Najlepsze usługi VPN (2020)

Najlepsze porównanie VPN

Istnieje ponad tysiąc usług VPN (bezpłatnych i płatnych), które przychodzą i odchodzą.

Każdy wygląda tak samo, brzmi tak samo, oferuje te same funkcje i obiecuje, że twoje połączenie będzie całkowicie bezpieczne i anonimowe.

Ale jak znaleźć najlepszą VPN?

Przy tak wielu stronniczych przeglądach VPN wypełniających sieć, trudno jest dostrzec fakt z fikcji opartej na zysku.


Na TheBestVPN.com testowaliśmy i oceniamy do tej pory ponad 70 popularnych usług VPN. Każda recenzja zawiera podstawowe informacje na temat VPN, szczegółowe spojrzenie, test prędkości i wady / zalety.

Oto najważniejsze czynniki VPN, które porównaliśmy:

 • Prędkość pobierania
 • Funkcje / wady dotyczące prywatności i bezpieczeństwa
 • Jurysdykcja i polityka rejestrowania
 • Dostępność torrentów i Netflix
 • Użyteczność i wsparcie
 • Koszt

Znajdź szczegółowy proces recenzji tutaj.

Najlepsze VPN dla prywatności i bezpieczeństwa online

Najlepsze sieci VPN nie przechowują danych na temat odwiedzanych witryn ani pobieranych plików. Maskują twój adres IP w przystępnej cenie. Oferują mnóstwo serwerów bez ograniczeń na całym świecie, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo treści Netflix lub swobodnie korzystać z torrentów.

Bez zbędnych ceregieli, oto 10 najlepszych sieci VPN w 2020 roku:

1. NordVPN - najlepsza „wszechstronna” sieć VPN (3,49 USD / mc)

Zajmuje 1. miejsce wśród 78 VPN

Strona główna nordvpn

Co nam się podobało:
+
Szybkie serwery (5646)
+ Dozwolone torrentowanie / P2P
+ Działa z Netflix
+ Ścisła polityka braku dzienników
+ Łatwe w użyciu aplikacje VPN
+ Podwójne szyfrowanie danych
+ Nie znaleziono wycieków IP / DNS

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Zniżki tylko na dłuższe subskrypcje

Kompatybilny z:
NordVPN ma siedzibę w Panamie i jest jednym z najbezpieczniejszych systemów VPN, jakie można kiedykolwiek spotkać. Właśnie dlatego jest to nasza najwyżej oceniana usługa.

Liczba serwerów NordVPN jest bardzo duża, a ponad 5600 serwerów jest rozmieszczonych w 60 różnych krajach. To najbardziej kompletna lista serwerów, jaką widzieliśmy wśród naszych dostawców VPN. NordVPN traktuje bezpieczeństwo poważnie. Mają usługę, którą nazywają „Podwójnym VPN”. Ta funkcja pobiera dwa różne serwery i łączy je w jeden w celu podwójnego szyfrowania i bardzo bezpiecznego połączenia.

Ich przyjazne dla użytkownika aplikacje VPN są w pełni wyposażone w przełącznik zabijania, który chroni twoje dane przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Firma znajduje się w Panamie. Wierzcie lub nie, lokalizacja jest ważna, jeśli chodzi o wybór VPN. Różne obszary mają różne przepisy dotyczące prywatności, a Panama City przypadkiem przypada na terytorium przyjazne prywatności. Wiadomo, że niektórzy dostawcy VPN przechowują dzienniki Twojej aktywności (takie jak adresy IP lub znaczniki czasu). NordVPN nie. Agencje rządowe mogą wykorzystywać te informacje do śledzenia Twojej aktywności, więc wielka sprawa, że ​​nasza usługa VPN numer jeden jest anonimowa.

Doskonale spisali się również w naszej serii testów praktycznych.

Można śmiało powiedzieć, że połączenie jest solidne, ponieważ znaleziono zero wycieków (brak IP / DNS / WebRTC). Usługa działa również dobrze przy torrentowaniu i omijaniu ograniczeń geograficznych niektórych witryn, takich jak Netflix. Pięć z sześciu testowanych serwerów skutecznie odblokowało Netflix.

Możesz podłączyć do sześciu urządzeń jednocześnie na prawie każdej możliwej platformie, włączając Android, ChromeOS, iOS, Windows, Mac, Linux, a nawet router. Trzyletnie zobowiązanie obniży również koszt z 11,95 USD miesięcznie do zaledwie 3,49 USD.

Jedyny minus? Zniżki działają tylko przy dłuższych subskrypcjach. Na szczęście mają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Odwiedź NordVPN.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję NordVPN

2. Surfshark - Najlepsza „tania” sieć VPN (1,99 USD / mc)

Zajmuje drugie miejsce spośród 78 VPN

strona główna surfshark

Co nam się podobało:
+ Ścisła polityka braku dzienników
+ Nieograniczone urządzenia
+ Torrentowanie dozwolone

+ Odblokowuje ograniczenia geograficzne Netflix
+ Bezpiecznie
+ Dodatki: Multihop & Blokowanie reklam

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Średnia prędkość

Kompatybilny z:
Surfshark oferuje ponad 1000 serwerów w 60 różnych krajach. Ponadto Surfshark zapewnia jedne z najbardziej zaawansowanych dostępnych obecnie opcji szyfrowania i protokołów. Posiada AES-256-GCM w OpenVPN i IKEv2 / IPSec.

