Przegląd Opera VPN

VPN Opery wbudowany w przeglądarkę Opera pozwala użytkownikom surfować po Internecie z większą prywatnością. Jest całkowicie darmowy i nie ma żadnych ograniczeń przepustowości. Jednak zamiast korzystać z OpenVPN, używa proxy do szyfrowania ruchu, który jest mniej bezpieczny niż pełna, samodzielna usługa VPN.


Czy warto z tego korzystać?

Przegląd Opera VPN

Nie tak szybko.

Często dostajesz to, za co płacisz dzięki VPN. Wolne brzmią dobrze na powierzchni, ale często wracają, by cię gryźć.

Więc co to jest z nimi?

Czytaj dalej tę recenzję Opera VPN, aby dowiedzieć się, czy ten darmowy dostawca jest wart swojej ceny.

Przegląd Opera VPN

RANKING OGÓLNY: 76
USABILITY: Łatwy w instalacji i obsłudze
PLIKI DZIENNIKA: Niektóre zasady rejestrowania
LOKALIZACJE: 5 krajów, 10 serwerów
WSPARCIE: Żaden
TORRENTING: Nie działa
NETFLIX: Odblokowuje Netflix USA
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: Bez szyfrowania; Tylko proxy
KOSZT: Darmowy
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.Opera.com

Operatorzy VPN VPN

Jest wolne.

Powtarzam, ponieważ jest to jedyny czynnik odkupienia dotyczący tej sieci VPN.

Nie ma tu wiele do kochania. Ale staje się to nieco bardziej akceptowalne, gdy ciągle powtarzasz jeden fakt przez głowę.

Jest wolne.

To powiedziawszy, ta VPN ma jedną naprawdę niesamowitą funkcję. Działa z Netflix. To jest ogromne. Więc brawo, Opera.

Przyjrzyjmy się pozytywom Opera VPN.

To nie powinno zająć zbyt długo…

1. Działa z Netflix

Nie mogę przecenić, jak niesamowite jest to, że Opera VPN działa bezbłędnie z Netflix.

Dlaczego pytasz? Nie wszystkie sieci VPN powinny współpracować z Netflix?

Teoretycznie i idealny świat, tak. I przez jakiś czas tak zrobili.

Potem wszystko się zmieniło.

VPN blokujące geograficznie Netflix

Zirytowany faktem, że społeczność VPN nadużywa swoich usług, Netflix rozpoczął kontrofensywę, stosując surowe i potężne oprogramowanie do blokowania VPN, aby uniemożliwić nieautoryzowanym użytkownikom dostęp do treści blokowanych geograficznie.

Teraz przeważająca większość sieci VPN napotyka ten ekran podczas próby uzyskania dostępu do serwisu Netflix.

Tak więc, gdy znajdziesz VPN, który współpracuje z Netflix, jest to powód do świętowania. Opera VPN działała na wszystkich trzech testowanych serwerach.

To stawia go w górnej części pozytywnych sieci VPN Netflix. W rzeczywistości napotkaliśmy tylko osiem VPN z 78, które sprawdziliśmy, które działają z Netflix na wszystkich testowanych serwerach.

2. Łatwy w konfiguracji i obsłudze

To może być najłatwiejsza konfiguracja VPN, jaką kiedykolwiek widziałem.

Ponieważ jest wbudowany w przeglądarkę Opera, nie ma procesu pobierania, konfiguracji ani logowania.

Aby aktywować, Opera VPN, musisz przejść do menu przeglądarki Opera i wybrać „Ustawienia”.

Ustawienia Opera VPN

Tam przejdź do zakładki Prywatność i bezpieczeństwo. Zobaczysz sekcję dotyczącą VPN. Kliknij powyższe pole, aby je włączyć.

Po aktywacji VPN pojawi się obok paska wyszukiwania. Jeśli jest podświetlony na niebiesko, oznacza to, że masz połączenie.

Połączenie Opera VPN

Mogłem swobodnie przeglądać z niewielkim opóźnieniem. Jednak zgodnie z naszymi wcześniejszymi ustaleniami Netflix działał doskonale.

Netflix współpracuje z operową siecią VPN

Możesz zmieniać serwery do woli… w pewnym sensie. Kliknięcie niebieskiego pola VPN powoduje wyświetlenie menu rozwijanego umożliwiającego włączenie lub wyłączenie VPN i wybranie lokalizacji.

Oferują trzy:

 1. Amerykanie
 2. Azja
 3. Europa

Więcej o tym później.

To był najprostszy VPN, jakiego kiedykolwiek używałem, a Netflix uruchomił się od razu. Ten praktyczny test był ogromną wygraną.

2. Przeważnie nieszkodliwe rejestrowanie

Celem sieci VPN jest zapewnienie ochrony danych i adresu IP w pełni anonimowy. Obejmuje to anonimowość WSZYSTKICH wścibskich oczu, w tym nawet samej firmy VPN.

