Recenzja SwitchVPN

recenzja switchvpn

SwitchVPN pochodzi z CS Systems, Inc., korporacji Delaware ze Stanów Zjednoczonych.

Ich usługa VPN została założona w 2015 r., Ponieważ założyciel zespołu bezpieczeństwa uważał, że „darmowy internet jest zagrożony”.

Dziś mają już ponad 220 serwerów rozmieszczonych w 38 lokalizacjach. I zapewnij jedne z najlepszych wsparcia, jakie widzieliśmy do tej pory.

Ale zanim do tego dojdziemy, cofnijmy się na chwilę.


W tej recenzji SwitchVPN zebraliśmy tygodnie pracy. Obejmuje zarówno doświadczenie z pierwszej ręki, jak i analizę ilościową z kilku źródeł zewnętrznych.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy dajemy im kciuk w górę, czy w dół.

Przegląd SwitchVPN

RANKING OGÓLNY: # 38 z 78 VPN
USABILITY: Trudno skonfigurować i używać
PLIKI DZIENNIKA: Szary obszar
LOKALIZACJE: 32 kraje, 150 serwerów
WSPARCIE: Niesamowita obsługa klienta 
TORRENTING: Torrentowanie dozwolone
NETFLIX: Tak 1/5
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 256-bitowy AES OpenVPN, L2TP, IKEv2, SSTP i Socks5
KOSZT: 3,33 USD / mies
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.switchVPN.net

SwitchVPN Plusy +

SwitchVPN zapewnia wolne od wycieków, przyjazne dla użytkownika połączenie VPN. Jest to poparte mnóstwem opcji protokołu, silnym szyfrowaniem i kompatybilnością z prawie każdym dużym urządzeniem.

Aha, a ich wsparcie było jednym z najszybszych, jakie widzieliśmy.

Spójrz.

1. Nie znaleziono wycieków ani wirusów

Sieci VPN tworzą bezpieczny tunel wokół twojego połączenia internetowego.

Oznacza to, że nikt - ani Twój dostawca usług internetowych (ISP), rząd, ani podejrzany koleś siedzący na lotnisku - nie może rozszyfrować tego, co robisz.

W każdym razie taka jest teoria.

Jeśli ci trzej mieliby odebrać twój sygnał, powinien pokazać, że jesteś w odległości setek lub tysięcy mil w innym mieście. Dane osobowe, takie jak Twoja fizyczna lokalizacja, powinny zostać przekierowane na serwery VPN.

Niestety, nie zawsze tak jest.

Czasami twoja sieć VPN jest po prostu nieostrożna. A czasem kłamią na temat swoich serwerów VPN.

Tak czy inaczej, musisz zebrać elementy, gdy wszystko się zepsuje.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​nasze testy wykazały, że SwitchVPN nie ujawni twojej fizycznej lokalizacji.

 • https://ipleak.net/ (nie znaleziono)
 • https://www.perfect-privacy.com/check-ip/ (nie znaleziono)
 • https://ipx.ac/run (nie znaleziono)
 • https://browserleaks.com/webrt (nie znaleziono)
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ (nie znaleziono)
 • http://dnsleak.com/ (nie znaleziono!)

Brak wycieków dla switchvpn

Brak wycieków WebRTC:

brak wycieków webrtc

I punkty bonusowe:

Pliki instalacyjne również powróciły czyste. W poprzednich sieciach VPN znaleźliśmy potencjalne wirusy VirusTotal. Ale nie tym razem.

Skanowanie wirusów SwitchVPN

2. Imponująca obsługa klienta

Zwykle nie umieszczamy obsługi klienta tak wysoko na liście.

Zwykle jest pochowany gdzieś poniżej. Zwłaszcza, gdy firmy potrzebują dni na odpowiedź na proste zapytanie.

Nie zrozum mnie źle.

Obsługa klienta jest ważna. Ale może dopiero po bezpieczeństwie, prywatności i wydajności.

Tym razem było inaczej.

Pierwszym pozytywnym znakiem był znajomy czat na żywo z napisem „Działamy na domofonie”.

