Recenzja ProtonVPN

ProtonVPN pochodzi z tych samych mózgów naukowców z CERN-u i Harvarda Physics, którzy stoją za ProtonMail, największą na świecie zaszyfrowaną siecią e-mail.


Stworzyli już bezpłatną, szyfrowaną usługę prywatności w jednym miejscu. Z pewnością mogą to zrobić również w przestrzeni VPN?

To właśnie tutaj jesteśmy, aby się dowiedzieć. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kompleksowo testowaliśmy ich protokół OpenVPN, standardy połączeń szyfrowania, szybkość, bezpieczeństwo, ceny i wiele innych.

I usłyszysz o tym, co dobre, złe i brzydkie w tej recenzji ProtonVPN.

Recenzja ProtonVPN

Omówienie ProtonVPN

RANKING OGÓLNY: # 19 z 78 VPN
USABILITY: Bardzo łatwe, obsługuje wszystkie urządzenia
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 32 kraje, ponad 345 serwerów
WSPARCIE: System biletów, przyzwoite czasy reakcji
TORRENTING: Ograniczone torrentowanie 
NETFLIX: Tak 1/5
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: AES 256, oferowany jest tylko protokół OpenVPN 
KOSZT: Bezpłatnie lub 4 USD / mies. (Abonament podstawowy)
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.protonVPN.com

ProtonVPN Plusy +

ProtonVPN został założony na bazie ekspertów ds. Bezpieczeństwa. Więc wiesz, że protokół i standardy szyfrowania będą na najwyższym poziomie. Nie rozczarowują również w kilku innych kluczowych obszarach, takich jak obsługa klienta i solidne połączenie.

Spójrz.

1. Wyjątkowe bezpieczeństwo & Standardy prywatności

ProtonVPN jest wyposażony w OpenVPN (UDP / TCP) i IKEv2 jako protokół, z super bezpiecznym szyfrowaniem AES-256.

Są to najnowocześniejsze standardy szyfrowania klasy bankowej.

To w ten sposób:

Jeśli zamierzasz ponieść hack, nie będzie tak, ponieważ włamali się przez to szyfrowanie. Ponieważ nigdy tego nie zrobiono.

Zamiast tego większość hakerów ograniczy straty i zastosuje inne metody włamania, takie jak odgadywanie przypomnień o hasłach.

2. Ścisłe zasady braku rejestrowania

W ciągu ostatnich kilku lat przeanalizowaliśmy 118 zasad logowania VPN.

Jest to często nudna, żmudna praca.

Ale to ważne.

protonvpn bez logowaniaZdjęcie z: https://protonvpn.com/support/no-logs-vpn/

Ponieważ zapoznanie się z wieloma warunkami i politykami prywatności nauczyło nas, gdzie VPN lubią chować swoje organy ochrony prywatności.

Odkryliśmy na przykład, że 7% VPN często rejestruje dane połączeń. Ponad 30% VPN ma podejrzane (nie proste) zasady rejestrowania. Te często używają niejasnego, technicznego żargonu lub terminów prawnych, aby uwzględnić „szare” obszary, które mogą do Ciebie wrócić.

Teraz ProtonVPN ma solidną reputację opartą na swojej wcześniejszej pracy.

Ale potwierdziliśmy również, że kiedy mówią „bez logowania”, możesz w pełni zaufać.

3. Przyzwoita obsługa klienta

Systemy wsparcia oparte na biletach zwykle powodują, że się kulimy.

Dzieje się tak, ponieważ wszyscy doświadczyliśmy ~ kilkudniowego opóźnienia między każdą wiadomością e-mail, co wymaga tygodniowego procesu odpowiedzi w odpowiedzi na najprostsze pytania.

Ta początkowa myśl przemknęła mi przez głowę, gdy spojrzałem na opcje wsparcia Protona.

Niechętnie wypełniłem formularz kilkoma prostymi pytaniami i nacisnąłem „Wyślij”.

Jednak odpowiedź trafiła do mojej skrzynki odbiorczej w ciągu około 24 godzin.

Ku mojemu zdziwieniu nie był to również zwykły link do artykułu bazy wiedzy na ich stronie.

