Recenze ProXPN

Přestože je proXPN v odvětví online bezpečnosti téměř deset let, je stále ve hře VPN relativně neznámým hráčem.


Až na pár poznámek, které jsem viděl na jiných webech, jsem nikdy moc nevěděl o proXPN ani o tom, jak jejich služby fungují, dokud jsem jej nezačal používat pro účely tohoto přezkumu a podle mého názoru je to docela vážná červená vlajka.

Otázka, na kterou jsem odpověděl, je jednoduchá,

Je relativní anonymita proXPN kvůli subdodavatelské službě nebo marketingu podoblasti?

V průběhu této kontroly zodpovím tuto otázku a podrobně se věnuji službám proXPN.

Budu analyzovat rychlosti, funkce a kompatibilitu svého placeného i bezplatného klienta VPN, abych zjistil, zda si společnost zaslouží vaše těžce vydělané peníze (upozornění spojlerů: pravděpodobně to ne). Než se ale do této recenze ponořím, věnujme chvíli chvíli pohledu na společnost za proXPN.

 • Co je proXPN?
 • Funkce proXPN
 • Je proXPN bezpečný?
 • Nevýhody proXPN
 • Jak používat proXPN
 • Závěr recenze proXPN

Co je proXPN?

recenze a domovská stránka proXPN

Společnost proXPN byla založena v roce 2009 a je zřejmým veteránem v odvětví VPN.

Po více než 8 letech v podnikání vyvinula proXPN jednoduchý a přímý software Freemium VPN, který lze použít na většině hlavních zařízení.

Základní uživatelé jsou omezeni na Kompatibilita s Windows a Mac vzhledem k tomu, že prémioví zákazníci mají přístup k plně kompatibilnímu softwaru, který pracuje s:

 • Okna
 • Mac
 • Linux
 • iOS
 • Android

ProXPN se sídlem v Nizozemsku se nachází na devíti očích, což výrazně zvyšuje možnost vládního vniknutí nebo dohledu.

Přehled ProXPN

CELKOVÁ ŘADA: 46
POUŽITELNOST: Není příliš uživatelsky přívětivý
ZÁZNAM SOUBORŮ: Žádné protokolování
UMÍSTĚNÍ: 4 země, 21 serverů
PODPĚRA, PODPORA: Dobrá podpora zákazníků s prémiovým předplatným
ÚPRAVA: Povoleno
NETFLIX: Bloky Netflix USA
ENCRYPTION / PROTOKOL: 2408-bitový šifrovací klíč, 512-bitový šifrovací tunel; OpenVPN, PTPP
NÁKLADY: 6,25 $ / měsíc
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.proXPN.com

Funkce ProXPN (ne moc)

proXPN nabízí svým uživatelům bezplatné i placené verze softwaru a rozdíly mezi nimi, kterých se dotknu později, jsou docela významné.

Bohužel ani jejich bezplatný ani placený software nepřináší na stůl nic zvláštního nebo zvláštního.

Nabízejí skromný výběr serveru pouze s několika místy z čeho vybírat, většina z nich je ve Spojených státech.

Na rozdíl od mnoha jejich konkurentů nabízí proXPN neomezený přenos dat a doba připojení k jejich zdarma i placeným uživatelům, ale to je asi pokud jde o jejich stránku „Funkce“.

Pokud jste trochu překvapeni, jak krátká je tato konkrétní část recenze, nejste sami. ProXPN nabízí jeden z nejvíce barebone a žádné ozdobné VPN, které jsem kdy viděl.

Existuje velmi málo pokročilých funkcí nebo bonusů a dokonce i většina začínajících uživatelů VPN najde svůj krátký seznam funkcí zcela ohromující.

Avšak to, že VPN nenabízí množství dalších funkcí a nastavení, neznamená, že se nemůže uplatnit s výjimečnou rychlostí a bezpečností..

Bohužel se zdá, že proXPN se nijak zvlášť nezajímá o žádné oblasti své služby.

Jejich seznam kompatibilních zařízení je také relativně malý.

Zde je oficiální seznam aktuálně podporovaných zařízení z jejich webu:

 • Okna
 • Mac
 • Linux
 • Android
 • iOS

Můžete připojit až čtyři zařízení současně. Jak však můžete vidět z výše uvedeného seznamu, právě teď nenabízí žádnou podporu směrovačům, chytrým televizorům ani herním konzolím.

Je proXPN bezpečný?

Bezpečnost (nebo její nedostatek) jakéhokoli poskytovatele VPN závisí na čtyřech věcech: jurisdikci společnosti, zásadách protokolování, standardech šifrování a dostupných protokolech.

