ProtonVPN Recenze

ProtonVPN pochází ze stejných mozků CERN Scientist a Harvard Physics PhD za ProtonMail, největší šifrovanou e-mailovou sítí na světě.


Proto již na jednom místě vytvořili bezplatnou a šifrovanou službu ochrany soukromí na internetu. Určitě to mohou udělat také v prostoru VPN?

To jsme tady, abychom to zjistili. Během několika posledních měsíců jsme komplexně testovali jejich protokol OpenVPN, standardy šifrovacího připojení, rychlost, zabezpečení, ceny a další.

A v této recenzi ProtonVPN uslyšíte o dobrých, špatných a ošklivých.

ProtonVPN recenze

Přehled ProtonVPN

CELKOVÁ ŘADA: # 19 ze 78 VPN
POUŽITELNOST: Velmi snadné, podporuje všechna zařízení
ZÁZNAM SOUBORŮ: Žádné zásady protokolování
UMÍSTĚNÍ: 32 zemí, 345+ serverů
PODPĚRA, PODPORA: Systém vstupenek, slušná doba odezvy
ÚPRAVA: Omezený torrent 
NETFLIX: Ano 1/5
ENCRYPTION / PROTOKOL: AES 256, nabízen pouze protokol OpenVPN 
NÁKLADY: Zdarma nebo 4 $ / mo (základní plán)
OFICIÁLNÍ WEBOVÉ STRÁNKY: www.protonVPN.com

ProtonVPN Pros +

ProtonVPN byl založen na zádech bezpečnostních odborníků. Takže víte, že standardy pro šifrování a šifrování budou prvotřídní. Také nezklame v několika dalších klíčových oblastech, jako je zákaznický servis a pevné spojení.

Podívej se.

1. Výjimečná bezpečnost & Standardy ochrany osobních údajů

ProtonVPN je vybaven protokolem OpenVPN (UDP / TCP) a IKEv2, se super bezpečným šifrováním AES-256.

Toto jsou nejmodernější šifrovací standardy na úrovni banky.

Řekněte to takto:

Pokud budete trpět hackem, nebude to proto, že by prošli tímto šifrováním. Protože se to nikdy nestalo.

Místo toho většina hackerů sníží své ztráty a půjde po jiných metodách proniknutí, jako je uhodnutí hesla.

2. Přísné zásady bez protokolování

V posledních několika letech jsme analyzovali 118 zásad protokolování VPN.

To je často nudná a pečlivá práce.

Ale je to důležité.

protonvpn žádné protokolováníObrázek z: https://protonvpn.com/support/no-logs-vpn/

Protože proudění prostřednictvím těchto mnoha podmínek a zásad ochrany osobních údajů nás naučilo, kde VPN rády pochovávají své orgány na ochranu soukromí.

Zjistili jsme například, že 7% VPN obvykle protokolová vaše připojení. A více než 30% VPN má podezřelé (ne přímočaré) zásady protokolování. Tito často používají vágní, technický žargon nebo právní termíny, aby umožnili „šedé“ oblasti, které by se mohly vrátit, aby vás pronásledovaly.

ProtonVPN má nyní dobrou pověst na základě své minulé práce.

Potvrdili jsme však také, že když řeknou „žádné protokolování“, můžete tomu skutečně věřit.

3. Slušná zákaznická podpora

Systémy podpory založené na lístcích nás obvykle nutí krčit se.

Je to proto, že jsme všichni zažili ~ několikdenní zpoždění mezi jednotlivými e-maily, což vyžaduje týdenní postup zpět a vpřed, abychom mohli odpovědět i na ty nejjednodušší otázky.

Tato počáteční myšlenka mi probleskla hlavou, když jsem upřel oči na možnosti Protonovy podpory.

Neochotně jsem vyplnil formulář několika jednoduchými otázkami a stiskl „Odeslat“.

Odpověď však zasáhla mou doručenou poštu do 24 hodin.