Inne firmy, które testowaliśmy, mają czat na żywo (takie jak NordVPN). Jednak nie ma w nich nic na żywo.

Możesz dosłownie poczekać godzinę na jedną odpowiedź. Mieliśmy również przyjemność (sarkazm) czekać cały czas, ale w odpowiedzi otrzymaliśmy adres URL FAQ.

Dzięki. Za nic.

Teraz porównaj to do SwitchVPN.

Ich przedstawiciel wsparcia, Charu, połączył się w kilka sekund. Mniej niż pięć.

Zaczął także natychmiast odpowiadać na moje pytania. Z zerowymi opóźnieniami lub opóźnieniami między odpowiedziami.

Czułem się, jakby… rozmawiać z prawdziwym, żywym, przyjaznym człowiekiem. Wyobraź sobie, że!

Obsługa czatu klienta SwitchVPN

Od tego czasu wróciliśmy nawet kilka razy i otrzymaliśmy podobne wyniki. Pomocne, bezpośrednie odpowiedzi to tylko kilka sekund. Realizacja odpowiedzi jest natychmiastowa.

A ponieważ korzystają z interkomu, wszystkie twoje wcześniejsze rozmowy są przechowywane bez logowania nawet (jeśli nie masz jeszcze połączenia z VPN). Jest to jeden z tych rzadkich pozytywnych momentów, w których śledzenie użytkowników jest w rzeczywistości pomocne.

Rozmowy z obsługą klienta SwitchVPN

Jeden z najlepszych, jakie widzieliśmy we wszystkich 78 opiniach.

3. Torrentowanie jest dozwolone na wszystkich serwerach

SwitchVPN torrenting

Torrenting wpada w szary obszar.

Nie jest to samo w sobie złe. Dziesiątki firm technologicznych, takich jak gigant gier Blizzard, używają go do całkowicie uzasadnionych celów, takich jak przyspieszenie pobierania ogromnych plików.

Ale tyle samo (OK, prawdopodobnie o wiele więcej) używa go do pobierania gier, filmów i muzyki chronionych prawem autorskim.

Dlatego niektóre sieci VPN na to nie pozwalają. Lub ograniczą go do rozlewisk tylko z kilkoma serwerami P2P.

SwitchVPN pozwala na torrentowanie na dowolnym serwerze za pomocą BitTorrenta.

Po otwarciu połączenia otrzymasz numer portu, który chcesz dodać do swojego klienta BitTorrent.

Sprawdziliśmy to również przy wsparciu. Więc dobrze jest iść!

Rozpocznij pobieranie. Pamiętaj tylko, że ich jurysdykcja i zasady rejestrowania mogą zawierać kilka niespodzianek.

Mają określoną politykę DMCA, która jasno określa, w jaki sposób właściciele praw autorskich mogą zgłaszać obawy. Oznacza to, że masz spore szanse na bycie po stronie odbiorcy, jeśli naruszysz prawo.
Ale więcej o tym poniżej w Wady. Na razie ciesz się, że torrentowanie jest w pełni obsługiwane.

4. Cztery protokoły, szyfrowanie AES-256

„Wygoda” oznacza wiele rzeczy związanych z VPN.

Idealnie, po prostu chcesz, żeby to cholerstwo działało. Nie musisz przeskakiwać przez obręcze, aby uzyskać konfigurację połączenia.

Chcesz również, aby działał na wszystkich używanych urządzeniach. I nie musisz wykonywać wielu dodatkowych konfiguracji.

SwitchVPN oferuje bankowe szyfrowanie AES-256 w pięciu różnych protokołach: OpenVPN, L2TP / IPSec, IKEv2, SSTP i Socks5.

Mają więc opcje, ale domyślnie spełniają standardowe w branży kryteria zapewniające bezpieczeństwo.

Poza tym mają natywne aplikacje dla systemów Windows, Mac, iOS i Android. Możesz podłączyć pięć z nich jednocześnie. Ale jeśli skonfigurujesz SwitchVPN na routerze (zalecają Asusa), możesz zwiększyć ten numer i używać go z konsolami do gier.

