Co Google wie o Tobie: kompletny przewodnik

Google może Cię znać lepiej niż ktokolwiek inny.


Dzięki danym, które gigant technologiczny gromadzi w celu sprzedaży reklam, Google ma wiele informacji na Twój temat - od tego, jak wyglądasz, do miejsca zamieszkania i podróży. Korporacja może nawet odgadnąć twoje ulubione jedzenie.

Skąd Google to wszystko wie? Przejdź do naszej infografiki, aby uzyskać szybki przegląd wszystkiego, co Google wie o tobie, lub sprawdź nasz pełny przewodnik, klikając poniższe ikony.

 • w jaki sposób Google Cię śledzi
  Jak śledzi Google
 • Jak dobrze Google Cię zna
  Co Google wie
 • Powstrzymaj Google przed śledzeniem Cię
  Jak zatrzymać Google

Jak Google Cię śledzi?

Chociaż „Google it” oficjalnie weszło do leksykonu kultury, megakorporacja to znacznie więcej niż wyszukiwarka. To dzięki swoim aplikacjom, usługom internetowym, przejętym firmom i innym firmom technologicznym zbiera o tobie dane. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze aplikacje, produkty lub usługi, których Google używa do śledzenia danych, a także przegląd zebranych danych.

Aplikacja, produkt lub usługa Google Dane zostały zebrane
Google Chrome Historia przeglądarki, odwiedzane strony internetowe
Wyszukiwarka Google Wyszukiwane zapytania
Gmail Kontakty, wysłane wiadomości e-mail, otrzymane wiadomości e-mail, treść wiadomości e-mail / rozmowy
Reklamy Kliknięte reklamy, zainteresowane tematy
Zdjęcia Google Osoby i miejsca oznaczone
Google Fit Poziom sprawności i cele
mapy Google Odwiedzone lokalizacje, wyszukiwane miejsca, metody transportu, daty tavel
kalendarz Google Nadchodzące plany i spotkania
Google Hangouts Kontakty, rozmowy
Youtube Filmy obejrzane, polubione i przesłane
wiadomości Google Odwiedzone strony z wiadomościami, kliknięte historie
książki Google Książki czytane i wyszukiwane
Google Shopping Produkty wyszukiwane i klikane
Waze Kierunki i wyszukiwane miejsca, odwiedzone lokalizacje

Od tego, co przeszukałeś online i odwiedzonych stron, po kim są twoje kontakty i o czym mówisz, Google dużo o tobie wie. Firma może wtedy podjąć te informacje i podjąć świadome decyzje dotyczące tego, co może Cię zainteresować, które pokażą Ci w formie reklam.

co Google wie o tobie

Aplikacje Google dostarczają firmie mnóstwo informacji o Tobie, od danych osobowych, które składają się na Twoją tożsamość, po Twoje zainteresowania, przeszłe podróże i przyszłe cele.

Kim jesteś

Od rozpoznawania twarzy po nagrania audio i intuicyjne wyszukiwanie, Google jest w stanie stworzyć kompleksowy - i niepokojąco poprawny - profil na temat tego, co sprawia, że ​​Ty, Ty.

Twój wygląd
Dzięki rozpoznawaniu twarzy w Zdjęciach Google wyszukiwarka prawdopodobnie ma całkiem niezły pomysł na to, jak wyglądasz. W rzeczywistości możesz utworzyć „etykietę” w Zdjęciach Google, która jest zasadniczo tagiem dla każdej osoby na twoich zdjęciach, a Google jest w stanie oddzielić tę osobę od każdego przesłanego zdjęcia - nawet jeśli zdjęcie zawiera tylko częściowe zdjęcie lub jest zaciemnione.

Twój głos
Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z poleceń głosowych w Google Home, urządzeniu z Androidem lub w innym produkcie lub urządzeniu Google, witryna ma ten rejestr. W rzeczywistości nie tylko możesz przeglądać poprzednie polecenia głosowe w sekcji „Głos i dźwięk” w sekcji Moja aktywność Google, ale także je słyszysz. Witryna przechowuje pełną historię poleceń dźwiękowych, w tym nagrania głosowe.

Twoje przekonania religijne / polityczne
Czy szukałeś w Google, jak przekazać darowiznę na kampanię polityczną? Odwiedziłeś stronę internetową kandydata? Oglądałeś kazanie na YouTube? Google wykorzystuje wszystkie te informacje, aby stworzyć kompleksowy profil obejmujący wszystko, od tego, czy jesteś bardziej religijny lub duchowy, do tych, na których prawdopodobnie głosujesz w następnych wyborach.

