Recenzja ProXPN

Pomimo tego, że od prawie dekady jest w branży bezpieczeństwa online, proXPN jest nadal stosunkowo nieznanym graczem w grze VPN.

Poza kilkoma mijającymi uwagami, które widziałem na innych stronach, nigdy tak naprawdę nie wiedziałem wiele o proXPN ani o tym, jak działają ich usługi, dopóki nie zacząłem go używać do celów tej recenzji i, moim zdaniem, jest to dość poważna czerwona flaga.

Pytanie, na które postanowiłem odpowiedzieć, jest proste,

Jest względną anonimowością proXPN z powodu niewłaściwej usługi lub słabego marketingu?

W trakcie tej recenzji odpowiem na to pytanie i zagłębię się w usługi proXPN.


Będę analizował prędkości, funkcje i kompatybilność zarówno ich płatnego, jak i bezpłatnego klienta VPN, aby ustalić, czy firma zasługuje na ciężko zarobione pieniądze (alert spoilera: prawdopodobnie nie). Ale zanim przejdę do dalszej części tej recenzji, poświęćmy chwilę na przyjrzenie się firmie stojącej za proXPN.

 • Co to jest proXPN?
 • Funkcje proXPN
 • Czy proXPN jest bezpieczny?
 • Wady proXPN
 • Jak korzystać z proXPN
 • Podsumowanie przeglądu proXPN

Co to jest proXPN?

Recenzja proXPN i strona główna

Założony w 2009 roku proXPN jest pozornym weteranem branży VPN.

Po ponad 8 latach działalności proXPN opracował proste i proste oprogramowanie VPN Freemium, które można stosować na większości głównych urządzeń.

Użytkownicy podstawowi są ograniczeni do Kompatybilność z Windows i Mac mając na uwadze, że klienci premium mają dostęp do w pełni kompatybilnego oprogramowania współpracującego z:

 • Windows
 • Prochowiec
 • Linux
 • iOS
 • Android

Z siedzibą w Holandii proXPN znajduje się na terytorium dziewięciu oczu, co znacznie zwiększa możliwość ingerencji rządu lub inwigilacji.

Omówienie ProXPN

RANKING OGÓLNY: 46
USABILITY: Niezbyt przyjazny dla użytkownika
PLIKI DZIENNIKA: Bez logowania
LOKALIZACJE: 4 kraje, 21 serwerów
WSPARCIE: Dobra obsługa klienta dzięki subskrypcji premium
TORRENTING: Dozwolony
NETFLIX: Bloki Netflix USA
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: 2408-bitowy klucz szyfrujący, 512-bitowy tunel szyfrujący; OpenVPN, PTPP
KOSZT: 6,25 USD / mc
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.proXPN.com

Funkcje ProXPN (niewiele)

proXPN oferuje użytkownikom zarówno bezpłatne, jak i płatne wersje swojego oprogramowania, a różnice między nimi, o których omówię w dalszej części, są dość znaczące.

Niestety ani ich bezpłatne, ani płatne oprogramowanie nie przynosi niczego szczególnie wyjątkowego lub specjalnego na stole.

Oferują one ponury wybór serwera z tylko garstką lokalizacji do wyboru, z których większość znajduje się w Stanach Zjednoczonych.

W przeciwieństwie do wielu swoich konkurentów, proXPN oferuje nieograniczony czas przesyłania danych i połączenia zarówno z bezpłatnymi, jak i płatnymi użytkownikami, ale to tyle, ile idzie o stronę „Funkcje”.

Jeśli jesteś nieco zaskoczony, jak krótka jest ta konkretna sekcja recenzji, to nie jesteś sam. proXPN oferuje jedną z najbardziej pozbawionych ograniczeń sieci VPN, jaką kiedykolwiek widziałem.

Istnieje bardzo niewiele zaawansowanych funkcji lub bonusów, a nawet większość początkujących użytkowników VPN znajdzie swoją krótką listę funkcji całkowicie rozczarowujących.

