7 najlepszych sieci VPN dla użytkowników komputerów Mac (2020)

Znalezienie VPN dla Maca nie jest tak proste, jak się wydaje.

Po pierwsze, wiele sieci VPN nie ma samodzielnej aplikacji na urządzenia Mac. Oznacza to, że musisz zainstalować oprogramowanie innej firmy (takie jak osobny klient OpenVPN) i ręcznie je skonfigurować. Zamiast pobierać prostą aplikację Mac i natychmiast się łączyć, będziesz musiał przeszukiwać to skomplikowane obejście, aby ręcznie połączyć się z VPN.

Dedykowana aplikacja na komputery Mac to jednak dopiero początek.

Nie chcesz poświęcać prędkości dla bezpieczeństwa lub przeciwnie. Wiele sieci VPN może działać wolno lub po prostu wyciekać adres IP lub adres DNS. Mac VPN powinien korzystać z najnowszych protokołów i opcji szyfrowania, takich jak OpenVPN i szyfrowanie AES-256 bitów. Akceptowane są ścisłe zasady „braku logowania”. W przeciwnym razie VPN może śledzić Twoją aktywność i sprzedać ją najwyższemu reklamodawcy.

Wreszcie, naprawdę nie będziesz w stanie przesyłać strumieniowo niczego w serwisie Netflix ani korzystać z torrentów, chyba że prędkość twojego serwera pozostanie duża.

Jednak wykonaliśmy już prace nad nogami, przetestowaliśmy i sprawdziliśmy ponad 78 sieci VPN. Poniżej znajduje się lista 7 najlepszych sieci VPN dla użytkowników komputerów Mac w 2020 r .:

1. NordVPN - Najlepsza sieć VPN dla komputerów Mac (3,49 USD / mc)

Klient Mac nordvpnNordVPN na Macu (klient o najlepszej użyteczności)

NordVPN jest najlepszym wyborem dla zwykłych użytkowników MacBooków na podstawie naszych testów.

Aplikacja na komputery Mac zawiera mapę typu przeciągnij i upuść, aby wybrać nową lokalizację serwera.

Wszystkie 5 200 serwerów w 62 krajach znajduje się również w menu po lewej stronie. I ma wbudowany przełącznik zabicia, który automatycznie przerwie twoje połączenie, jeśli twoje Wi-Fi spadnie (aby Twoja prawdziwa lokalizacja nie została przypadkowo ujawniona).

NordVPN jest dostępny na komputery Mac, iOS, Windows, Android i Linux. Plus około 40 innych systemów operacyjnych i routerów. W dowolnym momencie możesz użyć do sześciu jednoczesnych połączeń.

Standard branżowy, OpenVPN, jest domyślnym protokołem w aplikacji Mac. Ale pozwalają także w razie potrzeby przejść na IKEv2 / IPSec.

NordVPN jest również jedynym dostawcą VPN na tej liście, który oferuje zarówno podwójne VPN, jak i zaciemnione serwery. Podwójne szyfrowanie danych otacza połączenie w dwie warstwy VPN dla dodatkowego bezpieczeństwa. Chociaż zaciemnione serwery mogą pomóc w ominięciu zapór sieciowych, jest to idealne rozwiązanie dla osób z ograniczonym dostępem w twoim kraju.

Ich prędkości połączeń są również solidne. Zaczęliśmy od prędkości około 98 Mb / s (bez VPN), a po połączeniu z NordVPN średnio 74 Mb / s. To wciąż duża szybkość, aby uzyskać wolne od opóźnień przesyłanie strumieniowe na Netflix (bez ograniczeń) lub torrentowanie (na specjalnie zaprojektowanych serwerach P2P).

Ale najlepsza część o NordVPN?

Obecnie organizują specjalną promocję, w ramach której możesz otrzymać NordVPN za jedyne 3,49 USD miesięcznie przy trzyletnim zobowiązaniu. To ogromne oszczędności kosztów w porównaniu z normalną ceną 11,95 USD, więc zawarcie tej niskiej oferty ma sens, jeśli poważnie myślisz o prywatności i bezpieczeństwie.

Odwiedź stronę NordVPN.com, aby uzyskać aplikację na komputer Mac
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji NordVPN

2. ExpressVPN - najwyższa wydajność na komputerach Mac (6,67 USD / mc)

klient Mac expressvpnExpressVPN na Macu (najszybsza prędkość serwera)

Aplikacja ExpressVPN dla komputerów Mac oferuje połączenie jednym kliknięciem, które automatycznie dołącza do najbliższej inteligentnej lokalizacji.

Te serwery VPN są zoptymalizowane, aby zapewnić najlepszą wydajność od razu po wyjęciu z pudełka. Wystarczy otworzyć aplikację, nacisnąć przycisk „Połącz”, a zalogujesz się w kilka sekund.

