Czy sieci VPN są legalne w Twoim kraju?

ZRZECZENIE SIĘ: Informacje na tej stronie są wynikiem naszych własnych badań. NIE jesteśmy prawnikami i nie gwarantujemy, że informacje są dokładne lub aktualne. Musisz skontaktować się z lokalnym prawnikiem, aby zweryfikować legalność VPN w danym kraju.

VPN zbanowanySieci VPN są ogólnie legalne.


Zależy to w dużej mierze od kraju, w którym fizycznie siedzisz podczas korzystania z VPN. Ale nawet wtedy ich prawa i ograniczenia są często nieprzejrzyste.

To, co jest legalne a nielegalne, nie zawsze jest jasne.

Niektóre działania, mimo że zmarszczone brwi, są nadal spowite w szarym obszarze.

W ramach tych badań sprawdziliśmy fakty w 196 krajach oraz ich ograniczenia i przepisy dotyczące VPN.

Contents

11 krajów, które zakazały lub ograniczyły korzystanie z VPN

Wyszukaj kraj:

Czy VPN jest legalny w twoim kraju?

1. Chiny: Z sieci VPN mogą korzystać wyłącznie sieci VPN zatwierdzone przez rząd

Gdy: Marzec 2018 r

Dlaczego: W celu uregulowania sieci VPN, które nielegalnie prowadzą transgraniczną działalność operacyjną. Wszelkie zagraniczne firmy, które chcą założyć działalność transgraniczną na użytek prywatny, będą musiały utworzyć dedykowaną linię do tego celu. Będą mogli dzierżawić taką linię lub sieć zgodnie z prawem z biura importu i eksportu telekomunikacji. (źródło)

Co to znaczy: Dostawcy usług VPN muszą najpierw uzyskać zgodę chińskiego rządu (i potencjalnie zgodzić się na warunki, które pokonują cel logowania VPN).

grzywna dla chińskich użytkowników za dostęp do VPN

Osoby, które „uzyskują dostęp do międzynarodowej sieci prywatnie lub za pośrednictwem„ nielegalnych kanałów ”lub oferują powiązane usługi bez zezwolenia”, mogą zostać ukarane grzywną jedynie w wysokości do 15 000 juanów (około 2200 USD). W obecnym stanie prawnym nie można nakładać żadnych dodatkowych kar. (źródło)

2. Rosja: tylko VPN zatwierdzone przez rząd jest dozwolone

Gdy: Listopad 2017 r

Dlaczego: Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się „ekstremistycznych materiałów” w Internecie. Prawo ma blokować dostęp tylko do „niezgodnych z prawem treści” i nie ma na celu nakładać ograniczeń na przestrzegających prawa obywateli. (źródło)

Co to znaczy: Jeśli korzystasz z sieci VPN, która nie jest sankcjonowana przez rząd i zostaniesz złapany, obowiązują określone kary: 300 000 RUB (5 100 USD) dla użytkownika 700 000 RUB (12 000 USD) dla usługodawcy. (źródło)

3. Iran: Z sieci mogą korzystać wyłącznie VPN zatwierdzone przez rząd

Gdy: 2013

Dlaczego: Aby ścigać użytkowników, którzy naruszają prawo stanowe i kierować przestępców do sądów krajowych pod nadzorem służby sądowej. Korzystanie z VPN zatwierdzonych przez rząd podobno doprowadziło do nadzoru i kontroli danych prywatnych. (źródło)

Co to znaczy: Korzystanie z VPN objętych sankcjami pozarządowymi jest niedozwolone. Korzystanie z sieci VPN, która nie jest zgodna z prawem irańskim, może spowodować 91 dni do 1 roku więzienia.

Jednak pomimo ogromnej liczby nielegalnych użytkowników VPN w Iranie faktyczne aresztowania są niezwykle rzadkie. Dlaczego? Ponieważ, jak wyjaśniliśmy wcześniej, irański rząd stosuje to prawo tylko w celu ścigania przeciwników, a nie zwykłych internautów za, powiedzmy, przeglądanie Facebooka. (źródło)

4. Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ograniczone dla osób fizycznych

Gdy: 2012

Dlaczego: Jednym z głównych powodów były osoby korzystające ze Skype, WhatsApp, Viber lub innych bezpłatnych usług VOIP, pomijając duże firmy telekomunikacyjne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (źródło)

Co to znaczy: Każdy, kto korzysta z fałszywego adresu IP w celu popełnienia przestępstwa lub zapobiegania jego wykryciu, będzie karany więzieniem lub grzywną w wysokości do 544,000 USD oraz potencjalnym karą pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Korzystanie z VPN do korzystania ze Skype może również powodować kary. Warto wspomnieć, że banki, firmy i instytucje mogą swobodnie korzystać z VPN, tylko osoby prywatne są zabronione. (źródło)

5. Oman: Z sieci mogą korzystać wyłącznie VPN zatwierdzone przez rząd

Gdy: 2010

Dlaczego: Łatwo zrozumieć, dlaczego TRA zabrania korzystania z VPN, ponieważ ich głównym zastosowaniem w tym kraju jest ominięcie cenzury ISP i zakazu korzystania z VOIP. Niektórzy korzystają również z usługi VPN, aby podrobić swoją lokalizację IP, aby korzystać z usług oferowanych tylko w regionie

Co to znaczy: Proponowane prawo nakłada grzywnę w wysokości 500 rialów omańskich (1 300 USD) na osoby fizyczne i 1 000 rialów omańskich (1 600 USD) na firmy bez odpowiedniego pozwolenia. ”Jeśli korzystasz z VPN zatwierdzonego przez rząd, wszystkie twoje logi zostaną zachowane. Instytucjonalne korzystanie z VPN jest legalne w Omanie, jeśli rząd udzieli zgody. (źródło & źródło)

6. Turcja: Ograniczone

Gdy: 2016

Dlaczego: Zapobiegaj obchodzeniu narzuconej przez rząd cenzury za pośrednictwem usług VPN. (źródło)

Co to znaczy: Korzystanie z VPN może prawdopodobnie powodować pewne problemy, ale wciąż istnieją pewne sieci VPN, które mogą ominąć blokadę Turcji. (źródło)

7. Irak: całkowicie zbanowany

Gdy: Czerwiec 2014 r

Dlaczego: Irak zablokował VPN, aby ograniczyć i powstrzymać ISIS manipulujące mediami społecznościowymi. Korzystając z pretekstu zatrzymania ISIS, Irak zrobił szereg rzeczy, od zakazu VPN do blokowania mediów społecznościowych i aplikacji czatowych. Nie powstrzymało to jednak urzędników państwowych i instytucji państwowych od łamania prawa i korzystania z tych narzędzi. (źródło)

Co to znaczy: Usługi VPN są zakazane w Iraku, aby monitorować aktywność terrorystów online. Dotyczy to wszystkich osób mieszkających w kraju.

8. Turkmenistan: całkowicie zbanowany

Gdy: 2015

Dlaczego: Cenzurować zagraniczne media. W tym przypadku chodzi o politykę. W Turkmenistanie jest tylko jeden ISP i należy on do rządu. Podlega całkowitej cenzurze.

Co to znaczy: Próby użycia serwerów proxy i VPN są wykrywane i blokowane; ich użytkownicy podlegają sankcjom administracyjnym i są wzywani do „prewencyjnych rozmów” do Ministerstwa Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie grożą im zastraszanie. ”(źródło)

9. Białoruś: całkowicie zbanowany

Gdy: 2015

Dlaczego: Białoruski rząd postrzega Tora i VPN jako usługę przekierowującą ruch w celu obejścia wszelkich ograniczeń, jakie mogą wprowadzić politycy. Białoruś zablokowała także większość zagranicznych stron internetowych dla swoich obywateli. Chociaż istnieje wiele uzasadnionych przypadków użycia Tora / VPN, rząd uważa, że ​​blokowanie usługi jest najlepszym sposobem. (źródło)

Co to znaczy: Korzystanie z sieci VPN w celu ominięcia ograniczeń geograficznych może powodować ewentualne kary pieniężne.

10. Korea Północna: w pełni zbanowany

Trudno jest znaleźć informacje na temat Korei Północnej na ten temat.

Dlaczego: Mieszkańcy mogą korzystać tylko z krajowej wersji Internetu o nazwie „Kwangmyong”. Korzystanie z VPN jest zdecydowanie zakazane dla mieszkańców, ponieważ w ogóle nie pozwalają na zagraniczne media.