A k mému překvapení to nebyl jen přímý odkaz na článek znalostní báze na jejich webu.

E-mail zákaznické podpory společnosti Proton

Nebylo to dechberoucí nebo tak něco. Ale to nemuselo být.

Muselo to být relativně rychlé a přímé. A to je to, co to bylo.

Celkově dobrá zkušenost.

4. Připojení bez úniku

Netěsnosti DNS a Web-RTC mohou náhodně odhalit vaši skutečnou IP adresu. Obvykle jsou způsobeny konflikty připojení, které otevírají malinkou, malou díru pro vaše data.

Zní to méně. Ale není to tak.

Umožňuje vašemu poskytovateli internetových služeb, vládám a dokonce i dvoubitovým hackerům, aby vás našli z míle (nebo více) daleko. To zcela podkopává vaše používání VPN.

Vše bez toho, abyste si to uvědomili.

Připojení ProtonVPN vyšlo bez úniku při každém testu, který jsme provedli. Koukni na to.

protonvpn perfect-privacy.com dns leaktest
protonvpn perfect-privacy.com check-ip netěsnost test Protonvpn iploak.net test těsnosti

Žádné úniky WebRTC:

protonvpn browserleaks.com webrtc

Ale to není všechno.

Instalovali jsme také jejich instalační soubory prostřednictvím VirusTotal.com a zjistili jsme, že jsou zcela bez škodlivého softwaru.

ProtonVPN virustotal skóre

5. Jeden server Netflix pracoval (z pěti)

ProtonVPN na svých stránkách říká, že Netflix bude fungovat na „určitých serverech“.

Myslím, že trik přijde na to, které.

Mnoho VPN to odvážně tvrdí, ale jen velmi málo z nich ji může skutečně zálohovat. A co víc, VPN, které úspěšně odblokují Netflix, nemusí tento úspěch udržovat velmi dlouho. Je to proto, že se Netflix neustále snaží zastavit sítě VPN ve svých stopách, což blokuje přístup k jejímu geo-zamčenému obsahu.

Veškerý obsah Netflix je jedinečný v oblasti, ve které je přístupný. Společnost Netflix uzavřela určité dohody s poskytovateli obsahu, aby do různých oblastí světa přinesla různé pořady a filmy. Pokud jste byli ve Spojených státech, váš seznam Netflix by vypadal velmi odlišně od někoho, kdo se v Nizozemsku pokoušel dívat.

Aby Netflix zastavil nežádoucí tok omezeného obsahu, uvolnil na internetu výkonný systém detekce a blokování VPN. Prohnala se světem VPN jako přílivová vlna a srazila desítky platforem z největší světové streamovací služby. I přes toto očištění však existuje řada VPN, které stále mají určitý úspěch v odblokování pokusů Netflixu je udržet mimo.

Když jsme poprvé zkontrolovali ProtonVPN, testovali jsme pět serverů. Byli ve Velké Británii, Kanadě, Nizozemsku a na dvou serverech v USA. V té době jsme zjistili, že pouze jeden z pěti pracoval, a to byl server v Nizozemsku. Testovali jsme to znovu v srpnu 2019 a ještě jednou jeden z pěti serverů připojených ke službě Netflix. Byl to však jiný server.

Když jsem se přihlásil, britský server, který byl jednou příjemcem obávané černé obrazovky zkázy Netflixu, pracoval dokonale. Nizozemský server, kdysi náš jediný maják naděje ve válce proti zákazům Netflixu, bohužel nefungoval, když jsme to testovali čas.

ProtonVPN je uveden v seznamu Pros za jeden úspěch. Ale v praxi, mějte na paměti, že vaše možnosti by zde mohly být trochu omezené.