Jeśli próbujesz ominąć lokalne ograniczenia, możesz ręcznie wybrać dowolny serwer międzynarodowy bezpośrednio z ekranu głównego (bez konieczności przeszukiwania niezliczonych opcji menu).

Jednak aplikacja ExpressVPN na komputery Mac jest nie tylko ładna. Płonie też szybko. Zaczęliśmy od połączenia 100 Mb / s przed zalogowaniem, a bezpieczne połączenie obniżyło prędkość pobierania do 83,15 Mb / s. Ledwo zauważalne!

ExpressVPN również nie oszczędza na bezpieczeństwie, aby zapewnić te prędkości. Mają wyłącznik awaryjny i anonimowy adres IP dostępny dla wszystkich ponad 3000 serwerów w 93 krajach. Netflix, torrenty i serwery P2P również działały jak marzenie.

Z przyjemnością informujemy, że ich aplikacja na komputery Mac jest w 100% szczelna. Domyślnie jest to OpenVPN, najlepszy protokół na świecie z solidnym 256-bitowym szyfrowaniem AES, oferując jednocześnie dostęp do protokołów SSTP, L2Tp / IPsec i PPTP.

Pomimo tego, że wszystkie te dźwięki (i jest dobre), główną wadą ExpressVPN jest jego cena.

Jest droższy o 6,67 USD / miesiąc (w przypadku planów rocznych z naszą umową). Wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Ale to nie jest przyjazna dla portfela usługa dla osób o ograniczonym budżecie.

Odwiedź ExpressVPN.com, aby uzyskać aplikację na komputer Mac
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji ExpressVPN

3. Surfshark - najtańsza jakość VPN na MacBooka (1,99 USD / mc)

klient Mac surfsharkPłynna aplikacja VPN Surfshark na komputery Mac

Aplikacja Surfshark na Maca ma przycisk „Szybkie połączenie”, który natychmiast zabierze Cię na jeden z ich serwerów.

Stamtąd możesz przełączyć się na dowolny z ponad 800 serwerów w 50 krajach lub zmienić protokoły z OpenVPN na IKEv2 / IPsec w ciągu około dwóch kliknięć każdy.

Oprócz urządzeń Mac Surfshark ma wstępnie zainstalowane aplikacje na iOS, Windows, Android, Linux, Chrome, Firefox i routery (przez OpenVPN).

Większość z tych aplikacji ma wyłącznik awaryjny, z wyjątkiem wersji na Androida (obecnie w fazie rozwoju).

Surfshark ma uzasadnioną zasadę braku logowania. Przeprowadziliśmy nawet ich połączenie przez pięć różnych testów szczelności i stwierdziliśmy, że wszystkie z nich wróciły negatywnie.

Byłem w stanie łatwo przesyłać strumieniowo Netflix na sześciu różnych serwerach (od LA do Korei Południowej). Torrentowanie i TOR są również dozwolone w 100%.

Jedynym niewielkim czknięciem były pewne niespójności prędkości. Na przykład nasza początkowa prędkość pobierania wynosiła 98,71 Mb / s. Serwer w Holandii był o 25% wolniejszy (71,06 Mb / s), podczas gdy serwer w USA był o 50% wolniejszy (48,99 Mb / s), a serwer w Hongkongu prawie 75% wolniej (25,74 Mb / s).

Podszewka taśmy jest taka, że ​​cena jest najniższa, jaką widzieliśmy w ponad 70 różnych firmach VPN. Dwuletni plan wynosi tylko 1,99 USD miesięcznie!

Możesz zapisać się na bezpłatny 30-dniowy okres próbny, aby je wypróbować. Następnie, jeśli wszystko wygląda dobrze, użyj wszystkiego, od głównych kart kredytowych po PayPal, kryptowaluty, Dragonpay, Tenpay i Alipay, aby zapłacić.

Surfshark oferuje nawet 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli coś wydarzy się w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Odwiedź Surfshark.com, aby uzyskać aplikację na komputer Mac
Przeczytaj więcej w naszym pełnym przeglądzie Surfshark VPN

4. ProtonVPN (4,00 $ / mc)

Aplikacja ProtonVPN na komputery Mac zawiera gigantyczną mapę z małymi pinezkami, które wyróżniają wszystkie 345 serwerów w 32 krajach.

klient Mac protonvpn

To nie jest największa liczba serwerów, ale ułatwia przeglądanie ich wszystkich na mapie lub menu po lewej stronie.

Jeśli szukasz automatycznego połączenia, przycisk „Szybkie połączenie” spowoduje jak najszybsze zalogowanie do inteligentnego serwera.

ProtonVPN ma gotowe aplikacje dla komputerów Mac, iOS, Windows, Android i Linux, oprócz routerów DD-WRT, AsusWRT i Tomato.