Co to znaczy: Jako turysta możesz uzyskać dostęp do Internetu przez 3G, ale dostęp ten jest monitorowany, a korzystanie z VPN jest zabronione. (źródło)

11. Uganda: dostawcy usług internetowych blokują usługi VPN

Gdy: 2018

Dlaczego: W ubiegłym roku Uganda objęła podatkiem korzystanie z mediów społecznościowych. Obywatele Ugandy zaczęli korzystać z VPN w celu obejścia tego nowego podatku.

Co to znaczy: W wyniku działań swoich obywateli rząd Ugandy upoważnił lokalnych dostawców usług internetowych do blokowania wszystkich usług VPN.

Powrót do listy najlepszych VPN.

Kraje, w których korzystanie z VPN jest legalne

 • ZA
 • b
 • do
 • re
 • mi
 • fa
 • sol
 • H.
 • ja
 • jot
 • K.
 • L.
 • M.
 • N.
 • P.
 • Q
 • R
 • S.
 • T.
 • U

ZA

Afganistan

Czy VPN jest legalny w Afganistanie?
tak

Rząd Afganistanu przekazał ostatnio informacje dotyczące instruowania dostawców usług internetowych, aby filtrowali niektóre kategorie witryn, które uważa za niewłaściwe, oraz aby całkowicie zakazali witryn, które uznają za obraźliwe. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w Afganistanie.

Albania

Czy VPN jest legalny w Albanii?
tak

Albańska konstytucja chroni wolność słowa i prasy obywateli, a nie odnotowano żadnego przypadku, w którym rząd próbowałby naruszać te prawa lub prawa obywateli do korzystania z Internetu. Korzystanie z VPN jest legalne w Albanii.

Algieria

Czy VPN jest legalny w Algierii?
tak

Algieria ma przepisy prawne, które wymagają od dostawców usług internetowych nadzorowania treści internetowych, a także odnotowano przypadki blokowania przez strony algierskie niektórych stron - w tym stron przeciwników politycznych - a także dobrze nagłośnionego wydarzenia, w którym rząd Algierii zablokował wszystkie media społecznościowe, aby „ zapobiegać oszukiwaniu ”w egzaminie krajowym. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w Algierii.

Andora

Czy VPN jest legalny w Andorze?
tak

Dostęp do internetu w Andorze

Około 79 procent Andorrans korzysta z Internetu, co czyni go jednym z najlepszych krajów pod względem penetracji Internetu. Jednak nie ma udokumentowanego zapisu cenzury internetowej w Andorze, a korzystanie z VPN w Andorze jest legalne.

Angola

VPN jest legalny w Angoli?
tak

Angola poinformował o próbach cenzurowania mediów i dostępu do Internetu, a prezydent Angoli publicznie ogłosił swoje plany rozprawienia się z mediami społecznościowymi, ale nie podjęto żadnych prób zablokowania korzystania z VPN w tym kraju.

Antigua i Barbuda

Czy VPN jest legalny na Antigui i Barbudzie?
tak

Nie ma doniesień o cenzurze internetowej ani próbach rządu ingerowania w Internet na Antigui i Barbudzie. Korzystanie z VPN jest również legalne na Antigui i Barbudie.

Argentyna

VPN jest legalny w Argentynie?
tak

Argentyna jest stosunkowo wolnym krajem, który szanuje prawa swoich obywateli do Internetu, ale kraj ten był ostatnio mocno krytykowany za proponowaną reformę ustawy o krajowej ustawie antydyskryminacyjnej. Eksperci twierdzili, że reformy są niejasne i ułatwiają rządowi cenzurowanie obywateli. Korzystanie z VPN jest jednak legalne w tym kraju.

Armenia

Czy VPN jest legalny w Armenii?
tak

Udokumentowano dowody na cenzurę Internetu w Armenii, a OpenNet Initiative (ONI) stwierdził, po przeprowadzeniu testów na ISP pierwszego poziomu w tym kraju, że „miało miejsce wszechstronne filtrowanie”. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w Armenii.

Australia

Czy VPN jest legalny w Australii?
tak

Podczas gdy Australia niedawno uchwaliła przepisy, które dają jej władzę blokowania dostępu do niektórych stron, w szczególności VPN nie były celem. Korzystanie z VPN w Australii jest legalne, a wielu korzysta z VPN, aby ominąć niektóre ograniczenia nałożone przez nowe przepisy.

Austria

Czy VPN jest legalny w Austrii??
tak

Austriacka konstytucja chroni wolność słowa i prasy obywateli, a rząd austriacki przestrzega tego. Austria prawie nie była zaangażowana w jakąkolwiek próbę cenzurowania użytkowników, a korzystanie z VPN jest w Austrii legalne.

Azerbejdżan

Czy VPN jest legalny w Azerbejdżanie??
tak

O Azerbejdżanie doniesiono, że aktywnie cenzuruje Internet, a rząd Azerbejdżanu aresztuje blogerów, karze działaczy internetowych, a nawet poddaje witryny mediów społecznościowych ścisłej kontroli. Jednak rząd nie podjął żadnych działań w celu zablokowania korzystania z VPN w tym kraju.

b

Bahamy

VPN jest legalny na Bahamach?
tak

Ich konstytucja chroni wolność słowa i wypowiedzi. Pojawiły się wiadomości o niektórych próbach cenzury internetowej na Bahamach. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne na Bahamach.

Bahrajn

Czy VPN jest legalny w Bahrajnie?
tak

Rząd Bahrajnu aktywnie cenzuruje Internet, ale korzystanie z VPN w tym kraju jest nadal legalne.

Bangladesz

Czy VPN jest legalny w Bangladeszu?
tak

Rząd Bangladeszu wielokrotnie informował o zakazie różnych witryn i mediów społecznościowych, w tym Facebooka i WhatsApp, aw pewnym momencie rząd nawet przez pomyłkę zamknął Internet, próbując wprowadzić zakaz. Jednak korzystanie z VPN jest całkowicie legalne w Bangladeszu.

Barbados

Jest VPN legalny na Barbadosie?
tak

Nie ma wiarygodnego raportu, że rząd Barbadosu aktywnie cenzuruje Internet, a korzystanie z VPN jest całkowicie legalne, jak w chwili pisania tego.

Belgia

Czy VPN jest legalny w Belgii??
tak

Podczas gdy w Belgii zgłaszano cenzurę Internetu w przeszłości, korzystanie z sieci VPN jest w Belgii całkowicie legalne.

Belize

VPN jest legalny w Belize?
tak

Pojawiły się doniesienia o ograniczeniach dostępu do Internetu przez rząd. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w Belize.

Benin

Czy VPN jest legalny w Beninie??
tak

Nie było aktywnych raportów rządu próbującego cenzurować Internet. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne w Beninie.

Bhutan

Czy VPN jest legalny w Bhutanie?
tak

Chociaż stwierdzono, że rząd blokuje treści, które uważa za moralnie budzące zastrzeżenia, nie było doniesień o tym rozszerzeniu na treści polityczne. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne w Bhutanie.

Boliwia

Czy VPN jest legalny w Boliwii??
tak

Z badań wykazujących, że ponad połowa boliwijskich dziennikarzy ucierpiała w wyniku cenzury, a czołowi polityczni liderzy aktywnie usiłujący uregulować media społecznościowe, Boliwia nie jest wcale najmłodszym krajem. Jednak korzystanie z VPN jest całkowicie legalne w Boliwii.

Bośnia i Hercegowina

Czy VPN jest legalny w Bośni i Hercegowinie?
tak

Chociaż niedawno uchwalono ustawodawstwo, które dawało rządowi prawo do kryminalizacji postów w mediach społecznościowych, które uważają za „zakłócające porządek publiczny”, nie ma dokumentacji rządu aktywnie cenzurującego Internet. Korzystanie z VPN jest legalne w Bośni i Hercegowinie.

Botswana

Czy VPN jest legalny w Botswanie?
tak

Nie ma udokumentowanego raportu rządu aktywnie cenzurującego Internet, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w Botswanie.

Brazylia

Czy VPN jest legalny w Brazylii?
tak

Brazylia opublikowała informacje o zakazie części mediów społecznościowych, w tym WhatsApp w 2016 r. Rząd brazylijski próbował również wprowadzić przepisy, które pozwolą mu cenzurować Internet w tym kraju. Jednak korzystanie z VPN w Brazylii jest legalne.

