Przegląd AzireVPN

Przegląd AzireVPNAzireVPN został stworzony przez szwedzką firmę Netbouncer AB (2012).

W chwili pisania tej recenzji mają 22 serwery w pięciu różnych krajach.

Twierdzą, że mają na uwadze twoją prywatność, zwracając uwagę na silne protokoły, które mają zapewnić bezpieczeństwo w Internecie.

Ale czy oni?

Tego właśnie dowiemy się dzisiaj w tej recenzji AzireVPN.

Przekazujemy je przez nasz 13-etapowy proces przeglądu, aby odpowiedzieć, aby dowiedzieć się, czy mogą sprostać tym wzniosłym oczekiwaniom.

Omówienie AzireVPN

RANKING OGÓLNY: # 67 z 78 VPN
USABILITY: Łatwy w instalacji i obsłudze
PLIKI DZIENNIKA: Brak zasad rejestrowania
LOKALIZACJE: 5 krajów, 18 serwerów
WSPARCIE: Responsywna obsługa klienta
TORRENTING: Dozwolony
NETFLIX: Dostępne tylko w Sztokholmie, Szwecja
SZYFROWANIE / PROTOKÓŁ: AES-256; OpenVPN, WireGuard
KOSZT: 4,26 USD miesięcznie przez rok
OFICJALNA STRONA INTERNETOWA: www.AzireVPN.com

AzireVPN Plusy

AzireVPN zaczął silnie.

Ich zasady braku logowania są szczegółowo opisane i wspierane przez „tryb niewidomego operatora”, który dodaje kolejną warstwę bezpieczeństwa do już imponującego programu.

Korzystają z najlepszych protokołów VPN i szyfrowania, jakie ma do zaoferowania branża, w tym nowszej usługi, która może stać się nową normą.

Ponadto Azire współpracuje z usługami torrentowymi i udaje się przełamać zakaz VPN Netflix.

Przeanalizujmy wszystkie te pozytywne cechy pojedynczo.

1. Brak rejestrowania aktywności

Azire twierdzi, że nie rejestruje żadnej Twojej aktywności. Wyjaśniają to bardzo wyraźnie na swojej stronie internetowej.

ścisłe zasady braku rejestrowania

To ogromne roszczenie, poparte punktowymi punktami. Należy zauważyć, że wiele firm VPN twierdzi, że nie rejestruje twojej aktywności, ale kiedy przyjrzysz się bliżej ich warunkom świadczenia usług i polityce prywatności, faktycznie to robią.

Co ciekawe, AzireVPN nie ma polityki prywatności wymienionej na ich stronie, ale przejrzałem ich warunki korzystania z usługi.

warunki rejestrowania usługi

Ponownie powtarzają swoje zasady, słowo w słowo, udowadniając, że to, co jest wymienione na stronie głównej, to ich oficjalne stanowisko w zakresie rejestrowania. Nie ma żadnych ukrytych terminów ani języka zwrotnego. Niesamowity.

Ich postawa antylogowania jest wspierana przez system niewidomych operatorów. Usuwa to zdolność zwykłego administratora systemu do wysyłania zapytań do dowolnych punktów końcowych lub informacji o dozwolonym adresie IP używanych przez protokół WireGuard.

Niewidomy operator

Azire ogranicza nawet możliwości własnych operatorów do ochrony twoich informacji. To imponująca miara, którą niewiele firm chce podjąć.

2. Imponujące protokoły i szyfrowanie

Cała anonimowość na świecie nie ma znaczenia bez potężnego protokołu tunelowania VPN i szyfrowania wysokiego poziomu w celu ochrony informacji w Internecie.

Jednym z najważniejszych czynników, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze usługi VPN, jest protokół i opcje szyfrowania. A niektóre z AzireVPN mają najlepsze.

Ich domyślnym protokołem jest OpenVPN. Wielu uważa to za standard branżowy. Jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​jest stale utrzymywane przez całą społeczność bezpieczeństwa (w przeciwieństwie do kilku inżynierów w jednej firmie).