Współpracują z telewizorami Smart TV (z systemem Android). I przeglądarka Tor, która jest idealna dla tych, którzy szukają dodatkowej warstwy anonimowości.

Last but not least, mają przełącznik zabicia. Ta mała przydatna funkcja przypomina polisę ubezpieczeniową.

Jeśli połączenie sieciowe zostanie zerwane w dowolnym momencie, przełącznik „zabicia” natychmiast zamknie wszystkie aktywne sesje. To może brzmieć źle, ale tak nie jest. Uniemożliwia Twojemu dostawcy usług internetowych, odwiedzanym stronom internetowym lub innym osobom pozyskanie danych o Twojej lokalizacji i sesji przeglądania.

6. Netflix działał (na wszystkich serwerach w USA)

Netflix był jednym z obszarów, w którym ta usługa naprawdę się wyróżniała. Nie tylko świetnie się spisał, ale pokazał wyraźną poprawę w stosunku do naszego ostatniego testu.

Jeśli chodzi o Netflix i VPN, masz do czynienia z długą i obrzydliwą historią jednego rzemiosła.

Początkowo VPN były wieczną luką Netflix. Treść serwisu Netflix nie jest dostępna dla wszystkich. Różne kraje mają różne umowy licencyjne dotyczące usługi przesyłania strumieniowego. Na przykład popularna, długotrwała komedia CBS The Big Bang Theory pojawia się w bibliotekach Netflix na całym świecie w momencie pisania tego tekstu. Ale w USA nie mam dostępu do tego programu.

Dawno, dawno temu, gdybym chciał obejrzeć program z blokadą geograficzną, po prostu odpaliłem moją zaufaną sieć VPN i podłączyłem się do serwera w obszarze, na którym była licencjonowana, a zanim będzie można powiedzieć „bazinga”, będę połączony i streaming.

Netflix w końcu zorientował się, co się dzieje i rozpoczął wojnę z VPN. Uwolnił on zaawansowany system wykrywania VPN w Internecie, który prawie uniemożliwił VPNom dostęp do jego zawartości.

W zamian VPNy stały się bardziej zaawansowane. W odpowiedzi Netflix podwoił liczbę i ulepszył metody wykrywania, i tak dalej. Dlatego, gdy znajdziesz VPN, który działa z Netflix, dobrym pomysłem jest pozostanie przy nim. Zebraliśmy nawet listę najlepszych VPN dla Netflix, aby pomóc w tym wyszukiwaniu.

Netflix i inne usługi przesyłania strumieniowego stają się coraz lepsze w identyfikowaniu serwerów VPN i zamykaniu tysięcy osób za jednym zamachem. Ale po drugiej stronie monety producenci VPN stali się bardziej przebiegli i poprawili swoją grę. Tak jest w przypadku SwitchVPN.

Kiedy początkowo testowaliśmy SwitchVPN, wypróbowaliśmy pięć ich serwerów i jeden z nich działał. W grze Netflix jedna na pięć nie jest złą oceną. Ale teraz twierdzą, że wszystkie ich amerykańskie serwery współpracują z Netflix, a ich londyński serwer może odblokować brytyjską bibliotekę Netflix.

Próbowaliśmy tego sami i byliśmy zaskoczeni. Mieli rację pod jednym względem. Serwery w USA doskonale odblokowały Netflix. Przetestowałem pięć z nich i wszystkie pięć działało.

Dobra robota, SwitchVPN.

Nie można jednak zweryfikować ich twierdzenia dotyczącego serwera w Londynie. Kiedy próbowałem uzyskać dostęp do serwera, wyświetlał się na czerwono.

SwitchVPN London Server

Mimo to wybrałem go, mając nadzieję, że nie zadziała. Niestety nigdy nie musiałem testować usługi Netflix, ponieważ wydajność londyńskiego serwera była tak słaba, że ​​nawet nie można było otworzyć strony internetowej.

Czekałem kilka godzin i spróbowałem ponownie. Tym razem serwer pokazywał kolor zielony. Wybrałem go i poszedłem do Netflix.

SwitchVPN Netflix Limit czasu

Nie ma takiego szczęścia.