Surfshark jest jednym z najpopularniejszych VPNS do odblokowywania Netflix. Przetestowaliśmy sześć różnych serwerów, aby zobaczyć, w jaki sposób współpracowały one z pierwszą na świecie usługą przesyłania strumieniowego i każdy z nich działał idealnie. Jego aplikacje są wyposażone w przyjazne dla prywatności dodatki, takie jak wyłącznik awaryjny, aby chronić twoje prawdziwe IP przed wyciekiem, a także Multihop.

Oferują również usługę o nazwie Whitelister. Pozwala to wybrać wiele stron internetowych, które będą mogły ominąć tunel VPN i pracować z normalnego adresu IP. Jeśli spróbujesz uzyskać dostęp do informacji bankowych podczas połączenia z serwerem w połowie świata, twoja instytucja finansowa prawdopodobnie oznaczy tę aktywność i zablokuje cię z konta. Dzięki Whitelister możesz zapobiegać tym problemom i uzyskiwać dostęp do poufnych danych bez konieczności odłączania się od usługi VPN.

Surfshark jest również jednym z niewielu dostawców, którzy widzieliśmy, którzy oferują nieograniczone połączenia z urządzeniami. Oznacza to, że nie ma żadnych sztucznych ograniczeń, które zmusiłyby Cię do zakupu więcej niż jednego konta.

Torrentowanie i P2P są w pełni dozwolone. Aplikacja jest bardzo lekka i prosta w obsłudze.

Usługa jest dostępna dla prawie każdego urządzenia, z którego korzysta się dzisiaj. Możesz go używać w systemach Windows, Mac, Linux, iOS i Android. Przeprowadziliśmy Surfshark przez sześć różnych testów szczelności i nie znaleźliśmy żadnych wycieków.

Funkcja „Trybu kamuflażu” Surfshark czyni je również wyjątkowymi w porównaniu do innych sieci VPN. Po włączeniu tryb kamuflażu sprawia, że ​​korzystanie z VPN jest tak niewidzialne, że nawet twój dostawca Internetu nie będzie w stanie stwierdzić, że korzystasz z VPN.

Wreszcie cena, którą płacisz za abonament dwuletni, jest najtańszą, jaką znaleźliśmy. Przy zobowiązaniu 24-miesięcznym płacisz tylko 1,99 USD miesięcznie. To jest tak przystępne, jak to możliwe. Jeśli usługa Ci się nie podoba, możesz skorzystać z 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.

Jednak żadna usługa VPN nie jest w 100% doskonała. Prędkości były niespójne podczas naszych testów, a ich sieć serwisowa jest znacznie mniejsza w porównaniu do wielu konkurentów.

Odwiedź Surfshark.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję Surfshark

3. ExpressVPN - Najlepsza wydajność przesyłania strumieniowego (6,67 USD / mc)

Zajmuje 3 miejsce na 78 VPN

strona główna expressvpn

Co nam się podobało:
+ Obsługuje WSZYSTKIE urządzenia
+ Szybkie serwery (minimalna utrata prędkości)

+ Odblokowanie Netflix USA
+ Dozwolone torrentowanie i P2P
+ Nie znaleziono wycieków DNS / IP
+ Bardzo prosty i łatwy w użyciu
+ Brak dzienników

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Droższy niż rywale

Kompatybilny z:
ExpressVPN, założona jeszcze w 2009 roku na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, jest bardzo popularną usługą VPN i nie bez powodu. Konsekwentnie rzuca wyzwanie NordVPN pierwszemu gniazdu VPN.

Subskrypcja ExpressVPN zapewnia dostęp do ponad 3000 szybkich serwerów zlokalizowanych w 160 różnych miastach w 94 krajach.

Ta sieć VPN zapewnia mnóstwo protokołów (OpenVPN, IPSec & IKEv2, między innymi) wszystkie wyposażone w najnowsze i największe standardy szyfrowania (AES-256). To sprawia, że ​​ExpressVPN jest idealny dla prawie każdego urządzenia. Każde miasto wyposażone w serwer ExpressVPN oferuje różne opcje, jeśli chodzi o standardy bezpieczeństwa. Do wyboru jest sześć różnych standardów, ale nie wszystkie są dostępne w każdym mieście.

Nie znaleźliśmy żadnych wycieków adresów IP, DNS ani WebRTC, a ich pliki instalacyjne były czyste od złośliwego oprogramowania lub wirusów.

Aplikacja ExpressVPN jest nie tylko łatwa w obsłudze, ale ma wbudowany przełącznik zabijania, który automatycznie kończy sesję w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. Ich zasady dotyczące braku rejestrów naprawdę oznaczają brak rejestrowania. Co więcej, ich lokalizacja na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych wyklucza je z umów dzielenia się danymi wywiadowczymi.

Zarówno torrentowanie, jak i Netflix działają płynnie, bez poświęcania wydajności i szybkości. W rzeczywistości są to jedne z najszybszych sieci VPN, które sprawdziliśmy do tej pory.

Jedyny minus? To trochę drogie. Miesięczne plany oferowane przez ExpressVPN zaczynają się od 6,67 USD do 12,95 USD miesięcznie. Cena 6,67 USD wymaga 15-miesięcznej subskrypcji i obejmuje trzy bezpłatne miesiące. To niewielka cena za doskonałą wydajność w prawie każdej kategorii.

ExpressVPN jest pewny jakości usługi, oferując 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy użytkownikom, którzy nie są zadowoleni ze świadczonej usługi.