Jednak to, że VPN nie oferuje mnóstwa dodatkowych funkcji i ustawień, nie oznacza, że ​​nie może się wykupić dzięki wyjątkowej prędkości i bezpieczeństwu.

Niestety proXPN nie wydaje się szczególnie zainteresowany żadnym obszarem swoich usług.

Ich lista kompatybilnych urządzeń jest również stosunkowo niewielka.

Oto oficjalna lista obecnie obsługiwanych urządzeń z ich witryny:

 • Windows
 • Prochowiec
 • Linux
 • Android
 • iOS

Możesz podłączyć do czterech urządzeń jednocześnie. Jednak, jak widać z powyższej listy, nie oferują one obecnie żadnej obsługi routerów, telewizorów inteligentnych ani konsol do gier.

Czy proXPN jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo (lub jego brak) dowolnego dostawcy VPN zależy od czterech rzeczy: jurysdykcji firmy, polityki rejestrowania, standardów szyfrowania i dostępnych protokołów.

Jak wspomniałem wcześniej, proXPN ma siedzibę w Holandii, członka sojuszu dziewięciu oczu, a zatem znacznie bardziej otwarty na ingerencję rządu niż dostawca VPN w kraju niebędącym stroną sojuszu.

proXPN ma jednak bardzo ścisłe zasady braku rejestrowania że wyraźnie zaznaczają w swojej polityce prywatności:

zasady rejestrowania proXPN

Jeśli chodzi o dostępne protokoły, proXPN jest dość ograniczony i pozwala tylko użytkownikom łączyć się przy użyciu OpenVPN i PTPP.

Chociaż chciałbym, aby dostępnych było więcej protokołów, ich brak dostępnych protokołów nie stanowi przełomu, ponieważ OpenVPN jest jednym z najszybszych i najbezpieczniejszych obecnie dostępnych protokołów.

Z drugiej strony ich standardy szyfrowania stanowią bardzo poważny problem dla potencjalnych klientów.

Omawiany standard to tylko 2408-bitowy klucz szyfrujący i 512-bitowy tunel szyfrujący.

Dla tych z Was, którzy nie są szczególnie zaznajomieni ze standardami szyfrowania, 512-bitowe szyfrowanie jest niezwykle podatne na ataki i może zostać łatwo złamane przez każdego hakera wartego swojej soli.

Biorąc pod uwagę, że prawie każda inna sieć VPN na rynku korzysta z bardziej bezpiecznego (i open source) szyfrowania AES-256, które w chwili pisania tego tekstu nie zostało jeszcze złamane, jest to poważna wada w wynikach proXPN i poważna obawa o jakiekolwiek bezpieczeństwo świadomy klient.

Ceny proXPN i BEZPŁATNY abonament

W przeciwieństwie do wielu konkurentów różnice między darmowymi i płatnymi planami proXPN są boleśnie oczywiste.

Oto krótkie podsumowanie różnic między planami.

Darmowy proXPN vs. płatny plan

W trakcie tej recenzji dyskutowaliśmy przede wszystkim o jakości konta premium proXPN i, jak zapewne się przekonałeś, jest to całkowicie nie imponujące.

Mając to na uwadze, nie powinno dziwić stwierdzenie, że ich bezpłatna usługa VPN jest jeszcze bardziej imponująca i jest wyposażona w tak niewielki wybór funkcji i serwerów, że jest prawie bezużyteczna.

Największą i najważniejszą różnicą między ich płatnymi i bezpłatnymi planami jest to, że proXPN nie jest kompatybilny z Androidem lub iOS, chyba że uaktualnisz do konta premium.

Jest to ogromny problem, gdy weźmie się pod uwagę, że większość osób przegląda większość urządzeń mobilnych.

W przypadku bezpłatnego konta prędkość VPN i wybór serwera są prawie nieistniejące, a udostępnianie plików P2P jest dostępne tylko dla płacących klientów.

Mówiąc wprost, darmowy VPN proXPN należy do najgorszych, jakie kiedykolwiek widziałem.