Brunei

Czy VPN jest legalny w Brunei?
tak

Pojawiły się doniesienia o tym, że rząd aktywnie monitoruje korzystanie z Internetu i działania jego obywateli. Jednak korzystanie z VPN jest obecnie legalne w Brunei.

Bułgaria

Czy VPN jest legalny w Bułgarii?
tak

Rząd bułgarski aktywnie monitoruje korzystanie z Internetu przez obywateli i próbował wprowadzić ustawodawstwo, które przyznaje państwu uprawnienia do kontrolowania komunikacji internetowej. Jednak korzystanie z VPN jest obecnie legalne w Bułgarii.

Burkina Faso

Czy VPN jest legalny w Burkina Faso?
tak

Z zaledwie 9,4 procent populacji korzystającej z Internetu, penetracja Internetu w Burkina Faso jest bardzo niska. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Burundi

Czy VPN jest legalny w Burundi?
tak

Mając zaledwie 2 procent z 10 milionów obywateli korzystających z Internetu, rząd Burundi nie był opieszały, jeśli chodzi o egzekwowanie ograniczeń w Internecie. Po poinformowaniu o zakazie korzystania z WhatsApp i Viber Burundi aktywnie cenzuruje dostęp do Internetu dla obywateli. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w Burundi.

do

Wyspy Zielonego Przylądka

VPN jest legalny na Wyspach Zielonego Przylądka?
tak

Nie było żadnego udokumentowanego raportu rządu Zielonego Przylądka próbującego cenzurować Internet. Korzystanie z VPN jest również legalne na Wyspach Zielonego Przylądka.

Kambodża

VPN jest legalny w Kambodży?
tak

Kambodża wielokrotnie informowała o aktywnym wysiłku cenzury Internetu, w tym o aresztowaniu członków opozycji za posty na Facebooku. Rząd Kambodży uchwalił nawet przepisy, które dały rządowi więcej uprawnień do monitorowania i cenzurowania Internetu. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w Kambodży.

Kamerun

VPN jest legalny w Kamerunie?
tak

Kamerun niedawno poinformował o zablokowaniu dostępu do Internetu w anglojęzycznych częściach kraju, co dotknęło 20 procent Kamerunów. Rząd Kamerunu wystąpił również publicznie, aby zagrażać użytkownikom Internetu. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w Kamerunie.

Kanada

Czy VPN jest legalny w Kanadzie?
tak

Podczas gdy najlepsi eksperci telekomunikacyjni, w szczególności David Purdy z Rogers Communications i zasiedziały Bell Telecom, wezwali kanadyjski rząd do blokowania sieci VPN w kraju Ameryki Północnej, nie podjęto jeszcze takich działań. Korzystanie z VPN jest nadal legalne w Kanadzie w chwili pisania tego.

Republika Środkowoafrykańska (CAR)

Czy VPN jest legalny w Republice Środkowoafrykańskiej (CAR)?
tak

Republika Środkowoafrykańska poinformowała o kilku próbach cenzurowania obywateli przez rząd, w tym o tym, kiedy kraj zakazał telefonicznych wiadomości tekstowych (SMS). Jednak korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Czad

VPN jest legalny w Czadzie?
tak

Czad to kolejny kraj, w którym rząd aktywnie cenzuruje dostęp obywateli do Internetu - zwłaszcza podczas wyborów. Rząd nie podjął jednak żadnych działań w celu zakazania lub nielegalnego korzystania z VPN w tym kraju.

Chile

Czy sieć VPN jest legalna w Chile??
tak

Chile słynie z tego, że aktywnie ingeruje i cenzuruje dostęp swoich obywateli do Internetu. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w Chile.

Kolumbia

Czy VPN jest legalny w Kolumbii?
tak

Podczas gdy Kolumbia niedawno donosiła o domniemanych zakazach Bitcoinów, Internet kwitnie tam, a rząd dobrze sobie radzi, nie ingerując. Korzystanie z VPN jest całkowicie legalne w Kolumbii.

Komory

VPN jest legalny na Komorach?
tak

Nie udokumentowano raportów rządu Komorów próbującego cenzurować Internet. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne na Komorach.

Demokratyczna Republika Konga

Czy VPN jest legalny w Demokratycznej Republice Konga?
tak

Nie daj się zwieść nazwie, jeśli chodzi o Demokratyczną Republikę Konga i Internet, nie ma w tym nic demokratycznego. Podczas gdy rząd słynie z licznych wyłączeń internetowych i blokowania głównych witryn i mediów społecznościowych, na szczęście sieci VPN nie zostały jeszcze uznane za nielegalne.

Republika Konga

Czy VPN jest legalny w Republice Konga?
tak

Rząd Republiki Konga słynie z aktywnego zamykania i cenzurowania Internetu, zwłaszcza gdy próbuje zapobiegać protestom. Podczas gdy rząd aktywnie cenzuruje Internet, korzystanie z VPN musi jeszcze stać się nielegalne.

Kostaryka

Czy VPN jest legalny w Kostaryce??
tak

Chociaż Kostaryka opublikowała kiedyś informacje na temat swojego prawa dotyczącego cyberprzestępczości, które według wielu ekspertów zagrażają wolności w Internecie, nie ma wiarygodnej dokumentacji rządu Kostaryki próbującego cenzurować Internet. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Wybrzeże Kości Słoniowej

Czy VPN jest legalny na Wybrzeżu Kości Słoniowej?
tak

Nie było wiarygodnego raportu rządu Wybrzeża Kości Słoniowej, który próbował cenzurować Internet. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Chorwacja

Czy VPN jest legalny w Chorwacji??
tak

Nie ma wiarygodnych doniesień o tym, że rząd Chorwacji ingeruje w dostęp obywateli do Internetu. Sieci VPN są również legalne w Chorwacji.

Kuba

VPN jest legalny na Kubie?
tak

Podczas gdy w tym karaibskim kraju internet jest mocno cenzurowany, korzystanie z VPN musi jeszcze zostać uznane za nielegalne.

Cypr

Czy VPN jest legalny na Cyprze?
tak

Internet nie podlega żadnym znanym ograniczeniom rządowym na Cyprze, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Republika Czeska

Jest VPN legalny w Czechach?
tak

Paszport internetowy Republiki Czeskiej

Republika Czeska niedawno opublikowała informacje, gdy jej rząd próbował wprowadzić formę „paszportu internetowego” - unikalnej tożsamości dla każdego użytkownika Internetu - który będzie wymagany, zanim będzie on mógł uzyskać dostęp do Internetu. Mimo to korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

re

Dania

Czy VPN jest legalny w Danii?
tak

Rząd duński informował w przeszłości o aktywnym blokowaniu stron internetowych, a niedawno wprowadził prawo, które ułatwi rządowi duńskiemu aktywną cenzurę Internetu. Mimo to rząd nie podjął żadnych prób, aby korzystanie z VPN w kraju było nielegalne.

Dżibuti

Czy VPN jest legalny w Dżibuti?
tak

Ponieważ jedyny dostawca usług internetowych w tym kraju jest własnością rządu i jest przez niego kontrolowany oraz aktywna historia ograniczeń prasowych, kraj ten nie jest zbyt przyjazny, jeśli chodzi o Internet. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne.

Dominika

VPN jest legalny na Dominice?
tak

Nie ma doniesień o rządach próbujących cenzurować Internet, a korzystanie z VPN jest nadal całkowicie legalne na Dominice.

Republika Dominikany

Czy VPN jest legalny na Dominikanie?
tak

Nie ma udokumentowanych raportów rządu aktywnie cenzurującego użytkowników Internetu na Dominikanie, a korzystanie z VPN jest całkowicie legalne w tym karaibskim kraju.

mi

Ekwador

Czy VPN jest legalny w Ekwadorze?
tak

Jeszcze chwilę temu wyciekło do mediów, że Stowarzyszenie Dostawców Internetu Ekwadoru współpracowało z rządem Ekwadoru w celu ograniczenia dostępu obywateli do Internetu. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Egipt

Czy VPN jest legalny w Egipcie??
tak

Egipt ma historię łamania praw człowieka i naruszania praw prasy przysługujących obywatelom. Zostało to silnie poinformowane, gdy wyszło na jaw, że firma zablokowała bezpłatny serwis Facebooka w kraju w grudniu 2015 r., Zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu w tym kraju, ponieważ firma odmówiła rządowi Egiptu możliwości szpiegowania obywateli korzystając z usługi internetowej. Jednak korzystanie z VPN musi być jeszcze nielegalne.