Więc chociaż ich niesamowity sukces serwera w USA wystarczy, aby umieścić ich na liście Pro dla Netflix, nie możemy zweryfikować ich roszczeń do działającego serwera w Londynie.

SwitchVPN Cons -

Dobre rzeczy SwitchVPN były dobre.

Połączenie było solidne, obsługa klienta niesamowita, a nawet serwer Netflix działał.

Teraz spójrzmy na drugą stronę monety.

Żadna sieć VPN nie jest idealna. Tak też jest w przypadku SwitchVPN.

Spójrz.

1. Znajduje się wewnątrz członka założyciela Five Eyes

Jurysdykcje VPN mają swoje plusy i minusy.

Weźmy na przykład SwitchVPN. Znajdują się w USA.

Już teraz możemy zacząć wyciągać kilka wniosków po przejrzeniu ponad 70 innych firm.

Amerykańskie firmy VPN zazwyczaj oferują produkty szczelne z silnym wsparciem.

Nie zawsze. Ale z pewnością było to prawdą w przypadku SwitchVPN.

Istnieją również wspólne wady.

Na szczycie listy zawsze znajduje się ich rządowa inwigilacja. Stany Zjednoczone były również jednym z członków-założycieli sojuszu bezpieczeństwa Five Eyes. Oznacza to, że wszelkie zgromadzone dane mogą (i będą) być swobodnie udostępniane wielu innym rządom na całym świecie.

Gdyby było tylko pięć krajów, nie byłoby tak źle. Ale w ciągu ostatnich kilku dekad został rozszerzony do 14.

Jeśli Twoim celem jest prawdziwa anonimowość (a nie tylko bezpieczeństwo), prawdopodobnie będziesz chciał omijać większość amerykańskich firm VPN. Ponieważ wszyscy będą dawać ci te same problemy, wraz z pewnymi wątpliwymi zasadami rejestrowania.

2. Znaki zapytania wokół ich zasad rejestrowania

polityka rejestrowania

SwitchVPN ma „zasadę zerowego logowania”. Jak prawie każda inna firma VPN.

Sztuką jest kopanie trochę głębiej.

Aby uzyskać szczegółowe informacje, musisz podwinąć rękawy i przeczesać zarówno Politykę prywatności, jak i Warunki korzystania z usługi.

Oto, co odkryliśmy w Polityce prywatności SwitchVPN.

Zgodnie ze swoim słowem nie pobierają żadnego ruchu ani użycia VPN.

Ale zbierają mnóstwo innych rzeczy.

Niektóre z nich są nieszkodliwe. Potrzebują informacji o płatnościach, na przykład ze względów podatkowych. Nic z tego nie stanowi problemu.

Jednakże, głównie ze względu na ich lokalizację, przyznają, że ujawnią Twoje Dane Osobowe (PII), jeśli istnieje powód do niepokoju.

Przeczesaliśmy ich politykę prywatności, aby zobaczyć, czy coś ukrywają i na pewno było coś, co sprawiło, że natychmiast poczuliśmy się nieswojo.

Polityka prywatności SwitchVPN

Zgodność z obowiązującym procesem prawnym.

Właśnie tam informują, że jeśli wujek Sam zadzwoni, będą współpracować. To może być potencjalny problem, który może sprawić, że zatrzymasz się, jeśli szukasz w 100% prywatnego doświadczenia.

3. Średnie prędkości serwera

Testy prędkości SwitchVPN umieszczają je na 28 miejscu spośród 78, które oceniliśmy.

Nie straszne, ale też nie świetne.

Oto jak wymyślamy te liczby.

Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z naszą „czystą” prędkością połączenia. Więc uruchamiamy test przy użyciu SpeedTest.net aby zobaczyć, jak wygląda nasze standardowe połączenie internetowe.

Nasze pojawiły się przy pobieraniu 97,00 Mbps i przesyłaniu 53,00 Mbps.

Następnie włączamy daną sieć VPN i łączymy się z kilkoma różnymi serwerami w różnych częściach świata.