Adres e-mail obsługi klienta Proton

To nie zapierało dech w piersiach. Ale nie musiało tak być.

Musiał być względnie szybki i bezpośredni. I tak to było.

Całkiem dobre doświadczenie dookoła.

4. Połączenie bez wycieków

Wycieki DNS i Web-RTC mogą przypadkowo ujawnić Twój prawdziwy adres IP. Są to zazwyczaj spowodowane konfliktami połączeń, które otwierają maleńką, małą dziurę, przez którą mogą przeniknąć twoje dane.

Brzmi mało. Ale tak nie jest.

Pozwala to twojemu dostawcy usług internetowych, rządom, a nawet dwubitowym hakerom wykryć cię z odległości mili (lub więcej). To całkowicie podważa korzystanie z VPN.

Wszystko to nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Połączenie ProtonVPN wychodziło bez wycieków podczas każdego testu, który przeprowadziliśmy. Sprawdź to.

protonvpn perfect-privacy.com dns najświeższe informacje
protonvpn perfect-privacy.com test szczelności check-ip test szczelności protonvpn iploak.net

Brak wycieków WebRTC:

protonvpn browserleaks.com webrtc

Ale to nie wszystko.

Uruchomiliśmy także ich pliki instalacyjne za pośrednictwem VirusTotal.com i stwierdziliśmy, że są całkowicie wolne od złośliwego oprogramowania.

Całkowita liczba punktów ProtonVPN

5. Jeden serwer Netflix działał (spośród pięciu)

ProtonVPN mówi na swojej stronie, że Netflix będzie działał na „niektórych serwerach”.

Chyba podstęp polega na tym, aby dowiedzieć się, które z nich.

Wiele VPN ma takie śmiałe twierdzenie, ale bardzo niewiele z nich może to zrobić. Co więcej, sieci VPN, które skutecznie odblokowują Netflix, mogą nie utrzymać tego osiągnięcia bardzo długo. Wynika to z faktu, że Netflix stale próbuje zatrzymać VPN na swoich torach, blokując dostęp do treści zablokowanych geograficznie.

Cała zawartość Netflix jest unikalna dla obszaru, w którym jest dostępna. Netflix zawiera pewne umowy z dostawcami treści, aby udostępniać różne programy i filmy w różnych częściach globu. Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, Twoja lista Netflix wyglądałaby zupełnie inaczej niż ktoś, kto próbuje oglądać w Holandii.

Aby powstrzymać niechciany przepływ ograniczonej zawartości, Netflix uruchomił potężny system wykrywania i blokowania VPN w Internecie. Przeciągnął się przez świat VPN jak fala przypływowa, zrzucając dziesiątki platform z największej na świecie usługi streamingowej. Jednak pomimo tego oczyszczenia istnieje wiele sieci VPN, które wciąż odnoszą sukcesy w odblokowywaniu prób Netflixa, aby je zablokować.

Kiedy po raz pierwszy sprawdziliśmy ProtonVPN, przetestowaliśmy pięć serwerów. Byli w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Holandii i dwóch serwerach w USA. W tym czasie okazało się, że tylko jeden z pięciu działał, a był to serwer w Holandii. Testowaliśmy to ponownie w sierpniu 2019 r. I jeszcze raz jeden na pięć serwerów podłączonych do usługi Netflix. Był to jednak inny serwer.

Serwer w Wielkiej Brytanii, który kiedyś był odbiorcą przerażającego czarnego ekranu zagłady Netflix, działał doskonale, gdy się zalogowałem. Serwer holenderski, niegdyś nasz jedyny promyk nadziei w wojnie przeciwko zakazom Netflix, niestety nie działał, kiedy go przetestowaliśmy czas.

ProtonVPN zostaje wymieniony w kategorii Profesjonaliści za jeden sukces. Ale praktycznie mówiąc, pamiętaj, że twoje opcje mogą być tutaj nieco ograniczone.