Niestety alarmująca liczba firm VPN rejestruje twoje informacje. Co sprawia, że ​​używanie ich jest kompletną stratą czasu.

Nowa polityka prywatności Opery dotycząca komputerów jest dość przejrzysta. Przyznają, że unikalny identyfikator służy do śledzenia „używanych funkcji produktu, częstotliwości korzystania z aplikacji, środowiska wykonawczego i aktywności sesji interfejsu użytkownika”. Twierdzenie, że identyfikator urządzenia nie jest powiązany z kontem osobistym (chociaż , to nie ma większego sensu).

Będą także rejestrować niektóre dane w przypadku awarii aplikacji, takie jak „przeglądarka, system operacyjny, platforma i niektóre dane pamięci”. Te dane również służą do ulepszania produktu, a nie

Wady Opera VPN

Welp Nie trwało to długo.

Czas wskoczyć w wady tej sieci VPN. A chłopak jest tam dużo.

Jest to jeden z tych scenariuszy typu „od czego zacząć”.

Na początek rejestrują twoje informacje. WSZYSTKIE twoje informacje.

Trzymając koło za kierownicą, zaznaczę, że nazwanie Opery VPN VPNem nie jest dokładne. Być może oryginalna aplikacja była, ale rozszerzenie przeglądarki na pewno nie jest. To jest proxy. Istnieją więc obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Brak torrentów, brak ochrony przed czymkolwiek poza przeglądarką, wycieki adresów IP, brak kompatybilności urządzeń, brak torrentów i absolutnie brak obsługi klienta dopełniają idealnej burzy VPN horror.

1. Niejasna jurysdykcja

Z technicznego punktu widzenia Opera Browser to norweska firma.

Ale ich usługami VPN zarządza SurfEasy, kanadyjska firma przejęta przez Operę kilka lat temu.

Kanada jest członkiem sojuszu 5 Eyes Surveillance Alliance, umowy szpiegowskiej między Wielką Białą Północą a Stanami Zjednoczonymi, Australią, Nową Zelandią i Wielką Brytanią.

Sojusz łączy wysiłki w zakresie gromadzenia informacji, więc jeśli jeden kraj ma informacje o tobie, udostępnia je pozostałym czterem.

Oznacza to, że Opera VPN nie tylko rejestruje całą twoją działalność i informacje, ale są one zobowiązane do przekazania ich rządowi kanadyjskiemu, jeśli zostanie o to poproszony.

Aktualizacja 18.10.2018: Przedstawiciel Opery skontaktował się, aby potwierdzić, że jest to norweska firma, podlegająca norweskim surowym przepisom dotyczącym prywatności. Ale tutaj jest zamieszanie.

Jak wspomniano, Opera to norweska firma. Kilka lat temu nabyli SurfEasy. Ostatnio firma SurfEasy została przejęta przez firmę Symantec. Mimo to SurfEasy jest nadal notowana jako firma kanadyjska.

ALE w kwietniu tego roku (2018) Opera PR podobno powiedziała Android Police, że: „Opera VPN to aplikacja należąca do SurfEasy, która nie jest już częścią oprogramowania Opera”.

Mylące, prawda? Czy podlega norweskim lub kanadyjskim prawom do prywatności? Trudno powiedzieć, chyba że istnieje większa przejrzystość wokół tego, kto faktycznie jest właścicielem tego produktu.

2. Nie jest to prawdziwa sieć VPN

Nazywanie Opera VPN VPN nie jest wcale dokładne.

To nie jest VPN, to proxy.

Oba ukrywają twoje IP, więc jaka jest różnica?

Cieszę się, że zapytałeś.

Serwer proxy ukrywa twoje IP, ale nie ma żadnego szyfrowania. Twoje informacje nie są zabezpieczone, a dane identyfikacyjne nie są usuwane.

konfiguracja serwera proxy

VPN faktycznie tuneluje twój system za pomocą zaawansowanych protokołów, które ukrywają twoje informacje za pomocą jednego z najlepszych szyfrowań znanych człowiekowi.

Najwyraźniej aplikacjami mobilnymi były sieci VPN wykorzystujące szyfrowanie AES-256, co musiało być świetne. Ale już nie.

Czy Opera VPN jest bezpieczna? Absolutnie nie. Twoje IP jest ukryte, ale Twoje informacje nie są szyfrowane.

To dobrze, jeśli chcesz po prostu obejrzeć Netflix lub YouTube, ale każdy, kto dba o prawdziwą anonimowość, nie ma tutaj szczęścia.

Aktualizacja 18.10.2018: Przedstawiciel Opery skontaktował się, aby powiedzieć, że oferuje szyfrowanie przez HTTPS / SSL. Jest to ten sam poziom szyfrowania, co na każdej innej dużej stronie internetowej. Problem polega jednak na tym, że nie ma prawdziwego protokołu tunelowania, który szyfruje całe twoje połączenie - tylko twoje użycie w przeglądarce.

