Jsou VPN ve vaší zemi legální?

ODMÍTNUTÍ PODMÍNKY: Informace na této stránce jsou výsledkem našeho vlastního výzkumu. Nejsme právníci a nezaručujeme, že tyto informace jsou přesné nebo aktuální. Chcete-li ověřit legálnost sítí VPN v konkrétní zemi, musíte kontaktovat místního právního zástupce.

VPN zakázánaVPN jsou obecně legální.


Závisí to do velké míry na zemi, ve které fyzicky sedíte při používání VPN. Ale i tehdy jsou jejich zákony a omezení často neprůhledné.

Co je legální vs. nezákonné, není vždy jasné.

Některé aktivity, i když se mračily, jsou stále zahaleny v šedé oblasti.

V tomto výzkumu jsme ověřili zákony 196 zemí a jejich omezení a zákony o VPN.

Contents

11 zemí, které zakázaly nebo omezily používání VPN

Vyhledat zemi:

Je VPN ve vaší zemi legální?

1. Čína: Používat lze pouze VPN schválené vládou

Když: Březen 2018

Proč: Za účelem regulace sítí VPN, které nezákonně provádějí přeshraniční provozní činnosti. Jakékoli zahraniční společnosti, které chtějí zřídit přeshraniční operaci pro soukromé použití, budou muset za tímto účelem zřídit vyhrazenou linku. Budou moci legálně pronajmout takovou linku nebo síť z telekomunikačního importního a exportního úřadu. (zdroj)

Co to znamená: Poskytovatelé služeb VPN jsou povinni nejprve získat souhlas čínské vlády (a případně souhlasit s podmínkami, které brání účelu VPN - protokolování).

pokutu pro čínské uživatele za přístup k VPN

Jednotlivci, kteří „přistupují k mezinárodní síti soukromě nebo prostřednictvím„ nelegálních kanálů “nebo nabízejí související služby bez oprávnění, mohou být pokutováni pouze do výše 15 000 juanů (přibližně 2200 $). Za současného stavu legislativy nelze uložit žádný další trest. (zdroj)

2. Rusko: Je povoleno používat pouze VPN schválené vládou

Když: Listopad 2017

Proč: Aby se zabránilo šíření „extremistických materiálů“ na internetu. Účelem zákona je blokovat přístup pouze k „nezákonnému obsahu“ a jeho cílem není omezit občany, kteří dodržují zákon. (zdroj)

Co to znamená: Pokud používáte VPN, která není sankcionována vládou a je chycena, existují konkrétní sankce: 300 000 RUB (5 100 $) za uživatele 700 000 RUB (12 000 $) za poskytovatele služeb. (zdroj)

3. Írán: Je povoleno používat pouze VPN schválené vládou

Když: 2013

Proč: Trestat uživatele, kteří porušují státní zákony, a pod dohledem justičních služeb vznášet pachatele u vnitrostátních soudů. Použití VPN schválené vládou údajně vedlo k dohledu a kontrole soukromých dat. (zdroj)

Co to znamená: Používání nevládních sítí VPN není povoleno. Použití VPN, která není v souladu s íránským zákonem, může způsobit až 91 dní až 1 rok odnětí svobody.

Přes obrovské množství nelegálních uživatelů VPN v Íránu je však skutečné zatčení velmi vzácné. Proč? Protože, jak jsme již vysvětlili dříve, íránská vláda používá tento zákon pouze k trestnímu stíhání svých protivníků, nikoli pravidelných Netizenů, například procházení Facebooku. (zdroj)

4. Spojené arabské emiráty: Omezeno pro jednotlivce

Když: 2012

Proč: Jedním z velkých důvodů byli lidé využívající služby Skype, WhatsApp, Viber nebo jiné bezplatné služby VOIP a opouštěli velké telekomunikační společnosti UAE. (zdroj)

Co to znamená: Každý, kdo použije podvodnou IP adresu k spáchání trestného činu nebo k zabránění jeho odhalení, bude potrestán uvězněním nebo pokutou až 544 000 USD a možným trestem odnětí svobody v závislosti na povaze trestného činu. Použití VPN pro používání Skype může také způsobit pokuty. Za zmínku stojí, že banky, společnosti a instituce mohou volně používat VPN, jsou to pouze jednotlivci, kteří jsou jí zakázáni. (zdroj)

5. Omán: Je povoleno používat pouze VPN schválené vládou

Když: 2010

Proč: Je snadné pochopit, proč TRA zakazuje používání VPN, protože jejich primárním používáním v této zemi je obejít cenzuru ISP a zákaz používání VOIP. Někteří také používají službu VPN k falešnému umístění IP, aby mohli využívat služeb nabízených pouze v regionu

Co to znamená: Navrhovaný zákon ukládá jednotlivcům pokutu 500 Omani Rial (1 300 $) a 1 000 (2 600 $ Omani Rial) společnostem bez řádného povolení. “Pokud používáte vládu schválenou VPN, budou všechny vaše protokoly uchovány. Institucionální použití VPN je v Ománu legální, pokud vláda udělí povolení. (zdroj & zdroj)

6. Turecko: Omezeno

Když: 2016

Proč: Zabraňte obcházení vládní cenzury prostřednictvím služeb VPN. (zdroj)

Co to znamená: Použití VPN může pravděpodobně způsobit některé problémy, ale stále existují VPN, které jsou schopny obejít turecký blok. (zdroj)

7. Irák: Úplně zakázáno

Když: Červen 2014

Proč: Irák zakázal VPN, aby omezil a zastavil manipulaci se sociálními médii ISIS. Irák pod záminkou zastavení ISIS udělal řadu věcí, od zákazu VPN až po blokování sociálních médií a chatovacích aplikací. Nezabránilo to však vládním činitelům a vládním institucím porušovat zákon a používat tyto nástroje. (zdroj)

Co to znamená: V Iráku jsou zakázány služby VPN, které sledují aktivitu teroristů online. To se týká všech lidí žijících v zemi.

8. Turkmenistán: Úplně zakázáno

Když: 2015

Proč: Cenzura zahraničních médií. Je to všechno o politice s tímto. V Turkmenistánu existuje pouze jeden poskytovatel internetových služeb a patří vládě. Je předmětem úplné cenzury.

Co to znamená: Pokusy o použití proxy serverů a VPN jsou detekovány a blokovány; jejich uživatelé podléhají správním sankcím a jsou předvoláni k „preventivním rozhovorům“ k ministerstvu národní bezpečnosti, kde čelí zastrašování. “(zdroj)

9. Bělorusko: Úplně zakázáno

Když: 2015

Proč: Běloruská vláda považuje Tor a VPN za službu předávající provoz, aby obešla omezení, která mohou politici zavést. Bělorusko také zablokovalo většinu zahraničních webových stránek pro své vlastní občany. I když existuje velké množství legitimních případů využití Tor / VPN, vláda se domnívá, že blokování služby je nejlepším způsobem, jak jít. (zdroj)

Co to znamená: Použití VPN k obcházení geografických omezení může způsobit pokutu.

10. Severní Korea: zcela zakázáno

Je těžké najít informace o Severní Koreji na toto téma.

Proč: Místní uživatelé mohou používat pouze vlastní verzi internetu této země s názvem „Kwangmyong“. Používání sítí VPN je pro místní obyvatele rozhodně zakázáno, protože vůbec nepovolují žádná zahraniční média.

Co to znamená: Jako turista máte přístup k internetu přes 3G, ale tento přístup je monitorován a používání VPN je zakázáno. (zdroj)

11. Uganda: Poskytovatelé internetových služeb blokují služby VPN

Když: 2018

Proč: V loňském roce Uganda učinila ze sociálních médií daňovou povinnost. Ugandští občané začali používat VPN k obcházení této nové daně.