Odwiedź ExpressVPN.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję ExpressVPN

4. PerfectPrivacy - nieograniczona liczba połączeń (8,95 USD / mc)

Zajmuje 4 miejsce na 78 VPN

strona domowa o idealnej prywatności

Przeczytaj naszą recenzję Perfect-Privacy

Co nam się podobało:
+ Brak zasad logów
+ Jurysdykcja Szwajcarska
+ Działa z Netflix
+ Torrentowanie jest dozwolone
+ Nieograniczone urządzenia

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Najdroższa sieć VPN, którą sprawdziliśmy
- Średnia prędkość pobierania

Wiesz dokładnie, co otrzymujesz z produktu o nazwie „Doskonała prywatność”.

Ich zasady rejestrowania są uzasadnione: żadne z Twoich danych osobowych nie jest monitorowane ani przechowywane.

Perfect-Privacy oferuje również szczelne połączenie z najlepszym w swojej klasie szyfrowaniem AES-256 i opcjami protokołu, w tym OpenVPN, IPSec i SSH.

Ale najlepsza część?

Nieograniczone połączenia.

Większość innych konkurentów zezwala tylko na niewielką garstkę, na przykład od trzech do pięciu połączeń urządzeń w danym momencie. Oznacza to, że możesz podłączyć wszystko, co działa na systemach Windows, Linux, Mac, iOS, Android, IPTV, a nawet routerach. To może uczynić go idealnym również dla zespołów lub organizacji.

Torrentowanie jest dozwolone na większości serwerów. Istnieje wiele serwerów, które blokują dostęp P2P. Korzystanie z Tora jest również dozwolone podczas korzystania z Perfect-Privacy. Netflix pracował na jednym z pięciu testowanych przez nas serwerów (jeden w Wielkiej Brytanii).

Było jednak kilka wad. Prędkości były średnie, nie tak szybkie jak niektóre z naszych innych opcji. Są one objęte jurysdykcją Szwajcarii, która zasadniczo zapewnia prywatność (i logi). Wiadomo jednak, że współpracują z krajami podlegającymi jurysdykcji pięciu oczu.

Wreszcie lista ich serwerów nie jest imponująca. Perfect-Privacy obejmuje tylko 58 serwerów w zaledwie 26 krajach. To bardzo niski poziom w porównaniu do większości naszych najlepszych VPN.

Kolejną wadą tej usługi jest wycena.

Podczas gdy większość jego głównych konkurentów utrzymuje swoje ceny na względnie niskim poziomie, koszt doskonałej prywatności w wysokości 8,95 USD - 12,99 USD znajduje się w górnej części spektrum. (Chociaż wygląda to znacznie lepiej, gdy można podłączyć dziesiątki urządzeń.) Nastąpił pewien pozytywny ruch w tym zakresie. Miesięczne subskrypcje kosztują jednocześnie 14,75 USD, a ostatnio zostały obniżone do 12,99 USD. Nadal możesz je wypróbować, ponieważ zwrócą Ci pieniądze w ciągu 7 dni od subskrypcji, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi.

Odwiedź Perfect-Privacy.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję Perfect Privacy

5. IPVanish - bezpieczny & Szybka, amerykańska, bez wsparcia na żywo (6,49 USD / mc)

Zajmuje 5 miejsce na 78 VPN

Strona główna ipvanish

Przeczytaj naszą recenzję IPVanish

Co nam się podobało:
+ Dobra prędkość pobierania
+ Brak zasad rejestrowania
+ Działa z Netflix i umożliwia torrentowanie
+ Obsługuje wszystkie urządzenia
+ 10 jednoczesnych połączeń

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Należy do StackPatch (duża firma z siedzibą w USA)

- Powolna obsługa klienta
- Wysoki koszt

Dzięki IPVanish klienci mają dostęp do ponad 1300 serwerów zlokalizowanych w 75 różnych lokalizacjach na całym świecie.

Wszystkie główne protokoły bezpieczeństwa są obsługiwane przez tę sieć VPN. Korzystają z szyfrowania AES-256 klasy bankowej, co gwarantuje, że nikt nie będzie w stanie Cię wyśledzić. IPVanish może być używany jednocześnie na maksymalnie pięciu urządzeniach z systemem Windows, Mac, iOS lub Android. Oferują również do 10 jednoczesnych połączeń. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących połączeń z serwerem ani przepustowości.

Netflix działał na jednym z czterech testowanych serwerów. Choć reklamują się jako najszybsi VPN na świecie na swojej stronie internetowej, osiągnęliśmy 26. pozycję na naszej liście prędkości. To jak dotąd ponad 78 recenzji. To wciąż doskonała prędkość, wyprzedzając ponad 50 innych usług.

Oto kilka największych wad, jakie zauważyliśmy.

Ceny IPVanish są nieco wyższe w przypadku niektórych długoterminowych planów w porównaniu do innych usług o tej samej wielkości. Wynoszą one od 6,49 USD do 10 USD miesięcznie. Ich ceny przekraczały 10 USD miesięcznie bez okresu zobowiązań, dlatego cieszymy się, że zmierzają we właściwym kierunku. Co więcej, oferują 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz je przetestować, a jeśli usługa Ci się nie podoba, poproś o zwrot pieniędzy.

Nie obsługują Tora i nie zniechęcają do torrentów, więc nie licz na żadne z nich. Ich obsługa klienta była niewiarygodna podczas naszych testów.

Znajdują się one również w jurysdykcji przyjaznej dla pięciu oczu, co oznacza, że ​​władze mogą zażądać twoich danych osobowych i udostępnić je w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii.