6. Łatwy w instalacji i obsłudze

Kiedy wybierasz dostawcę VPN, ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest otwarcie zbyt skomplikowanego systemu, który musisz być informatykiem, aby zrozumieć. Dlatego najlepsze VPN są najprostsze. Chociaż ProtonVPN może początkowo nie wyglądać na bardzo przyjazny dla użytkownika, wygląd może być mylący. Pomimo dłuższego niż przeciętnie czasu pobierania ProtonVPN okazał się prostym w instalacji systemem, który miał dużą łatwość użycia, gdy przyzwyczaiłeś się do bardzo zatłoczonego pulpitu nawigacyjnego.

Po zarejestrowaniu się w ProtonVPN przejdziesz do pulpitu klienta. Stamtąd będziesz mógł pobrać wybraną przez siebie platformę.

Pobierz ekran ProtonVPN

Po wybraniu pliku do pobrania dla systemu Windows nadal byłem przeniesiony na kolejną stronę pobierania, aby wybrać klienta Windows i rozpocząć instalację. Nie zajęło to dużo czasu, ale nadal było dziwne, że musiałem wybrać program do pobrania, aby przejść na inną stronę, na której jeszcze raz musiałem wybrać program do pobrania.

Strona pobierania dla ProtonVPN

Gdy to się skończyło, oprogramowanie ProtonVPN zaczęło się pobierać. Oprogramowanie VPN zazwyczaj pobiera od 10 do 30 sekund na pobranie z mojego komputera. Ten zajął trochę dłużej i poczułem, że czekam prawie dwie minuty. Ponownie, to nie koniec świata, a po pobraniu instalacja przebiegła niemal natychmiast.

Pobierz klienta dla ProtonVPN

Ekran logowania był prosty i prosty, co zawsze jest dobre, gdy używasz VPN. Chcesz mieć możliwość skutecznego logowania bez konieczności nawigowania po różnych opcjach. Wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło, a nastąpi połączenie. Możesz także skonfigurować klienta VPN do zapamiętywania danych logowania (niezalecane na współdzielonym komputerze) lub do automatycznego uruchamiania w systemie Windows. 

Ekran logowania do ProtonVPN

Kiedy logujesz się po raz pierwszy, ProtonVPN robi dodatkowy krok, którego wcześniej nie widziałem w wielu sieciach VPN. Oferuje wycieczkę po interfejsie. Jest to szczególnie pomocne, ponieważ jak zobaczysz za chwilę, może być trochę onieśmielające, gdy zobaczysz, czy po raz pierwszy.

Ekran powitalny ProtonVPN

Ta trasa poprowadzi Cię przez kilka kluczowych funkcji ProtonVPN.

Jedną z nich jest możliwość tworzenia profili, umożliwiając zapisanie ustawień w celu powrotu do nich w dowolnym momencie. Jest to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą przejść bezpośrednio do swojego ulubionego serwera Netflix lub takiego, który był wyjątkowo szybki. Po nawiązaniu połączenia z serwerem w lewym górnym rogu pojawi się zielony link z napisem „Ustaw jako profil”. Kliknij ten przycisk i możesz przytrzymać dowolny z serwerów, które lubisz, bez konieczności przeszukiwania listy znajdź je ponownie.

Trasa ProtonVPN

Mówi także o ProtonVPN Secure Core, który pozwala dodać dodatkowe poziomy bezpieczeństwa do sesji przeglądania. Należy zauważyć, że ta usługa jest dostępna tylko dla subskrybentów, którzy kupią plany ProtonVPN Plus lub Visionary.

ProtonVPN Tour 2

Gdy wszystko się skończyło, kliknąłem „Szybkie połączenie” w lewym górnym rogu i natychmiast połączyłem się z najszybszym serwerem, jaki mieli.

Klient ProtonVPN

Chociaż ten interfejs może wyglądać jak ekran komputera NORAD, w rzeczywistości jest o wiele prostszy niż się wydaje. Wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się po lewej stronie. Obejmuje to przycisk łączenia i rozłączania, listę serwerów, zapisane profile oraz możliwość aktywacji Secure Core.

Kolejną zabawną funkcją jest fakt, że flaga wybranego kraju pojawia się w lewym górnym rogu. Mapa, która zajmuje większość tego ogromnego interfejsu, istnieje przede wszystkim po to, by pokazać ci, dokąd na świecie dociera twój sygnał. Monitoruje również niektóre inne informacje, takie jak prędkość, głośność i długość sesji. To ważna informacja, którą wiele VPN pomija.