3. Tylko przeglądarka (produkt samodzielny wycofany)

Opera VPN miała kiedyś szereg aplikacji mobilnych, które działały jako pełne VPN i miały własną stronę internetową. Zostały one przerwane 30 kwietnia 2018 r., Pozostawiając tylko dodatek do przeglądarki.

Aplikacja Opera VPN zostanie wycofana

Tak więc jedyną opcją korzystania z tego produktu jest przeglądarka Opera.

system po wyjęciu z pudełka

Nie ma wsparcia dla urządzeń mobilnych, nic dla routerów ani kompatybilności z urządzeniami inteligentnymi. Możesz go używać tylko z Operą, która jest dostępna bezpłatnie w systemach operacyjnych Windows, MacOS i Linux.

To kolejna ogromna słabość Opera VPN. VPN, który działa tylko z piątą najpopularniejszą przeglądarką internetową na świecie, jest raczej bezużyteczny.

Nie, dziękuję.

4. Wykryto przecieki rozszerzenia Chrome

Koszmar bezpieczeństwa wciąż się pogłębia.

Wycieki IP podważają powód istnienia VPN. Odkrywają twój adres IP, narażając cię na kontakt z usługodawcą internetowym.

Zwykle dzieje się tak przez wycieki DNS i wycieki WebRTC.

Wyciek DNS omija zaszyfrowane połączenie tunelowe Twojej sieci VPN, łącząc Cię ze stroną internetową z wyświetlonym oryginalnym adresem IP.

Wycieki WebRTC występują, gdy dobrze intencjonowane interfejsy API podważają bezpieczeństwo twojego połączenia.

Niezależnie od tego, czy wyciek pochodzi z DNS czy WebRTC, końcowe wyniki są takie same. Twoje oryginalne IP jest widoczne.

Ze względu na niebezpieczeństwa związane z wyciekami dla osób poszukujących prawdziwej anonimowości w Internecie, poddajemy wszystkie nasze sieci VPN serii testów, aby sprawdzić, czy są bezpieczne.

Z czterech testów Opera VPN nie przeszła jednego z nich (wyciek rozszerzenia Chrome).

Wyciek WebRTC był OK:

Wyciek Opera VPN webrtc

Brak wycieków IP / DNS:

brak wycieku IP

 • IPleak.net: zaliczony
 • browserleaks.com/webrtc: zaliczony
 • perfect-privacy.com/dns-leaktest: zaliczony
 • Wyciek rozszerzenia Chrome: nie powiodło się

Zwykle uruchamiamy również skanowanie antywirusowe w oprogramowaniu instalacyjnym, sprawdzając 66 różnych szkodliwych wirusów. Ponieważ jednak Opera VPN nie ma oprogramowania instalacyjnego, nie mogliśmy tego zrobić.

5. Wolne prędkości

Wymieniamy trochę prędkości Internetu na bezpieczne połączenie proxy lub VPN. Taka jest właśnie natura bestii.

Ale kiedy ogromne części wydajności są usuwane w imię anonimowości, staje się to problemem.

Istnieją sieci VPN, które nadal mogą osiągać duże prędkości, ukrywając Twoją aktywność. Więc nie musisz zadowolić się powolnością.

Ale Opera VPN znacznie spowalnia twój system.

Testowaliśmy europejski serwer Opery i inny w Ameryce, rejestrując poziomy prędkości.

Wyniki nie były świetne.

Nasz europejski test serwerów był fatalny, a prędkości spadały na niedopuszczalne terytorium.

niska prędkość w UE

Test prędkości UE

 • Ping: 135 ms
 • Pobieranie: 7,91 Mb / s
 • Przesyłanie: 2,03 Mb / s

Test prędkości Ameryki wypadł nieco lepiej, ale nadal był napełniony.

Test prędkości w USA

Test prędkości Ameryki

 • Ping: 130 ms
 • Pobierz: 14,99 Mbps
 • Przesyłanie: 1,34 Mb / s

Połączenie VPN Opery było prawie najwolniejsze, co testowaliśmy, zajmując 74 miejsce na 78.

6. Brak torrentowania

Opera VPN to jeden z tych systemów, który nie zezwala na wszelkiego rodzaju torrenty. (Chociaż może to być dobra rzecz biorąc pod uwagę ich brak bezpieczeństwa).

Głównym powodem korzystania z VPN do torrentowania jest ochrona informacji przed złośliwymi próbami włamania. Kiedy torrent, łączysz się z systemami innych użytkowników i pozwalasz im na dostęp do twojego.

