Recenzja Hola VPN

Hola VPN trafiła do Internetu pod koniec 2012 roku. Pochodzi od firmy o nazwie Hola Networks Ltd. z siedzibą w Izraelu.


Twierdzą, że w tym czasie obsłużyli 180 milionów użytkowników za pośrednictwem swojej aplikacji VPN.

Hola VPN

Tym, co odróżnia Hola od konkurencji, jest to, że jest to przede wszystkim usługa bezpłatna. Podczas gdy większość sieci VPN obsługujących bezpłatne przeglądanie to płatne usługi ograniczające się do bezpłatnego korzystania, Hola jest bezpłatnym dostawcą, który oferuje również płatne subskrypcje.

Nie jest to jednak typowa sieć VPN.

Jest to pierwsza na świecie sieć VPN typu peer-to-peer, co oznacza, że ​​zamiast korzystać z parku serwerów zlokalizowanych na całym świecie, Hola tuneluje sygnały poprzez połączenie użytkowników.

VPN zasilany przez społeczność

Dziwny. Czy to lepsze podejście? Lub gorszy?

Dowiedz się więcej w tej recenzji Hola VPN.

Przegląd Hola VPN

RANKING OGÓLNY: # 73 z 78 VPN
USABILITY: Łatwy w instalacji i obsłudze
PLIKI DZIENNIKA: Niektóre zasady rejestrowania
LOKALIZACJE: Nieznany
WSPARCIE: Formularz kontaktowy, brak odpowiedzi
TORRENTING: Nie działa
NETFLIX: Bloki Netflix USA
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: Bez szyfrowania; Tunelowanie proxy Peer to Peer
KOSZT: Darmowy
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.Hola.org

Hola VPN Plusy

To nie będzie pozytywna recenzja.

Masz do czynienia z problematyczną i niebezpieczną usługą VPN, która została przyłapana na gorącym uczynku, wykorzystując połączenia internetowe swoich użytkowników i otwierając je na niebezpieczne scenariusze.

To powiedziawszy ... jego prędkość była całkiem dobra i szybko się pobierał.

Zajmijmy się zatem jedynymi pozytywnymi rzeczami, jakie mogę o tym powiedzieć.

1. Szybkie prędkości Internetu

Nawet najlepsze sieci VPN na świecie obniżą ogólną wydajność. To jest kompromis, którego dokonujesz dla anonimowego przeglądania stron internetowych.

Ale jeśli chodzi o najszybsze sieci VPN, nigdy się tego nie dowiesz.

Naprawdę skuteczna sieć VPN wysysa niewielką prędkość, spowalniając cię, ale nie w zauważalnym stopniu.

Przetestowaliśmy dwa połączenia Hola VPN.

Zwykle testujemy każdą sieć serwerów VPN, ale jako społeczność VPN Hola nie korzysta z serwerów. Zamiast tego przekierowują żądania do połączeń internetowych innych użytkowników w wybranym kraju.

Przetestowaliśmy dwa połączenia, jedno z UE i jedno z USA.

Nasz test w UE wypadł dobrze, a prędkości prawie nie dały się pokonać.

Test prędkości UE

Test prędkości UE

 • Ping: 37 ms
 • Pobieranie: 84,61 Mbps (12,7% wolniej niż 97 Mbps Benchmark)
 • Przesyłanie: 38,83 Mbps (38,7% Wolniej niż 53 Mbps Benchmark)

Nasz test w Stanach Zjednoczonych wypadł dobrze w przypadku pobierania, ale gwałtownie spadł poniżej dopuszczalnych poziomów prędkości podczas przesyłania.

Test prędkości w USA

Test prędkości w USA

 • Ping: 183 ms
 • Pobieranie: 32,47 Mb / s (60% wolniej niż 97 Mb / s)
 • Prześlij 7,97 Mb / s (85% wolniej niż 53 Mb / s)

Spośród 78 VPN, które oceniliśmy, oceniamy Hola VPN na 19 pod względem szybkości.

2. Łatwy w instalacji i obsłudze

Hola została bezproblemowo zainstalowana jako dodatek do przeglądarki Google Chrome w rekordowym czasie. Pobranie, instalacja, włączenie i rozpoczęcie pracy trwało w sumie niecałą minutę.

Lista popularnych witryn Hola

Hola pojawia się jako lista rozwijana, pokazując niektóre z najpopularniejszych witryn w obszarze, z którym masz połączenie.