Mimo że łączna liczba serwerów może być niska, pozwalają one podłączyć do dziesięciu urządzeń jednocześnie.

Domyślnie aplikacja ProtonVPN na komputery Mac używa OpenVPN (UDP / TCP) z najlepszym w swojej klasie szyfrowaniem AES-256. Poza tym jest to jedyny protokół, który oferują. Może to nie działać, jeśli używasz starszych (lub ograniczonych) urządzeń, takich jak Chromebooki.

Na szczęście nie znaleźliśmy żadnych przecieków w tym połączeniu, a Proton ma ścisłe zasady dotyczące braku logowania.

Jednak ich testy prędkości pozostawiły wiele do życzenia. Zaczęliśmy od tej samej prędkości połączenia, co pozostałe. Następnie połączyliśmy się z ich serwerami w USA, Szwajcarii, Hongkongu i Wielkiej Brytanii. Prawie wszystkie z nich działały powoli, zabijając naszą prędkość Internetu od ~ 40% do ~ 80%.

Udało nam się przesyłać strumieniowo Netflix na jednym z serwerów Netherland w ProtonVPN, ale pozostałe cztery zawiodły. Nie pozwalają też na torrenty bez ograniczeń, ograniczając Cię do niektórych serwerów P2P i powtarzając, że powinieneś używać ich wyłącznie do użytku osobistego (nie komercyjnego).

Główna płatna opcja ProtonVPN („Podstawowa”) zaczyna się od 4 USD / miesiąc za rok (z planami aktualizacji, które stają się jeszcze droższe).

Wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, z zastrzeżeniem, że saldo zwrotu będzie proporcjonalne do wykorzystania.

Odwiedź ProtonVPN.com, aby pobrać aplikację Mac
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji ProtonVPN

5. IPVanish (6,99 USD / mc)

klient ipvanish mac

IPVanish oferuje w pełni funkcjonalną aplikację Mac.

Możesz dostosować na nim prawie wszystko. Oznacza to jednak również, że na początku dostępnych jest więcej ustawień i opcji do filtrowania.

IPVanish zapewnia dostęp do ponad 60 krajów i 1200 różnych serwerów. Do tych serwerów możesz podłączyć nawet dziesięć urządzeń. Aplikacje na komputery Mac i Windows są teraz również wyposażone w przełączniki zabijania.

Z przyjemnością dowiesz się, że IPVanish zapewnia dostęp do protokołów OpenVPN, PPTP i L2TP. (Jeśli nie masz pewności, trzymaj się OpenVPN i jego bankowego szyfrowania AES-256). Mają także serwer proxy SOCKS, który zapewnia prywatność bez konieczności pobierania jakiejkolwiek aplikacji.

Wszystkie nasze testy szczelności wyszły czyste. Jednak historia IPVanish z logowaniem dała nam krótką przerwę. Na papierze jest to uzasadniona zasada „bez dzienników”. Ale w 2016 r. Pojawiły się wiadomości o tym, że ich dane użytkowników trafiły w ręce Homeland Security.

Działał tylko jeden z czterech serwerów, które testowaliśmy z Netflix (Chicago). Chociaż bardzo zachęcają zarówno do torrentowania, jak i TOR.

IPVanish dostarczył również niespójne testy prędkości. Serwer w UE (Amsterdam) spadł tylko nieznacznie z ~ 100 Mb / s do 82,67, ale w USA (Nowy Jork) spadł aż do 34,71 Mb / s.

Najlepsza oferta, jaką udało mi się znaleźć, to abonament roczny 77,99 USD (6,49 USD miesięcznie), który wciąż jest dość wysoki, jeśli porównasz go z trzema tańszymi (i lepszymi) opcjami z tej listy.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz spróbować skorzystać z kredytu, PayPal lub Bitcoin i cieszyć się 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Odwiedź IPVanish.com, aby pobrać aplikację na Maca
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji IPVanish

6. TunnelBear (4,99 USD / mc)

klient mac tunelowy

TunnelBear może mieć najbardziej przyjemną aplikację Mac na ponad 70 VPN, które sprawdziliśmy.

Interfejs wizualny pokazuje małego misia obok twojej lokalizacji. Po kliknięciu najbliższej lokalizacji serwera niedźwiedź dosłownie tuneluje do nowego miejsca docelowego.

Udało im się zrobić coś tak suchego i nudnego, jak wybranie rozrywki dla lokalizacji serwera. Prawdopodobnie możesz spędzić całe popołudnie przeglądając każdy z 350 serwerów w 22 krajach i nie do końca go nienawidząc.