W tym przypadku zaczęliśmy od serwera amerykańskiego w Nowym Jorku. Oto, co mamy:

Szybkość serwera w USA

Serwer amerykański (Nowy Jork):

 • Ping: 151
 • Pobieranie: 27,65 Mbps (71,5% wolniej)
 • Przesyłanie: 11,72 Mb / s (77,9% wolniej)

Ooo Niedobrze. Prędkości były o ponad 70% wolniejsze na całej planszy.

Spróbujmy jeszcze raz i zobaczmy, czy to była anomalia.

Następnie nawiązaliśmy połączenie z serwerem UE we Frankfurcie. A wyniki były…

Szybkość serwera UE

Serwer UE (Niemcy):

 • Ping: 65 ms
 • Pobieranie: 20,81 Mb / s (78,5% wolniej)
 • Przesyłanie: 29,11 Mbps (45,1% wolniej)

Yikes. Więcej tego samego.

To niepokojące, ponieważ wygląda na to, że ich serwery nieustannie walczą.

Jedyną srebrną podszewką jest to, że na ~ 220 serwerach masz opcje. Możesz być w stanie kontynuować jazdę rowerem, dopóki nie znajdziesz takiego, który ci się spodoba. (Ale ich aplikacja nie pokazuje miast, więc może trzeba trochę poeksperymentować).

Porównaj to z kilkoma przetestowanymi przez nas VPNami, które zapewniają tylko około kilkunastu. W takim razie jesteś wkręcony.

Gdy serwerów jest za mało, szanse na znalezienie wielu serwerów blisko Ciebie są niewielkie. Twoje szanse na dostanie się do Battle Royale z innymi klientami z powodu zbyt cienkich zasobów serwera są wysokie.

4. Konfiguracja koszmaru, słaba użyteczność

Konfiguracja VPN powinna być łatwa. Większość najlepszych sieci VPN, które przetestowałem, zainstalowała się i działała w mniej niż pięć minut.

SwitchVPN zajęło kilka dni.

Większość z nich nie miała nic wspólnego z samym oprogramowaniem.

Podczas pierwszej rejestracji otrzymaliśmy nazwę użytkownika i hasło od SwitchVPN. Wprowadziłem go na ich stronie internetowej, klikając pozycję menu oznaczoną „login” u góry strony.

Nie działało.

Próbowałem jeszcze raz i jeszcze raz. Nie działało. W końcu znalazłem link do alternatywnego ekranu logowania, wprowadziłem dane uwierzytelniające i byłem zalogowany.

To doprowadziło mnie do deski rozdzielczej.

Tam byłem w stanie znaleźć linki do pobrania po lewej stronie.

SwitchVPN Dashboard

Zacząłem pobierać klienta Windows.

SwitchVPN Windows Installer

Pobieranie przebiegło pomyślnie. Został zainstalowany w niecałą minutę. To wywołało klienta VPN. Raz jeszcze poprosił o moją nazwę użytkownika i hasło. Wszedłem do nich.

Strona logowania do SwitchVPN

Nie działało.

Te same dane logowania, które nie działały na ich stronie internetowej, ale doprowadziły mnie do deski rozdzielczej przez ten link, nie działały na rzeczywistym kliencie VPN.

Myślałem, że coś jest nie tak, więc kliknąłem opcję Nie pamiętam hasła.

Zaprowadził mnie do strony, która poprosiła mnie o moją nazwę użytkownika i hasło.

Hasło, które właśnie powiedziałem, że zapomniałem.

Wprowadziłem dane uwierzytelniające, które miałem, a one nie działały.

Zrobiłem sobie przerwę i wróciłem do problemu później, mając nadzieję, że był to tymczasowy problem z systemem. Próbowałem otworzyć klienta, ale nie można go otworzyć. Musiałem go ponownie zainstalować, a następnie ponownie uruchomić komputer, aby go nawet otworzyć.

Mój login nadal nie działał.

Skontaktowałem się z obsługą czatu na żywo i nie otrzymałem odpowiedzi. Wreszcie, kilka dni po oczekiwaniu na jakąś odpowiedź od obsługi klienta, ponownie się z nami skontaktowaliśmy. Tym razem otrzymaliśmy odpowiedź z nowym hasłem.