Dzięki temu OpenVPN jest stale na najwyższym poziomie, stale aktualizowany, łatany i sprawdzany.

Azire wykorzystuje również szyfrowanie AES-256, które jest obecnie najbezpieczniejszym standardem szyfrowania na świecie dla produktów VPN.

Dane techniczne AzireVPN

Uwielbiam, ile informacji Azire zapewnia w swoich protokołach. Są wyraźnie dumni z tego, co oferują, i powinni być.

Nowy protokół tunelowania, który reklamują, to WireGuard.

Ten protokół VPN nie jest kompatybilny ze wszystkimi platformami, działając wyłącznie na systemach Linux, Mac, Android i niektórych ograniczonych routerach. Wykorzystuje formalnie zweryfikowaną konstrukcję wymiany kluczy, a Azire twierdzi, że ich zdaniem jest ona lepsza niż OpenVPN.

Przytaczają wyższą szybkość i mniej kodu jako czynniki zwiększające bezpieczeństwo WireGuard.

WireGuard vs IPsec vs OpenVPN

Wreszcie Azire oferuje usługę proxy SOCKS5, która jest najczęściej używana do omijania bloków geograficznych umieszczonych na treści przy jednoczesnym utrzymaniu połączenia z tym samym serwerem tunelu w innym miejscu.

Podsumowując, Twoje informacje są wyjątkowo bezpieczne dzięki AzireVPN z mnóstwem niesamowitych opcji.

3. 1/4 serwerów współpracowało z Netflix

Niezwykle rzadko zdarza się, aby znaleźć sieć VPN współpracującą z Netflix.

To dlatego, że najpopularniejsza na świecie usługa przesyłania strumieniowego wypowiedziała wojnę wirtualnym sieciom prywatnym i serwerom proxy kilka lat temu.

Ale nie wszystko stracone.

Niektóre sieci VPN mają zdolność przełamywania oprogramowania blokującego Netflix, co pozwala oglądać treści blokowane geograficznie bez względu na to, gdzie jesteś.

Z przyjemnością informujemy, że AzireVPN jest jednym z nich. Przetestowaliśmy cztery jego serwery i stwierdziliśmy, że jeden z nich (Sztokholm, Szwecja) nadal zezwala na streaming Netflix.

4. Torrentowanie jest dozwolone

Bezpieczne torrentowanie to jeden z największych prezentów, jakie może zapewnić VPN.

Możliwość pobierania dużych plików kawałek po kawałku, łącząc się z systemami innych użytkowników, jest bardzo korzystna. Ale niesie też ze sobą wiele niebezpieczeństw.

Czasami użytkownicy łączący się z komputerem mają złośliwe zamiary.

Dlatego VPN sprawia, że ​​proces torrentowania jest o wiele bezpieczniejszy. Trzymając swoje prywatne informacje poza zasięgiem przestępców, masz wszystkie zalety torrentowania bez żadnego niebezpieczeństwa.

Mimo to wiele sieci VPN zakazuje torrentów lub poważnie ogranicza je na swoich serwerach. AzireVPN nie jest jednym z nich. Umożliwia torrentowanie bez ograniczeń na wszystkich serwerach.

W rzeczywistości znalazł się na naszej liście najlepszych sieci VPN do torrentowania.

5. Responsywna obsługa klienta

AzireVPN korzysta z formularza kontaktowego na stronie wsparcia swojej witryny internetowej we wszystkich sprawach związanych z obsługą klienta.

Można go znaleźć, klikając znacznik wsparcia u góry strony, a następnie przewijając do samego końca.