Odwiedź IPVanish.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję IPVanish

6. Mullvad - najbardziej anonimowy proces rejestracji (5,00 € / 5,45 $)

Zajmuje # 6 z 78 VPN

strona domowa mullvad

Przeczytaj naszą recenzję Mullvad

Co nam się podobało:
+ Anonimowy proces rejestracji

+ Brak zasad rejestrowania
+ Dobra prędkość

+ Standardowe szyfrowanie w branży (256 AES)
+ Wbudowany przełącznik zabijania

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Brak aplikacji na iOS / Android

- Niezbyt łatwa w obsłudze aplikacja
- Przeciętna obsługa klienta

Mullvad oferuje przeglądanie stron internetowych bez logowania dla dowolnego urządzenia z systemem Windows, Mac lub Linux (do pięciu jednoczesnych połączeń).

Ich szyfrowanie AES-256 za pomocą protokołów OpenVPN i WireGuard miało również adres IP & DNS szczelny w każdym z naszych sześciu testów.

Prędkości serwera Mullvada zablokowały nawet nasze 10. miejsce, wyprzedzając ponad 70 innych VPN. Jest to szczególnie imponujące, jeśli weźmiesz pod uwagę, że ich oprogramowanie VPN pozwoli Ci tylko na zwrot 5,45 USD miesięcznie. Jeśli nie jesteś zadowolony z usługi, oferuje ona 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Ta aplikacja była myląca w użyciu, ale dzięki najnowszym aktualizacjom jest ona prosta i skuteczna. Jest to jedna z tych sieci VPN, z których każdy może korzystać, niezależnie od poziomu umiejętności.

Jedną z kluczowych cech Mullvad jest metoda podobna do szwajcarskiego banku, umożliwiająca połączenie Cię z ich usługą. Aby zarejestrować się w Mullvad, nie potrzebujesz żadnych danych identyfikujących. Nie potrzebujesz nawet adresu e-mail. Wystarczy się zarejestrować, a Mullvad poda losowo wygenerowany numer konta.

Jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe, przetestowaliśmy kilka serwerów opartych na Mullvad w USA i wszystkie zostały zablokowane dla Netflix. Udało nam się jednak odblokować serwer w Wielkiej Brytanii, więc możliwe jest przezwyciężenie zakazu Netflix VPN za pomocą Mullvada. Obsługują również torrenty.

Niestety, Mullvad nie oferuje obsługi klienta na czacie na żywo, więc trudno jest uzyskać szybką odpowiedź na swoje pytania.

Park serwerów składa się z ponad 407 serwerów w ponad 39 krajach, co jest nieco słabe. Park serwerów wydaje się powiększać. Obecnie na OpenVPN działa 288 serwerów, 103 działa za pośrednictwem WireGuard & 16 serwerów mostowych, które są idealną opcją dla osób w cenzurowanych krajach, takich jak Chiny, Oman i Rosja.

Ich szwedzka baza domowa umieszcza ich w rozszerzonej społeczności wywiadowczej 14 Eyes. Jednak przy absolutnie żadnych danych osobowych wymaganych do rejestracji i opcji zapłaty za usługę przy użyciu niewykrywalnej kryptowaluty, nie jest to tak wielka sprawa, jak w przypadku niektórych innych usług.

Odwiedź Mullvad.net
… Lub przeczytaj naszą recenzję Mullvad

7. CyberGhost - świetne funkcje, średnia prędkość (2,75 USD / mc)

Zajmuje 7 miejsce na 78 VPN

strona internetowa cyberghostPrzeczytaj naszą recenzję CyberGhost

Co nam się podobało:
+ Niedrogie ceny

+ Bardzo prosta w użyciu aplikacja
+ Brak plików dziennika
+ Torrentowanie / P2P jest dozwolone
+ Działa z Netflix
+
 Największy park serwerów

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Wątpliwa spółka macierzysta
- Średnia prędkość pobierania

- Nieodpowiedzialna obsługa klienta

CyberGhost ma imponującą liczbę serwerów, oferując ponad 5900 serwerów w ponad 90 różnych krajach. To największy park serwerów, jaki widzieliśmy.

Jeśli twoją główną troską jest prywatność, Cyberghost obejmuje zwycięską kombinację rumuńskiej jurysdykcji w połączeniu z surową polityką „bez logowania”. Twoja prywatność pozostanie nienaruszona, bez względu na wszystko. Co więcej, nie było wycieków DNS ani WebRTC. Powinniśmy wiedzieć, przetestowaliśmy to sześć razy, aby się upewnić.

Cyberghost zawiera również przełącznik zabicia, który natychmiast zamknie sesję, jeśli wycieknie tunel VPN. Jest to idealny plan B na wypadek, gdybyś miał jakiekolwiek obawy dotyczące swojego połączenia.

W ubiegłym roku CyberGhost został sprzedany firmie Kape Technologies, wcześniej znanej jako Crossrider Plc.

Pobieranie jednej z ich aplikacji na system Windows, Android, Mac, iOS, Linux lub router zajmuje tylko kilka sekund.

Plusem jest to, że są w pełni kompatybilne z Torem. Ale z drugiej strony, nie wszystkie serwery są przyjazne dla torrentów. Łatwo jest jednak znaleźć serwery torrentowe. Nowy interfejs użytkownika Cyberghost zawiera funkcję wyszukiwania, która pozwala ograniczyć wyniki tylko do wyświetlania serwerów torrentowych. 

Testowaliśmy cztery różne serwery z całego świata, aby sprawdzić, czy CyberGhost może odblokować Netflix, jak twierdzi. Mają nawet określone serwery oznaczone jako bezpieczne dla Netflix. Kiedy przetestowaliśmy cztery z nich, tylko jeden był w stanie pomyślnie przesyłać strumieniowo treści Netflix.