Salwador

Czy VPN jest legalny w Salwadorze?
tak

Podczas gdy korzystanie z VPN jest całkowicie legalne w Salwadorze, malejąca wolność kraju i ingerencja rządu w Internet wciąż docierają do mediów.

Gwinea Równikowa

Czy VPN jest legalny w Gwinei Równikowej?
tak

Gwinea Równikowa znajduje się na kilku listach jako jeden z najbardziej cenzurowanych krajów na świecie, a rząd i jego rodzina aktywnie monopolizują prasę i ograniczają wolność prasy obywateli. Jednak korzystanie z VPN jest w tym kraju całkowicie legalne.

Erytrea

Czy VPN jest legalny w Erytrei?
tak

Erytrea jest krajem najbardziej cenzurowanym na świecie

OK, masz to. Jest to oficjalnie najbardziej cenzurowany kraj na świecie według kilku renomowanych rankingów. Zgodnie z oczekiwaniami Internet nie oszczędza się na aktywnym wysiłku rządu, aby cenzurować swoich obywateli. Jednak korzystanie z VPN jest w tym kraju całkowicie legalne.

Estonia

Czy VPN jest legalny w Estonii?
tak

Estonia, która zajmuje drugie miejsce na liście Freedom Internet, jest jednym z najbardziej wolnych i najbardziej przewodowych i zaawansowanych technologicznie krajów na świecie. Zgodnie z oczekiwaniami, kraj wymieniony jako „model bezpłatnego i otwartego dostępu do Internetu jako motoru rozwoju społeczeństwa” według Internet Freedom nie zakazał korzystania z VPN.

Etiopia

Czy VPN jest legalny w Etiopii?
tak

Etiopia nie jest zbyt przyjaznym miejscem do korzystania z Internetu, szczególnie biorąc pod uwagę, że rząd Etiopii nie tylko zakazał korzystania z usług VoIP, ale w rzeczywistości skazał go na karę do 15 lat więzienia.

fa

Fidżi

Czy VPN jest legalny na Fidżi?
tak

Nie było wiarygodnego raportu rządu próbującego cenzurować internet na Fidżi. Rząd Fidżi również nie zakazał korzystania z VPN.

Finlandia

Czy VPN jest legalny w Finlandii?
tak

Finlandia nie aktywnie cenzuruje Internet, ale donosi o tym, kiedy rząd wdrożył politykę filtrowania pornografii dziecięcej, która według ludzi nie jest właściwie wdrażana i źle filtruje witryny. Nie pomogło to, że fiński sąd najwyższy orzekł, że krytykowanie tego prawa jest legalne. Korzystanie z VPN jest jednak całkowicie legalne.

Francja

Czy VPN jest legalny we Francji?
tak

Francja stosuje politykę mającą na celu ograniczenie terroryzmu i nienawiści poprzez aktywne monitorowanie Internetu obywateli. Wiele osób obawia się, że te zasady są nadgorliwie uchwalane, a cenzura aktywnie rośnie, jednak w samym 2016 r. Władze francuskie zablokowały ponad 2 700 stron internetowych. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

sol

Gabon

Czy VPN jest legalny w Gabonie??
tak

Chociaż słyszeliśmy o tym, że rządy nakładają godziny policyjne w okresach kryzysu, jestem pewien, że bardzo niewielu z nas zna ideę godzin policyjnych - cóż, przynajmniej do czasu dotarcia do Gabonu. Kraj był w wiadomościach o wprowadzeniu godziny policyjnej przez 12 godzin dziennie, w której obywatele nie mogą korzystać z Internetu w nocy. Mimo to korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Gambia

Czy VPN jest legalny w Gambii?
tak

Niedawno Gambia poinformowała o wyłączeniu dostępu do Internetu i międzynarodowych połączeń telefonicznych przed wyborami. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w Gambii.

Gruzja

Czy VPN jest legalny w Gruzji?
tak

Gruzja poczyniła znaczne postępy, gdy w kwietniu 2016 r. Trybunał Konstytucyjny cofnął uprawnienia Państwowej Służby Bezpieczeństwa do bezpośredniego dostępu do danych telekomunikacyjnych swoich użytkowników, ale kraj ten nie jest bez winy, jeśli chodzi o cenzurę: rząd Gruzji przekazał kiedyś informacje o blokowaniu WordPress i Youtube, krótko. To powiedziawszy, korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Niemcy

Czy VPN jest legalny w Niemczech??
tak

Niemcy wielokrotnie informowały o swoich próbach cenzurowania Internetu, a niedawno niemiecki minister sprawiedliwości zaproponował przepisy, które pozwalają rządowi monitorować i cenzurować serwisy społecznościowe. Korzystanie z VPN jest jednak legalne w Niemczech.

Ghana

Czy VPN jest legalny w Ghanie?
tak

Będąc jednym z wzorców demokracji w Afryce, korzystanie z sieci VPN jest w Ghanie całkowicie legalne. Jednak nie tak dawno temu świat był zaskoczony, że szef policji Ghany ogłosił zamiar zamknięcia mediów społecznościowych w dniu głosowania, aby zapobiec wykorzystywaniu mediów społecznościowych do „wysyłania wprowadzających w błąd informacji, które mogłyby zdestabilizować kraj”. Ghana od dawna uważany jest za wzór do naśladowania w Afryce, więc wielu było zaskoczonych tą wiadomością. Jednak kraj Afryki Zachodniej ostatecznie nie zakończył działalności.

Grecja

Czy VPN jest legalny w Grecji??
tak

Badania wykazały, że grecki rząd niedawno zainicjował blokowanie treści na dużą skalę, co jest równoznaczne z cenzurą Internetu. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w Grecji.

Grenada

Czy VPN jest legalny na Grenadzie?
tak

Grenada opublikowała kiedyś wiadomość o uchwaleniu prawa, które przewiduje, że ludzie zostaną wysłani do więzienia lub ukarani grzywną w wysokości do 37 000 USD za obrażanie kogoś w Internecie lub za korzystanie z technologii w celu popełnienia „psot”. Niezależnie od tego korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Gwatemala

Czy VPN jest legalny w Gwatemali??
tak

Gwatemala słynie z rutynowego naruszania wolności słowa i prasy obywateli, zwłaszcza poprzez legalizację kilku technik elektronicznego nadzoru, które zagrażają prywatności w Internecie. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Gwinea

VPN jest legalny w Gwinei?
tak

Nie ma wiarygodnych dowodów na to, że rząd ogranicza dostęp do Internetu, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w Gwinei.

Gwinea Bissau

Czy VPN jest legalny w Gwinei Bissau?
tak

W Gwinei Bissau nie ma dowodów na ingerencję w Internet, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Gujana

VPN jest legalny w Gujanie?
tak

Rząd Gujany nie ogranicza dostępu do Internetu, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

H.

Haiti

Czy VPN jest legalny na Haiti??
tak

Około 12 procent Haitańczyków korzysta z Internetu, a nie ma udokumentowanego raportu rządu haitańskiego, który aktywnie próbuje ograniczyć Internet. Korzystanie z VPN jest całkowicie legalne na Haiti.

Honduras

Czy VPN jest legalny w Hondurasie?
tak

Honduras słynie z cenzury mediów, a Internet nie jest zwolniony. Jednak korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Węgry

Czy VPN jest legalny na Węgrzech?
tak

Nie tak dawno temu Węgry przyjęły ustawę, która praktycznie zabrania szyfrowania typu end-to-end w tym kraju, a protesty wybuchły w całej Europie dzięki ustawie o cenzurze mediów i internetu, którą uchwalili Węgry. Korzystanie z VPN jest jednak legalne na Węgrzech.

ja

Islandia

Czy VPN jest legalny na Islandii??
tak

Prezydent Islandii Guoni Thorlacius Johannesson powiedział kiedyś, że powiedziałby, że zakazałby pizzy hawajskiej, gdyby miał taką szansę, ale na szczęście kraj, którym przewodzi, jeszcze nie zakazał korzystania z sieci VPN.