Przed formularzem mają kilka często zadawanych pytań, aby odpowiedzieć na Twoje obawy przed wysłaniem wiadomości e-mail.

wsparcie emailowe z ludźmi

Zadałem proste pytanie dotyczące ich szyfrowania i tego, czy mogę korzystać z TOR w ich sieci. Odpowiedź otrzymałem zaledwie kilka godzin później, co jest imponującym czasem odpowiedzi na formularz kontaktowy. (W przeszłości musieliśmy czekać DNI, aby uzyskać proste odpowiedzi od innych dostawców).

szybka odpowiedź e-mail z AzireVPN

To nie była odpowiedź na formularz lub kopię.

Ktoś poświęcił czas na przeczytanie mojej wiadomości i przesłanie mi przemyślanej i uprzejmej odpowiedzi, zawierającej linki, w których można uzyskać więcej informacji.

To było fantastyczne doświadczenie wsparcia.

6. Łatwy w konfiguracji i obsłudze

Miałem bardzo pozytywne doświadczenia z testowaniem tej sieci VPN. Instalacja przebiegła bezproblemowo, a moje przeglądanie stron było bezbłędne.

Najpierw pobrałem odpowiedniego klienta VPN z jego strony internetowej.

łatwy proces konfiguracji za pomocą klienta VPN

Kreator instalacji był dość prosty i łatwy, a instalacja przebiegła błyskawicznie. Całe doświadczenie od pobrania do instalacji zajęło niecałą minutę.

Proces konfiguracji AzireVPN

Po zainstalowaniu AzireVPN odpalił, dając mi znak na ekranie. Podałem swoje dane logowania, a następnie uruchomiłem.

Aplikacja AzireVPN

Połączenie było przyjemne i łatwe, a ja mogłem przeglądać w wolnym czasie. Połączyłem się z serwerem kanadyjskim, co było decyzją, którą podjąłem przed zalogowaniem.

Byłem przerażony, widząc, że nie ma deski rozdzielczej VPN, gdy jesteś podłączony. Nie mogłem też zmieniać serwerów do woli. Musiałbym się wylogować, a następnie zalogować ponownie, gdybym chciał to zrobić.

Aby się rozłączyć, musiałem kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę na pasku narzędzi i wybrać rozłącz.

Wady AzireVPN

Chociaż AzireVPN ma wiele powodów do radości, jest też sporo powodów do wahania.

Po pierwsze, stwierdziliśmy wycieki IP w jednym z naszych testów, co jest ogromnym problemem.

Park serwerów i lista urządzeń są bardzo małe, nie są bardzo szybkie, i pomimo braku zasad rejestrowania, są odrobiną szczęścia w środku dużego sojuszu monitorującego.

Spójrz.

1. Jurysdykcja szwedzka (Inside 14 Eyes Alliance)

Podobało nam się zasady Azire dotyczące braku logowania.

To powiew świeżego powietrza szczery do dobra.

Jednak…

Jest nieco cofnięty z powodu szwedzkiej jurysdykcji firmy.

Szwecja jest częścią 14 Eyes Surveillance Alliance, umowy szpiegowskiej między 14 krajami, w tym Szwecją i Stanami Zjednoczonymi. Kraje członkowskie łączą wysiłki w zakresie gromadzenia informacji. Tak więc, jeśli jeden rząd zbierze informacje o tobie, wszyscy je mają.

Tak więc, chociaż Azire może Cię nie logować, mogą one przekazać dane osobowe, jeśli naciska na to szwedzki rząd. Wtedy Szwecja, USA i 12 innych narodów będą miały informacje o tobie i twojej działalności.

Nieidealny.

2. Wykryto wycieki IP

Jeśli VPN wycieka z twojego adresu IP, powinieneś go porzucić jak najszybciej.

Ukrywanie adresu IP to dosłownie JEDNA rzecz, którą musi zrobić VPN. Jest to cały powód istnienia produktu.

Właśnie dlatego, gdy wykryjemy wycieki IP, nasuwa się nasza opinia na temat VPN.

I niestety tak właśnie stało się z AzireVPN.

Te wycieki mogą przybierać dwie formy: wycieki DNS i WebRTC.