CyberGhost obsługuje większość głównych protokołów VPN, w tym OpenVPN, PPTP, L2TP i IPSec.

Średni miesięczny koszt od 2,75 USD do 12,99 USD oznacza, że ​​możesz osiągnąć świetną ofertę, zobowiązując się do dłuższego okresu. Zwrócą Ci również pieniądze w oknie 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi.

Jedynymi innymi wadami, które zauważyliśmy, były średnie prędkości serwera (testowane na dwóch wybranych losowo). Obsługa klienta była również trochę nierówna.

Odwiedź CyberGhost.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję CyberGhost

8. Trust.Zone - Szybka sieć VPN z małą siecią serwerów (2,88 USD / mc)

Zajmuje 8 miejsce na 78 VPN

strona główna trust.zone

Przeczytaj naszą recenzję Trust.Zone

Co nam się podobało:
+ Szybka sieć serwerów

+ Torrentowanie dozwolone + Działa z Netflix
+ Ścisła polityka braku dzienników
+ Tani koszt
+ Niedrogie ceny
+ Nie znaleziono wycieków

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Ograniczona obsługa urządzeń
-
Mała sieć serwerów
- Słaba obsługa klienta
- Średnia użyteczność

Cennik Trust.Zone to jedna z jego najlepszych funkcji. Chociaż nie jest to najtańsza opcja, jaką widzieliśmy, jest bardzo blisko. Ich koszty wahają się od 2,88 do 8,88 USD miesięcznie. To sprawia, że ​​jest to jeden z najniższych zakresów, jaki widzieliśmy. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy porównasz go z innymi najlepszymi konkurentami z tej listy. Firma oferuje również 10-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Stare powiedzenie, za które dostajesz to, za co płacisz, również okazało się błędne, jeśli chodzi o Trust.Zone. Ich wydajność w żaden sposób nie wskazuje na nierówną usługę tradycyjnie kojarzoną z niedrogimi VPNami. 

Prędkości serwerów Trust.Zone były podobne do NordVPN (nr 1 na naszej liście) na 15 miejscu.

Spółka macierzysta tej sieci VPN ma siedzibę na Seszelach. Poza tym, że jest oszałamiająco pięknym rajem, jest rajem dla prywatności świata. Oznacza to, że Trust.Zone nie jest w żaden sposób zobowiązany do przekazywania danych do USA, Wielkiej Brytanii, Australii ani żadnego innego kraju, który może tego chcieć.

Ich kompatybilność aplikacji waha się od iOS do Androida, Linux, Windows, Mac, a nawet routerów. Każda natywna aplikacja jest również w pełni wyposażona w przełącznik „zabicia”.

Ich serwery oferują torrenty bez ograniczeń, co jest świetną wiadomością dla każdego, kto szuka połączenia P2P. Udało mu się także odblokować Netflix. Przetestowaliśmy pięć z ich 169 serwerów, a dwa z nich pracowały z tą usługą.

Trust.Zone oferuje również szereg standardów szyfrowania, w tym szyfr AES-256-CBC, uwierzytelnianie SHA256, uzgadnianie RSA-2048.

Gdybyśmy musieli poradzić sobie z kilkoma rzeczami, byłaby to powolna obsługa klienta (brak obsługi czatu na żywo). Liczba serwerów jest również dość niska (169+ w 87+ lokalizacjach) - szczególnie w porównaniu z pierwszymi potworami na tej liście. Umożliwiają również tylko trzy jednoczesne połączenia.

Odwiedź Trust.Zone
… Lub przeczytaj naszą recenzję Trust.Zone

9. ibVPN - VPN, proxy & Smart DNS All In One (4,83 USD / mc)

Zajmuje 9 pozycję spośród 78 VPN

Strona główna ibvpn

Przeczytaj naszą recenzję ibVPN

Co nam się podobało:
+ Brak zasad logów

+ Dozwolone torrentowanie i P2P
+ Odblokowywanie Netflix
+ Wiele przydatnych funkcji
+ Szybkie wsparcie

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Mylące ceny

- Średnia prędkość
- Mała sieć serwerów

Brak rejestrowania ibVPN w Rumunii oznacza, że ​​Twoja prywatność pozostaje podwójnie zabezpieczona.

Ich łatwa w użyciu aplikacja jest kompatybilna z MASYWNĄ listą urządzeń.

Windows, Mac, Android, iOS, Kindle Fire, Boxee Box, Chromecast, Apple TV, LG Smart TV, Samsung Smart TV, LG WebOS Smart TV, PS4, Playstation 3, PS Vita, Xbox 360, DD-WRT VPN i pomidor Routery USB.

Możesz podłączyć do pięciu urządzeń jednocześnie na tych platformach.

Ich serwery są zablokowane za pomocą szyfrowania AES-256. I oferują protokoły, które będą działać na większości urządzeń i sieci, w tym OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec, SSTP.

Nasze doświadczenie w obsłudze klienta było doskonałe.

Miesięczne plany cenowe dla ibVPN wynoszą od 4,83 USD do 10,95 USD miesięcznie. Podobnie jak w przypadku większości VPN, które sprawdziliśmy, jeśli chcesz zobowiązać się do dłuższego okresu usługi, cena miesięczna znacznie spada. ibVPN oferuje swoim nowym użytkownikom 10-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Teraz dla wad.