Indie

Czy VPN jest legalny w Indiach?
tak

Indie niedawno ogłosiły wiadomość, kiedy rząd ostrzegł internautów, że grozi im do trzech lat więzienia plus grzywna w wysokości około 4 465 USD za odwiedzanie zabronionych stron internetowych. Nie minęło dużo czasu, zanim indyjski sędzia wyjaśnił, że to tylko nieporozumienie i że odwiedzenie „zabronionej” strony internetowej nie jest nielegalne. Niezależnie od tego kraj jeszcze nie wprowadził zakazu korzystania z VPN.

Indonezja

VPN jest legalny w Indonezji?
tak

Youtube, Reddit i Vimeo to tylko niektóre z najlepszych witryn zablokowanych przez rząd Indonezji. Na szczęście do tych witryn można nadal uzyskać dostęp za pośrednictwem sieci VPN, ponieważ rząd Indonezji jeszcze nie uczynił korzystania z sieci VPN nielegalnym.

Irlandia

Czy VPN jest legalny w Irlandii??
tak

Powszechnie uznaje się, że cenzura Internetu istnieje w Irlandii, ale korzystanie z VPN jest całkowicie legalne na wyspie europejskiej.

Izrael

Czy VPN jest legalny w Izraelu??
tak

Izrael niedawno poinformował o wprowadzeniu ustawy umożliwiającej rządowi blokowanie „podżegających” treści. Jednak w tym kraju odnotowano bardzo niewiele cenzury lub ingerencji w Internet. Korzystanie z VPN jest również legalne.

Włochy

Czy VPN jest legalny we Włoszech?
tak

Włochy niedawno ogłosiły nowości, kiedy zaproponowały ustawę, która wymagała od „kierowników budowy” cenzurowania kpiny w oparciu o sytuację osobistą i społeczną ofiary - eksperci powołali to prawo jako sposób wprowadzenia cenzury. Nie ma wielu dokumentów na temat ingerencji rządu włoskiego w Internet, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

jot

Jamajka

Czy VPN jest legalny na Jamajce?
tak

Nie było wiarygodnego raportu na temat cenzurowania Internetu przez rząd Jamajki. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Japonia

Czy VPN jest legalny w Japonii??
tak

Japonia ma bardzo wysoki wskaźnik penetracji Internetu, wynoszący ponad 90 procent, i pojawiły się doniesienia, że ​​niektóre ustawodawstwa „nieproporcjonalnie karają za określone działania online”. Jednak nie było wiarygodnych doniesień o rządach próbujących cenzurować swoich obywateli korzystających z Internetu, a korzystanie z VPN w tym kraju jest legalne.

Jordania

Czy VPN jest legalny w Jordanii?
tak

Chociaż pojawiły się doniesienia o „lekkiej” cenzurze w Jordanii, szczególnie w przypadku problemów politycznych postrzeganych jako zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, kraj ten ma się dobrze w porównaniu z innymi krajami na Bliskim Wschodzie. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

K.

Kazachstan

VPN jest legalny w Kazachstanie?
tak

Kazachstan jest jednym z krajów, w których istnieje aktywna cenzura internetowa. W rzeczywistości w pewnym momencie rząd regionu południowego Kazachstanu rozłączył się z Internetem i zablokował na pewien czas sieci komórkowe. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Kenia

Czy VPN jest legalny w Kenii?
tak

Kenia jest jednym z niewielu krajów afrykańskich, w których nie ma żadnej cenzury rządowej. Ostatnie pięciomiesięczne badanie OONI nie wykazało praktycznie żadnych śladów cenzury internetowej w tym kraju. Korzystanie z VPN jest również legalne w Kenii.

Kiribati

Czy VPN jest legalne w Kiribati?
tak

Podczas gdy Kiribati bardzo mało korzysta z Internetu - zaledwie 11,5 procent obywateli korzysta z Internetu - nie ma oznak cenzury internetowej ani rządu próbującego ograniczyć dostęp swoich obywateli do Internetu w tym kraju oceanicznym. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Kosowo

Czy VPN jest legalny w Kosowie??
tak

Ustawa o przechwytywaniu telekomunikacji - mająca na celu zapewnienie rządowi dostępu w czasie rzeczywistym do wszystkich danych związanych z komunikacją elektroniczną - wprowadzona przez rząd Kosowa kilka lat spotkała się z mieszanymi uczuciami. Niektórzy uważają, że jest to forma cenzury, podczas gdy inni uważają, że jest to skuteczny sposób walki z przestępczością. Generalnie jednak niewiele było doniesień o rządowej cenzurze lub ingerencji w Internet w Kosowie, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Kuwejt

Czy VPN jest legalny w Kuwejcie??
tak

Kuwejt jest bardzo aktywny, jeśli chodzi o cenzurowanie Internetu, a eksperci krytycznie podchodzą do jego przepisów, które ich zdaniem mogą zostać wykorzystane do ograniczenia wolności wypowiedzi w Internecie i ukierunkowania działań online. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Kirgistan

Czy VPN jest legalny w Kirgistanie??
tak

W Kirgistanie istnieje aktywna cenzura internetowa - dziennikarze internetowi podlegają sankcjom za publikowanie treści krytykujących urzędników państwowych - a także doniesienia o rządach, które aktywnie nadużywają swoich uprawnień inwigilacyjnych (na przykład wyciekając rozmowy telefoniczne między postaciami opozycyjnymi). Jednak korzystanie z VPN w tym kraju jest legalne.

L.

Laos

Czy VPN jest legalny w Laosie??
tak

Laos jest nadpobudliwy, jeśli chodzi o cenzurowanie obywateli i ograniczanie ich działalności internetowej - do tego stopnia, że ​​monitoruje aktywność obywateli poza granicami kraju - szczególnie jeśli chodzi o to, co uważa za „zagrażające bezpieczeństwu narodowemu”. Korzystanie z VPN jest jednak legalne w tym kraju.

Łotwa

Czy VPN jest legalny na Łotwie?
tak

Łotwa to wolny kraj bez udokumentowanych doniesień o cenzurze internetowej lub ingerencji rządu w korzystanie z Internetu przez obywateli. To nawet hostuje najbardziej darmową stronę rosyjską. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju europejskim.

Liban

Czy VPN jest legalny w Libanie??
tak

Kiedy kraj zakazuje filmu Cudowna kobieta ponieważ gwiazda filmowa jest… poczekaj… obywatel Izraela, czy naprawdę musimy zapytać o jej stanowisko w sprawie cenzury internetowej? Jeśli nadal musisz zapytać, korzystanie z VoIP w Libanie jest również nielegalne. Na szczęście nie zastanawiali się jeszcze nad banowaniem VPN.

Lesotho

Czy VPN jest legalny w Lesotho?
tak

Penetracja Internetu w Lesotho jest niska, a mniej niż jedna czwarta obywateli korzysta z Internetu. Jednak niewiele odnotowano, by rząd próbował cenzurować korzystanie z Internetu przez obywateli. Sieci VPN są również legalne w tym kraju.

Liberia

Czy VPN jest legalny w Liberii??
tak

Restrykcyjne ustawodawstwo internetowe Liberii i aktywny nadzór nad obywatelami doprowadziły do ​​dodania go do listy krajów chronionych dziennikarzy (CPJ) w krajach, w których wolność prasy jest ograniczona. Ten kraj jeszcze nie zakazał korzystania z VPN.

Libia

Czy VPN jest legalny w Libii??
tak

Z historią łamania praw człowieka, aktywną cenzurą Internetu i ingerencją rządu Libia wciąż jest wolna, jeśli chodzi o cenzurę rządową. Korzystanie z VPN jest jednak w tym kraju całkowicie legalne.

Liechtenstein

Czy VPN jest legalny w Liechtensteinie?
tak

Liechtenstein jest oceniany bardzo wysoko, jeśli chodzi o wolność prasy, i rząd nie podjął aktywnych wysiłków, by cenzurować Internet. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Litwa

Czy VPN jest legalny na Litwie??
tak

Litwa jest stosunkowo wolnym krajem, jeśli chodzi o wolność prasy i Internetu, ale takie zmiany, jak niedawna nowelizacja ustawy regulującej hazard w Internecie w tym kraju, wywołały spekulacje na temat cenzury. Korzystanie z VPN w kraju jest legalne.

