tekstu Tłumacz Google może przetłumaczyć całą witrynę. Aby użyć Tłumacza Google jako internetowego serwera proxy, możesz wykonać następujące czynności:

odblokuj witryny z tłumaczeniem Google

 • Krok 1: Odwiedź stronę translate.google.com.
 • Krok 2: Wpisz witrynę, którą chcesz odwiedzić, w polu tłumaczenia i wybierz inny język niż angielski (nawet jeśli językiem witryny jest angielski).
 • Krok 3: Kliknij link w polu tłumaczenia i pozwól Google automatycznie odblokować zablokowaną stronę.

8. The Wayback Machine

Wayback Machine odblokowuje strony internetowe

Możesz także odblokować witryny za pomocą Wayback Machine oferowanego przez Archive.org. Wayback Machine regularnie indeksuje wersje prawie każdej witryny na świecie, jednocześnie ułatwiając przeglądanie zawartości dzięki pamięci podręcznej (stare wersje).

Jedynym minusem korzystania z Wayback Machine jest to, że może nie mieć najnowszej wersji stron internetowych i może nie być w stanie pomóc, jeśli uzyskujesz dostęp do witryny wymagającej logowania lub przetwarzającej bazy danych. To powiedziawszy, może się przydać do odblokowywania serwisów informacyjnych, które nie są aktualizowane codziennie.

Możesz użyć Wayback Machine do odblokowania stron internetowych, wykonując następujące czynności:

 • Krok 1: Odwiedź stronę web.archive.org
 • Krok 2: Wpisz adres URL, który chcesz odblokować, w odpowiednim polu i naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
 • Krok 3: Wybierz najnowszą datę z dostępnej opcji, aby uzyskać dostęp do najnowszej dostępnej wersji tej witryny w indeksie Wayback Machine i możesz zacząć!

Wniosek

Jak widać, odblokowanie stron internetowych jest łatwiejsze niż myślisz.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Turcji, Chinach, czy po prostu podróżujesz po świecie, mądrze jest uzyskać dostęp do wszystkich stron internetowych i nie brać udziału w blokowaniu geograficznym.

Poleganie na rządach, aby działały w dobrej wierze, a każda strona internetowa była dostępna dla obywateli w oparciu o zasady demokracji, zawsze kończy się na marności.

Jeśli chcesz

Powyższe są jednymi z najbardziej skutecznych sposobów odblokowania witryn, do których dostęp został zablokowany. Jeśli masz trochę pieniędzy, zastanów się nad uzyskaniem dobrego VPN, który jest szybki, działa dobrze i odblokowuje witrynę, którą chcesz odwiedzić.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me