Co to znamená: V důsledku akcí svých občanů ugandská vláda pověřila místní poskytovatele internetových služeb, aby zablokovali všechny služby VPN.

Zpět na seznam nejlepších VPN.

Země, kde je používání VPN legální

 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G
 • H
 • J
 • K
 • L
 • M
 • N
 • P
 • Q
 • R
 • S
 • T
 • U

A

Afghánistán

Je VPN v Afghánistánu legální?
Ano

Afghánistánská vláda nedávno vydala zprávy o tom, že přikázala poskytovatelům internetových služeb filtrovat určité kategorie webů, které považuje za nevhodné, a přímo zakázat stránky, které považují za urážlivé. Použití sítí VPN je však v Afghánistánu stále legální.

Albánie

Je v Albánii legální VPN?
Ano

Albánská ústava chrání svobodu projevu a tisku občanů a nezaznamenal se žádný případ, kdy by se vláda pokoušela porušovat tato práva nebo občanská práva používat internet. Použití VPN je v Albánii legální.

Alžírsko

Je VPN v Alžírsku legální?
Ano

Alžírsko má právní předpisy, které vyžadují, aby poskytovatelé internetových služeb hlídali online obsah, a byly zaznamenány případy, kdy alžírská vláda blokovala určité weby - včetně těch politických oponentů - a také dobře zveřejněná událost, při níž alžírská vláda zablokovala všechna sociální média „ zabránit podvádění “v národní zkoušce. Používání VPN je však v Alžírsku stále legální.

Andorra

Je VPN v Andorře legální?
Ano

Přístup k internetu Andorra

Přibližně 79 procent Andorranů používá internet, což z hlediska penetrace internetu představuje jednu z nejlepších zemí. V Andorře však neexistuje zdokumentovaný záznam o internetové cenzuře a používání VPN v Andorře je legální.

Angola

Je VPN v Angole legální?
Ano

Angola zveřejnila zprávy, že se pokusila cenzurovat média a přístup na internet. Angolský prezident dokonce veřejně oznámil své plány na zásah proti sociálním médiím, ale nebyly učiněny žádné pokusy zablokovat používání VPN v zemi..

Antigua a Barbuda

Je VPN legální v Antigue a Barbude?
Ano

Neexistuje žádná zpráva o internetové cenzuře ani pokus vlády o zásah do internetu v Antigue a Barbude. Používání VPN je také legální v Antigua a Barbuda.

Argentina

Je VPN v Argentině legální?
Ano

Argentina je relativně svobodná země, která respektuje internetová práva svých občanů, ale tato země byla nedávno silně kritizována za navrhovanou reformu zákona o antidiskriminačním zákonu. Odborníci tvrdili, že reformy jsou vágní a vládě usnadňují cenzuru občanů. Použití VPN je v dané zemi legální.

Arménie

Je VPN v Arménii legální?
Ano

Existují zdokumentované důkazy o internetové cenzuře v Arménii, přičemž iniciativa OpenNet (ONI) dospěla k závěru, že po provedení testů na poskytovatelích internetových služeb první úrovně v zemi došlo k „všudypřítomnému filtrování“. V Arménii je však používání VPN legální..

Austrálie

Je v Austrálii legální VPN?
Ano

Zatímco Austrálie nedávno schválila právní předpisy, které dávají její vládní moci blokovat přístup k určitým webům, zejména VPN nebyly zaměřeny. Použití sítí VPN v Austrálii je legální a mnoho z nich používá sítě VPN k obcházení některých omezení zavedených novou legislativou..

Rakousko

Je VPN v Rakousku legální?
Ano

Rakouská ústava chrání svobodu projevu a tisk svých občanů, což rakouská vláda respektuje. Sotva se Rakousko zapojilo do jakéhokoli pokusu cenzurovat uživatele a používání VPN je v Rakousku legální.

Ázerbajdžán

Je VPN v Ázerbájdžánu legální?
Ano

Bylo hlášeno, že Ázerbájdžán aktivně cenzuruje internet, přičemž ázerbájdžánská vláda zatkla blogery, potrestala online aktivisty a dokonce přísně kontrolovala weby sociálních médií. Vláda však nepřijala žádný krok, aby zablokoval používání VPN v zemi.

B

Bahamy

Je VPN na Bahamách legální?
Ano

Jejich ústava chrání svobodu slova a projevu. Objevily se zprávy o některých pokusech o internetovou cenzuru na Bahamách. Používání sítí VPN je však v současné době na Bahamách legální.

Bahrajn

Je VPN v Bahrajnu legální?
Ano

Bahrajnská vláda aktivně cenzuruje internet, ale používání VPN v zemi je stále legální.

Bangladéš

Je VPN v Bangladéši legální?
Ano

Vláda Bangladéše opakovaně vydávala zprávy o zákazu různých webů a sociálních médií, včetně Facebooku a WhatsApp, a v okamžiku, kdy vláda dokonce omylem zavřela internet, zatímco se pokoušela provést zákaz. Používání VPN je však v Bangladéši naprosto legální.

Barbados

Je VPN v Barbadosu legální?
Ano

Neexistuje důvěryhodná zpráva, že by Barbadosova vláda aktivně cenzurovala internet a používání VPN je naprosto legální, jako v době psaní tohoto dokumentu..

Belgie

Je v Belgii legální VPN?
Ano

Zatímco v Belgii bylo hlášeno, že v minulosti cenzurovalo internet, používání VPN je v Belgii zcela legální.

Belize

Je VPN legální v Belize?
Ano

Existují zprávy o tom, že vláda omezuje přístup k internetu. Používání VPN je však v Belize legální.

Benin

Je VPN v Beninu legální?
Ano

Neexistují aktivní zprávy o tom, že by se vláda pokoušela cenzurovat internet. Používání VPN je v současnosti v Beninu legální.

Bhútán

Je VPN v Bhútánu legální?
Ano

Přestože bylo zjištěno, že vláda blokuje obsah, který považuje za morálně nevhodný, o tomto rozšíření na politický obsah nebyly hlášeny žádné zprávy. Používání VPN je v Bhútánu v současné době legální.

Bolívie

Je VPN v Bolívii legální?
Ano

Výzkumy ukazují, že více než polovina bolivijských novinářů utrpěla určitou formu cenzury a že nejvyšší političtí vůdci, kteří se aktivně snaží prosadit regulaci sociálních médií, není Bolívie přesně tou nej svobodnější zemí. Používání VPN je však v Bolívii naprosto legální.

Bosna a Hercegovina

Je VPN legální v Bosně a Hercegovině?
Ano

Zatímco nedávno byla přijata legislativa, která dala vládě moc kriminalizovat příspěvky sociálních médií, které se cítí „narušovat veřejný pořádek“, neexistovala dokumentace vlády, která by aktivně cenzurovala internet. Používání VPN je v Bosně a Hercegovině legální.

Botswana

Je VPN v Botswaně legální?
Ano

Neexistuje žádná zdokumentovaná zpráva vlády, která by aktivně cenzurovala internet, a používání VPN je v současné době v Botswaně legální.

Brazílie

Je VPN v Brazílii legální?
Ano

Brazílie vydala zprávy o zákazu částí sociálních médií, včetně WhatsApp v roce 2016. Brazilská vláda se také pokusila zavést právní předpisy, které jí umožní cenzuru internetu v zemi. Použití VPN v Brazílii je však legální.

Brunej

Je VPN legální v Bruneji?
Ano

Existují zprávy o tom, že vláda aktivně monitoruje využívání internetu a činnosti svých občanů. Používání VPN je však v současnosti v Bruneji legální.