Postanowiłem wypróbować połączenie w Wielkiej Brytanii, aby móc oglądać BBC.

Połączenie z Hola VPN w Wielkiej Brytanii

Połączyło się, ale uderzyłem. Cały mój system zatrzymał się z piskiem i zostałem zamrożony przez około minutę, czekając na załadowanie BBC.

W końcu problem sam się poprawił i zostałem potraktowany stałym strumieniem dziennikarstwa brytyjskiego.

Potem próbowałem połączyć się z Kanadą.

Połączenie Hola VPN Canada

Połączyło się od razu i próbowałem uzyskać dostęp do Netflix. Nie działało, padając ofiarą systemu blokującego VPN Netflix.

Podsumowując, było to nieszkodliwe doświadczenie od instalacji do użytkowania.

Powinienem również zaznaczyć, że korzystałem z ich usługi premium, co oznaczało, że chociaż łączyłem mój komputer z systemami innych, nie byłem częścią ich sieci peer-to-peer.

Wady Hola VPN

Teraz, gdy mamy już za sobą dwóch zawodowców, nadszedł czas, aby rzucić łeb w łeb w kierunku wielu złych.

To nie będzie ładne.

Nie chodzi tylko o to, że rejestrują twoje informacje (robią), nie tylko o to, że sprzedają dostęp do twojego połączenia internetowego płatnym użytkownikom (oni też to robią), to nawet nie ich brak jakiegokolwiek standardu szyfrowania (my wejdź w to).

Jest to firma, która została złapana martwa na prawa i angażuje się w podejrzane interesy. Jest to usługa, która otwiera Cię na zagrożenia online. Jest to firma, która czerpie zyski z osobistej przepustowości Internetu, nie płacąc nic i informując, że korzystasz z bezpłatnej usługi.

Nie mogę się nawet z tego cieszyć. To poziom przerażający.

1. Loguje wiele informacji

Logowanie jest zwykle najbardziej przerażającą rzeczą, jaką może zrobić firma VPN. Jeśli chodzi o ten produkt, jest to najmniej mój problem.

Wiele bezpłatnych firm VPN rejestruje informacje. Zazwyczaj próbują ukryć ten fakt za pomocą szczegółów technicznych. Gdy znajdziesz sieć VPN, która przestrzega ścisłej zasady braku rejestrowania, wiesz, że masz zwycięzcę.

Hola nigdy nie stwierdza na swojej oficjalnej stronie internetowej, że nie rejestruje twoich informacji. Nigdy też otwarcie nie twierdzą, że tak. Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się cokolwiek na temat praktyk logowania, jest zapoznanie się z ich polityką prywatności.

Sprawdziłem politykę prywatności Holi i byłem zszokowany ogromną ilością informacji, które gromadzą i przechowują.

Polityka prywatności Hola

Od samego początku wiemy, że rejestrują wszystko na temat Twojej aktywności w Internecie. Z jakiej przeglądarki korzystasz? Jakie strony odwiedzasz? Ile czasu tam spędziłeś?

Natychmiast zostawiam pytanie, jaki jest sens korzystania z tej sieci VPN? Wszystko, co właśnie przyznali, czyni je całkowicie bezużytecznymi.

Ale jeszcze nie skończyli.

Dane osobowe Hola

Mają twoją aktywność w Internecie, a teraz mają wszystkie twoje dane osobowe, w tym adres IP, który próbujesz ukryć, i twoje informacje rozliczeniowe.

Informacje Hola, które udostępniamy

Nie tylko przechowują twoje informacje, ale także je udostępniają. Nie wiem, kim są te „spółki zależne i stowarzyszone”, ale dostają o mnie bardzo dużo informacji.

2. Znajduje się w Izraelu (współpracuje z sojuszami nadzorującymi)

Hola ma siedzibę w Izraelu, który istnieje poza sojuszem obserwacyjnym 14 oczu.

Zwykle byłoby to dobre. Jednak Izrael współpracuje z sojuszem, mimo że tak naprawdę nie jest jego częścią.

Jest to umowa między Stanami Zjednoczonymi, Francją, Kanadą, Wielką Brytanią, Australią, Włochami, Nową Zelandią, Niemcami, Holandią, Szwecją, Norwegią, Danią, Belgią i Hiszpanią. Kraje te łączą ze sobą informacje o szpiegostwie, więc jeśli ktoś coś wie, to i inni.