6. Snadná instalace a použití

Když se rozhodnete pro poskytovatele VPN, poslední věcí, kterou chcete, je otevřít nějaký příliš komplikovaný systém, který musíte pochopit, musíte být počítačovým vědcem. Proto jsou nejlepší VPN nejjednodušší. ProtonVPN sice nemusí zpočátku vypadat jako uživatelsky přívětivý, ale vzhled může být klamný. Navzdory delší než průměrné době stahování se ProtonVPN osvědčil jako jednoduchý instalační systém, který měl velmi snadné použití, jakmile si zvyknete na velmi rušnou palubní desku.

Po přihlášení k ProtonVPN budete přesměrováni na hlavní panel klienta. Odtud si budete moci stáhnout platformu podle svého výběru.

Stáhnout obrazovku pro ProtonVPN

Po výběru stažení systému Windows jsem byl stále převeden na další stránku ke stažení, abych skutečně vybral klienta Windows a zahájil instalaci. Nezabralo to moc času, ale bylo ještě divné, že jsem si musel vybrat, který program se má stáhnout, aby se přenesl na jinou stránku, kde jsem znovu musel vybrat, který program se má stáhnout.

Stáhnout stránku pro ProtonVPN

Jakmile to skončilo, začal se stahovat software ProtonVPN. Stahování do mého počítače obvykle trvá 10 až 30 sekund. Tenhle trvalo trochu déle a já jsem zjistil, že čekám téměř dvě minuty. Opět to není konec světa a jakmile se stáhne, instalace prošla téměř okamžitě.

Stáhněte si klienta pro ProtonVPN

Přihlašovací obrazovka byla jednoduchá a jednoduchá, což je vždy dobré při používání VPN. Chcete se efektivně přihlásit, aniž byste museli procházet různými možnostmi. Zadejte své uživatelské jméno a heslo a budete připojeni. Můžete také nastavit svého klienta VPN, aby si pamatoval vaše přihlašovací údaje (nedoporučuje se na sdíleném počítači) nebo aby se automaticky spouštěl se systémem Windows. 

Obrazovka přihlášení ProtonVPN

Když se poprvé přihlásíte, ProtonVPN podnikne další krok, který jsem dosud neviděl mnoha VPN. Nabízí vám prohlídku jeho rozhraní. To je zvláště užitečné, protože jak uvidíte, na okamžik to může být trochu zastrašující, když uvidíte, jestli poprvé.

Úvodní obrazovka ProtonVPN

Prohlídka vás provede několika klíčovými funkcemi ProtonVPN.

Jednou z nich je schopnost vytvářet profily, což vám umožní uložit nastavení, abyste se k nim mohli kdykoli vrátit. To je skvělé pro uživatele, kteří chtějí přejít přímo na svůj oblíbený server Netflix nebo na server, který byl obzvláště rychlý. Jakmile se připojíte k serveru, v levém horním rohu se zobrazí zelený odkaz s nápisem „Nastavit jako profil“. Klikněte na něj a můžete držet na kterémkoli ze serverů, které vás baví, aniž byste museli procházet seznamem najděte je znovu.

ProtonVPN Tour

Hovoří také o ProtonVPN Secure Core, které vám umožní přidat další úrovně zabezpečení do vaší relace procházení. Je třeba poznamenat, že tato služba je k dispozici pouze pro předplatitele, kteří si zakoupí plány ProtonVPN Plus nebo Visionary.

ProtonVPN Tour 2

Jakmile to všechno skončilo, klikl jsem na „Rychlé připojení“ v horním levém rohu a okamžitě jsem byl připojen k nejrychlejšímu serveru, který měli.

Klient ProtonVPN

I když toto rozhraní může vypadat jako obrazovka počítače NORAD, je ve skutečnosti mnohem jednodušší, než se zdá. Vše, co potřebujete, je na levé straně. To zahrnuje tlačítko pro připojení a odpojení, seznam serverů, uložené profily a schopnost aktivovat Secure Core.