Wszedłem i zadziałało.

Ekran połączenia SwitchVPN

Strona połączenia była ładna i prosta; menu wyboru serwera i duży przycisk do połączenia, który Cię połączy. Nacisnąłem przycisk.

Uwaga dotycząca instalacji SwitchVPN

Powiedziano mi, że muszę zainstalować WIĘCEJ oprogramowania. Wziąłem głęboki oddech i zainstalowałem go. Na szczęście była to szybka instalacja i mogłem się połączyć.

Połączenie SwitchVPN

Menu serwera znajduje się w dolnej części klienta. Kliknij na nią, aby wyświetlić pełną listę serwerów i dokonać wyboru, aby przełączyć. Jeśli zaznaczysz pole wyboru automatycznie zaznacz serwer zaznaczony, nie będziesz mógł przełączać serwerów, dopóki się nie wylogujesz i nie odznaczysz. Nauczyłem się tego na własnej skórze.

Po wybraniu nowego serwera usługa natychmiast Cię wylogowuje. Następnie musisz zalogować się ponownie, aby połączyć się z nową usługą. Jest to bezcelowy dodatkowy krok, którego wcześniej nie spotkałem z VPN. Można by pomyśleć, że usługa o nazwie SwitchVPN ułatwiłaby zmianę serwerów.

W sumie zajęło to kilka dni i dużo frustracji, ale w końcu udało mi się uruchomić tę usługę.

SwitchVPN Koszt, plany & Metody Płatności

Ceny SwitchVPN

Możesz kupić SwitchVPN Plus miesięcznie za 9,95 USD / miesiąc bez żadnych ograniczeń przepustowości. W przeciwnym razie możesz poświęcić cały rok i zaoszczędzić 42% za jedyne 5,82 USD miesięcznie.

Oba plany mają te same dokładne funkcje, więc jedyną różnicą jest termin rejestracji i cena, którą płacisz.

Zwykły plan jest znacznie tańszy: 3,33 USD / mc za abonament roczny i 5,95 USD / miesiąc miesięcznie.

Możesz korzystać ze wszystkich głównych kart kredytowych lub debetowych Visa, MasterCard, American Express lub Discover.

Użytkownicy międzynarodowi mogą korzystać z PayPal lub Alipay. A ci, którzy chcą pozostać naprawdę anonimowi, mogą używać obu Bitcoin.

Niestety nie ma bezpłatnego okresu próbnego. Ale oferują pełne 30 dni na wypróbowanie usługi VPN i odzyskanie pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony.

Tak więc zakład za 10 USD da ci trzydzieści dni na sprawdzenie, czy niesamowita obsługa klienta jest warta nieco wolniejszych prędkości.

Czy polecasz SwitchVPN?

Ogólny? Nie, nie mogę polecić tego oprogramowania VPN.

Słuchać:

Podobało nam się kilka rzeczy o SwitchVPN.

Aplikacja była niesamowicie prosta w obsłudze. Obsługiwali szeroką gamę urządzeń, zapewniając najlepsze w swojej klasie szyfrowanie i protokoły tunelowania. Ich obsługa klienta była po prostu nie szybka, ale także niezwykle ujmująca.

Ale mamy poważne zastrzeżenia.

Pierwszą jest lokalizacja w USA. Bez względu na to, co robią, bez względu na to, jak silne są ich funkcje prywatności, zawsze będzie ryzyko, że Twoje dane zostaną przesłane do władz w razie potrzeby. A kiedy to się stanie, obejmie także kilka innych krajów.

Podczas gdy ich prędkości serwerów były zgodne w naszych testach, były one stale wolne. Co nie jest dobre. Jednorazowy problem z serwerem można wyjaśnić. To nie byłby koniec świata. Ale kilka serwerów przychodzi z tą samą małą prędkością? To wskazuje na większy problem pod powierzchnią.

Ogólnie rzecz biorąc, chociaż było wiele rzeczy, które można lubić w SwitchVPN, zalecamy lepsze wyniki ogólne, takie jak NordVPN lub ExpressVPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me