Luksemburg

Czy VPN jest legalny w Luksemburgu?
tak

Luksemburg jest ogólnie wolnym krajem, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu, i nie ma wiarygodnego udokumentowanego raportu, że rząd cenzuruje internet. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

M.

Macedonia

Czy VPN jest legalny w Macedonii??
tak

Nie ma dowodów na cenzurę Internetu lub rząd próbujący ograniczyć dostęp obywateli do Internetu w Macedonii, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Madagaskar

VPN jest legalne na Madagaskarze?
tak

Madagaskar ma bardzo niską penetrację Internetu i pomimo sporadycznej cenzury innych form mediów internet jest stosunkowo bezpłatny. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Malawi

Czy VPN jest legalny na Malawi??
tak

Obecnie nie ma wiarygodnego raportu rządu Malawi, który aktywnie cenzuruje internet lub ingeruje w korzystanie z Internetu przez obywateli. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Malezja

Czy VPN jest legalny w Malezji??
tak

Podczas gdy premier Malezji Najib Razak obiecał kiedyś - w kwietniu 2011 r. - że Malezja nigdy nie będzie cenzurować Internetu, Malezja zaczęła blokować witryny, które zgłosiły skandal korupcyjny premiera w 2015 r. Sądzimy, że to, co jest dobre dla gęsi, nie jest dobre dla wędrowca. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Malediwy

VPN jest legalne na Malediwach?
tak

Chociaż rząd Malediwów rutynowo blokuje strony internetowe, które uważa za niemoralne lub antyislamskie, wciąż jeszcze zakazują korzystania z VPN.

Mali

Czy VPN jest legalny w Mali?
tak

Jak dotąd adopcja Internetu w Mali była bardzo niska, a kraj musi radzić sobie z bardzo powolną i zawodną łącznością. Rząd tak naprawdę nie ingerował w korzystanie z Internetu przez obywateli, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Malta

Czy VPN jest legalny na Malcie??
tak

Niedawno tysiące ludzi wyszło na ulice Malty, aby zaprotestować przeciwko zniesławieniu wprowadzonemu przez maltański rząd, ponieważ uważali, że zostanie on wykorzystany jako pretekst do cenzurowania maltańskich obywateli w Internecie. Rząd Malty odpowiedział, że nie są zainteresowani cenzurą Internetu. Do tej pory rząd maltański nie ingerował aktywnie w korzystanie z Internetu przez obywateli, a korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Wyspy Marshalla

Czy VPN jest legalny na Wyspach Marshalla?
tak

Podczas gdy kraj wyspiarski był ostatnio wyłączony z internetu na ponad 10 dni, wydaje się, że jest to problem ze sprzętem zamiast próby ograniczenia korzystania z Internetu przez obywateli. Rząd nie próbował aktywnie ograniczać korzystania z Internetu przez obywateli, a sieci VPN są nadal legalne w tym kraju.

Mauretania

Czy VPN jest legalny w Mauretanii?
tak

Chociaż rząd Mauretanii jest stroną kilku konwencji dotyczących praw człowieka, istnieją wyraźnie udokumentowane dowody na to, że aktywnie lekceważy te umowy. Strony internetowe zostały aktywnie cenzurowane, blogerzy zostali uwięzieni, a nawet skazani na śmierć, a inne formy łamania praw człowieka zostały dobrze udokumentowane. Korzystanie z VPN jest jednak nadal legalne.

Mauritius

Czy VPN jest legalny na Mauritiusie?
tak

Ustawa o Mauritiusie w sprawie ICT daje rządowi praktycznie wyraźne prawo do blokowania treści w Internecie - ze względu na ich słabe sformułowanie - a akt rzeczywiście był kiedyś używany do blokowania dostępu do Facebooka. Jednak nie było żadnych wiarygodnych raportów rządu Mauritiusa próbujących cenzurować Internet w ostatnim czasie, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Meksyk

VPN jest legalny w Meksyku?
tak

Meksyk jest jednym z najbardziej wolnych krajów Ameryki Łacińskiej, jeśli chodzi o Internet, i chociaż rząd w niewielkim stopniu ingeruje w działania obywateli w Internecie, pojawiły się doniesienia o zagrożeniach dla dziennikarzy ze strony karteli, rządu, a nawet innych dziennikarzy. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Mikronezja

Czy VPN jest legalny w Mikronezji?
tak

Nie było doniesień o rządach próbujących ingerować w działania internetowe obywateli Mikronezji. Korzystanie z VPN jest również legalne w kraju oceanicznym.

Moldova

Czy VPN jest legalny w Mołdawii?
tak

Podczas gdy w Mołdawii doszło do stosunkowo niewielkiej ingerencji w działania obywateli w Internecie, niedawny projekt ustawy wprowadzony przez rząd wywołał krytykę ze strony zainteresowanych stron z branży, którzy twierdzili, że umożliwił rządowi cenzurowanie Internetu. Korzystanie z VPN w Mołdawii jest również legalne.

Monako

Czy VPN jest legalny w Monako?
tak

Pomimo faktu, że internet odgrywa kluczową rolę w rozpowszechnianiu i konsumpcji informacji w Monako - około połowa obywateli Monako korzysta z Internetu - nie było wiarygodnych doniesień o ingerencji rządu w działania obywateli w Internecie. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Mongolia

VPN jest legalny w Mongolii?
tak

Jeśli uważasz, że spotkałeś się z cenzurą, musisz pomyśleć jeszcze raz. Rząd Mongolii ma bazę ponad 700 słów, które umieścił na czarnej liście, w tym słów takich jak „piekło”, „pijany” i „głupek”. Łatwo zgadnąć, że kraj aktywnie cenzuruje aktywność użytkowników w Internecie. Na szczęście korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Czarnogóra

Czy VPN jest legalny w Czarnogórze??
tak

Czarnogóra niekoniecznie ma najlepszą reputację, jeśli chodzi o cenzurę w Internecie - w rzeczywistości niedawno opublikowali informacje o zakazie WhatsApp i Viber w dniu wyborów. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Maroko

Czy VPN jest legalny w Maroku??
tak

Maroko poinformowało o zakazie dostępu do Skype, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger, a nawet dostępu VoIP w tym kraju, ale kraj Afryki Północnej jeszcze nie zakazał korzystania z VPN.

Mozambik

Czy VPN jest legalny w Mozambiku?
tak

Rząd Mozambiku został niedawno przyłapany na szpiegowaniu swoich obywateli - szpiegostwo obejmowało szereg działań, w tym słuchanie rozmów telefonicznych, czytanie wiadomości tekstowych, czytanie wiadomości WhatsApp, monitorowanie aktywności w mediach społecznościowych i zasadniczo mówienie obywatelom: „aresztowano! Twój sekret jest w naszych rękach. ”Na szczęście jeszcze nie zakazali korzystania z VPN.

Myanmar

Czy VPN jest legalny w Myanmarze?
tak

Chociaż Myanmar raz informował o próbach ingerowania w dostęp do Internetu swoich obywateli, nawet po zablokowaniu Facebooka i szpiegowaniu obywateli, kraj staje się coraz bardziej wolny i odpowiada prawom obywateli, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

N.

Namibia

VPN jest legalny w Namibii?
tak

Chociaż często zdarza się, że rząd Namibii grozi dziennikarzom, Internet w tym kraju jest na ogół znacznie bezpieczniejszym miejscem, a rząd nie udokumentował prób ingerowania w działania obywateli w Internecie. Korzystanie z VPN jest również legalne w Namibii.

Nauru

Czy VPN jest legalny w Nauru?
tak

Rząd Nauru postanowił niedawno zablokować niektóre strony, w tym Facebooka, w celu ochrony swoich obywateli przed „nadużyciami”. Tak, wiemy, zachichotaliśmy również, gdy czytamy wiadomości. Na szczęście rząd nie zdecydował się zakazać sieci VPN, aby chronić swoich obywateli przed „złośliwymi hakerami i złodziejami danych”. Lol!

Nepal

VPN jest legalny w Nepalu?
tak

Chociaż nepalski rząd nie jest znany z monitorowania aktywności online, nie ma wątpliwości co do zamiaru cenzurowania działań obywateli w Internecie. Korzystanie z VPN jest jeszcze zabronione w tym kraju.