Bulharsko

Je v Bulharsku legální VPN?
Ano

Bulharská vláda aktivně monitoruje využívání svých občanů na internetu a pokusila se zavést právní předpisy, které by státní moci udělily kontrolu internetové komunikace. Používání VPN je však v současné době v Bulharsku legální.

Burkina Faso

Je VPN v Burkině Faso legální?
Ano

S pouhými 9,4 procenta populace využívající internet je penetrace internetu v Burkině Faso velmi nízká. Používání VPN je v dané zemi legální.

Burundi

Je VPN v Burundi legální?
Ano

S pouhými 2 procenty z jeho 10 milionů občanů, kteří používají internet, Burundiho vláda nebyla ochablá, pokud jde o prosazování omezení na internetu. Jakmile vydá zprávy o zákazu WhatsApp a Viber, Burundi aktivně cenzuruje přístup občanů k internetu. Používání VPN je však v Burundi legální.

C

Kapverdy

Je VPN v Cape Verde legální?
Ano

Žádná zdokumentovaná zpráva vlády Kapverd, která se pokouší cenzurovat internet. Používání VPN je v Kapverdech také legální.

Kambodža

Je VPN v Kambodži legální?
Ano

Kambodža opakovaně informovala o aktivním úsilí o cenzuru internetu, včetně zatčení členů opozice za příspěvky na Facebooku. Kambodžská vláda dokonce schválila právní předpisy, které vládě daly větší pravomoc sledovat a cenzurovat internet. Používání VPN je však v Kambodži stále legální.

Kamerun

Je VPN v Kamerunu legální?
Ano

Kamerun nedávno vydal zprávy o blokování přístupu na internet v anglicky mluvících částech země, což je akt, který ovlivnil 20 procent Kamerunů. Kamerunská vláda také vyšla veřejně, aby vystavila uživatelům internetu hrozby. V Kamerunu je však používání VPN legální.

Kanada

Je v Kanadě legální VPN?
Ano

Zatímco špičkoví odborníci v oblasti telekomunikací, zejména David Purdy z Rogers Communications a kanadský telekomunikační operátor Bell, vyzvali kanadskou vládu, aby zablokovala sítě VPN v severoamerické zemi, zatím však žádná taková opatření nebyla podniknuta. Používání VPN je v Kanadě v době psaní tohoto dokumentu stále legální.

Středoafrická republika (CAR)

Je VPN ve Středoafrické republice (CAR)?
Ano

Středoafrická republika zveřejnila zprávy o několika pokusech vlády cenzurovat občany, včetně doby, kdy země zakázala telefonní textové zprávy (SMS). Použití VPN je však v dané zemi legální.

Čadu

Je v Čadu legální VPN?
Ano

Čad je další zemí, ve které vláda aktivně cenzuruje přístup občanů k internetu - zejména během voleb. Vláda však neučinila žádný krok k zákazu nebo nezákonnému používání VPN v zemi.

Chile

Je VPN legální v Chile?
Ano

Chile má pověst aktivního zasahování a cenzury přístupu svých občanů k internetu. Používání VPN je však v Chile legální.

Kolumbie

Je VPN v Kolumbii legální?
Ano

Zatímco Kolumbie nedávno vydala zprávy, které implicitně zakazovaly bitcoiny, internet tam vzkvétal a vláda odvádí dobrou práci, aby nezasahovala. Použití VPN je v Kolumbii naprosto legální.

Komory

Je VPN na Komorech legální?
Ano

Nebyly doloženy zprávy o komorské vládě, která by se pokoušela cenzurovat internet. Používání VPN je v současné době na Komorech legální.

Demokratická republika Kongo

Je VPN v Konžské demokratické republice legální?
Ano

Nedovolte, aby vás toto jméno oklamalo, pokud jde o Konžskou demokratickou republiku a internet, není o tom nic demokratického. I když je vláda známá svými četnými internetovými vypínáními a blokováním hlavních webů a sociálních médií, naštěstí VPN musí být nezákonné.

Konžská republika

Je VPN v Konžské republice legální?
Ano

Vláda Konžské republiky je proslulá aktivním odstavováním a cenzurováním internetu, zejména pokud se snaží zabránit protestům. Zatímco vláda aktivně cenzuruje internet, používání VPN je stále nezákonné.

Kostarika

Je VPN v Kostarice legální?
Ano

Zatímco Kostarika jednou zveřejnila zprávu o svém zákoně o kybernetickém zločinu, že mnozí odborníci naznačují, že hrozí internetová svoboda, neexistuje žádná důvěryhodná dokumentace, kterou by se Kostarická vláda pokusila cenzurovat internet. Použití VPN je v této zemi legální.

Pobřeží slonoviny

Je VPN legální v Pobřeží slonoviny?
Ano

O vládě Pobřeží slonoviny, která se pokouší cenzurovat internet, nedošlo k žádné věrohodné zprávě. Použití VPN je v této zemi legální.

Chorvatsko

Je VPN v Chorvatsku legální?
Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o tom, že by chorvatská vláda zasahovala do přístupu svých občanů na internet. VPN jsou také legální v Chorvatsku.

Kuba

Je na Kubě legální VPN?
Ano

I když je internet v této karibské zemi silně cenzurován, používání VPN je stále nezákonné.

Kypr

Je na Kypru legální VPN?
Ano

Internet nepodléhá na Kypru žádným známým vládním omezením a používání VPN je v dané zemi legální.

Česká republika

Je VPN v České republice legální?
Ano

Internetový pas České republiky

Česká republika nedávno vydala zprávu, když se její vláda pokusila zavést formu „internetového pasu“ - jedinečnou identitu pro každého uživatele internetu -, která bude vyžadována před přístupem na internet. Navzdory tomu je používání VPN v zemi stále legální.

D

Dánsko

Je v Dánsku legální VPN?
Ano

Dánská vláda v minulosti vydala zprávy o aktivním blokování webových stránek a nedávno zavedla zákon, který dánské vládě usnadní aktivní cenzuru internetu. Přesto se vláda nepokusila o nezákonné používání VPN v zemi.

Džibutsko

Je VPN v Džibutsku legální?
Ano

S jediným poskytovatelem internetových služeb v této zemi vlastněným a kontrolovaným vládou as aktivní historií tiskových omezení není tato země z hlediska internetu příliš přátelská. Používání VPN je však stále legální.

Dominika

Je VPN v Dominice legální?
Ano

Neexistuje žádná zpráva o tom, že by se vláda pokoušela cenzurovat internet, a používání VPN je v Dominice stále zcela legální.

Dominikánská republika

Je VPN v Dominikánské republice legální?
Ano

V Dominikánské republice neexistují žádné zdokumentované zprávy o tom, že by vláda aktivně cenzurovala uživatele internetu. V této karibské zemi je používání VPN naprosto legální..

E

Ekvádor

Je VPN v Ekvádoru legální?
Ano

Před chvílí se do médií dostalo, že Asociace poskytovatelů internetu v Ekvádoru spolupracovala s ekvádorskou vládou s cílem omezit přístup občanů na internet. Používání sítí VPN je však v této zemi stále legální.

Egypt

Je v Egyptě legální VPN?
Ano

Egypt má za sebou historii porušování lidských práv a porušování práv občanů na tisk. Toto bylo silně sděleno, když vyšlo najevo, že společnost v prosinci 2015, jen pár měsíců po jejím spuštění v zemi, zablokovala bezplatnou internetovou službu Facebooku v zemi, protože společnost odmítla dát egyptské vládě možnost špehovat občany pomocí své internetové služby. Použití sítí VPN však musí být nezákonné.

El Salvador

Je VPN v El Salvador legální?
Ano

I když je používání sítí VPN v Salvadoru naprosto legální, klesající svoboda informací a zasahování vlády do internetu se stále dostává do médií.