Ich połączone prędkości serwerów wystarczały tylko na 46. miejsce (na 78 recenzji). Mocno na środku parku. Torrentowanie jest ograniczone tylko do kilku serwerów. Dlatego nie jest idealne, jeśli pobieranie dużych plików jest priorytetem. Ich sieć serwerów ponad 180 w 62 krajach jest również stosunkowo niska.

Odwiedź ibVPN.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję ibVPN

10. Prywatny dostęp do Internetu - szybka, amerykańska, ale ograniczona transmisja strumieniowa (3,33 USD / mc)

Zajmuje 10 miejsce na 78 VPN

prywatna strona główna dostępu do Internetu
Przeczytaj naszą recenzję PIA

Co nam się podobało:
+ Duża sieć serwerów (3380+)

+ Bardzo przystępne
+ Torrentowanie jest dozwolone
+ Powyżej średniej prędkości
+ Brak zasad logów

Rzeczy, które nam się nie podobały:
- Z siedzibą w USA (5 oczu)

- Czat na żywo tylko dla klientów płacących
- 1/6 serwerów działa z Netflix

Prywatny dostęp do Internetu (w skrócie PIA) stał się czwartym najszybszym VPNem ogółem.

Ich łączny wynik serwera był w rzeczywistości najszybszy spośród wszystkich innych konkurentów, którzy znaleźli się w naszej pierwszej 10.

Jednym z powodów, dla których PIA jest w stanie zaoferować tak dobre prędkości, jest to, że dają one możliwość celowego obniżenia poziomu szyfrowania bezpieczeństwa z AES-256 do AES-128. Jeśli więc wiesz, że jesteś w bezpiecznej sieci i chcesz zwiększyć prędkość, możesz z łatwością przekroczyć limit.

To niesamowita wiadomość dla osób, które chcą korzystać z udostępniania plików P2P, ponieważ torrentowanie jest również nieograniczone.

Dziesięć różnych urządzeń można podłączyć do PIA za pośrednictwem jednych z najlepszych istniejących protokołów tunelowania VPN. Należą do nich: OpenVPN, IPSec / L2TP, PPTP lub Socks5 proxy. Kompatybilność urządzeń obejmuje wszystkie duże bazy, takie jak Windows, Mac, iOS, Android i Linux (+ rozszerzenie Chrome).

PIA jest przystępna cenowo. W rzeczywistości jest to jeden z najtańszych produktów na tej liście. W zależności od okresu zobowiązania, na który się rejestrujesz, miesięczne przedziały cenowe wynoszą od 3,33 USD do 6,95 USD. Dają ci również możliwość odzyskania pieniędzy po siedmiu dniach, jeśli nie jesteś zadowolony z oferowanych przez nich usług.

Szkoda, że ​​oferują tylko obsługę klienta na czacie na żywo dla płatnych subskrybentów. Byliśmy zadowoleni z ich dużej liczby serwerów. Jest ich ponad 3380, ale są one rozmieszczone tylko w 32 krajach.

To świetnie, jeśli jesteś w jednym z tych krajów - będziesz mieć wiele opcji. Ale jeśli tak nie jest, możesz mieć problemy z uzyskaniem dostępu do tych samych prędkości serwera gwiazd.

Odwiedź PrivateInternetAccess.com
… Lub przeczytaj naszą recenzję Private Internet Access

78 VPN Testowaliśmy + Recenzje

Oto pełny link do naszego arkusza testowego:

Często Zadawane Pytania

Jakie są zalety korzystania z VPN?

Ukrywa adres IP, szyfruje ruch i pozwala zachować anonimowość.

Być może wiesz, że VPN zapewnia prywatność i anonimowość. Ale jak dokładnie to robi?

Po pierwsze, maskuje twój adres IP, aby ukryć, gdzie siedzisz. To nie lada wyczyn, biorąc pod uwagę, że wiele sieci VPN wycieka z twojego adresu DNS lub IP.

Wyglądając, jakbyś był gdzie indziej, możesz ominąć blokowane geograficznie treści lub cofnąć witryny. Pomaga także dziennikarzom i działaczom prywatności w reżimach autorytarnych uniknąć ucieczki, więzienia lub jeszcze gorzej.

VPN tworzą bezpieczny tunel wokół całego połączenia internetowego (głównie przy użyciu protokołu tunelowania OpenVPN), chroniąc nie tylko przeglądarkę, ale także aktywność aplikacji. Większość sieci VPN korzysta z 256-bitowego szyfrowania AES, co praktycznie uniemożliwia dostawcy usług internetowych (ISP) śledzenie odwiedzanych witryn.

Ale oznacza to również, że Twoje dane osobowe pozostają chronione.

Dalsza lektura: Co to jest VPN? (Przewodnik dla początkujących)

Jest VPN w pełni legalny?

Tak, w 97% krajów.

Korzystanie z VPN jest całkowicie w porządku w większości krajów na całym świecie.

Jednak sprawdziliśmy 196 przepisów krajowych VPN, aby potwierdzić, że niektóre kraje kontrolują korzystanie z VPN, podczas gdy inne całkowicie je zakazują.

Tylko sieci VPN „zatwierdzone przez rząd” powinny być używane w:

 • Chiny
 • Iran
 • Oman
 • Rosja
 • indyk
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie

Złapanie przy użyciu takiego, który nie jest sponsorowany, może oznaczać grzywny, czas więzienia lub jedno i drugie.

Uważaj jednak, gdy jesteś w tych krajach. Ponieważ można w zasadzie założyć, że „zatwierdzony przez rząd” oznacza, że ​​udostępniają niektóre (jeśli nie wszystkie) dane każdemu rządowi, gdy zostaną o to poproszone.