Holandia

Czy VPN jest legalny w Holandii??
tak

Wskaźnik penetracji Internetu w Holandii

Ponieważ prawie wszyscy jego obywatele korzystają z Internetu - z wskaźnikiem penetracji wynoszącym 93 procent w 2014 r. - Internet jest podstawową częścią codziennych działań obywateli Holandii i jest ogólnie wolnym krajem, jeśli chodzi o Internet. Korzystanie z VPN jest również całkowicie legalne w tym kraju.

Nowa Zelandia

Czy VPN jest legalny w Nowej Zelandii?
tak

Rząd Nowej Zelandii aktywnie monitoruje aktywność użytkowników Internetu, a rząd zainstalował filtr internetowy w 2010 r., Ale nie było wiarygodnych doniesień o cenzurze i tłumieniu Internetu. Korzystanie z VPN w tym kraju jest jednak legalne.

Nikaragua

Czy VPN jest legalny w Nikaragui??
tak

Chociaż rząd Nikaragui nie ograniczył aktywności użytkowników w Internecie, organizacje pozarządowe twierdziły, że rząd monitoruje ich e-maile. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Niger

Czy VPN jest legalny w Nigrze??
tak

Tak naprawdę nie było doniesień o tym, że rząd w Nigerii cenzuruje Internet, i jest to dość zaskakujące, biorąc pod uwagę doniesienia o łamaniu praw człowieka i karaniu dziennikarzy krytykujących rząd. Ma to jednak sens, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że zaledwie 2 procent obywateli korzystało z Internetu w 2014 roku. Sądzimy, że internet jest wciąż zbyt mały, aby zasługiwać na uwagę rządu. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Nigeria

Czy VPN jest legalny w Nigerii?
tak

Podczas gdy w Nigerii jest niewielka ingerencja i cenzura internetowa, niedawny projekt ustawy o mediach społecznościowych, który został wywołany przez rząd, wzbudził kontrowersje, jest częścią trendu, w którym narody afrykańskie koncentrują się na kontrolowaniu aktywności obywateli w Internecie. Korzystanie z VPN jest jednak legalne w tym kraju.

Norwegia

Czy VPN jest legalny w Norwegii?
tak

Z około 97 procentami Norwegów korzystających z Internetu, kraj ten ma jeden z najwyższych wskaźników penetracji Internetu. Nie było również wiarygodnych raportów rządu próbującego ograniczyć dostęp do Internetu, a korzystanie z VPN w kraju jest całkowicie legalne.

P.

Pakistan

Czy VPN jest legalny w Pakistanie?
tak

Youtube, Facebook, Flickr, a nawet Wikipedia zostały zablokowane w tym kraju - niedawno zniesiono zakaz Youtube. Istnieje również filtrowanie internetowe w celu filtrowania treści i wyników wyszukiwania pokazywanych obywatelom. Jednak korzystanie z VPN nie jest jeszcze zabronione w tym kraju.

Palau

VPN jest legalny w Palau?
tak

Nie ma udokumentowanego raportu o cenzurze internetowej w Palau, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Palestyna

Czy VPN jest legalny w Palestynie??
tak

Doniesiono, że rząd palestyński aktywnie cenzuruje działalność internetową swoich obywateli, a także media opozycyjne. Rząd palestyński zamknął także kilka stron internetowych. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Panama

Czy VPN jest legalny w Panamie?
tak

Nie ma udokumentowanego raportu rządu panamskiego ograniczającego dostęp obywateli do Internetu, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Papua Nowa Gwinea

Czy VPN jest legalny w Papui Nowej Gwinei?
tak

Rząd nie podjął żadnych aktywnych działań w celu ograniczenia dostępu obywateli do Internetu, ale niedawno wprowadzone prawo o cyberprzestępczości zmienia ten pogląd - wielu uważa, że ​​wprowadzono je jako pretekst, aby dać rządowi wyraźne uprawnienia do cenzury Internet. Korzystanie z VPN jest legalne w Papui Nowej Gwinei.

Paragwaj

Jest VPN legalny w Paragwaju?
tak

Paragwaj jest wolnym krajem, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu i prawa, i rząd nie podjął żadnych czynnych działań, aby ograniczyć dostęp użytkowników do Internetu. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Peru

Czy VPN jest legalny w Peru?
tak

Peru zapewnia bezpieczne i bezpłatne środowisko Peruwiańczykom korzystającym z Internetu w tym kraju, a rząd nie próbował ograniczać aktywności użytkowników online. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Filipiny

VPN jest legalny na Filipinach?
tak

W ostatnim czasie rząd Filipin nie podjął żadnych wysiłków, aby uniemożliwić Filipińczykom dostęp do Internetu. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Polska

Czy VPN jest legalny w Polsce??
tak

Podczas gdy Polska jest ogólnie oceniana jako wolny kraj, jeśli chodzi o korzystanie z Internetu i poszanowanie praw obywateli do Internetu, nowe prawo antyterrorystyczne i inwigilacyjne wprowadzone przez rząd - dające rządowi prawo do blokowania stron internetowych - zostało objęte ostra krytyka. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Portugalia

Czy VPN jest legalny w Portugalii?
tak

Nie było żadnego wiarygodnego udokumentowanego raportu o tym, że rząd Portugalii próbuje ingerować lub ograniczać dostęp do Internetu swoim obywatelom, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Q

Katar

Czy VPN jest legalny w Katarze??
tak

Podczas gdy Katar zasadniczo blokuje nieprzyzwoite treści lub treści, które uważa za krytyczne wobec islamu, niewinne strony również zostały zablokowane bez wyjaśnienia. Rząd wielokrotnie wyjaśniał, że nie odgrywa żadnej roli w blokowaniu jakiejkolwiek witryny; ustanawiają prawo i pozostawiają ISP. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju na Bliskim Wschodzie.

R

Rumunia

Czy VPN jest legalny w Rumunii??
tak

Chociaż Rumunia była stosunkowo wolna, jeśli chodzi o prawa użytkowników do Internetu, spotkała się z krytyką za wprowadzenie prawa mającego na celu kontrolowanie witryn hazardowych w tym kraju - wielu twierdziło, że prawo to można łatwo wykorzystać do cenzurowania działań internetowych obywateli. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Rwanda

Czy VPN jest legalny w Rwandzie?
tak

Rząd Rwandy został przyłapany na blokowaniu niezależnych stron internetowych gazet, a także stron należących do opozycji - rząd został również przyłapany na szpiegowaniu użytkowników Internetu. Jednak korzystanie z VPN musi być jeszcze nielegalne.

S.

Saint Kitts i Nevis

Czy VPN jest legalny w Saint Kitts i Nevis?
tak

Nie było doniesień o próbach ograniczenia dostępu do Internetu w tym kraju, a korzystanie z VPN jest legalne.

święta Lucia

Czy VPN jest legalny na Saint Lucia?
tak

Nie ma doniesień o rządach próbujących cenzurować Internet w Saint Lucia, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Saint Vincent i Grenadyny

Czy VPN jest legalny na Saint Vincent i Grenadynach?
tak

Nie ma wiarygodnych doniesień o tym, że rząd próbuje ograniczyć obywatelom dostęp do Internetu w Saint Vincent i Grenadynach, ale ostatnie ustawodawstwo wprowadzone przez rząd wywołało krytykę ze względu na klauzule, które pozwalają na wykorzystanie go do cenzurowania treści online. Korzystanie z VPN jest legalne w tym karaibskim kraju.

Samoa

Czy VPN jest legalny na Samoa?
tak

Nie ma wiarygodnych doniesień o ingerencji rządu Samoa w prawa i korzystanie z Internetu przez obywateli, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

San Marino

Jest VPN legalny w San Marino?
tak

San Marino jest wolnym krajem, jeśli chodzi o prawa do Internetu, i nie udokumentowano żadnej ingerencji rządu w prawa obywateli do Internetu. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Czy VPN jest legalny na Wyspach Świętego Tomasza i Książęca?
tak

Nie ma wiarygodnych dowodów na to, że rząd próbuje ingerować w Internet w tym kraju środkowoafrykańskim, a korzystanie z VPN jest całkowicie legalne.

Arabia Saudyjska

Czy VPN jest legalny w Arabii Saudyjskiej?
tak

Arabia Saudyjska aktywnie cenzuruje działalność internetową swoich użytkowników, a The Guardian nazwał ją kiedyś liderem arabskich reżimów w cenzurze internetowej. Dziennikarze i blogerzy muszą uzyskać specjalną licencję od Ministerstwa Informacji. Z jakiegoś powodu i nie wiemy, dlaczego ten rząd jeszcze całkowicie zakazał korzystania z VPN w tym kraju.