Rovníková Guinea

Je VPN legální v Rovníkové Guineji?
Ano

Rovníková Guinea je uvedena na několika seznamech jako jedna z nejvíce cenzurovaných zemí na světě, přičemž vláda a jeho rodina aktivně monopolizují tisk a omezují svobodu tisku občanů. Použití VPN je však v této zemi stále zcela legální.

Eritrea

Je VPN v Eritrei legální?
Ano

Eritrea je nejcenzurovanější zemí světa

Dobře, tady to máte. Toto je oficiálně nejcenzurovanější země na světě podle několika renomovaných žebříčků. Jak se očekávalo, internet není v aktivní snaze vlády cenzurovat své občany. V této zemi je však používání VPN naprosto legální.

Estonsko

Je VPN v Estonsku legální?
Ano

Estonsko, které je na seznamu Internet Freedom na druhém místě, je jednou z nejfrekventovanějších a nejvíce zapojených a technologicky vyspělých zemí světa. Jak se očekávalo, země uvedená jako „model bezplatného a otevřeného přístupu k internetu jako vývojový motor společnosti“ podle internetové svobody nezakázala používání VPN.

Etiopie

Je VPN v Etiopii legální?
Ano

Etiopie není velmi přátelským místem pro to, aby byla jako uživatel internetu, zejména s ohledem na to, že etiopská vláda nezakazuje pouze používání služeb VoIP, ale ve skutečnosti ji kriminalizovala až do 15 let vězení.

F

Fidži

Je VPN na Fidži legální?
Ano

Neexistuje žádná důvěryhodná zpráva o pokusu vlády cenzurovat internet na Fidži. Fidžijská vláda také nezakázala používání sítí VPN.

Finsko

Je ve Finsku legální VPN?
Ano

Zatímco Finsko aktivně necenzuruje internet, zveřejnilo zprávy, když vláda zavedla politiku filtrování dětské pornografie, kterou lidé považovali za nesprávně implementovanou a nesprávně filtrující weby. Nepomohlo to, že finský nejvyšší soud rozhodl, že je legitimní, aby kritika tohoto zákona byla cenzurována. Použití VPN je však zcela legální.

Francie

Je ve Francii legální VPN?
Ano

Francie má zavedené politiky pro potlačování terorismu a nenávisti aktivním sledováním internetu svých občanů. Mnoho lidí se obává, že tyto politiky jsou otevřeně uzákoněny a cenzura se aktivně zvyšuje, avšak pouze v roce 2016 bylo francouzskými úřady zablokováno přes 2 700 webových stránek. Použití VPN je v této zemi legální.

G

Gabon

Je VPN v Gabonu legální?
Ano

I když jsme slyšeli o vládách, které v období krize ukládají zákaz vycházení, jsem si jistý, že jen velmi málo z nás je obeznámeno s myšlenkou internetových zákazů - nýbrž alespoň do doby, než se dostanete do Gabonu. Země je ve zprávách o zřízení 12 hodinové internetové zákazy vycházení, kdy občané nemohou v noci internet používat. Navzdory tomu je používání VPN v zemi stále legální.

Gambie

Je VPN v Gambii legální?
Ano

Nedávno Gambia zveřejnila zprávy o ukončení přístupu na internet a mezinárodních telefonních hovorech před volbami. Použití sítí VPN je však v Gambii stále legální.

Gruzie

Je VPN v Gruzii legální?
Ano

Gruzie učinila velký pokrok, když její ústavní soud v dubnu 2016 obrátil pravomoc Státní bezpečnostní služby přímo přistupovat k telekomunikačním datům svých uživatelů, ale pokud jde o cenzuru, není tato země zcela bezúhonná: gruzínská vláda jednou vydala zprávy o blokování WordPress a Youtube, krátce. Použití VPN je v této zemi legální.

Německo

Je v Německu legální VPN?
Ano

Německo opakovaně informovalo o svých pokusech o cenzuru internetu a právě nedávno německý ministr spravedlnosti navrhl právní předpisy, které vládě umožňují sledovat a cenzurovat stránky sociálních médií. Použití VPN je v Německu legální.

Ghana

Je VPN v Ghaně legální?
Ano

Vzhledem k tomu, že je VPN jedním z vzorů pro demokracii v Africe, je v Ghaně naprosto legální. Není to však dávno, kdy byl svět překvapen, že ghanský policejní šéf oznámil záměr vlády uzavřít sociální média v den hlasování, aby zabránil tomu, aby se sociální média použila k „zasílání zavádějících informací, které by mohly destabilizovat zemi“. Ghana byl v Africe dlouho považován za model demokracie, a tak bylo mnoho zpráv překvapeno. Západoafrická země nakonec s odstavením nepostupovala.

Řecko

Je v Řecku legální VPN?
Ano

Výzkum ukázal, že řecká vláda nedávno zahájila rozsáhlé blokování obsahu, které se rovná cenzuře internetu. Použití sítí VPN je však v Řecku stále legální.

Grenada

Je VPN legální v Grenadě?
Ano

Grenada jednou zveřejnila zprávu o přijetí zákona, který stanoví, že lidé budou posláni do vězení nebo pokutováni až do 37 000 dolarů za urážku někoho online nebo za použití technologie k zapojení do „neplechu“. Bez ohledu na to je používání VPN v zemi stále legální..

Guatemala

Je VPN legální v Guatemale?
Ano

Guatemala je známá tím, že pravidelně porušuje svobodu projevu a tisku svých občanů, zejména legalizací několika technik elektronického dohledu, které ohrožují soukromí na internetu. Používání sítí VPN je však v dané zemi legální.

Guinea

Je VPN v Guineji legální?
Ano

Neexistuje žádný důvěryhodný důkaz o tom, že by vláda omezovala přístup na internet, a používání VPN je v současné době v Guineji legální.

Guinea-Bissau

Je VPN v Guineji-Bissau legální?
Ano

V Guineji-Bissau neexistuje žádný důkaz o rušení internetu a používání VPN je v současné době v této zemi legální.

Guyana

Je VPN v Guyaně legální?
Ano

Guyanská vláda neomezuje přístup k internetu a používání VPN je v současné době v zemi legální.

H

Haiti

Je na Haiti legální VPN?
Ano

Asi 12 procent Haiťanů používá internet a neexistuje žádná zdokumentovaná zpráva o haitské vládě, která se aktivně snaží omezit internet. Použití sítí VPN je na Haiti zcela legální.

Honduras

Je VPN v Hondurasu legální?
Ano

Honduras má pověst pro mediální cenzuru a internet není osvobozen. Použití VPN je v současné době v dané zemi legální.

Maďarsko

Je VPN v Maďarsku legální?
Ano

Není to tak dávno, co Maďarsko schválilo zákon, který prakticky zakazuje end-to-end šifrování v zemi, a protesty kdysi vypukly v celé Evropě díky zákonu o mediální a internetové cenzuře, který Maďarsko schválilo. Použití VPN je v Maďarsku legální.

Island

Je na Islandu legální VPN?
Ano

Islandský prezident Guoni Thorlacius Johannesson jednou zveřejnil zprávu, že zakáže havajské pizzy, pokud má šanci, ale naštěstí země, kterou vede, musí ještě zakázat nebo zvážit zákaz používání VPN.

Indie

Je VPN v Indii legální?
Ano

Indie nedávno vydala zprávu, když vláda vydala varování uživatelům internetu, že mohou čelit až třem letům vězení plus pokutu asi 4 465 dolarů za návštěvu zakázaných webových stránek. Netrvalo dlouho, než indický soudce objasnil, že se jednalo pouze o nedorozumění a že návštěva „zakázaného“ webu není nezákonná. Bez ohledu na to však země dosud nezakazuje používání VPN.