Rząd Izraela nie jest oficjalnie krajem członkowskim, ale jeśli zostanie zmuszony do uzyskania informacji, zrezygnuje z niego.

3. Tunelowanie proxy, zagrożenia bezpieczeństwa, brak szyfrowania

Zwykle tutaj mówimy o bezpieczeństwie VPN. Jakich protokołów używają do tunelowania twojego sygnału? Jakiego szyfrowania używają do maskowania twojej aktywności?

Standardy branżowe wymagają użycia protokołu OpenVPN i szyfrowania AES-256, aby zapewnić naprawdę bezpieczne przeglądanie.

Ale Hola nie jest typową siecią VPN.

Jak powiedziałem wcześniej, jest to sieć VPN typu peer-to-peer. Oznacza to, że zamiast mieć serwery na całym świecie, za które płacą, aby utrzymać, Hola wykorzystuje przepustowość swoich użytkowników.

Jeśli łączysz się z Wielką Brytanią, w rzeczywistości łączysz się z bezczynnym systemem użytkownika Hola w Wielkiej Brytanii i przyjmujesz jego adres IP.

VPN zasilany przez społeczność

Hola twierdzi, że w jakiś sposób ta sieć peer-to-peer sprawia, że ​​jesteś bardziej anonimowy i bezpieczniejszy niż szyfrowanie na poziomie wojskowym.

Nie kupuję tego.

Hola Polityka prywatności i bezpieczeństwa

Łączę się z komputerami innych ludzi, a inni łączą się ze mną, a to jest lepsze niż szyfrowanie, którego nie mogą złamać nowoczesne superkomputery.

Czy zauważyłeś również część, w której przyznają, że istnieją obejścia, które przestępcy mogą zastosować, aby uzyskać dostęp do twoich informacji? W jaki sposób jest to bardziej bezpieczne niż najpotężniejsze protokoły tunelowania VPN na świecie?

Hola mówi szczerze o tym, co oferuje, jeśli oferuje jakiekolwiek bezpieczeństwo, podczas przenoszenia twojego połączenia na całym świecie. Kopałem trochę i odkryłem, że nawet nie używają protokołu VPN. Wysyłają twoje informacje przez połączenie proxy. Wszystkie informacje przesyłane są zwykłym tekstem bez żadnego szyfrowania.

Są celowo niejasne, co czyni je niebezpiecznymi. Inspirowanie fałszywego poczucia bezpieczeństwa w umysłach użytkowników jest nieetyczne.

3. Wykryto wycieki DNS i WebRTC

Wycieki szybko usuwają nawet najsilniejsze sieci VPN. Niezależnie od tego, czy jest to wyciek DNS przez tunel VPN, czy wyciek WebRTC spowodowany zniszczeniem przez API Twojej anonimowości, wynik końcowy jest taki sam.

Twoje oryginalne IP jest odkryte.

Zazwyczaj przeprowadzamy sześć testów na każdej sprawdzanej sieci VPN. Przejechaliśmy Hola przez wszystkie sześć, a połowa z nich zawiodła.

Test szczelności Hola WebRTC

Hola VPN przeciekający adres DNS

 • https://ipleak.net/ - zaliczony
 • https://www.perfect-privacy.com/check-ip - zaliczony
 • https://ipx.ac/run - zaliczony
 • https://browserleaks.com/webrtc - Błąd
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ - Błąd
 • https://dnsleak.com - Błąd

Uruchomiliśmy również ich pliki instalacyjne za pośrednictwem virustotal.com, aby upewnić się, że wszystko, co pobierasz ze strony Hola, jest czyste i nie uszkodzi twojego komputera.

Sprawdziliśmy 66 wirusów za pomocą VirusTotal i nic nie znaleźliśmy - to dobry znak.

4. Brak serwerów współpracujących z Netflix

Netflix i VPN nie są przyjaciółmi.

Kiedyś wspaniale pracowali razem. Sieci VPN dały Ci swobodę odblokowywania treści Netflix z dowolnego miejsca na świecie.

Następnie wszystko się zmieniło, gdy Netflix zaatakował serwery proxy i sieci VPN.

Błąd Netflix Hola VPN

Dzięki zaawansowanym systemom blokującym VPN skutecznie blokują większość użytkowników.