Jak jsem již zmínil, proXPN má centrálu v Nizozemsku, člen devítileté aliance, a proto je vůči vládnímu zásahu výrazně otevřenější než poskytovatel VPN v zemi, která není stranou aliance..

proXPN má však velmi přísná žádná logovací politika že ve svých zásadách ochrany osobních údajů jasně uvádějí:

politika protokolování proXPN

S ohledem na dostupné protokoly je proXPN poměrně omezený a umožňuje svým uživatelům pouze připojení pomocí OpenVPN a PTPP.

Ačkoliv bych rád viděl více protokolů, které jsou k dispozici, jejich nedostatek dostupných protokolů není úplně jistotou, protože OpenVPN je jedním z nejrychlejších a nejbezpečnějších protokolů, které jsou v současné době k dispozici..

Jejich šifrovací standardy na druhou stranu představují pro potenciální zákazníky velmi vážný problém.

Dotčeným standardem je pouze 2408bitový šifrovací klíč a 512bitový šifrovací tunel.

Pro ty z vás, kteří nejsou obeznámeni s šifrovacími standardy, je 512bitové šifrování neuvěřitelně zranitelné a může jej snadno rozbít každý hacker, který stojí za jeho sůl.

Vzhledem k tomu, že téměř každá jiná VPN na trhu používá bezpečnější (a otevřený zdrojový) šifrování AES-256, které se od tohoto psaní ještě musí rozbít, jedná se o zásadní chybu v záznamu proXPN a vážný problém s jakoukoli bezpečností vědomý zákazník.

Cena a plán proXPN ZDARMA

Na rozdíl od mnoha jejich konkurentů jsou rozdíly mezi bezplatnými a placenými plány proXPN bolestně zřejmé.

Zde je stručný přehled toho, jak se plány liší.

zdarma proXPN vs. placený plán

V průběhu této kontroly jsme primárně diskutovali o kvalitě prémiového účtu proXPN a, jak jste pravděpodobně zjistili, je to naprosto nevýrazné.

S ohledem na to by mělo být jako malé překvapení zjistit, že jejich bezplatná služba VPN je ještě nevýraznější a je vybavena takovým chmurným výběrem funkcí a serverů, že je vše, ale nepoužitelné.

Největší a nejdůležitější rozdíl mezi jejich placenými a bezplatnými plány je, že proXPN není kompatibilní s Androidem nebo iOS, pokud upgradujete na prémiový účet.

To je obrovský problém, když si uvědomíte, že většina lidí dělá většinu svého prohlížení na mobilních zařízeních.

S bezplatným účtem rychlost VPN a výběr serveru téměř neexistuje a sdílení souborů P2P je přístupné pouze platícím zákazníkům.

Jednoduše řečeno, bezplatná VPN proXPN je jednou z nejhorších, jakou jsem kdy viděl.

Vzhledem k této skutečnosti se mnozí z vás asi zajímají, kolik vás to bude stát, když získáte přístup k jejich prémiovým funkcím.

Překvapilo mě, když jsem zjistil, že i přes jejich nevýraznou službu proXPN účtuje velmi základní sazbu za velmi základní produkt.

proxpn aktuální ceny

Na rozdíl od většiny poskytovatelů VPN proXPN nenabízí měsíční balíček ani striktně zlevněný 24měsíční tarif.

Místo toho nabízejí tři, šest a dvanáctiměsíční cenové plány.

Zde je rozpis.

3 měsíce:

 • 9,98 $ měsíčně
 • 29,98 $ účtováno čtvrtletně
 • 0% úspory

6 měsíců:

 • 8,33 $ měsíčně
 • 49,95 $ účtováno dvakrát ročně
 • 17% úspor

12 měsíců:

 • 6,25 $ měsíčně
 • Ročně se účtuje 74,95 $
 • Úspora 37%

Když jsem zkontroloval více než 30 VPN, mohu to upřímně říct neexistuje způsob, jak ospravedlnit sazbu, kterou se proXPN snaží účtovat. Existuje mnohem levnější (a lepší) VPN.

Vzhledem k jejich neuspokojivým rychlostem, vybíravému výběru serveru a snadno hackovatelným šifrovacím standardům prostě neexistuje důvod, proč by si někdo vybral proXPN nad některým ze svých konkurentů.

Například ExpressVPN (recenze), jedna z mých oblíbených VPN, nabízí rychlosti stahování dvakrát rychlejší než proXPN a nabízí jeden z nejbezpečnějších VPN programů, se kterými jsem se kdy setkal.

Pokud máte zájem o rychlé VPN, zvažte čtení tohoto srovnání.

Ale vraťme se k této záležitosti.