Indonésie

Je VPN v Indonésii legální?
Ano

Youtube, Reddit a Vimeo jsou jen některé z nejlepších webů blokovaných indonéskou vládou. Naštěstí na tyto weby lze stále přistupovat pomocí VPN, protože indonéská vláda dosud nedovolila používání VPN nezákonně.

Irsko

Je v Irsku legální VPN?
Ano

Obecně je dohodnuto, že v Irsku existuje internetová cenzura, ale používání sítí VPN je na evropském ostrově naprosto legální.

Izrael

Je v Izraeli legální VPN?
Ano

Izrael nedávno vydal zprávu o zavedení zákona, který by jeho vládnímu bloku umožnil „podnětný“ obsah. V této zemi však bylo zaznamenáno jen velmi málo cenzury nebo zasahování do internetu. Použití VPN je také legální.

Itálie

Je VPN v Itálii legální?
Ano

Itálie nedávno vydala zprávu, když navrhla zákon, který vyžadoval „správce webu“, aby cenzurovali výsměch na základě osobního a sociálního stavu oběti - experti tento zákon označili za způsob, jak zavést cenzuru. O italské vládě zasahující do internetu nebylo mnoho dokumentů a používání sítí VPN je v současné době v zemi legální.

J

Jamaica

Je VPN na Jamajce legální?
Ano

O tom, že jamajská vláda cenzuruje internet, nedošlo k žádné věrohodné zprávě. Použití VPN je v dané zemi také legální.

Japonsko

Je v Japonsku legální VPN?
Ano

Japonsko má velmi vysokou míru penetrace internetu přes 90 procent a existují zprávy, že některé právní předpisy „nepřiměřeně penalizují konkrétní online aktivity“. Nebyly však věrohodné zprávy o tom, že by se vláda pokoušela cenzurovat své občany pomocí internetu, a používání VPN v této zemi je legální.

Jordán

Je v Jordánsku legální VPN?
Ano

Přestože v Jordánsku byly hlášeny „lehké“ cenzury, zejména pokud jde o politické otázky, které jsou považovány za hrozbu pro národní bezpečnost, tato země je ve srovnání s ostatními zeměmi na Středním východě opravdu dobrá. Použití VPN je v dané zemi také legální.

K

Kazachstán

Je VPN v Kazachstánu legální?
Ano

Kazachstán je jednou ze zemí, v nichž existuje aktivní internetová cenzura. Ve skutečnosti vláda regionu jižního Kazachstánu ve skutečnosti odpojila internet a na chvíli zablokovala sítě mobilních telefonů. Použití VPN je v této zemi stále legální.

Keňa

Je VPN v Keni legální?
Ano

Keňa je jednou z mála afrických zemí, ve které neexistuje žádná forma vládní cenzury. Nedávná pětiměsíční studie společnosti OONI nezjistila prakticky žádné stopy internetové cenzury v zemi. Používání sítí VPN je v Keni rovněž legální.

Kiribati

Je VPN legální v Kiribati?
Ano

Zatímco Kiribati má velmi nízký přístup k internetu - s pouhým kolem 11,5 procenta jeho občanů používá internet - v této oceánské zemi neexistují žádné známky cenzury internetu nebo vlády, která by se snažila omezit přístup svých občanů k internetu. Použití VPN je v této zemi také legální.

Kosovo

Je v Kosovu legální VPN?
Ano

Zákon o odposlechu telekomunikací, jehož cílem bylo poskytnout vládě v reálném čase přístup ke všem datům souvisejícím s elektronickými komunikacemi, který vláda Kosova zavedla několik let, se setkal se smíšenými pocity. Někteří věří, že je to forma cenzury, zatímco jiní věří, že je to účinný způsob boje proti zločinu. Obecně však bylo v Kosovu jen málo zpráv o vládní cenzuře nebo rušení internetu a používání VPN je v této zemi legální..

Kuvajt

Je VPN v Kuvajtu legální?
Ano

Kuvajt je velmi aktivní, pokud jde o cenzuru internetu, a experti kritizují jeho zákony, které se domnívají, že by mohly být použity k omezení svobody projevu internetu a cílení online aktivit. Použití sítí VPN je však v zemi stále legální.

Kyrgyzstán

Je VPN v Kyrgyzstánu legální?
Ano

V Kyrgyzstánu existuje aktivní internetová cenzura - online novináři čelí sankcím za zveřejňování obsahu, který kritizuje státní úředníky - a zprávy vlády, která aktivně zneužívá své kontrolní pravomoci (například únikem telefonních rozhovorů mezi opozičními osobnostmi). Použití VPN v této zemi je však legální.

L

Laos

Je VPN v Laosu legální?
Ano

Laos je hyperaktivní, pokud jde o cenzuru svých občanů a omezení jejich internetových aktivit - do té míry, že monitorují občanské aktivity mimo hranice země - zejména pokud jde o to, co považuje za „ohrožující národní bezpečnost“. Použití VPN je v dané zemi legální.

Lotyšsko

Je v Lotyšsku legální VPN?
Ano

Lotyšsko je svobodná země, která nemá zdokumentované zprávy o internetové cenzuře nebo vládních zásahech do používání internetu občany. Hostuje dokonce nejvytíženější ruský web. Použití VPN je v této evropské zemi také legální.

Libanon

Je VPN v Libanonu legální?
Ano

Když země zakáže film Zázračná žena protože filmová hvězda je… počkejte na to… izraelský občan, musíme se opravdu zeptat na jeho postoj k internetové cenzuře? Pokud se přesto potřebujete zeptat, používání VoIP v Libanonu je také nezákonné. Naštěstí ještě nepřemýšleli o zákazu VPN.

Lesotho

Je VPN v Lesotho legální?
Ano

V Lesothu je nízká penetrace internetu, internet využívá méně než čtvrtina občanů. Vláda se však pokusila cenzurovat využívání internetu svých občanů jen velmi málo. VPN jsou v dané zemi také legální.

Libérie

Je v Libérii legální VPN?
Ano

Libanonská restriktivní internetová legislativa a aktivní dohled nad občany vedly k tomu, že byl přidán na seznam zemí, v nichž je omezena svoboda tisku, do Výboru pro ochranu novinářů (CPJ). Tato země však musí zakázat používání VPN.

Libye

Je VPN v Libyi legální?
Ano

Vzhledem k historii porušování lidských práv a aktivní internetové cenzuře a zasahování ze strany vlády je Libye stále na svobodě, pokud jde o vládní cenzuru. Používání VPN je však v této zemi naprosto legální.

Lichtenštejnsko

Je VPN legální v Lichtenštejnsku?
Ano

Pokud jde o svobodu tisku, Lichtenštejnsko je hodnoceno jako velmi vysoké a vláda nevyvíjí aktivní úsilí o cenzuru internetu. Použití VPN je v této zemi také legální.

Litva

Je VPN v Litvě legální?
Ano

Litva je relativně svobodnou zemí, pokud jde o tisk a svobodu internetu, ale vývoj, jako je nedávná novela zákona upravujícího hazardní hry na internetu v zemi, přinesla spekulace o cenzuře. Použití VPN v zemi je legální.

Lucembursko

Je VPN legální v Lucembursku?
Ano

Lucembursko je obecně svobodnou zemí, pokud jde o používání internetu, a neexistuje důvěryhodná doložená zpráva, že vláda cenzuruje internet. Použití VPN je v dané zemi také legální.

M

Makedonie

Je VPN v Makedonii legální?
Ano

Neexistuje žádný důkaz o internetové cenzuře ani o pokusech vlády omezit přístup občanů na internet v Makedonii a používání VPN je v současné době v zemi legální.

Madagaskar

Je VPN na Madagaskaru legální?
Ano

Madagaskar má velmi nízký průnik na internet a navzdory občasné cenzuře jiných forem médií byl internet relativně bezplatný. Použití VPN je v této zemi také legální.