Biorąc pod uwagę ten fakt, wielu z was prawdopodobnie zastanawia się, ile będzie kosztować dostęp do ich funkcji premium.

Byłem zaskoczony, gdy odkryłem, że pomimo słabej obsługi proXPN pobiera bardzo wysoką stawkę za bardzo podstawowy produkt.

Bieżące ceny proxy

W przeciwieństwie do większości dostawców VPN, proXPN nie oferuje pakietu miesięcznego ani mocno obniżonego 24-miesięcznego planu.

Zamiast tego oferują trzy-, sześcio- i dwunastomiesięczne plany cenowe.

Oto podział.

3 miesiące:

 • 9,98 USD miesięcznie
 • 29,98 USD rozliczane kwartalnie
 • 0% oszczędności

6 miesięcy:

 • 8,33 USD miesięcznie
 • 49,95 $ wystawiane dwa razy w roku
 • 17% oszczędności

12 miesięcy:

 • 6,25 USD miesięcznie
 • 74,95 USD rozliczane rocznie
 • 37% oszczędności

Po przejrzeniu ponad 30 VPN mogę szczerze to powiedzieć nie ma żadnego możliwego sposobu uzasadnienia stawki, którą proXPN próbuje pobierać. Istnieją znacznie tańsze (i lepsze) sieci VPN.

Biorąc pod uwagę ich rozczarowujące prędkości, marny wybór serwerów i łatwe do zhakowania standardy szyfrowania, po prostu nie ma powodu, aby ktoś wybrał proXPN w stosunku do swoich konkurentów.

Na przykład ExpressVPN (recenzja), jedna z moich ulubionych sieci VPN, oferuje prędkości pobierania dwukrotnie szybsze niż proXPN i oferuje jedno z najbezpieczniejszych programów VPN, jakie kiedykolwiek spotkałem.

Jeśli interesują Cię szybkie VPN, przeczytaj to porównanie.

Wróćmy jednak do aktualnej sprawy.

Kolejnym poważnym problemem dla każdego, kto chce zostać klientem proXPN, jest to, że poważnie ograniczają sposób zakupu VPN i nie oferują anonimowych form płatności. Jeśli nie czujesz się komfortowo płacąc kartą Visa, MasterCard lub PayPal, prawdopodobnie powinieneś zacząć szukać innej sieci VPN.

Jednak w ich obronie, wszystkie płatności są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań który nie ma ograniczeń przepustowości ani limitów połączeń.

Jeśli więc kupisz członkostwo proXPN i zdecydujesz, że nie jest to dla ciebie odpowiednie (co jest prawdopodobne), możesz uzyskać pełny zwrot kwoty zakupu, o ile prześlesz prośbę w ciągu miesiąca od pierwszego zakupu.

Wady proXPN

1. Niska prędkość (tylko ~ 40 Mb / s na 100 Mb / s)

Poza konkretnymi funkcjami, takimi jak kompatybilność P2P, Adblock i Netflix „Unblocker Unblockers”, większość ludzi przejmuje tylko trzy rzeczy przy zakupie VPN:

Bezpieczeństwo, cena i szybkość.

Dotknę różnic między darmowymi i płatnymi subskrypcjami proXPN a pakietami cenowymi, które są dostępne za minutę, ale najpierw chcę omówić jego prędkości pobierania.

Aby upewnić się, że ta recenzja jest dokładna, podłączyłem urządzenie do kilku różnych serwerów i użyłem narzędzia speedtest.net, aby ustalić, ile proXPN dławiło moje połączenie.