Twój stan zdrowia
Jeśli korzystasz z Google Fit, firma prawdopodobnie ma całkiem dobry przegląd twojego zdrowia, od tego, jak jesteś aktywny, przez kalorie, które spalasz dziennie, po cele fitness. Ale nawet jeśli nie korzystasz z tej aplikacji Google, witryna prawdopodobnie dobrze rozumie stan twojego układu odpornościowego - a przynajmniej sposób, w jaki go widzisz - na podstawie wyszukiwań w Google. W rzeczywistości kompilowanie danych wyszukiwarki i porównywanie ich ze wzorcami może nawet pozwolić Google stwierdzić, czy zachorujesz lub masz problem medyczny.

Twoje dane osobowe
Szukano w Google najlepszego mleka bez laktozy? Czego można się spodziewać, gdy się spodziewasz? Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego? Wszystko, co wyszukujesz, jest śledzone przez Google, dzięki czemu możesz lepiej zrozumieć dane osobowe swojego życia, od ograniczeń dietetycznych po języki, którymi mówisz.

Wszędzie, gdzie kiedykolwiek byłeś

Śledzenie lokalizacji to jeden z obszarów, w których wyróżnia się Google - dzięki zaawansowanej technologii rozpoznawania lokalizacji firma wie wszystko, od tego, gdzie byłeś na wakacjach dwa lata temu, po restaurację, którą najczęściej jesz.

Twój dom i biuro
Telefony z Androidem, które nie obsługują usług Google, oraz Pixel, własny telefon Google, śledzą i rejestrują Twoją lokalizację na kilka sposobów, w tym Wi-Fi, GPS i sieci komórkowe. Oznacza to, że telefon wie, gdzie jesteś, każdego dnia i jak długo tam jesteś.

Google jest w stanie zinterpretować te dane i wyciągnąć z nich wnioski - na przykład miejsce, w którym mieszkasz, prawdopodobnie jest tam, gdzie telefon jest przez większość nocy i weekendów. W rzeczywistości ustalenie miejsca zamieszkania może zająć Google Now tylko trzy dni. W przypadku urządzeń Apple lub innych systemów operacyjnych Mapy Google działają w podobny sposób.

Miejsca, które odwiedzasz
Oprócz gromadzenia informacji o tym, gdzie mieszkasz i pracujesz, Google jest w stanie śledzić najczęściej odwiedzane miejsca. Czy masz ulubioną kawiarnię? Trasa biegowa? Centrum opieki dziennej, z którego korzystasz każdego dnia tygodnia? Google prawdopodobnie o tym wie.

Miejsca, które odwiedziłeś
Google nie tylko zna tajniki codziennego życia. Firma technologiczna wie także, gdzie podróżowałeś, czy to weekendowy wypad, czy miesięczna podróż do innego kraju.

Google może nie tylko śledzić miejsca, do których podróżowałeś, ale także zobaczyć, co zrobiłeś, gdy tam byłeś. Jeśli odwiedziłeś muzeum w Paryżu lub chodziłeś do tańca liniowego w Teksasie, Google wie - aż do dokładnej godziny przyjazdu, jak długo zostałeś i ile czasu zajęło ci dotarcie z jednego miejsca do drugiego. Śledzenie lokalizacji może nawet powiedzieć, jaki sposób transportu użyłeś, na przykład, czy chodziłeś, czy pociągiem.

Ponadto nabycie Waze przez Google oznacza, że ​​witryna może gromadzić dane o tym, gdzie byłeś, nawet jeśli nie masz połączenia z Mapami lub na urządzeniu Google.

Kim są twoi przyjaciele

Pomiędzy Twoimi kontaktami i rozmowami w Gmailu i Hangoutach a spotkaniami, które ustalasz w Kalendarzu Google, firma wie wszystko, od tego z kim rozmawiasz, kiedy i gdzie je widzisz.

Z kim rozmawiasz
Jeśli używasz Gmaila do osobistego lub służbowego e-maila, Google ma listę wszystkich twoich kontaktów, w tym tych, z którymi najczęściej rozmawiasz: przejdź do sekcji Google, z którą często się kontaktujesz, aby sprawdzić, z którymi kontaktami Gmaila spędzasz najwięcej czasu, rozmawiając (i sprawdzenie, czy ocena Google, która najbardziej Ci się podoba, jest zgodna z Twoją własną). Użytkownicy Androida i Pixel dają Google również dostęp do kontaktów telefonicznych i wiadomości tekstowych.