Właśnie dlatego możliwość odtwarzania treści Netflix jest bardzo ważna w przypadku najbardziej przydatnych sieci VPN na świecie.

Hola nie jest jedną z nich.

Przetestowaliśmy pięć jego połączeń i wszystkie pięć zostało zablokowanych przez usługę przesyłania strumieniowego.

5. Torrenting nie działał

Hola nie ma języka, który wyraźnie zabrania korzystania z torrentów. To powiedziawszy, próbowaliśmy i to nie działało.

Torrenting to usługa typu peer-to-peer, podobnie jak Hola. Podobnie jak Hola, połączenie społeczności czyni go niebezpiecznym.

Dlatego wielu użytkowników zwraca się do VPN, aby chronić swoje prywatne informacje przed inwazyjnymi rękami hakerów, którzy wkradają się do ich systemu za pośrednictwem usług torrentowych.

Jeśli szukasz świetnej sieci VPN do torrentowania, Hola to nie to. Aby jednak pomóc w wyszukiwaniu, przygotowaliśmy listę najlepszych sieci VPN do torrentowania.

6. Ograniczona obsługa urządzeń

Myślę, że było całkiem jasne, że miałem trudności z zaufaniem Holi do tego momentu.

Sytuacja pogorszyła się, gdy spojrzałem na listę obsługiwanych urządzeń.

Fałszywe wiele urządzeń w Hola VPN

Kiedy po raz pierwszy spojrzałem na tę listę, byłem pod wrażeniem. To bardzo dokładna lista urządzeń. Masz przeglądarki, komputery, urządzenia mobilne, systemy do gier, routery, inteligentne urządzenia do przesyłania strumieniowego treści i telewizory.

Każda ikona jest linkiem.

Kliknąłem cały górny rząd i zobaczyłem, że każdy link prowadzi do celu.

Następnie próbowałem kliknąć link Xbox.

Hola VPN xbox nie jest obsługiwany

Czekaj, co? Jeśli nie obsługujesz konsoli Xbox, dlaczego została wymieniona na liście? Uznałem, że to pomyłka, więc spróbowałem kliknąć link PlayStation.

brak wsparcia dla playstation

Co!?

Przeszedłem przez cały ten drugi wiersz i wszystkie miały dokładnie ten sam komunikat o błędzie. Są one wymienione w zabawnej infografice przedstawiającej wszystkie te wspaniałe urządzenia, na których możesz używać Holi, ale tylko połowa z nich faktycznie działa.

Pomijając ich oszukańczą i obraźliwą taktykę, sieci VPN muszą być dostępne na więcej niż tylko komputerach i telefonach. Coraz więcej użytkowników zaczyna korzystać z VPN do przesyłania strumieniowego treści z usług takich jak Kodi bezpośrednio do swoich telewizorów.

Nie da się tego zrobić przy tak ograniczonej kompatybilności.

7. Brak serwerów, brak zabójstwa, historia niewłaściwego postępowania

Jak wspomniano wcześniej, Hola nie ma serwerów, za które płacą i utrzymują. Stając się użytkownikiem bezpłatnej usługi, w zasadzie stajesz się serwerem.

Każdy, kto chce korzystać z usługi, ale nie pozwala innym na korzystanie z systemu, musi zapłacić za abonament.

Społeczność Hola VPN

Jego slogan powinien brzmieć „Wszystkie korzyści bez żadnego rażącego zagrożenia bezpieczeństwa”.

Do mojego rosnącego niepokoju związanego z bezpieczeństwem Holi należy brak wbudowanego przełącznika zabijania. Przełącznik „zabicia” nagle kończy sesję użytkownika VPN, jeśli jego połączenie ulega destabilizacji.

Ale myślę, że gdy VPN nie ma szyfrowania, nie można ich winić za brak przełącznika „zabicia”.

Jedną rzeczą, której użytkownicy nie rozumieją, dopóki nie jest za późno, jest to, że rejestrując się w tej bezpłatnej usłudze, zgadzają się również zostać węzłami wyjściowymi dla Hola.

Węzeł wyjściowy to brama, z której ruch dociera do Internetu. Więc jeśli ktoś łączący się z twoim systemem za pośrednictwem Holi zrobi coś nielegalnego, wygląda na to, że to zrobiłeś.