Wyciek DNS występuje, gdy błędy powodują ominięcie tunelu VPN. Kiedy tak się stanie, twoje IP jest całkowicie narażone.

Wycieki WebRTC są powodowane przez interfejsy API w przeglądarkach, które mają pomóc w zmniejszeniu obciążenia programistów tworzeniem aplikacji komunikacyjnych w czasie rzeczywistym. Chociaż służą one pożytecznemu celowi, te interfejsy API mogą powodować problemy z bezpieczeństwem VPN, powodując ujawnienie twojego rzeczywistego adresu IP.

Ze względu na wagę i zagrożenie związane z wyciekiem IP poddajemy wszystkie testowane systemy sześciu testom. Azire zawiódł jednego z sześciu.

azire przecieka serwery DNS

Pokazuje nasze estońskie IP (ale powinno być IP w Wielkiej Brytanii).

 • https://ipleak.net/ - zaliczony
 • https://www.perfect-privacy.com/check-ip - zaliczony
 • https://ipx.ac/run - zaliczony
 • https://browserleaks.com/webrtc - Zdane
 • https://www.perfect-privacy.com/dns-leaktest/ - Błąd
 • https://dnsleak.com - zaliczony

Sprawdziliśmy również ich oprogramowanie instalacyjne, aby upewnić się, że żadne złośliwe oprogramowanie ani inne wirusy nie działają razem z nim. Z przyjemnością informujemy, że minęło to w żywych kolorach.

virustotal skanowanie w poszukiwaniu azirevpn

3. Niska prędkość serwera

VPN spowolni Twoją prędkość Internetu.

Każdy będzie.

To powiedziawszy, nie oznacza to, że cały twój system powinien się zatrzymać. Gdy spojrzysz na niektóre z najszybszych sieci VPN, które widzieliśmy, zobaczysz, że tylko trochę je spowalniają.

Inne sieci VPN są mniej skuteczne pod tym względem.

W ten sam sposób testujemy szybkość każdej VPN, którą sprawdzamy. Mierzymy straty z serwera w UE i innego w USA.

Prędkości wychodzące z serwera UE nie były straszne, ale wciąż niższe niż nam się wydaje.

Test prędkości Azire EU

Test prędkości UE

 • Ping: 36 ms
 • Pobieranie: 47,47 Mbps (51% wolniej niż test porównawczy 97 Mbps)
 • Przesyłanie: 39,72 Mbps (25% wolniejszy niż 53 Mbps Benchmark)

Test prędkości w USA wypadł znacznie gorzej, a prędkość wysyłania spadła o alarmujący procent.

Test prędkości Azire US

Test prędkości w USA

 • Ping: 153 ms
 • Pobieranie: 27,76 Mb / s (71% wolniej niż 97 Mb / s)
 • Przesyłanie: 8,21 Mb / s (84,5% wolniej niż 53 Mb / s Benchmark)

Spośród 78 VPN, które oceniliśmy, oceniamy AzireVPN na 40 pod względem szybkości. To prawie stawia je w dolnej trzeciej.

4. Ograniczona kompatybilność urządzenia

Ponieważ nowoczesne sieci VPN są używane do wielu transmisji strumieniowych, ważne jest, aby upewnić się, że są one kompatybilne z inteligentnymi urządzeniami, które mogą działać z telewizorem.

Niestety AzireVPN nie działa z urządzeniami takimi jak FireTV, Roku, AppleTV lub systemami gier takimi jak PlayStation 4 lub Xbox One.

Azire działa z systemami Windows, MacOS, Linux, Android, iOS, routerami z OpenWrt i LuCi, OpenWRT, DD-WRT i pfSense.

Chociaż jest to przyzwoity skład, brak inteligentnych urządzeń i konsol do gier sprawia, że ​​jest to dla mnie oszustwem.

5. Mała liczba serwerów, przełącznik Kill Limited

Niektóre z najlepszych sieci VPN na świecie mają tysiące serwerów zlokalizowanych w prawie każdym większym mieście na świecie.