Czy możesz używać VPN do streamowania lub oglądania Netflix?

Tak, możesz…

Każda VPN, którą sprawdziliśmy, mówi, że ich usługa będzie działać z Netflix. Ale nie każda sieć VPN faktycznie działa.

Odkryliśmy, że około 70% testowanych sieci VPN będzie latać pod radarem blokującym geograficznie Netflix, w tym naszymi dwoma ulubionymi: NordVPN i Surfshark.

Te liczby są całkiem dobre, biorąc pod uwagę, że Netflix agresywnie poszedł po połączeniach VPN i serwerach proxy w ciągu ostatnich kilku lat.

Ich ograniczenia licencyjne są pod ogromną presją, więc robią wszystko, aby ludzie w Wielkiej Brytanii nie mogli przesyłać strumieniowo treści z USA (i odwrotnie).

Fakt, że nasze testy wykazały, że zarówno Surfshark, jak i NordVPN działają bezbłędnie na wielu serwerach, był niesamowity.

Oznacza to, że proaktywnie unikają wykrycia przez Netflix. Oznacza to, że możesz liczyć na to, że z powodzeniem będą działać również w przyszłości.

Oprócz Netflix ludzie używają również VPN do ominięcia ograniczeń geograficznych, oglądania kanałów sportowych, a nawet HULU.

Dalsza lektura: Najlepsze (działające) sieci VPN dla Netflix (2020)

Czy sieci VPN są bezpieczne dla torrentów??

Tak, utrzymają anonimowość Twojej aktywności P2P.

Jedynym problemem jest to, że nie wszystkie sieci VPN umożliwiają torrentowanie na swoich serwerach.

Zebraliśmy najlepsze sieci VPN do torrentowania i stwierdziliśmy, że większość z nich należy do jednej z czterech kategorii:

 1. Zezwalaj na nieograniczone, nieograniczone torrentowanie
 2. Zezwalaj na ograniczone torrentowanie tylko na określonych serwerach
 3. Pozwól, ale nie zachęcaj i nie
 4. Nie zezwalaj

Torrenting łączy Cię z udostępnianiem plików peer-to-peer (P2P), aby pobierać ogromne pliki z prędkością błyskawicy. Bez VPN narażasz się na kontakt z innymi osobami korzystającymi z tego samego połączenia.

Problem polega na tym, że torrentowanie jest najbardziej znane z obchodzenia praw autorskich w celu nielegalnego pobierania treści.

I wiele firm VPN unika potencjalnego odrzucenia przez władze.

Czy dostawcy VPN przechowują pliki dziennika?

Te same usługi VPN zbierają i przechowują pliki dziennika.

Po przejściu przez 118 odkryliśmy, że 26 zbierze trzy lub więcej ważnych plików dziennika, które z łatwością ujawnią twoje osobiste działania.

Wszyscy mówią, że „nie rejestrują”. Ale prawie wszyscy. Sztuką jest zagrzebanie się w ich polityce prywatności i warunkach świadczenia usług, aby zobaczyć, co dokładnie rejestrują.

Na przykład prawie wszystkie z nich będą śledzić zagregowane wykorzystanie przepustowości, aby móc monitorować wydajność własnego serwera. To nie jest problem.

Zaczyna być trochę trudny, gdy śledzą, gdy logujesz się lub wylogowujesz z usługi. I będziesz chciał pobiec na wzgórza, gdy śledzą odwiedzane witryny.

Co gorsza, wielu z nich używa zbyt skomplikowanych prawnych mumbo-jumbo, aby pomylić te problemy.

Wypowiedzą to w taki sposób, aby brzmiało niewinnie. Wygląda na to, że nie będą śledzić pobieranych plików.

Dalsza lektura: 15 bezpłatnych usług VPN, które mogą sprzedawać twoje dane stronom trzecim

Czy możesz skonfigurować VPN na routerze, SmartTV, konsolach do gier?

Tak, możesz.

JEŚLI VPN obsługuje te urządzenia. LUB jeśli oferują obejście (na przykład poprzez ręczną konfigurację OpenVPN).

Najlepiej jest wybrać VPN, który natywnie obsługuje platformę, o której myślisz.

Powiedzmy, że to router. Skonfigurowanie połączenia VPN u źródła internetowego oznacza, że ​​możesz zablokować całe połączenie. Ale oznacza to również, że możesz skutecznie dodawać dowolną liczbę urządzeń do bezpiecznej sieci, jak chcesz.

Jeśli potrzebujesz trochę więcej pracy fizycznej, kliknij tutaj, aby przeczytać nasz pełny przewodnik na temat konfigurowania routera VPN.

Win-win.

Dodatkowo, skonfigurowanie go na Smart TV pomoże ci łatwiej przesyłać strumieniowo blokowane geograficznie treści na Netflix, Hulu i innych.

Możesz zmieniać lokalizacje serwerów bezpośrednio z samego urządzenia i po prostu przeglądać najlepsze opcje, aby w końcu uzyskać dostęp do dowolnej treści.

Co z DARMOWYMI VPNami??

Nigdy nie zalecamy darmowych sieci VPN, oto dlaczego:

Wiesz, co mówią o „bezpłatnych” usługach…

TY jesteś produktem.

Nieuczciwe bezpłatne sieci VPN zwykle śledzą Twoje dane i sprzedają je najlepszym oferentom zewnętrznym.

Wielu nawet przyłapano na gorszych działaniach, takich jak wstrzykiwanie reklam lub kierowanie ruchu partnerskiego w celu zwiększenia zysków w Twoim imieniu.