Zwykle jest to w porządku i korzystne. Ale hakerzy zaczęli używać torrentów do popełniania cyberprzestępczości, więc VPN jest przydatny, chroniąc cię.

Opera nie szyfruje twoich informacji, więc nawet gdyby zezwalały na torrenty, nie byłyby w stanie zapewnić Ci bezpieczeństwa.

Należy również zauważyć, że podczas korzystania z VPN wszystkie dane są chronione. Ale proxy oparte na przeglądarce, takie jak Opera VPN, ukrywa Twój adres IP tylko dla działań, które występują w rzeczywistej przeglądarce.

Innymi słowy, jeśli połączyłeś się z ich usługą i próbowałeś użyć zewnętrznego programu, takiego jak uTorrent, nie miałbyś żadnej ochrony.

Jeśli szukasz świetnego VPN do torrentowania, sprawdź naszą listę 10 najlepszych VPN do torrentowania..

7. Trzy serwery, ograniczone funkcje

Twoje opcje serwera są bardzo ograniczone.

Dają ci tylko trzy opcje i nawet wtedy są bardzo niejasne. Możesz połączyć się z Europą, Azją lub Ameryką.

Nie mam pojęcia z jakim miastem jestem połączony. Nie mam pojęcia, z jakim krajem jestem związany. Musiałem zrobić podwójne ujęcie, kiedy go zobaczyłem, ponieważ nie mogłem uwierzyć w brak informacji, które widziałem. (Lub jakby nie widzieć)

Jeśli chcę oglądać kanadyjski kanał Degrassi (spróbuj, to jest jak kanadyjski Saved By the Bell z prawdziwymi problemami), muszę po prostu mieć nadzieję, że w przeciwieństwie do połączenia z kanadyjskim serwerem.

Funkcje Opera VPN

Wymieniają tylko dwie funkcje na stronie produktu. Ograniczenie śledzenia online (nie eliminowanie) i ochrona aktywności przeglądania po podłączeniu do sieci publicznej.

Powiem teraz, że absolutnie nie powinieneś używać protokołu i systemu bezpieczeństwa bez szyfrowania do przeglądania sieci publicznych.

Równie dobrze możesz po prostu zapisać informacje bankowe na małych kartach indeksowych i wyrzucić je w powietrze.

Nie ma również funkcji przełączania zabójstw. Jest to coś zawartego w wielu z najlepszych dzisiejszych sieci VPN, które automatycznie kończy sesję, jeśli twoje IP zacznie wyciekać.

8. Brak obsługi klienta

Opera VPN wyjaśnia wszystko od samego początku.

Nie chcą z tobą rozmawiać.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, możesz kliknąć link do strony funkcji dostawcy VPN.

bez wsparcia

Kliknięcie tego przycisku nie włącza chatbota ani nawet formularza kontaktowego. Wystarczy przejść do ogólnej strony pomocy przeglądarki Opera, na której możesz przeczytać więcej o VPN.

Strona pomocy Opera VPN

Otóż ​​to. To wszystko, co otrzymujesz.

Brak formularza kontaktowego. Brak numeru telefonu Brak chatbota.

Zupełnie niedopuszczalne.

Istnieje forum pomocy dla użytkowników Opery, ale jest ono przeznaczone dla przeglądarki jako całości bez sekcji poświęconej ich usłudze VPN.

forum wsparcia dla opery

Opery VPN Koszty, plany, & Metody Płatności

To jest darmowa sieć VPN. Nie ma planu premium ani opcji aktualizacji.

opera to darmowa usługa VPN

Nie są wymagane żadne opcje płatności. Nie jest wymagana gwarancja zwrotu pieniędzy.

Czy polecam Opera VPN?

nie.

To jest darmowa sieć VPN i nie musisz jej kupować, ale Wciąż nie warto jej używać.

Problemy z jurysdykcją, wycieki, brak przełącznika zabójstw, brak torrentowania i brak obsługi klienta. To jest jak mój najlepszy koszmar VPN.

Jedynym powodem, dla którego powinieneś rozważyć użycie tego produktu jest to, że chcesz korzystać z VPN do oglądania Netflix. Ale nawet wtedy nie możesz wybrać kraju, z którym chcesz się połączyć, więc nie masz pojęcia, jakie treści regionalne otrzymasz.

Co więcej, nie jest to nawet VPN.

To pełnomocnik, który sam siebie wprowadza w błąd.

Co oznacza, że ​​nie ma szyfrowania, tunelowania, ochrony ani obsługi urządzeń.

Nie ma tu srebrnej podszewki. Nie ma „no może jeśli chcesz to zrobić, jest w porządku”.

To tylko zła opcja VPN.

Spośród 78 VPN, które oceniliśmy, oceniamy Opera VPN pod numerem 76.

Jeśli chcesz zobaczyć przeciwny koniec spektrum, sprawdź naszą recenzję NordVPN lub ExpressVPN.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me