Další zábavnou funkcí je skutečnost, že vlajka země, kterou vyberete, se objeví vlevo nahoře. Mapa, která zabírá většinu tohoto masivního rozhraní, většinou existuje, aby vám ukázala, kam na světě váš signál cestuje. Sleduje také některé z vašich dalších informací, jako je rychlost, hlasitost a délka vaší relace. Toto je důležitá informace, kterou mnoho sítí VPN vynechává.

Přepínání serverů bylo hračkou. V seznamu vlevo najdete požadovanou zemi serveru, klikněte na ni a budete automaticky připojeni k nejlepšímu serveru v této oblasti. Můžete také rozbalit zemi seznamu podle zemí a vybrat konkrétní servery.

Celkově vzato, i přes delší než průměrný čas nastavení je toto VPN snadno použitelné a efektivní.

ProtonVPN Nevýhody -

ProtonVPN získává vysoké známky za pozornost věnovanou bezpečnostním detailům. Stále však existuje několik nedostatků, které jsme odhalili.

Podívejme se na každou z nich do hloubky.

1. Nachází se ve Švýcarsku

Historie Švýcarska je „neutrální“ zemí. Ten, který chrání soukromí svých občanů a neradi se zapojuje do domácích konfliktů.

A to vše je pravda.

Švýcarské zákony chrání soukromí. Obecně řečeno.

Problémem však je, že Švýcarsko je také spolupracujícím členem rozšířené bezpečnostní aliance Eyes.

Jedná se o celosvětovou dohodu, která v podstatě pomáhá vládním agenturám špehovat navzájem občany jménem „celosvětová bezpečnost“.

To nemyslím konspiračně-teoretickým způsobem. K tomu již dochází po celá desetiletí.

Takže umístění ve Švýcarsku znamená, že jste většinou dobří. Vaše soukromí je většinou bezpečné.

Dobrou zprávou je, že ProtonVPN neuchovává spoustu svých zákaznických údajů. Jen mějte na paměti, že jejich vláda je může donutit ke spolupráci.

2. Rychlosti serveru jsou příliš nízké za cenu  

Rychlost je skvělý ekvalizér.

Všechny ostatní jsou podobné - ceny, funkce, bezpečnostní protokoly atd. - jdete s nejrychlejší možností.

Protože rychlost umožňuje všechny věci (streamování, stahování torrentů, nebo jen tucet karet, zatímco se pohybujete mezi relacemi procházení).

Kombinované skóre rychlosti ProtonVPN je bohužel pouze na 48. místě ze 78 společností VPN.

Zde je návod, jak s těmito daty přicházíme:

 1. SpeedTest.net používáme k načtení našeho benchmarku, připojení k internetu jiného než VPN. V době této recenze jsme stáhli 97 Mbps a nahráli 53 Mbps.
 2. Poté se připojíme k několika různým serverům ProtonVPN. Snažíme se vybrat náhodný po celém světě, abychom získali spravedlivý a nezaujatý pohled.
 3. Nakonec vypočítáme rozdíly a přijdeme s kombinovaným skóre, které bude hodnoceno proti všem ostatním recenzím, které jsme předtím provedli.

Zní to dobře? Vyzkoušejte podrobně každý test serveru.

Americké servery (východ & Západ)

Americké servery společnosti ProtonVPN začaly extrémně pomalu. Zejména rychlost stahování by většinu torrentovacích aktivit zpomalila na procházení.

 • Ping: 190 ms
 • Stahování: 24,6 Mbps (75% pomaleji)
 • Nahrání: 36,4 Mbps (31% pomaleji)

Servery EU (Švýcarsko)

Na druhé straně servery EU nezklamaly. Pravděpodobně to také mělo něco společného s naší těsnější blízkostí k těmto serverům. Výkon může ovlivnit i něco tak jednoduchého, jako je fyzická vzdálenost mezi vámi a připojeným serverem. Ale úvěr, kde úvěry splatné.