Szkocja

Czy VPN jest legalny w Szkocji??
tak

W Szkocji zdarzały się przypadki cenzury online, szczególnie w przypadku delikatnych kwestii. W raporcie stwierdzono, że witryny należące do organizacji charytatywnych zajmujących się problemami seksu, palenia, narkotyków, zdrowia psychicznego i nadużyć zostały zablokowane przez głównych dostawców usług internetowych z powodu obecności poufnych słów kluczowych na tych stronach..

Na szczęście korzystanie z VPN jest w Szkocji całkowicie legalne.

Senegal

VPN jest legalny w Senegalu?
tak

Chociaż wielu uważa Senegal za zasadniczo wolny od cenzury internetowej, wielu podniosło brwi na temat swojej ustawy o cyberprzestępczości, dekretu o szyfrowaniu i innych przepisów, które według nich dają rządowi prawo do cenzury korzystania z Internetu w kraju, jeśli tego chcą. Korzystanie z VPN jest jeszcze zalegalizowane w tym kraju.

Serbia

Czy VPN jest legalny w Serbii?
tak

Przełączanie stron internetowych w tryb offline za krytykowanie wyników rządu, zatrzymywanie ludzi za „rozpowszechnianie fałszywych wiadomości i paniki” (czytaj: faktycznie krytykowanie rządu na Facebooku za słabe wyniki i kłamstwa) oraz wiele innych okrucieństw w Serbii nie jest niczym niezwykłym. Faktem jest, że rząd Serbii narusza prawa do Internetu. Muszą jednak nielegalnie korzystać z VPN.

Seszele

VPN jest legalny na Seszelach?
tak

Pojawiły się doniesienia o rządach próbujących ograniczyć dostęp obywateli do Internetu na Seszelach, zwłaszcza gdy próbują tłumić działaczy opozycji. Jednak korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Sierra Leone

Czy VPN jest legalny w Sierra Leone?
tak

Nie ma udokumentowanego raportu rządu próbującego ingerować w korzystanie z Internetu przez obywateli, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Singapur

Czy VPN jest legalny w Singapurze?
tak

Polityczne strony internetowe zostały zamknięte, krytykowano rząd, a inne formy cenzury udokumentowano w Singapurze. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w tym kraju.

Słowacja

Czy VPN jest legalny na Słowacji?
tak

Stwierdzono niewielkie przypadki ingerencji rządu w prawa obywateli do korzystania z Internetu w tym kraju, a korzystanie z VPN w tym kraju jest obecnie legalne.

Słowenia

Czy VPN jest legalny w Słowenii?
tak

Przy ponad 73 procentach Słoweńców korzystających z Internetu, adopcja Internetu jest dość wysoka w Słowenii. Nie ma wiarygodnego raportu rządu próbującego cenzurować Internet w tym kraju, a korzystanie z VPN jest obecnie legalne.

Wyspy Salomona

Jest VPN legalny na Wyspach Salomona?
tak

Chociaż w tym oceanicznym kraju penetracja Internetu jest bardzo niska, nie ma udokumentowanego raportu rządu próbującego ingerować w dostęp obywateli do Internetu. Korzystanie z VPN jest również legalne w tym kraju.

Somali

Czy VPN jest legalny w Somalii?
tak

Ponieważ rząd Somalii rutynowo blokuje strony internetowe krytyczne wobec jego działalności, nie ma wątpliwości, że istnieje cenzura internetowa. Jednak korzystanie z VPN nie jest jeszcze zabronione.

Afryka Południowa

Czy VPN jest legalny w Afryce Południowej?
tak

Republika Południowej Afryki ogłosiła wiadomość, kiedy rząd wprowadził ustawę „Polityka regulacyjna online”, którą wielu twierdziło, że jest najgorszym prawem cenzury internetowej w Afryce. Kraj ten był jednak ogólnie wolny, jeśli chodzi o prawa obywateli do Internetu. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Korea Południowa

Czy VPN jest legalny w Korei Południowej?
tak

Korea Południowa wielokrotnie informowała o monitorowaniu i cenzurze aktywności użytkowników w Internecie. Korzystanie z VPN jest jednak legalne w tym kraju.

Południowy Sudan

Czy VPN jest legalny w Sudanie Południowym?
tak

Podczas gdy w Sudanie Południowym penetracja Internetu jest niska, rząd cenzuruje aktywność obywateli w Internecie. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Hiszpania

Czy VPN jest legalny w Hiszpanii??
tak

Chociaż Hiszpania jest ogólnie wolnym krajem, jeśli chodzi o prawa obywateli do Internetu, niedawno opublikowała informacje, gdy partia premiera zaproponowała zakaz memów w mediach społecznościowych. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Sri Lanka

Jest VPN legalny na Sri Lance?
tak

Pojawiły się doniesienia o tym, że rząd Sri Lanki cenzuruje aktywność internetową swoich obywateli i blokuje witryny krytyczne wobec rządu. Jednak korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Sudan

Czy VPN jest legalny w Sudanie??
tak

Wyłączenia internetowe, napady na kawiarnie internetowe i aresztowania internautów nie są rzadkością w Sudanie. Jednak kraj poprawia się pod względem wolności Internetu dla swoich obywateli. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Surinam

Czy VPN jest legalny w Surinamie?
tak

Nie ma wiarygodnego raportu na temat rządu próbującego cenzurować korzystanie z Internetu przez obywateli, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Suazi

Czy VPN jest legalny w Suazi?
tak

Chociaż pojawiły się doniesienia o tym, że rząd aktywnie monitoruje korzystanie z Internetu przez obywateli, nie było żadnych doniesień o cenzurze działań internetowych obywateli. Korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

Szwecja

Czy VPN jest legalny w Szwecji??
tak

Z ponad 91 procentami obywateli korzystających z Internetu Szwecja ma jeden z najwyższych wskaźników penetracji Internetu na świecie. Nie było żadnych wiarygodnych doniesień o ingerencji rządu w działania obywateli w Internecie, a korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Szwajcaria

Czy VPN jest legalny w Szwajcarii??
tak

Podczas gdy Szwajcaria jest wolnym krajem pod względem wolności w Internecie, 65,5% obywateli głosowało w referendum za poparciem projektu ustawy, który przyznaje rządowi uprawnienia do szpiegowania aktywności obywateli w Internecie. Korzystanie z VPN jest legalne w tym kraju.

Syria

Czy VPN jest legalny w Syrii??
tak

Syria ma długą historię nadużywania praw człowieka i cenzury internetowej, ale korzystanie z VPN jest obecnie legalne w tym kraju.

T.

Tajwan

Czy VPN jest legalny na Tajwanie?
tak

Ten kraj Azji Wschodniej zaproponował kilka lat temu ustawę, która da Chinom podobne uprawnienia do cenzurowania Internetu, ale jak dotąd nie było doniesień o rządach cenzurujących Internet lub zakazujących korzystania z VPN.

U

Wielka Brytania (UK)

Czy VPN jest legalny w Wielkiej Brytanii (UK)?
tak

W przeciwieństwie do ogólnych założeń, Wielka Brytania nie jest całkowicie darmowa, jeśli chodzi o oskarżenia o cenzurę - poinformowała o aktywnym zakazie VPN pod pretekstem „ochrony dzieci”. Jednak korzystanie z VPN jest nadal legalne w Wielkiej Brytanii.

Stany Zjednoczone Ameryki (USA)

Czy VPN jest legalny w Stanach Zjednoczonych (USA)?
tak

W 2014 r. USA zostały dodane do listy „wrogów Internetu” Reportera Bez Granic za podważenie „zaufania do Internetu i własnych standardów bezpieczeństwa”. Pierwsza poprawka chroni wolność słowa i prasy obywateli oraz USA nie stara się cenzurować Internetu, było zbyt wiele przecieków na temat tajnych działań rządu w zakresie inwigilacji. Jednak korzystanie z VPN jest w kraju całkowicie legalne.

Sprawdź, czy VPN są legalne w twoim kraju:

Jeśli szukasz dobrej i niezawodnej usługi VPN, przeczytaj nasze recenzje VPN tutaj.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me