Do każdego testu użyłem połączenia 100 Mb / s zlokalizowanego w UE.

prędkość pobierania i wysyłania proXPN

Serwer UE:

 • PING: 39 ms
 • Pobieranie: 40,3 Mbps
 • Przesyłanie: 6,05 Mbps

Serwer amerykański:

 • PING: 119 ms
 • Pobierz: 16,14 Mbps
 • Przesyłanie: 5,56 Mb / s

Serwer brytyjski:

 • PING: 69 ms
 • Pobieranie: 40,15 Mbps
 • Przesyłanie: 5,25 Mbps

Jak zawsze, powinieneś wykonać te testy z dodatkiem ziarenka soli, ponieważ mogą się one bardzo różnić i zależą od wielu niekontrolowanych zmiennych. To powiedziawszy, przetestowaliśmy ponad 70 VPN tutaj na TheBestVPN.com, więc mamy dość dokładny test porównawczy, z którym możemy porównać wyniki. 

Chociaż nie są to najgorsze prędkości, jakie kiedykolwiek widziałem dla freemium VPN, są dalekie od tego, co można by uznać za „szybkie”.

Serwery w Wielkiej Brytanii i UE działają z akceptowalną, ale powolną szybkością 40 Mb / s, ale serwery w USA graniczą z bezużytecznością, a najwyższe prędkości pobierania osiągają jedynie 16 Mb / s.

Jest to kolejny poważny problem dla wielu potencjalnych klientów, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę, ilu konkurentów proXPN oferuje prędkości dwukrotnie szybsze za mniej niż połowę ceny.

2. Brak serwisu Netflix (torrentowanie jest dozwolone)

Od 2016 r., Kiedy Netflix wprowadził swoje proxy, VPN i blokadę odblokowania, firmy, które znalazły sposób na obejście tych ograniczeń, miały ogromną przewagę nad konkurencją.

Niestety proXPN nie ma takich zalet.

Ich usługi są całkowicie niezgodne z Netflix, Hulu i inne podobne podobne usługi przesyłania strumieniowego sprawiają, że proXPN jest złym wyborem dla każdego, kto chce uzyskać dostęp do amerykańskiej / brytyjskiej wersji Netflix z innych krajów.

Na szczęście ich usługi i serwery są przyjazne dla P2P / torrentów włączenie funkcji kill-switch umożliwia pobieranie bezkarnie, wiedząc, że nawet po zerwaniu połączenia Twoja lokalizacja i tożsamość będą nadal bezpieczne.

3. Jakość obsługi klienta - brak czatu na żywo!

Mimo, że proXPN robi wiele błędów, z drugiej strony Korzystanie z usługi premium proXPN ma tę zaletę, że oferuje wyjątkową obsługę klienta w formie wiadomości e-mail, Twittera i pomocy telefonicznej.

ProxPN Skontaktuj się z nami

Zadzwoniłem pod numer wsparcia i byłem pod wielkim wrażeniem, gdy stwierdziłem, że moje zapytanie zostało zrealizowane w ciągu kilku minut od mojego połączenia.

Wysłałem również e-mail do zespołu obsługi klienta, aby zmierzyć szybkość ich wsparcia online, a po zaledwie dwóch godzinach na moje pytanie udzielono dokładnej odpowiedzi.

Adres e-mail zgłoszenia do pomocy technicznej ProxPN
Odpowiedź biletu obsługi klienta proXPN

Po przejrzeniu innych recenzji usług proXPN przeprowadzonych przez osoby trzecie, stwierdziłem, że prawie wszyscy mieli podobnie pozytywne doświadczenia ze swoim zespołem obsługi klienta, niezależnie od tego, jaką metodę skontaktowali się z firmą.

Biorąc pod uwagę wszystkie argumenty przeciwko proXPN, jest to mile widziane powiew świeżego powietrza w skądinąd recenzowanej recenzji.

Jak korzystać z proXPN

Jeśli zdecydujesz, że chcesz użyć lub kupić proXPN, proces instalacji jest dość prosty.

Zanim będziesz mógł skorzystać z ich bezpłatnej usługi lub wykupić płatną subskrypcję, musisz skonfigurować konto w ich witrynie internetowej.

Niestety, utworzenie konta wymaga adresu e-mail, więc jeśli szukasz VPN o wysokim poziomie anonimowości, proXPN to nie to..