 • Ping: 66 ms
 • Stahování: 54,46 Mbps (44% pomaleji)
 • Nahrání: 37,86 Mb / s (29% pomaleji)

Asia Servers (Hong Kong)

Mysleli jsme si, že rychlosti serverů USA jsou špatné. Dokud jsme neviděli asijské z Hongkongu. O 85% pomaleji napříč deskou.

 • Ping: 317 ms
 • Stahování: 16 Mbps (84% pomaleji)
 • Nahrávání: 6,4 Mb / s (88% pomaleji)

Servery ve Velké Británii

A v neposlední řadě se britský server cítí někde uprostřed. Bohužel to nebylo na „dobré“ straně uprostřed.

 • Ping: 46ms
 • Stahování: 52 Mbps (46% pomaleji)
 • Nahrávání: 47 Mbps (11% pomaleji)

Tyto výsledky byly napříč zklamáním. Důsledně, ano. Ale soustavně pomalý není dobrý.

Společnosti jako ExpressVPN, PIA a Trust.Zone nabízejí vyšší rychlost (pouze za zlomek ceny).

3. Omezená kompatibilita zařízení

ProtonVPN windows aplikace

Nejlepší VPN, které jsme zkontrolovali, poskytují předinstalované aplikace pro každé představitelné zařízení.

Tímto způsobem vše, co musíte udělat, je poukázat a kliknout. Nevyžadují se žádné technické zkušenosti. Není potřeba žádná manuální práce.

ProtonVPN poskytuje předdefinované aplikace pro zařízení Mac, Windows, Linux a Android.

Bohužel, to je vše, co poskytují.

Každý uživatel TOR zjistí, že tato VPN je s ním bohužel nekompatibilní.

Když jsem naposledy zkontroloval ProtonVPN, neměl nativní aplikaci pro klienty iOS. Nyní (únor 2019) mají nyní nativní aplikaci pro iOS.

A co je ještě horší, znamená to, že pro inteligentní televizory nebo herní konzoly neexistuje žádná předem připravená možnost.

I když při posledním prohlížení ProtonVPN neexistovala podpora pro směrovače, nyní podporují instalaci jejich VPN na směrovačích DD-WRT, AsusWRT a Tomato..

Mají 345 serverů ve 32 zemích, což by mohl být problém pro lidi, kteří vyhledávají torrenty pomocí VPN.

Stříbrná podšívka? Placené plány ProtonVPN poskytují až deset současných připojení - to je na horním konci toho, co jsme viděli.

4. K dispozici je omezené torrentování

Bohužel, ProtonVPN neumožňuje neomezené torrentování.

U bezplatných plánů to není vůbec povoleno.

Důvodem je, že „P2P by kvůli torrentům zvýšila zatížení našich serverů, a to by na nás vyvíjelo větší tlak, což by nám v konečném důsledku neumožnilo dotovat bezplatné účty od placených.“

To je pochopitelné.

Je povoleno na placených, ale pouze na určitých serverech. Opět platí, že směrují provoz P2P přes neutrální „bezpečné země“.

V této chvíli však také vycházejí ze švýcarského práva: „Sdílení souborů je povoleno pouze pro osobní nekomerční použití.“

Takže ano, dovolují. Existuje však několik omezení, která by pro vás mohla být nepraktická.

5. Omezené protokoly (pouze OpenVPN)

Ten poslední je na hranici.

ProtonVPN nabízí pouze protokol OpenVPN.

Technicky vzato je to skvělá věc. Je to nejmodernější průmyslový standard. Téměř všichni, kdekoli by měli používat POUZE používání OpenVPN.

Tak proč se to zobrazuje v sekci Nevýhody?

Protože ne každý má na výběr pouze použití této možnosti protokolu.

Mnoho starších zařízení, nebo dokonce i méně nákladná nová, jako jsou některé Chromebooky, zatím nenabízí podporu OpenVPN.