Azire ma pięć krajów i 22 serwery.

Otóż ​​to.

lokalizacje i serwery

Te serwery znajdują się tylko w Ameryce Północnej i Europie. Brak reprezentacji Afryki, Azji i Australii.

Ten brak opcji jest naprawdę niekorzystny dla użytkowników.

Azire-5-lokalizacji

Ma imponującą listę funkcji. Nieograniczona przepustowość i obsługa ruchu IPv6 i P2P jest zawsze dobrą rzeczą.

Ale zbyt mało serwerów jest prawdopodobnie powodem, dla którego widzieliśmy tak wolne prędkości serwerów (i ty prawdopodobnie też).

Następnie oferują tylko przełącznik zabicia dla Androida. Który jest oszustem!

Te przydatne małe funkcje są defensywnym środkiem bezpieczeństwa, z którego korzysta większość legalnych sieci VPN. Jeśli w Twojej sesji występują wycieki, przełącznik zabijania aktywuje się i uruchamia system.

Wycieki są tak niebezpieczne, że nigdy nie wiadomo, kiedy mają miejsce. A ponieważ znaleźliśmy przecieki obecne w systemie AzireVPN, przywróciłoby to trochę mojej pewności, gdyby istniał przełącznik zabijania.

Nie ma jednak szczęścia - chyba że używasz Androida.

AzireVPN Koszty, plany, & Metody Płatności

AzireVPN ma jeden plan premium, który obejmuje wszystkie funkcje programu.

Obejmują one pięć jednoczesnych połączeń i nieograniczoną liczbę przełączników serwerów.

Ceny AzireVPN

Po przeliczeniu tych kosztów na euro widzimy, że jeden miesiąc usługi będzie kosztował 5,68 USD w momencie tej aktualizacji (luty 2019 r.).

Trzy miesiące potrwają 4,54 USD miesięcznie. Pełny rok będzie kosztował 4,26 USD miesięcznie, a dwa pełne lata będzie kosztować 3,69 USD miesięcznie.

Nie jest to zła cena, ale istnieją znacznie tańsze sieci VPN, które mają znacznie większy park serwerów i więcej funkcji.

Na szczęście dostępnych jest mnóstwo różnych opcji płatności (w tym płatności anonimowe):

Anonimowe płatności AzireVPN

Możesz zapłacić główną kartą kredytową (Visa, Mastercard, American Express) lub przez PayPal. Akceptują nawet osiem różnych form kryptowaluty. To bardzo pomocne, gdy próbujesz zachować anonimowość.

Warunki korzystania z usługi Azire wskazują, że większość użytkowników otrzymuje pełną 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Należy jednak pamiętać, że zwrot ten NIE obejmuje paczek miesięcznych ani zakupów dokonanych przy użyciu Bitcoin. Pamiętaj o tym, jeśli wybierasz jedną z tych opcji.

Czy polecam AzireVPN?

Niestety nie.

I podkreślam słowo „niestety”, ponieważ naprawdę chciałem go polecić.

Firma jest wydajna i dobrze poinformowana. Ich obsługa klienta była doskonała i bardzo podoba mi się ich polityka antylogowania. Witryna jest bardzo pomocna; jeden z najlepszych, jakie widziałem.

To po prostu za mało.

Jest to zbyt drogie i zbyt wolne przy tak ograniczonym parku serwerów. Wycieki są zawsze trudne do pokonania. Zwłaszcza bez wyłącznika awaryjnego dla większości urządzeń.

Jednak naprawdę była to płynna obsługa. Aplikacja działa bardzo dobrze. Gdyby udało im się rozwiązać te problematyczne problemy, zdecydowanie mogłem się tym zająć w przyszłości.

AzireVPN oceniamy na 67 na 78 spośród 78 VPN, które sprawdziliśmy.

O wiele lepiej byłoby z NordVPN (możesz przeczytać naszą pełną recenzję tutaj).

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me