Sprawdź ten jeden przykład z badań CSIRO i skargi FTC przeciwko Betternet.

darmowe VPN

Przerażające, prawda?

Pamiętaj więc, aby odrobić lekcje.

Czy VPN wpływa na prędkość?

Trochę, spodziewaj się 30% spadku…

Ale to zależy od VPN.

Pomyśl o tym:

Pewnie, dodają kolejną warstwę bezpieczeństwa. Oznacza to jednak również, że dodają więcej obręczy, aby Twój ruch mógł przejść.

Te dodatkowe guzy prędkości oznaczają, że zawsze możesz spodziewać się pewnego rodzaju spowolnienia.

Kluczem jest znalezienie sieci VPN, która nie całkowicie wykoleja ruch.

Powtarzamy ten sam test prędkości dla każdej sprawdzanej sieci VPN.

Po pierwsze, otrzymujemy wyniki testu porównawczego bez VPN, abyśmy mogli porównać.

test prędkości testu porównawczego VPN

Następnie łączymy się z kilkoma różnymi serwerami, aby spróbować skompilować obiektywną, połączoną ocenę.

W trakcie tego procesu widzieliśmy takie, które mogą zadokować twoje połączenie tylko o kilka punktów procentowych. Możliwe, że nawet tego nie zauważysz.

Ale widzieliśmy też kilka okropnych.

Niektórzy z sprawdzonych przez nas dostawców spowolnili nasze połączenie o ponad 100%!

To sprawiłoby, że przesyłanie strumieniowe treści byłoby praktycznie niemożliwe. Nawet odpowiadanie na e-maile byłoby trudnością.

Oceniliśmy każdą VPN od pierwszego do ostatniego miejsca. Jeśli masz obawy, skorzystaj z rankingu każdego z nich.

Ile wynosi średni koszt VPN?

Dobra sieć VPN może odłożyć cię gdzieś między 2 a 8 USD / miesiąc…

Całkiem niedrogie, prawda?

Zazwyczaj opcje miesięczne będą cię najbardziej kosztować. Widzieliśmy nawet 18 dolarów za miesiąc.

Ale jeśli chcesz zapłacić z góry przez rok (lub nawet dłużej), możesz spodziewać się czegoś w przedziale 2-7 USD.

Poleciłbym następujące:

Sprawdź, czy VPN, który Cię interesuje, oferuje bezpłatny okres próbny. Wielu tak.

Jeśli nie, śmiało zapisz się na opcję z miesiąca na miesiąc. Prawie każda (dobra) VPN, którą sprawdziliśmy, da ci od 7 do 30 dni na odzyskanie pieniędzy, jeśli nie będziesz zadowolony.

Jeśli się rozejrzysz, przekonasz się, że oferujemy również kupon NordVPN.

Następnie, gdy będziesz w stanie wypróbować go przez kilka tygodni, zdecyduj się na długoterminową opcję zablokowania niesamowitej stawki.

Czy VPN może pomóc w ograniczeniu przepustowości IPS??

Zwykle tak…

Twój dostawca usług internetowych (ISP) „dusi” twoje połączenie, aby celowo go spowolnić.

Zwariowany. To nie powinno być legalne. Ale to jest.

Jeśli korzystasz z ogromnej przepustowości, przesyłania strumieniowego HBO lub Netflix, mogą one celowo spowolnić twoje połączenie, aby pośrednio zmusić cię do zatrzymania.

Korzystanie z tych usług oznacza dwie rzeczy:

 1. Mniej zasobów jest dostępnych dla ich innych klientów oraz
 2. Nie oglądasz ich własnych usług ani programów

Wiele razy będą używać wyrafinowanych metod, takich jak „peering”, aby w zasadzie szpiegować dane o ruchu. Problem polega na tym, że nie zawsze można uniknąć dławienia.

VPN może jednak pomóc. Zaszyfruje twoje urządzenie i pomoże ukryć je przed działaniami typu peering.

To nie jest niezawodne. Ale może pomóc zaciemnić twoje pakiety danych zakopane pod powierzchnią, które identyfikują cię jako ciebie.

Czy są jakieś zagrożenia związane z korzystaniem z VPN??

Tylko wtedy, gdy robisz coś bardzo nielegalnego…

Sieci VPN są w większości bezpieczne. Korzystanie z nich jest w większości legalne.

Więc nie powinieneś mieć żadnych problemów ani ryzyka.

Chyba że…

Robisz jedną z kilku rzeczy:

 • Korzystanie z sponsorowanej pozarządowej sieci VPN w kraju, który tego wymaga
 • Pobieranie informacji chronionych prawem autorskim przez VPN i torrentowanie
 • Wykonywanie innych nielegalnych czynności podczas połączenia VPN.

Oczywiście każdy z tych wątpliwych szczegółów może wylądować w gorącej wodzie bez względu na to, jakiego rodzaju połączenie używasz.

Ale dla wszystkich innych ryzykujesz głównie czas i pieniądze.

Na przykład marnujesz pieniądze na VPN o strasznej wydajności. Więc przesłanie czegoś może potrwać wieczność, dopóki w końcu go nie porzucisz i nie będziesz mógł odzyskać swoich pieniędzy.

Zwróciliśmy już uwagę na niektóre ryzyko związane z „szpiegowaniem” i złośliwym oprogramowaniem również w przypadku darmowych sieci VPN.

Na szczęście są one dość rzadkie. Ale na pewno tak się dzieje. Powiadomimy Cię, jeśli znajdziemy potencjalne czerwone flagi w każdej z naszych recenzji na tej stronie.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me