Dalším vážným problémem pro každého, kdo se chce stát zákazníkem proXPN, je to, že přísně omezuje, jak si můžete koupit jejich VPN a nenabízejí žádné anonymní způsoby platby. Pokud se vám nedaří platit kartou Visa, MasterCard nebo PayPal, měli byste pravděpodobně začít hledat jinou VPN.

Nicméně, na jejich obranu, všechny platby jsou kryty 30denní žádnými otázkami záruka vrácení peněz to nemá žádná omezení šířky pásma nebo omezení připojení.

Pokud si tedy zakoupíte členství v proXPN a rozhodnete se, že to pro vás není správné (což je pravděpodobné), můžete získat plnou náhradu za částku nákupu, pokud odešlete svou žádost do jednoho měsíce od počátečního nákupu.

Nevýhody proXPN

1. Pomalá rychlost (pouze ~ 40 Mbps ze 100 Mbps)

Mimo specifických funkcí, jako je kompatibilita P2P, blokování adblock a „odblokovačů“ odblokovačů Netflix, se většina lidí při nákupu VPN stará jen o tři věci:

Zabezpečení, cena a rychlost.

Dotknu se rozdílů mezi bezplatnými a placenými předplatnými proXPN a cenovými balíčky, které jsou k dispozici za minutu, ale nejdřív chci diskutovat o rychlosti stahování.

Aby byla tato kontrola přesná, připojil jsem zařízení k několika různým serverům a pomocí nástroje speedtest.net určil, jak moc proXPN škrtilo moje připojení.

Pro každý test jsem použil připojení 100 Mb / s umístěné uvnitř EU.

rychlost stahování a nahrávání proXPN

Server EU:

 • PING: 39 ms
 • Stahování: 40,3 Mbps
 • Nahrávání: 6,05 Mb / s

US Server:

 • PING: 119 ms
 • Stahování: 16,14 Mbps
 • Nahrávání: 5,56 Mb / s

UK Server:

 • PING: 69 ms
 • Stahování: 40,15 Mbps
 • Nahrávání: 5,25 Mb / s

Jako vždy, měli byste tyto testy absolvovat se zrnem soli, protože se mohou velmi lišit a jsou závislé na řadě nekontrolovatelných proměnných. Jak již bylo řečeno, testovali jsme zde více než 70 VPN na serveru TheBestVPN.com, takže máme docela přesné měřítko, s nímž můžeme porovnat výsledky. 

I když to nejsou nejhorší rychlosti, jaké jsem kdy viděl pro freemiovou VPN, nejsou ani zdaleka tak rychle považovány za „rychlé“..

Servery ve Velké Británii a EU běží na přijatelných, ale pomalých 40 Mb / s, ale americké servery ohraničují nepoužitelné, s nejrychlejšími rychlostmi stahování dosahujícími pouze 16 Mb / s.

To je další vážný problém pro mnoho potenciálních zákazníků, zejména když vezmete v úvahu, kolik konkurentů proXPN nabízí rychlosti, které jsou dvakrát rychlejší za méně než polovinu ceny.

2. Žádný Netflix (Torrenting je povolen)

Od roku 2016, kdy Netflix zavedl zákaz proxy, VPN a odblokování, mají společnosti, které našli způsob, jak tato omezení obejít, obrovskou výhodu oproti konkurenci..

Bohužel proXPN nemá žádné takové výhody.

Jejich služby jsou s Netflixem zcela nekompatibilní, Hulu a další běžné podobné streamingové služby, díky nimž je proXPN špatnou volbou pro každého, kdo hledá přístup k americké / britské verzi Netflixu z jiných zemí.

Naštěstí jsou jejich služby a servery přátelské pro P2P / torrenting a začlenění funkce kill-switch umožňuje beztrestně stahovat, protože víte, že i když bude vaše připojení přerušeno, vaše poloha a identita budou stále v bezpečí.

3. Kvalita podpory zákazníků - Žádný živý chat!

Ačkoli proXPN má spoustu věcí špatně Existuje jedna výhoda používání prémiové služby proXPN je, že nabízejí výjimečnou zákaznickou podporu ve formě e-mailu, Twitteru a telefonické podpory.

ProxPN Kontaktujte nás

Zavolal jsem na číslo podpory a byl jsem ohromen, když jsem zjistil, že můj dotaz byl vyřízen během několika minut od mého hovoru.

Také jsem poslal e-mail jejich týmu zákaznických služeb, aby zjistil rychlost jejich online podpory a po pouhých dvou hodinách byla moje otázka důkladně zodpovězena.