Gdzie się spotykasz
Spotkasz się później z przyjacielem na kawę? Jeśli znajduje się w Twoim kalendarzu Google, firma o tym wie - i dzięki śledzeniu lokalizacji może mapować Twoją podróż z domu do kawiarni i z powrotem. Jeśli zrobisz zdjęcie ze znajomym w sklepie i prześlesz je do Zdjęć Google, Google może użyć rozpoznawania twarzy, aby dodać je do własnego albumu. Możesz także oznaczyć lokalizację, w której zrobiono zdjęcie.

Jeśli lata później próbujesz sobie przypomnieć, z kim przyjąłeś kawę tego dnia, Google może ci pomóc.

Co ty mówisz
Czy Google śledzi to, o czym mówisz przez Gmaila? To kwestia do dyskusji - firma ogłosiła w 2017 r., Że przestanie czytać e-maile w celu tworzenia ukierunkowanych reklam. To, czy faktycznie przestali je czytać, to inna sprawa.

Co lubisz, a czego nie

Google zajmuje się wiedzą, w co się interesujesz - w ten sposób wyszukiwarka tworzy i sprzedaje takie spersonalizowane reklamy. Od ulubionego gatunku filmowego po ulubiony rodzaj jedzenia, Google zna Twoje preferencje.

Jedzenie, książki i filmy
Google może korzystać z danych wyszukiwarek, takich jak badane przepisy lub wyszukiwane tytuły książek, aby określić, co lubisz, a czego nie. Niektóre aplikacje, takie jak Google Books, które śledzą książki, które przeszukiwałeś i czytałeś, pogłębiają tę wiedzę. Ponadto Google jest właścicielem YouTube, co oznacza, że ​​wie, które zwiastuny filmowe szukałeś.

Google wykorzystuje te informacje, a także odwiedzane strony internetowe i kliknięte reklamy, aby utworzyć profil tematów, które według nich są zainteresowane. Możesz zobaczyć pełną listę osób, które według Ciebie są zainteresowane - aż do tego, co oglądasz, i jakie hobby realizujesz w wolnym czasie - w panelu reklam.

Gdzie kupujesz i co kupujesz
Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z Zakupów Google do porównywania cen dostawców internetowych, Google o tym wie. Wiedzą także, jakie produkty przeszukałeś i kliknąłeś w wyszukiwarce Google, i mogą śledzić wizyty w Twojej witrynie oraz jakie produkty oglądałeś w witrynach sprzedawców detalicznych przez Google Chrome.

Twoje plany na przyszłość

Wiedza Google nie ogranicza się do tego, co robiłeś w przeszłości lub robisz w teraźniejszości. Firma może również wykorzystywać dane ze swoich aplikacji i wyszukiwarki, aby przewidywać, co będziesz robić w przyszłości.

Co chcesz kupić, zobaczyć lub zjeść
Chcesz zobaczyć nowy film? Sprawdzasz nową restaurację czy weekendową wycieczkę do nowego miasta? Jeśli korzystałeś z wyszukiwarki Google, aby sprawdzić czasy filmu, dokonać rezerwacji online lub wyszukać najlepszą działalność turystyczną, Google wie.

Nadchodzące wycieczki i rezerwacje
Czy szukałeś restauracji, w których można zjeść, i programów, które odwiedzasz w odwiedzanym mieście? Czy utworzyłeś trasę w Kalendarzu Google? Google może gromadzić te dane, aby oceniać nadchodzące podróże. Google skanuje również e-maile, aby zobaczyć, jakie loty masz na pokładzie, i może automatycznie dodawać rezerwacje restauracji do Twojego harmonogramu na podstawie potwierdzeń wysłanych do Gmaila.

Przyszłe plany życiowe
Czy szukałeś domu na własność? Kiedy najlepiej jest mieć dzieci? O porady dotyczące podróży do Chin? Google wykorzystuje te informacje, aby dowiedzieć się więcej o Tobie i czego chcesz w przyszłości, aby lepiej dostosować reklamy online do Twoich potrzeb.

Twoje życie online

Najprościej mówiąc, Google jest firmą zajmującą się wyszukiwaniem i usługami internetowymi. Nic więc dziwnego, że oprócz znajomości wielu twoich danych osobowych, strona wie także wszystko, co możesz wiedzieć o tym, co robisz online.

Witryny, które odwiedziłeś
Google prowadzi kompleksową listę każdej witryny, którą odwiedziłeś w Chrome, z dowolnego urządzenia. Witryna utrzymuje także kartę bieżącą przy każdym uruchomieniu wyszukiwania, każdej klikniętej reklamie i każdym obejrzanym filmie w YouTube.