Hola została złapana trzy lata temu, wykorzystując swoich darmowych subskrybentów jako ogromnego botnetu i sprzedając go użytkownikom płatnej usługi Luminati za ponad 20 USD za GB.

W 2015 r. Użytkownik Luminati skorzystał z tego ogromnego botnetu składającego się z nieświadomych cywilów, aby przeprowadzić atak na stronę internetową o nazwie 8chan.

8. Nieistniejąca obsługa klienta

Jeśli chcesz znaleźć obsługę klienta dla Hola, powodzenia.

Ukryją link kontaktowy na samym dole strony, jakby mając nadzieję, że go nigdy nie znajdziesz.

Link kontaktowy Hola

Zignorowałem adres e-mail pomocy, zamiast tego kliknąłem link „skontaktuj się z nami”, licząc na chatbota lub formularz kontaktowy.

Dane kontaktowe Hola

Tam też nie ma takiego szczęścia.

To tylko adres e-mail, więc uruchomiłem Gmaila i wysłałem pytanie.

Zdecydowałem, że chcę zapytać o protokoły VPN i poziomy szyfrowania, ponieważ są tak klarowne na ten temat w witrynie. Doszedłem do wniosku, że jeśli dział obsługi klienta byłby przynajmniej wierny temu, co znalazłem, mógłbym uszanować uczciwość.

Brak odpowiedzi wsparcia

Masz to. Krótkie, słodkie i otwarte. Zapytałem nawet o torrentowanie i TOR jako dodatkową okazję, by wywrzeć na mnie wrażenie.

Minęły dwa dni i nie otrzymałem absolutnie żadnej odpowiedzi. Nawet potwierdzenie, że mój e-mail został otrzymany.

Koszty Hola VPN, plany, & Metody Płatności

Hola jest przede wszystkim uznana za bezpłatną usługę. Jeśli spojrzysz na ich stronę, jest wszędzie.

Hola VPN jest bezpłatny
Hola jest darmowa

Hola VPN 2
Hola pozostanie wolna

Dostajesz punkt.

To powiedziawszy, istnieje plan premium, o którym wspomniałem wcześniej. Jest taki sam jak bezpłatny abonament, tyle że nie pozwalasz innym użytkownikom na łączenie się z twoim sprzętem.

Ceny Hola Plus

W ramach planu premium będziesz otrzymywać 11,95 USD miesięcznie miesięcznie, przez cały rok 6,99 USD miesięcznie lub 2,99 USD miesięcznie w przypadku planu 3-letniego. Wszystkie plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Opcje płatności Hola

Jeśli chodzi o opcje płatności, jest to karta kredytowa lub PayPal. Żadne anonimowe płatności nie są akceptowane.

Czy polecam Hola VPN

Bez szans.

Od czego mam zacząć?

Rejestrują wszystko, co robisz, współpracują z sojuszami nadzoru, nie ma szyfrowania. To najmniej bezpieczna sieć VPN, jaką kiedykolwiek widziałem.

Co więcej, otwiera cię na nowe zagrożenia. Wiem, że linia firmy polega na tym, że oderwanie twojego kumpla Nate'a od przepustowości Londynu jest w jakiś sposób bezpieczniejsze i bezpieczniejsze niż korzystanie z tego samego oprogramowania szyfrującego co NSA, ale nie zamierzam w to uwierzyć.

Nie możesz oglądać Netflix, nie możesz torrentować, do czego służy to inaczej niż uczynienie cię nieświadomym trybem w botnecie, z którego mogą korzystać ich użytkownicy Luminati?

Ich obsługa klienta była śmieszna, a każde słowo na jasnej i kolorowej stronie internetowej jest mylące, o czym świadczy lista urządzeń.

Jedynym sposobem, w jaki mógłbym wesprzeć każdego, kto by to używał, byłoby odebranie 5 USD za miesiąc usługi premium - ich funkcje nie są tego warte. I nawet wtedy, tylko jeśli chcesz zrobić coś niesamowicie prostego, np. Odblokować treści YouTube dostępne tylko w innym kraju.

Jeśli robisz coś, co wiąże się nawet z odrobiną prywatności, poszukaj gdzie indziej.

Unikaj Hola VPN za wszelką cenę. Nie jest wystarczająco bezpieczny dla publicznego Wi-Fi ani ochrony danych.

Oceniamy je na 68 z 78 VPN, które sprawdziliśmy.

Powrót do listy najlepszych VPN.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me