Przełączanie serwerów było proste. Na liście po lewej stronie znajdziesz żądany kraj serwera, kliknij go, a automatycznie zostaniesz połączony z najlepszym serwerem w tym regionie. Możesz także rozwinąć listę krajów według krajów, aby wybrać określone serwery.

Podsumowując, pomimo dłuższego niż przeciętnie czasu konfiguracji, jest to VPN łatwy w użyciu i skuteczny.

Wady ProtonVPN -

ProtonVPN otrzymuje wysokie oceny za dbałość o szczegóły bezpieczeństwa. Wciąż jednak odkryliśmy kilka wad.

Rzućmy okiem na każdy z nich dogłębnie.

1. Znajdują się w Szwajcarii

Szwajcaria ma historię „neutralnego” kraju. Taki, który chroni prywatność jego obywateli i nie lubi angażować się w konflikty wewnętrzne.

I to wszystko prawda.

Szwajcarskie przepisy chronią prywatność. Ogólnie rzecz biorąc.

Problem w tym, że Szwajcaria jest również współpracującym członkiem rozszerzonego sojuszu na rzecz bezpieczeństwa Eyes.

Jest to ogólnoświatowa umowa, która zasadniczo pomaga agencjom rządowym szpiegować obywateli w imię „bezpieczeństwa na całym świecie”.

Nie mam na myśli tego w teorii teorii spiskowej. Dzieje się tak już od dziesięcioleci.

Lokalizacja w Szwajcarii oznacza, że ​​jesteś w większości dobry. Twoja prywatność jest w większości bezpieczna.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ProtonVPN nie przechowuje dużej ilości danych klientów. Pamiętaj jednak, aby ich rząd zmusił ich do współpracy.

2. Prędkości serwera są zbyt wolne w stosunku do ceny  

Szybkość jest doskonałym korektorem.

Wszystkie pozostałe są podobne - ceny, funkcje, protokoły bezpieczeństwa itp. - idziesz z najszybszą opcją.

Ponieważ prędkość umożliwia wszystkie rzeczy (transmisje strumieniowe, pobieranie torrentów lub tylko kilkanaście kart w górę, gdy podskakujesz między sesjami przeglądania).

Niestety, łączny wynik prędkości ProtonVPN plasuje je na 48. miejscu spośród 78 firm VPN.

Oto, w jaki sposób opracowujemy te dane:

 1. Używamy SpeedTest.net, aby odczytać nasze wzorcowe połączenie internetowe inne niż VPN. W momencie przeglądu otrzymaliśmy 97 Mb / s i 53 Mb / s.
 2. Następnie łączymy się z kilkoma różnymi serwerami ProtonVPN. Staramy się wybierać losowe na całym świecie, aby uzyskać rzetelny, obiektywny obraz.
 3. Na koniec obliczamy różnice i uzyskujemy łączny wynik, który jest porównywany ze wszystkimi innymi recenzjami, które wcześniej zrobiliśmy.

Brzmi dobrze? Sprawdź teraz szczegółowo każdy test serwera.

Serwery amerykańskie (Wschód & Zachód)

Serwery ProtonVPN w USA zaczęły działać bardzo wolno. Szczególnie prędkość pobierania spowolniłaby większość czynności torrentowych.

 • Ping: 190 ms
 • Pobieranie: 24,6 Mb / s (75% wolniej)
 • Przesyłanie: 36,4 Mb / s (31% wolniej)

Serwery UE (Szwajcaria)

Z drugiej strony serwery z UE nie zawiodły. Prawdopodobnie miało to również związek z naszą bliskością do tych serwerów. Nawet coś tak prostego jak fizyczna odległość między tobą a podłączonym serwerem może mieć wpływ na wydajność. Ale kredyt tam, gdzie są kredyty.

 • Ping: 66ms
 • Pobieranie: 54,46 Mbps (44% wolniej)
 • Przesyłanie: 37,86 Mbps (29% wolniej)

Serwery Azji (Hongkong)

Myśleliśmy, że prędkości serwera w USA są złe. Dopóki nie zobaczyliśmy azjatyckich z Hongkongu. 85% wolniej na całej planszy.