Twoje nawyki przeglądania
Począwszy od liczby zakładek dodanych do zakładek, po ile haseł Chrome automatycznie się wypełnia, Google doskonale rozumie nawyki przeglądarki, w tym:

 • Twoje aplikacje z Chrome Web Store i Google Play Store
 • Twoje rozszerzenia z Chrome Web Store
 • Ustawienia przeglądarki, które zmieniłeś w Chrome
 • Adresy e-mail, adresy i numery telefonów ustawione na automatyczne wypełnianie w Chrome
 • Wszystkie adresy witryn, które kiedykolwiek wpisałeś w pasku adresu
 • Strony, które dodałeś do zakładek w Chrome
 • Wszystkie hasła, które Chrome poprosił o zapisanie dla Ciebie
 • Lista witryn, dla których Chrome kazał nie zapisywać haseł
 • Wszystkie karty Chrome otwarte na Twoich urządzeniach
 • Liczba Twoich rozmów w Gmailu
 • Ile wyszukiwań Google przeprowadziłeś w tym miesiącu

jak możesz powstrzymać Google przed śledzeniem cię

Jeśli niepokoi Cię ilość informacji, które Google ma na Twój temat, możesz wykonać kilka kroków, aby obejść nieustanne śledzenie firmy.

 1. Użyj VPN
 2. Wirtualna sieć prywatna (VPN) to bezpieczna opcja, która uniemożliwia Google śledzenie cię, gdy jesteś online. Chociaż wirtualne sieci prywatne nie mogą całkowicie uniemożliwić firmie dostępu do danych, ukrywają Twój adres IP, szyfrują ruch internetowy i sprawiają, że historia przeglądania jest prywatna, dzięki czemu Twoje działania online są znacznie bezpieczniejsze.

 3. Użyj prywatnego przeglądania
 4. Użyj trybu incognito Google, aby mieć pewność, że strony, do których korzystasz, nie pojawią się w historii przeglądania lub historii wyszukiwania. Pamiętaj jednak, że inne witryny mogą nadal gromadzić i udostępniać informacje o Tobie, nawet jeśli korzystasz z prywatnego przeglądania.

 5. Dostosuj ustawienia prywatności
 6. Sprawdź Kontroli aktywności Google, aby zmienić, jakie dane są o tobie przechowywane, i odwiedź swoją stronę aktywności, aby usunąć zapisaną historię i aktywność.

 7. Wyłącz raportowanie lokalizacji
 8. W Mapach Google - a także w ustawieniach urządzeń z Androidem i Pixel, jeśli korzystasz z tych produktów - wyłącz raportowanie lokalizacji, aby uniemożliwić Google śledzenie, gdzie jesteś i dokąd jedziesz. Jeśli jednak korzystasz z Map Google lub Waze jako wskazówek, firma może nadal gromadzić dane o Twojej lokalizacji podczas korzystania z tych aplikacji.

 9. Użyj innej przeglądarki i wyszukiwarki
 10. Aby uniemożliwić Google śledzenie wyszukiwań i odwiedzin w witrynie, możesz użyć innej przeglądarki i wyszukiwarki, takich jak Microsoft Internet Explorer i Bing. Jednak to tylko powstrzyma Google przed śledzeniem cię - Microsoft (lub jakakolwiek firma jest właścicielem przeglądarki, na którą przełączysz) otrzyma twoje dane zamiast.

 11. Usuń swoje konta Google
 12. Aby naprawdę zatrzymać technologicznego giganta przed tobą, musisz podjąć drastyczne środki, a mianowicie odrzucić korzystanie z któregokolwiek z produktów firmy. Oznacza to usunięcie wszelkich aplikacji powiązanych z firmą, w tym Gmaila, Dysku Google i dowolnych urządzeń z Androidem, i przejście do innej przeglądarki i wyszukiwarki.

Google uprościło życie na wiele sposobów. Wyszukiwarka Google udzieliła odpowiedzi jednym kliknięciem. Dzięki Mapom Google wskazówki dojazdu są łatwe do znalezienia i zrozumienia. Dysk Google sprawił, że praca na wielu platformach jest płynna.

Ta wygoda ma swoją cenę: prywatność. Jeśli obawiasz się, w jaki sposób Google Cię śledzi - i co robią z danymi - wykonaj powyższe kroki, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, i odwiedź Witrynę prywatności Google, aby uzyskać bardziej wyczerpujący przegląd danych, które Google śledzi i jak one Użyj tego.

what-does-google-know
Udostępnij kod infografikiCo Google wie o tobie

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me