Oprócz aplikacji na Maca ta sama zabawa działa w systemach iOS, Windows, Android, Chrome i Opera. Są one wyposażone w przełączniki zabicia, anonimowy adres IP, „Ghostbear”, który ukryje maskę połączenia VPN i maksymalnie pięć połączeń urządzeń.

Domyślnie aplikacje Mac, Windows i Android to OpenVPN, a aplikacje iOS otrzymują IPSec / IKEv2.

TunnelBear nie ujawnił żadnych danych w naszych pięciu testach i nie rejestruje również żadnych danych osobowych.

Ale chociaż obsługa TunnelBear twierdziła, że ​​ich serwery współpracowały z Netflix, nie byliśmy w stanie pomyślnie przesyłać strumieniowo niczego. Na szczęście torrentowanie i TOR są dozwolone.

Drugim minusem był spadek prędkości. Nasze połączenie o przepustowości 100 Mb / s zostało szybko zmniejszone o połowę do 52,26 Mb / s na ich serwerach w UE i wciąż się pogarszało - serwer w Londynie osiągnął prędkość pobierania jedynie 7,54 Mb / s (!).

Najniższa cena TunnelBear wynosi 59,99 USD za rok (~ 4,99 USD / miesiąc). Jednak zamiast gwarancji zwrotu pieniędzy (nie ma żadnej), zapewniają one dostęp do ograniczonej bezpłatnej wersji do wypróbowania.

Odwiedź TunnelBear.com, aby uzyskać aplikację na komputer Mac
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji TunnelBear

7. Windscribe (4,08 USD / mc)

Klient Mac Windscribe ma zero dodatków.

Kliknij ikonę u góry, aby wyświetlić kilka różnych opcji serwera.

O to chodzi. Nie ma tyle radości co TunnelBear, ale robi dokładnie to, co powinien: łączy Cię w ciągu kilku sekund.

Klient Mac Windscribe

Możesz uzyskać dostęp do ponad 480 serwerów w 50 krajach na prawie dowolnym urządzeniu w domu, w tym iOS, Window, Mac, Linux, Chrome, Opera, Firefox, wybrane routery, Amazon, Nvidia Shield, a nawet Kodi!

Zauważyliśmy jednak problem z tym numerem serwera. Ich strona internetowa podała Nową Zelandię jako lokalizację. Jednak gdy próbowaliśmy go znaleźć w aplikacji, nie istniał! Więc możesz nie dostać się do 480, które twierdzą.

Z drugiej strony Windscribe nie miał żadnych przecieków ani logowania w naszych testach.

Wszystkie protokoły, w tym OpenVPN, IKEv2 i SOCKS5, są oferowane. Ale w większości przypadków możesz chcieć przełączyć domyślny IKEv2 na OpenVPN, aby uzyskać najsilniejsze szyfrowanie.

Prędkości Windscribe nas zawiodły, osiągając od 56% wolniej w niektórych przypadkach (serwer UE) do 82% w innych (Wielka Brytania).

Musisz użyć ich specjalnych serwerów „Windflix” do streamowania Netflix („normalne” nie działały). Będziesz także musiał użyć specjalnych serwerów do torrentowania.

Najtańszy plan Windscribe wynosi 4,08 USD miesięcznie na rok. Mają też plan „Zbuduj plan”, który kosztuje tylko dolara za lokalizację. Możesz zapłacić za pomocą kredytu, PayPal lub Bitcoin.

Ale jeśli uważasz, że możesz chcieć uzyskać zwrot pieniędzy, musisz to zrobić w ciągu trzech dni od zakupu produktu i nie możesz w tym czasie przekroczyć 10 GB przepustowości.

Odwiedź Windscribe.com, aby pobrać aplikację Mac
Przeczytaj więcej w naszej pełnej recenzji Windscribe

Którą aplikację VPN dla komputerów Mac należy wybrać?

Niestety nie wszystkie aplikacje Mac VPN są bezpieczne lub szybkie.

Niektóre komputery „Mac” nawet nie działają na komputerach Mac bez przeskakiwania mnóstwa mylących, czasochłonnych obręczy.

Właśnie dlatego wybraliśmy 7 najlepszych VPN dla urządzeń Mac na podstawie naszych rzeczywistych doświadczeń z testowaniem każdego z nich.

NordVPN znajduje się na szczycie listy z zwycięską kombinacją silnego bezpieczeństwa, mnóstwa funkcji, najbardziej dostępnych serwerów i przystępnych cen.

ExpressVPN i Surfshark zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Pierwszy zapewni lepsze prędkości, ale drugi jest znacznie tańszy.

ProtonVPN, IPVanish i TunnelBear mają kilka pozytywów… z kilkoma jaskrawymi negatywami. Ogólnie są OK, ale nie są w pobliżu pierwszej trójki.

Windscribe miał problem po numerze, więc nie możemy go w ogóle polecać.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me