 • Ping: 317 ms
 • Pobieranie: 16 Mbps (84% wolniej)
 • Przesyłanie: 6,4 Mb / s (88% wolniej)

Serwery w Wielkiej Brytanii

I wreszcie, serwer w Wielkiej Brytanii czuje się gdzieś pośrodku. Niestety nie było po „dobrej” stronie środka.

 • Ping: 46ms
 • Pobieranie: 52 Mb / s (46% wolniej)
 • Przesyłanie: 47 Mb / s (11% wolniej)

Te wyniki były rozczarowujące we wszystkich obszarach. Konsekwentnie tak. Ale konsekwentnie wolne nie jest dobre.

Firmy takie jak ExpressVPN, PIA i Trust. Strefa oferują lepszą prędkość (za ułamek ceny).

3. Ograniczona kompatybilność urządzenia

Aplikacja Windows ProtonVPN

Najlepsze sieci VPN, które sprawdziliśmy, wszystkie zapewniają gotowe aplikacje dla każdego możliwego urządzenia.

W ten sposób wystarczy wskazać i kliknąć. Nie wymaga doświadczenia technicznego. Nie wymaga pracy fizycznej.

ProtonVPN zapewnia gotowe aplikacje na urządzenia Mac, Windows, Linux i Android.

Niestety to wszystko, co zapewniają.

Każdy użytkownik TOR przekona się, że ta sieć VPN jest niestety z nim niezgodna.

Ostatnim razem, gdy sprawdzałem ProtonVPN, nie mieli natywnej aplikacji dla klientów iOS. Teraz (luty 2019 r.) Mają teraz natywną aplikację na iOS.

Co gorsza, oznacza to, że nie ma gotowej opcji dla inteligentnych telewizorów lub konsol do gier.

Chociaż ostatnio nie sprawdzałem routerów ProtonVPN, nie było wsparcia dla routerów, teraz obsługują one instalowanie sieci VPN na routerach DD-WRT, AsusWRT i Tomato.

Posiadają 345 serwerów w 32 krajach, co może stanowić problem dla osób szukających sieci VPN do torrentowania.

Srebrna podszewka? Płatne plany ProtonVPN zapewniają do dziesięciu równoczesnych połączeń - jest to wyższy koniec tego, co widzieliśmy.

4. Dostępne ograniczone torrentowanie

Niestety, ProtonVPN nie zezwala na nieograniczone torrentowanie.

W przypadku bezpłatnych planów nie jest to dozwolone.

Powodem jest to, że „P2P zwiększyłoby obciążenie naszych serwerów z powodu torrentów, a to wywarłoby na nas większą presję, ostatecznie nie pozwalając nam subsydiować darmowych kont od płatnych”.

To zrozumiałe.

Jest dozwolony na płatnych, ale tylko na niektórych serwerach. Ponownie powodem jest to, że kierują ruchem P2P przez neutralne „bezpieczne kraje”.

Poświęcają jednak również ten moment na wprowadzenie szwajcarskiego prawa: „Udostępnianie plików jest dozwolone tylko do osobistego, niekomercyjnego użytku”.

Więc tak, pozwalają na to. Ale istnieje kilka ograniczeń, które mogą sprawić, że będzie to dla ciebie niepraktyczne.

5. Ograniczone protokoły (tylko OpenVPN)

Ten ostatni jest na granicy.

ProtonVPN oferuje tylko protokół OpenVPN.

Technicznie rzecz biorąc, jest to WIELKA rzecz. To najnowocześniejszy standard branżowy. Prawie wszyscy, wszędzie powinni używać TYLKO OpenVPN.

Więc dlaczego pojawia się to w sekcji Minusy?

Ponieważ nie każdy ma wybór tylko przy użyciu tej opcji protokołu.

Wiele starszych urządzeń, a nawet niektóre tańsze nowe, takie jak niektóre Chromebooki, nie oferują jeszcze obsługi OpenVPN.

Zamiast tego musisz połączyć się za pomocą innego (choć mniej pożądanego) protokołu, takiego jak L2TP lub PPTP.