Malawi

Je VPN v Malawi legální?
Ano

V současné době neexistuje věrohodná zpráva o tom, že by malawská vláda aktivně cenzurovala internet nebo zasahovala do používání internetu občany. Použití VPN je v dané zemi také legální.

Malajsie

Je VPN v Malajsii legální?
Ano

Zatímco malysiánský premiér Najib Razak kdysi v dubnu 2011 slíbil, že Malajsie nikdy nebude cenzurovat internet, Malajsie začala blokovat stránky, které v roce 2015 nahlásily korupční skandál premiéra. No, hádáme, co je dobré pro husí, není dobré pro gander. Použití sítí VPN je však v zemi stále legální.

Maledivy

Je VPN na Maledivách legální?
Ano

Přestože maledivská vláda rutinně blokuje webové stránky, které považuje za nemorální nebo antiislámské, musí zatím používání VPN zakázat..

Mali

Je VPN Mali v Mali?
Ano

Přijetí internetu bylo v Mali zatím velmi nízké a země se musí vypořádat s velmi pomalým a nespolehlivým připojením. Vláda opravdu nezasahovala do používání internetu občany a používání VPN je v zemi legální.

Malta

Je na Maltě legální VPN?
Ano

Teprve nedávno se tisíce lidí vydaly na maltské ulice, aby protestovaly proti hanobnému návrhu zákona, který představila maltská vláda, protože se domnívají, že bude použita jako záminka k cenzuře maltských občanů online. Maltská vláda čelila tvrzením, že nemá zájem na cenzuře internetu. Maltská vláda doposud aktivně nezasahovala do používání internetu občany a používání sítí VPN je v zemi stále legální.

Marshallovy ostrovy

Je VPN na Marshallových ostrovech legální?
Ano

Zatímco ostrovní země nedávno utrpěla vypnutí internetu na více než 10 dní, zdá se, že jde o problém s hardwarem namísto pokusu omezit používání internetu občany. Vláda se aktivně nepokoušela omezit využívání internetu občanů a VPN jsou v zemi stále legální.

Mauritánie

Je VPN v Mauritánii legální?
Ano

Zatímco mauritánská vláda je stranou několika úmluv o lidských právech, existují jasně doložené důkazy o tom, že tyto dohody aktivně porušuje. Webové stránky byly aktivně cenzurovány, bloggové byli uvězněni a dokonce odsouzeni k smrti a jiné formy porušování lidských práv byly dobře zdokumentovány. Použití VPN je však stále legální.

Mauricius

Je VPN na Mauriciu legální?
Ano

Mauritiusský zákon o IKT dává vládě prakticky výslovné právo zablokovat obsah na internetu - kvůli tomu, jak je slabě formulován - a tento akt byl skutečně jednou použit k blokování přístupu na Facebook. V poslední době však nedošlo k žádným důvěryhodným zprávám o tom, že se mauritská vláda snaží cenzurovat internet, a používání VPN je v zemi legální.

Mexiko

Je VPN v Mexiku legální?
Ano

Mexiko je jednou z nejpohodlnějších latinskoamerických zemí, pokud jde o internet, a přestože vláda má jen málo zásahů do internetových aktivit občanů, objevují se zprávy o ohrožení novinářů kartely, vládou a dokonce i dalšími novináři. Použití VPN je v této zemi legální.

Mikronésie

Je VPN v Mikronésii legální?
Ano

Neexistují žádné zprávy o pokusech vlády zasahovat do internetových aktivit občanů v Mikronésii. Používání VPN je také legální v oceánské zemi.

Moldavsko

Je v Moldavsku legální VPN?
Ano

Zatímco v Moldavsku docházelo k relativně malému zasahování do internetových aktivit občanů, nedávný návrh zákona předložený vládou vyvolal kritiku ze strany zúčastněných stran z průmyslu, kteří tvrdili, že to umožňuje vládě cenzurovat internet. Je také legální používat VPN v Moldavsku.

Monako

Je VPN v Monaku legální?
Ano

Přestože internet hraje klíčovou roli při šíření a spotřebě informací v Monaku - asi polovina obyvatel Monaka používá internet -, nebyly věrohodné zprávy o tom, že by vláda zasahovala do internetových aktivit občanů. Použití VPN je v dané zemi také legální.

Mongolsko

Je VPN v Mongolsku legální?
Ano

Pokud si myslíte, že jste narazili na cenzuru, musíte znovu myslet. Mongolská vláda má databázi více než 700 slov, která obsahuje na černé listině, včetně slov jako „peklo“, „opilý“ a „němý“. Je snadné uhodnout, že země aktivně cenzuruje internetové aktivity svých uživatelů. Naštěstí je používání VPN v zemi stále legální.

Černá Hora

Je VPN legální v Černé Hoře?
Ano

Pokud jde o internetovou cenzuru, Černá Hora nemusí mít nutně nejlepší reputaci - ve skutečnosti nedávno vydala zprávy o zákazu WhatsApp a Viber v den voleb. Používání sítí VPN je však v zemi stále legální.

Maroko

Je VPN v Maroku legální?
Ano

Maroko vydalo zprávy o zákazu Skype, Viber, WhatsApp, Facebook Messenger a dokonce i VoIP přístupu v zemi, ale severoafrická země ještě musí zakázat používání VPN.

Mozambik

Je VPN v Mozambiku legální?
Ano

Vláda Mosambiku byla nedávno chycena špionáž na své občany - špionáž zahrnovala celou řadu aktivit, včetně poslechu telefonních hovorů, čtení textových zpráv, čtení zpráv WhatsApp, sledování aktivity v sociálních médiích a v podstatě informování občanů, „zatkli! Vaše tajemství je v našich rukou. “Naštěstí ještě nemají zakázat používání VPN.

Myanmar

Je VPN v Myanmaru legální?
Ano

Zatímco Myanmar jednou zveřejnil zprávy o pokusech o zasahování do přístupu svých občanů k internetu, i když blokuje Facebook a špehuje občany, země se stává stále více svobodná a odpovídající občanským právům a používání VPN je v zemi legální.

N

Namibie

Je VPN v Namibii legální?
Ano

Zatímco namibijská vláda často zjistila, že ohrožuje novináře, internet v zemi je obecně mnohem bezpečnějším místem a nebyly zdokumentovány pokusy vlády zasahovat do internetových aktivit občanů. Používání VPN je v Namibii také legální.

Nauru

Je v Nauru legální VPN?
Ano

Vláda Nauru se nedávno rozhodla zablokovat určité weby, včetně Facebooku, s cílem chránit své občany před „zneužitím“. Jo, víme, také jsme se při čtení zpráv zasmáli. Naštěstí se vláda nerozhodla zakázat VPN, aby chránila své občany před „škodlivými hackery a zloději dat“. Lol!

Nepál

Je VPN v Nepálu?
Ano

Zatímco nepálská vláda není známá, že monitoruje online aktivitu, existuje jen malá pochybnost o jejím záměru cenzurovat aktivity občanů online. Používání sítí VPN je v zemi ještě zakázáno.

Holandsko

Je v Nizozemsku legální VPN?
Ano

Holandská míra penetrace internetu

Vzhledem k tomu, že téměř všichni jeho občané používají internet - s penetrací 93 procent v roce 2014 - je internet klíčovou součástí každodenních činností občanů Nizozemska a je obecně svobodnou zemí, pokud jde o Internet. Používání VPN je v dané zemi také zcela legální.

Nový Zéland

Je VPN na Novém Zélandu legální?
Ano

Vláda Nového Zélandu aktivně monitoruje aktivitu uživatelů internetu, přičemž vláda v roce 2010 instalovala internetový filtr, ale nebyly uvěřeny důvěryhodné zprávy o internetové cenzuře a potlačování. Použití VPN v zemi je však legální.