Místo toho se budete muset připojit prostřednictvím jiného (i když méně žádoucího) protokolu, jako je L2TP nebo PPTP.

Tyto další možnosti nejsou zdaleka tak bezpečné. A ve většině případů byste je nechtěli používat.

Ale to je jen věc:

Nemáte vždy na výběr. Někdy musíte udělat to, co musíte udělat.

Z tohoto důvodu nemusí ProtonVPN fungovat pro velký průřez potenciálních zákazníků.

Cena ProtonVPN, cena & platební metody

ProtonVPN stanovení cen

ProtonVPN má na výběr čtyři plány, s volitelnými slevami pro roční platby.

Ceny níže tedy zahrnují roční ~ 20% slevu.

Zdarma: 0 $ / měsíc

Ano, Proton má bezplatnou VPN. Ale ano, jsou to také docela holé kosti.

Služba přichází pouze se třemi umístěními serveru: Nizozemsko, USA a Japonsko.

Nejde o žádné další funkce.

Pomůže vám však odemknout bezplatnou sedmidenní zkušební verzi jejich placených plánů. To by mohl být dobrý způsob, jak ponořit špici do vod ProtonVPN, aniž byste utratili jediný cent.

Základní: 4 $ / měsíc (koupili jsme to)

Protonův základní plán je okrajovým upgradem na bezplatný, abych byl upřímný. Získáte přístup do všech zemí, ale ne na servery Plus, Secure nebo Tor. Váš rychlý přístup je „vysoký“, ale ne „nejvyšší“.

Navíc můžete připojit pouze dvě současná zařízení.

Takže docela prchavý, abych byl upřímný. Přeskočit na tuto možnost.

Plus: 8 $ / měsíc

Plán Proton Plus zvyšuje omezení připojení až na pět zařízení. Rychlost je „nejvyšší“ a získáte přístup k serverům Plus, Secure Core a Tor.

Toto je pravděpodobně jediný plán, se kterým byste měli být upřímní.

Čtvrtý plán, Visionary, je docela stejný jako Plus, ale s křížovým prodejem za svou nabídku ProtonMail. To je také slušná možnost ve výši 24 $ / měsíc (placené ročně), pokud jste již zvažovali obě šifrované možnosti.

V opačném případě můžete za všechny tyto plány platit buď kreditní kartou nebo PayPal. Nic jiného (hotovost, bitcoiny atd.) Z toho, co jsme viděli.

ProtonVPN má 30denní záruku vrácení peněz. Dostanete však pouze poměrnou částku „nevyužité části“. Jinými slovy, pokud ji použijete po dobu 10 dnů, dostanete náhradu za 20 dní v hodnotě.

Není to skvělá politika vracení peněz ve srovnání s ostatními, jako je CyberGhost, který nabízí plnou záruku vrácení peněz bez dotazů.

Vráceny budou také peníze v původní měně nebo způsobu platby, který jste použili.

Chcete-li získat svůj poměrný podíl, musíte poslat e-mail na [chráněný e-mail].

Doporučuji ProtonVPN?

Ne, ne.

ProtonVPN nabízí úžasné spojení s nejvyššími bezpečnostními hledisky. Jejich zákaznický servis byl dobrý a Netflix dokonce pracoval na jednom serveru.

Bohužel je to nakonec několik dalších oblastí.

Domácí základna ve Švýcarsku je obecně dobrá věc pro ochranu soukromí. Spolupracují však s jinými agresivními vládními agenturami po celém světě.

Upřímně řečeno, rychlost serveru nebyla dobrá. Možnosti zařízení jsou omezené.

A ceny, a to i s 20% roční slevou, jsou stále na špičkové úrovni za to, co dostáváte na oplátku.

K dispozici je jen tolik lepších možností, se stejnou sílou připojení, rychlejším výkonem a více zařízení, a to mnohem méně.

Zde můžete procházet nejlepší prémiové VPN.

Brayan Jackson
Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me