E-mail s podporou ProxPN
odpověď na lístek zákaznické podpory proXPN

Po prohlédnutí některých dalších hodnocení služeb proXPN od třetích stran jsem zjistil, že téměř každý měl podobně pozitivní zkušenost s týmem zákaznických služeb bez ohledu na to, jakou metodu použili ke kontaktu se společností.

Pokud vezmeme v úvahu všechny body proti proXPN, jedná se o vítaný dech čerstvého vzduchu v jinak zatuchlém přehledu.

Jak používat proXPN

Pokud jste se rozhodli, že chcete použít nebo zakoupit proXPN, proces instalace je poměrně jednoduchý.

Než budete moci používat jejich bezplatnou službu nebo zakoupit placené předplatné, musíte si na svém webu založit účet.

Vytvoření účtu bohužel vyžaduje e-mailovou adresu, takže pokud hledáte VPN s vysokou úrovní anonymity, proXPN není.

Jakmile si vytvoříte účet, musíte se rozhodnout, zda chcete pokračovat v placené nebo bezplatné verzi svého produktu.

Pokud si chcete koupit placené předplatné, jednoduše klikněte na tlačítko Koupit nyní na stránce s cenami a postupujte podle pokynů, které vidíte pomocí vybraného způsobu platby.

Poté stáhněte a spusťte soubor pro příslušné zařízení.

Stahování proxpn

Postupujte podle pokynů na obrazovce a dokončete Průvodce nastavením a poté spusťte proXPN, abyste mohli začít.

instalace proxpn

Po spuštění proXPN budete požádáni o přihlášení pomocí informací o účtu, které jste právě vytvořili.

přihlášení proxpn

Zobrazí se hlavní panel, kde si můžete vybrat server, protokol připojení a změnit nastavení VPN.

klient proxpn

Chtěl bych zdůraznit, že když jsem vytvářel tuto recenzi, zakoupil jsem si a stáhl proXPN do mého Windows zařízení a nemohl jsem spustit jejich software poprvé, když jsem jej stáhl.

Restartoval jsem zařízení a pokusil se znovu k ničemu.

Abych skutečně mohl používat VPN proXPN, byl jsem nucen ručně vymazat všechny lokální soubory a poté je znovu stáhnout a znovu projít instalačním procesem.

Jak vrátit peníze nebo zrušit prémiový nákup proXPN

Pokud se rozhodnete, že chcete vrátit cenu proXPN (což je docela pravděpodobné, vezmeme-li v úvahu vše, o čem jsem v této recenzi diskutoval), je tento proces ve skutečnosti celkem jednoduchý.

Neexistují žádná omezení šířky pásma ani připojení a pokud odešlete svou jízdenku do 30 dnů od původního nákupu, proces vrácení peněz je rychlý a bezbolestný.

Kdykoli během prvního měsíce předplatného můžete jednoduše odeslat podpůrnou vstupenku požadující vrácení peněz a peníze byste měli na svůj účet vrátit do 5 až 7 pracovních dnů..

Závěr recenze ProXPN

Po téměř deseti letech podnikání byste předpokládali, že jakákoli společnost VPN by byla schopna vytvořit software, který by byl přinejmenším použitelný.

Jak však pravděpodobně víte, s proXPN to prostě není pravda.

Rychlosti stahování jsou pomalé, software je nespolehlivý, a díky jejich krutým šifrovacím standardům jsem váhal používat svou VPN pro něco jiného než nějaké lehké procházení webu.

Když se zaměřujete na prémiovou cenovou značku, omezené funkce a nepoužitelný bezplatný servis, snažím se pochopit, jak společnost zůstala v podnikání posledních osm let..

Na jejich obranu nabízí proXPN výjimečný zákaznický servis a skvělou politiku protokolování nulové hodnoty, ale tito maličtí profíci se ani nepřibližují k vyvážení nevýhod.

Řeknu, že proXPN je jako společnost výjimečně transparentní a čestný o svých službách, což je osvěžující, i když jejich poctivost neudělá nic pro zlepšení propastové kvality jejich produktu..

Na konci dne, ProXPN prostě nemůžu doporučit nikomu, kdo hledá vysoce kvalitní (nebo dokonce použitelnou) VPN.

Pokud hledáte alternativu k proXPN, doporučuji podívat se na naše důkladné recenze ExpressVPN, soukromý přístup k internetu nebo surfshark..

P.S. Vždy mě zajímají uživatelské recenze, takže pokud jste už dříve používali proXPN, neváhejte a nechte svoji recenzi níže. Pokud vaše zkušenost odpovídá mně, v pohodě. Pokud tomu tak nebylo, je to v pořádku!

Přidejte si vlastní recenzi ProXPN

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me