Nikaragua

Je VPN v Nikaragui legální?
Ano

Nikaragujská vláda neomezila internetové aktivity uživatelů, ale nevládní organizace tvrdily, že vláda sleduje jejich e-maily. Použití VPN je v této zemi legální.

Niger

Je VPN v Nigeru legální?
Ano

Ve skutečnosti neexistovaly zprávy o nigérijské vládě, která cenzurovala internet, a to je docela překvapivé, pokud jde o zprávy o porušování lidských práv a odplatě vůči novinářům, kteří kritizují vládu. To však dává smysl, když vezmeme v úvahu skutečnost, že v roce 2014 byla na internetu pouze 2 procenta občanů. Myslím, že internet je stále příliš malý na to, aby si zasloužil pozornost vlády. Používání VPN je v dané zemi legální.

Nigérie

Je VPN v Nigérii legální?
Ano

I když v Nigérii dochází k rušení a internetové cenzuře, nedávný návrh zákona o sociálních médiích vyvolaný vládou vyvolal kontroverzi, má část trendu, v němž se africké národy zaměřují na kontrolu internetových aktivit občanů. Použití VPN je v dané zemi legální.

Norsko

Je v Norsku legální VPN?
Ano

S asi 97 procent Norů, kteří používají internet, má tato země jednu z nejvyšších mír penetrace internetu. Neexistují ani důvěryhodné zprávy o pokusech vlády omezit přístup k internetu a používání sítí VPN v zemi je naprosto legální.

P

Pákistán

Je VPN v Pákistánu legální?
Ano

Youtube, Facebook, Flickr a dokonce i Wikipedia byly v této zemi zablokovány - zákaz služby YouTube byl nedávno zrušen. K dispozici je také filtrování internetu k filtrování obsahu a výsledků vyhledávání zobrazovaných občanům. Používání sítí VPN však v této zemi ještě musí být zakázáno.

Palau

Je VPN v Palau legální?
Ano

V Palau neexistuje zdokumentovaná zpráva o internetové cenzuře a používání VPN je v této zemi legální.

Palestina

Je VPN v Palestině?
Ano

Palestinská vláda údajně aktivně cenzuruje internetové aktivity svých občanů i opozičních médií. Palestinská vláda uzavřela také několik webových stránek. Používání VPN je v současné době v dané zemi legální.

Panama

Je VPN v Panamě legální?
Ano

Neexistuje zdokumentovaná zpráva vlády Panamanu, která omezuje přístup občanů na internet, a používání VPN je v zemi legální.

Papua-Nová Guinea

Je VPN legální v Papua-Nová Guinea?
Ano

Vláda nevyvinula žádné aktivní úsilí o omezení přístupu občanů na internet, ale nedávno zavedený zákon o počítačovém zločinu tento názor mění - jak se mnozí domnívají, že je zaveden jako záminka k udělení vládě výslovné pravomoci cenzuře internet. Použití sítí VPN je v Papua-Nové Guineji legální.

Paraguay

Je VPN v Paraguayi legální?
Ano

Paraguay je svobodná země, pokud jde o používání internetu a práva. Vláda neučinila žádný aktivní krok k omezení přístupu uživatelů k internetu. Používání VPN je v současné době v dané zemi legální.

Peru

Je v Peru legální VPN?
Ano

Peru poskytuje bezpečné a bezplatné prostředí pro Peruánce, kteří používají internet v zemi, a vláda se nesnažila omezit online aktivity uživatelů. Používání VPN je v dané zemi legální.

Filipíny

Je VPN na Filipínách legální?
Ano

Filipínská vláda v poslední době nevyvinula žádné úsilí, aby Filipíncům zabránila v přístupu na internet. Použití VPN je v dané zemi také legální.

Polsko

Je v Polsku legální VPN?
Ano

Zatímco Polsko je obecně hodnoceno jako svobodná země, pokud jde o používání internetu a dodržování internetových práv občanů, nový zákon o boji proti terorismu a dohledu, který zavedla jeho vláda - dává vládě právo blokovat webové stránky - se dostal pod těžká kritika. Použití sítí VPN je však v zemi stále legální.

Portugalsko

Je v Portugalsku legální VPN?
Ano

Nebyla předložena žádná důvěryhodná zdokumentovaná zpráva o portugalské vládě, která by se snažila narušit nebo omezit přístup občanů k internetu, a používání VPN je v současné době v zemi legální.

Q

Katar

Je v Kataru legální VPN?
Ano

Zatímco Katar obecně blokuje obscénní obsah nebo obsah, který považuje za kritický vůči islámu, nevinné stránky byly také blokovány bez vysvětlení. Vláda však opakovaně dala najevo, že nemá žádnou roli v blokování jakéhokoli místa; stanovili zákon a nechali věci na ISP. Použití VPN je v této zemi Blízkého východu legální.

R

Rumunsko

Je v Rumunsku legální VPN?
Ano

Zatímco Rumunsko bylo relativně svobodné, pokud jde o internetová práva jeho uživatelů, čelilo kritice za zavedení zákona zaměřeného na kontrolu webových stránek s hazardními hrami v zemi - mnozí uvedli, že tento zákon lze snadno využít k cenzurování internetových aktivit občanů. Používání VPN je v dané zemi legální.

Rwandě

Je VPN ve Rwandě legální?
Ano

Rwandská vláda byla chycena blokující nezávislé webové stránky novin a weby patří k opozici - vláda byla také chycena při pokusech špehovat své uživatele internetu. Použití sítí VPN však musí být nezákonné.

S

Svatý Kryštof a Nevis

Je VPN ve Svatém Kryštof a Nevis?
Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by se vláda v této zemi snažila omezit přístup na internet a používání VPN je legální.

Svatá Lucia

Je VPN ve Svaté Lucii legální?
Ano

Neexistují žádné zprávy o tom, že by se vláda pokoušela cenzurovat internet ve Svaté Lucii a používání VPN je v zemi legální.

Svatý Vincenc a Grenadiny

Je VPN legální ve Svatém Vincentu a Grenadinech?
Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o tom, že by se vláda pokoušela omezit přístup občanů na internet ve Svatém Vincentu a Grenadinech, ale nedávná legislativa zavedená vládou vyvolala kritiku kvůli doložkám, které umožňují její využití k cenzurování obsahu online. Použití VPN je v této karibské zemi legální.

Samoa

Je VPN v Samoa legální?
Ano

Neexistují žádné důvěryhodné zprávy o tom, že by Samoanská vláda zasahovala do internetových práv a využívání občanů, a používání VPN je v této zemi legální.

San Marino

Je VPN v San Marinu legální?
Ano

San Marino je svobodná země, pokud jde o internetová práva, a nebylo zdokumentováno žádné zasahování vlády do internetových práv občanů. Používání VPN je v současné době v dané zemi legální.

Svatý Tomáš a Princův ostrov

Je VPN legální ve Svatém Tomáši a Principu?
Ano

Neexistuje žádný důvěryhodný důkaz o tom, že by se vláda v této středoafrické zemi pokoušela zasahovat do internetu a používání VPN je naprosto legální.

Saudská arábie

Je v Saúdské Arábii legální VPN?
Ano

Saúdská Arábie aktivně cenzuruje internetové aktivity svých uživatelů a The Guardian to jednou nazýval vůdcem arabských režimů v internetové cenzuře. Novináři a bloggerové jsou povinni získat zvláštní licenci od Ministerstva informací. Z nějakého důvodu, a my nevíme proč, tato vláda ještě musí zcela zakázat používání VPN v zemi.