Te inne opcje nie są tak bezpieczne. W większości przypadków nie chcesz ich używać.

Ale o to właśnie chodzi:

Nie zawsze masz taki wybór. Czasami musisz zrobić to, co musisz.

Z tego powodu ProtonVPN może nie działać w przypadku dużego przekroju potencjalnych klientów.

Ceny ProtonVPN, koszt & Metody Płatności

Ceny ProtonVPN

ProtonVPN ma cztery plany do wyboru, z opcjonalnymi rabatami za roczną płatność.

Poniższe ceny ZAWIERAJĄ roczną zniżkę ~ 20%.

Bezpłatnie: 0 USD / miesiąc

Tak, Proton ma darmową sieć VPN. Ale tak, to także całkiem nagie kości.

Usługa obejmuje tylko trzy lokalizacje serwerów: w Holandii, USA i Japonii.

Nie ma żadnych dodatkowych funkcji.

Pomaga to jednak odblokować bezpłatny siedmiodniowy okres próbny ich płatnych planów. Może to być dobry sposób na zanurzenie palca w wodach ProtonVPN bez wydawania ani centa.

Podstawowy: 4 USD / miesiąc (kupiliśmy to)

Szczerze mówiąc, podstawowy plan Protona jest marginalnym ulepszeniem darmowego. Otrzymujesz dostęp do wszystkich krajów, ale nie do serwerów Plus, Secure ani Tor. Twój dostęp do prędkości jest „wysoki”, ale nie „najwyższy”.

Ponadto można podłączyć tylko dwa urządzenia jednocześnie.

Szczerze mówiąc, to trochę kłótnia. Pomiń tę opcję.

Plus: 8 USD / miesiąc

Plan Proton Plus zwiększa ograniczenie połączenia nawet do pięciu urządzeń. Prędkość jest „najwyższa”, a Ty masz dostęp do serwerów Plus, Secure Core i Tor.

Jest to prawdopodobnie jedyny plan, z którym powinieneś być szczery.

Czwarty plan, Wizjoner, jest trochę taki sam jak Plus, ale oferuje sprzedaż krzyżową w ramach oferty ProtonMail. Jest to więc przyzwoita opcja za 24 USD / miesiąc (płatna rocznie), jeśli rozważasz już obie opcje zaszyfrowane.

W przeciwnym razie możesz zapłacić za wszystkie te plany kartą kredytową lub PayPal. Nic więcej (gotówka, bitcoiny itp.) Z tego, co widzieliśmy.

ProtonVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Otrzymasz jednak tylko proporcjonalną kwotę „niewykorzystanej porcji”. Innymi słowy, jeśli użyjesz jej przez 10 dni, otrzymasz zwrot za 20 dni.

To nie jest świetna polityka refundacji w porównaniu do innych, takich jak CyberGhost, która oferuje pełną gwarancję zwrotu pieniędzy bez zadawania pytań.

Podane zostaną również zwroty w oryginalnej walucie lub użytej metodzie płatności.

Musisz wysłać wiadomość e-mail na adres [chroniony pocztą e-mail], aby uzyskać proporcjonalny udział.

Czy polecam ProtonVPN?

Nie, my nie.

ProtonVPN oferuje niesamowite połączenie z najwyższymi względami bezpieczeństwa. Ich obsługa klienta była dobra, a Netflix działał nawet na jednym serwerze.

Niestety, jest jeszcze kilka innych obszarów, które go zawiodły.

Baza domowa w Szwajcarii jest ogólnie dobrą rzeczą dla prywatności. Ale współpracują one z innymi agresywnymi agencjami rządowymi na całym świecie.

Szczerze mówiąc, prędkości serwera nie były dobre. Opcje urządzenia są ograniczone.

Ceny, nawet z 20% rocznym rabatem, wciąż są na najwyższym poziomie za to, co dostajesz w zamian.

Dostępnych jest tak wiele lepszych opcji o tej samej sile połączenia, większej wydajności i większej liczbie urządzeń za znacznie mniejszą cenę.

Przeglądaj najlepsze sieci VPN premium tutaj.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me