Po utworzeniu konta musisz zdecydować, czy chcesz kontynuować korzystanie z płatnej czy bezpłatnej wersji ich produktu.

Jeśli chcesz kupić płatną subskrypcję, po prostu kliknij przycisk „Kup teraz” na stronie cennika i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi przy użyciu wybranej metody płatności.

Następnie pobierz i uruchom plik dla swojego urządzenia.

Pobieranie proxy

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć pracę Kreatora instalacji, a następnie uruchomić proXPN, aby rozpocząć.

instalacja proxypn

Po uruchomieniu proXPN zostaniesz poproszony o zalogowanie się przy użyciu właśnie utworzonych informacji o koncie.

login proxy

Nastąpi przeniesienie do głównego pulpitu nawigacyjnego, gdzie możesz wybrać serwer, protokół połączenia i zmienić ustawienia VPN.

klient proxy

Powinienem zaznaczyć, że podczas tworzenia tej recenzji kupiłem i pobrałem proXPN na urządzenie z systemem Windows i nie mogłem uruchomić swojego oprogramowania przy pierwszym pobraniu.

Uruchomiłem ponownie urządzenie i próbowałem ponownie bezskutecznie.

Aby faktycznie korzystać z VPN proXPN, byłem zmuszony ręcznie usunąć wszystkie pliki lokalne, a następnie ponownie pobrać je i ponownie przejść proces instalacji.

Jak zwrócić lub anulować zakup proXPN Premium

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zwrócić cenę proXPN (co jest całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę wszystko, co omówiłem w tej recenzji), proces jest w rzeczywistości dość prosty.

Nie ma ograniczeń przepustowości ani połączeń, a jeśli podałeś bilet w ciągu 30 dni od pierwszego zakupu, proces zwrotu pieniędzy jest szybki i bezbolesny.

W dowolnym momencie w ciągu pierwszego miesiąca subskrypcji możesz po prostu przesłać bilet pomocy technicznej z prośbą o zwrot pieniędzy, a pieniądze powinny zostać zwrócone na konto w ciągu 5-7 dni roboczych.

Wnioski z przeglądu ProXPN

Po prawie dekadzie działalności można założyć, że każda firma VPN byłaby w stanie stworzyć oprogramowanie, które przynajmniej byłoby użyteczne.

Jednak, jak zapewne można stwierdzić, w przypadku proXPN po prostu tak nie jest.

Prędkości pobierania są powolne, oprogramowanie jest zawodne, a ich okropne standardy szyfrowania sprawiły, że wahałem się korzystać z VPN do czegokolwiek innego niż lekkie przeglądanie stron internetowych.

Kiedy decydujesz się na cenę premium, ograniczone funkcje i bezużyteczną bezpłatną usługę, trudno mi zrozumieć, w jaki sposób firma utrzymuje działalność od ośmiu lat.

W swojej obronie proXPN oferuje wyjątkową obsługę klienta i świetną politykę zerowego logowania, jednak ci marni nieliczni profesjonaliści nawet nie przeważają nad przewyższeniem wad.

Powiem, że jako firma proXPN jest wyjątkowo przejrzysty i uczciwy w odniesieniu do swoich usług, co jest odświeżające, aby zobaczyć, nawet jeśli ich uczciwość nie robi nic, aby poprawić fatalną jakość ich produktu.

Pod koniec dnia, Po prostu nie mogę polecić proXPN każdemu, kto szuka wysokiej jakości (lub nawet użytecznej) sieci VPN.

Jeśli szukasz alternatywy dla proXPN, polecam sprawdzenie naszych szczegółowych recenzji ExpressVPN, Private Internet Access lub Surfshark.

P.S. Zawsze interesują mnie recenzje użytkowników, więc jeśli korzystałeś wcześniej z proXPN, nie wahaj się zostawić swojej opinii poniżej. Jeśli twoje doświadczenie pasuje do mojego, spoko. Jeśli nie, to też dobrze!

Dodaj własną recenzję ProXPN

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me