Skotsko

Je VPN ve Skotsku legální?
Ano

Ve Skotsku se vyskytly případy online cenzury, zejména pokud jde o citlivé otázky. Zpráva zjistila, že hlavní poskytovatelé internetových služeb zablokovali webové stránky charitativních organizací zabývajících se otázkami týkajícími se sexu, kouření, drog, duševního zdraví a zneužívání kvůli přítomnosti citlivých klíčových slov na těchto webových stránkách..

Naštěstí je používání sítí VPN ve Skotsku stále zcela legální.

Senegal

Je VPN v Senegalu legální?
Ano

Zatímco mnozí považují Senegal za obecně prostý internetové cenzury, mnoho z nich zvedlo obočí o svém zákoně o kybernetickém zločinu, jeho dekretu o šifrování a dalších zákonech, o nichž věří, že dává vládní blanche cenzuře používání internetu v zemi, pokud si to přejí. Používání VPN musí být v zemi ještě legalizováno.

Srbsko

Je VPN v Srbsku legální?
Ano

Přepínání webových stránek do režimu offline kvůli kritice výkonu vlády, zadržování lidí za „šíření nepravdivých zpráv a paniky“ (číst: ve skutečnosti kritizovat vládu na Facebooku za špatný výkon a lhaní) a spousta dalších krutostí nejsou v Srbsku neobvyklé. Skutečností zůstává, že srbská vláda porušuje práva na internet. Přesto však musí ilegalizovat používání VPN.

Seychely

Je VPN na Seychelách legální?
Ano

Existují zprávy o tom, že se vláda snaží omezit přístup občanů na internet na Seychelách, zejména když se snaží potlačit opoziční aktivisty. Použití VPN je v současné době v dané zemi legální.

Sierra Leone

Je VPN v Sierra Leone legální?
Ano

Nebyla zaznamenána žádná zdokumentovaná zpráva vlády, která by se snažila zasahovat do používání internetu občany, a používání VPN je v této zemi legální..

Singapur

Je v Singapuru legální VPN?
Ano

Politické webové stránky byly zrušeny, kritici vlády byli zacíleni a jiné formy cenzury byly dokumentovány v Singapuru. Používání sítí VPN je však v zemi stále legální.

Slovensko

Je na Slovensku legální VPN?
Ano

Bylo zjištěno jen málo případů, kdy by vláda zasahovala do práv občanů na používání internetu v této zemi a používání sítí VPN v zemi je v tuto chvíli legální.

Slovinsko

Je ve Slovinsku legální VPN?
Ano

S více než 73 procenty Slovinců, kteří používají internet, je přijetí internetu ve Slovinsku poměrně vysoké. Neexistuje žádná důvěryhodná zpráva o pokusu vlády cenzurovat internet v této zemi a používání VPN je v současné době legální.

Solomonovy ostrovy

Je VPN na Šalamounových ostrovech legální?
Ano

Přestože je penetrace internetu v této oceánské zemi velmi nízká, neexistuje žádná zdokumentovaná zpráva vlády, která by se snažila narušit přístup občanů k internetu. Použití VPN je v této zemi také legální.

Somálsko

Je VPN v Somálsku legální?
Ano

Vzhledem k tomu, že somálská vláda rutinně blokuje webové stránky kritické vůči jejím činnostem, není pochyb o existenci internetové cenzury. Používání sítí VPN však musí být ještě zakázáno.

Jižní Afrika

Je VPN v Jižní Africe legální?
Ano

Jihoafrická republika zveřejnila zprávu, když její vláda představila návrh zákona o online regulaci, který mnozí tvrdili, že je nejhorším zákonem o internetové cenzuře v Africe. Země však byla obecně svobodná, pokud jde o internetová práva občanů. Používání VPN je v dané zemi legální.

Jižní Korea

Je VPN v Jižní Koreji legální?
Ano

Jižní Korea opakovaně vydávala zprávy pro sledování a cenzuru internetové aktivity svých uživatelů. Použití VPN je v této zemi legální.

jižní Súdán

Je VPN v jižním Súdánu legální?
Ano

Zatímco v jižním Súdánu je penetrace internetu nízká, vláda cenzuruje internetové aktivity občanů. Používání VPN je v dané zemi legální.

Španělsko

Je ve Španělsku legální VPN?
Ano

Zatímco Španělsko je obecně svobodnou zemí, pokud jde o internetová práva občanů, nedávno vydala zprávu, když strana předsedy vlády navrhla zákaz vzpomínek na sociální média. Používání VPN je v dané zemi legální.

Srí Lanka

Je VPN na Srí Lance legální?
Ano

Existují zprávy o srílanské vládě, která cenzurovala internetovou aktivitu svých občanů a blokovala weby kritické vůči vládě. Používání sítí VPN je však v dané zemi legální.

Súdán

Je v Súdánu legální VPN?
Ano

Vypínání internetu, přepadení internetových kaváren a zatčení uživatelů internetu nejsou v Súdánu neobvyklé. Země se však z hlediska svobody internetu pro své občany zlepšuje. Používání VPN je v dané zemi legální.

Surinam

Je VPN v Surinamu?
Ano

Neexistuje důvěryhodná zpráva o tom, že by se vláda pokoušela cenzurovat používání internetu občany a že používání VPN je v zemi legální.

Svazijsko

Je VPN ve Svazijsku legální?
Ano

I když existují zprávy o tom, že vláda aktivně monitoruje využívání internetu občany, neexistují žádné zprávy o cenzurovaných internetových aktivitách občanů. Používání VPN je v současné době v dané zemi legální.

Švédsko

Je ve Švédsku legální VPN?
Ano

Švédsko používá více než 91 procent svých občanů a Švédsko má jednu z nejvyšších mír penetrace internetu na světě. Neexistuje žádná důvěryhodná zpráva o tom, že by vláda zasahovala do internetových aktivit občanů a že používání VPN je v zemi legální.

Švýcarsko

Je VPN ve Švýcarsku legální?
Ano

Zatímco Švýcarsko je svobodnou zemí, pokud jde o svobodu internetu, 65,5 procent občanů hlasovalo v referendu na podporu návrhu zákona, který uděluje vládě pravomoci špehovat internetové aktivity občanů. Použití VPN je v této zemi legální.

Sýrie

Je VPN v Sýrii legální?
Ano

Sýrie má dlouhou historii porušování lidských práv a cenzuru internetu, ale používání VPN je v současné době v zemi legální.

T

Tchaj-wan

Je VPN na Tchaj-wanu legální?
Ano

Tato východoasijská země před několika lety navrhla návrh zákona, který jí dá podobnou pravomoc jako Čína pro cenzuru internetu, ale zatím neexistují zprávy o tom, že by vláda cenzurovala internet nebo zakazovala používání VPN.

U

Spojené království (UK)

Je VPN ve Velké Británii (Spojené království)?
Ano

Na rozdíl od obecných předpokladů není Spojené království úplně svobodné, pokud jde o obvinění z cenzury - zveřejnila zprávy o aktivním zákazu VPN na záminku „ochrany dětí“. Používání sítí VPN je však ve Spojeném království stále legální.

Spojené státy americké (USA)

Je VPN legální ve Spojených státech amerických (USA)?
Ano

V roce 2014 byly USA přidány na seznam „nepřátel internetu“, který sestavil Reportér bez hranic, aby podkopal „důvěru v internet a jeho vlastní bezpečnostní standardy“. Zatímco první dodatek chrání svobodu slova a tisku občanů a USA se aktivně nesnaží cenzurovat internet, došlo k přílišnému úniku informací o činnosti tajného dohledu vlády. Použití sítí VPN je však v dané zemi naprosto legální.

Zjistěte, zda jsou VPN ve vaší zemi legální:

Pokud hledáte dobrou a spolehlivou službu VPN, přečtěte si naše recenze VPN zde.

Brayan Jackson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me